Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt

Binbaşı
02 Temmuz 2007
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
2 üye
Görüntülenme (?)
44 (Bu ay: 1)
Gönderiler Hakkında
8 yıl
Magnat Ses Sistemleri Kullanıcı Kulübü
Forumda bu hop.leri kullanan bir cok insan var ama detayli bir baslik yok.

Ben bu markanin Sureme 2000 serisi kule hop.lerini aldim Gsa dan.
Fiyat Konusunda DH Forum vasıtası ile arayanlara özel fiyat verileceği sözünü aldık İletişim Bilgileri: 0312 472 13 23 GSM: 0532 360 19 79 Orhan Bey
Hop.ler hakkinda ilk etapta yapacagim yorum buyuk ve agirlar daha 1 gunlik kullanici oldugum icin diger kullanici yorumlarini kullanalim.
Bu videoda kutu acilimi ve kurulumu var yabanci bir kaynaktan ben kutuyu acarken heyecandan akil edemedim videoya cekmeyi
http://youtu.be/8WDPuoF3dwI


ilk olarak Osedan nickli Gsa Elektronik Yetkilisi Orhan Beyin incelemeleri:

Magnat monitor supreme 2000 incelemesi

Bir çoğumuzun adına yabancı olmadığı magnat markası bilindiği üzere Almanya Menşeili bir marka kökeni epey eskiye dayanan marka hem ev ses sistemleri hemde otomobil içi seslendirme ekipmanları üretmektedir . Ev içi seslendirme de hoparlörlerin yanı sıra lambalı amfi ,hybrid ( yarı lambalı ) amfi , lambalı ve normal cd oynatıcılarıda göze çarpmaktadır .Bundan bir kaç gün önce elime ulaşan bir seri hoparlör hakkında görüşlerimi bildirmek istedim Serinin ismi '' Magnat Monitor Supreme ''serinin özellikle dikkatimi çeken ve epey test etme imkanımın olduğu Monitor Supreme 2000 serisi kule hoparlörleri hoparlörleri ofisine geldiği an itibariyle tanıtmaya çalışacağım .

öncelikle hoparlörlerin yani kulelerin her biri ayrı ayrı kutulanmış vaziyette geldi mazallah hatrı sayılır ağırlıktaki kuleleri içeri taşırken epey efor sarfettim bu ürünü alacak arkadaşlara tavsiyem benim gibi tek başlarına taşımayın sonra 5-10 dakika dinlenmenizi gerektirebilir . şimdi gelelim bu ağır hoparlörlerin açılma işlemini kolayca anlatmaya kutuları yazılarının ters istikametine dikine çevirerek açmanız önem arzetmekte çünkü kutunun kapağını alttan açınca direk spike lar ortaya çıkıyor ve spike ları kolayca takabiliyoruz .
baş aşağı açtığımız kutuyu alttaki resimdeki gibi önce spiklerını takıyoruz


Dikkat ederseniz spike yuvaları plastik vidalama bir ayakla kapalı spikeların parkelerinizi çizeceğinden korkarsanız bu ayakları sökmeden direk bu şekilde kullanabilirsiniz. eğer spike takacaksanız resimdeki gibi önce plastik ayakları sökerek spikelarımızı takıyoruz . Spike ları taktıktan sonra hoparlörleri ters çevirerek spike lar yere basar şekle getirerek kutunun dış katmanını kolayca yukarı çekerek hoparlörü görünür hale getiriyoruz. kutu çıktıktan sonraResimdeki gibi görünür hale geliyor yandaki straforlar iyi olmuş hoparlörlerin zarar görmesini epey engeller halde olmuş . daha sonra straforları ve etrafındaki naylon korumayı da çıkarınca işte heybetiyle size Monitor Supreme 2000
işte 108 cm yüksekliğindeki bu devasa kule hoparlörlerin sürücülerini görmek için sabırsızlandığım an bunun için büyük bir dikkatle tozluklarını çıkartıp dali ikon 6 ların yanına koyuyorum .Dali ikon 6 mk2 ler Monitor Supreme 2000 lerin yanında epey ufak geldi gözüme supreme 2000 lerde en çok dikkati sürücülerinin büyüklüğü 2 x 20 cm bass sürücüsü yanında 16 cm lik midrange bunlara ek 25 mm ipek dome tweeter bu kasa ile göz dolduruyor .Daha önceden bir çok 20 cm sürücülü kule görmüştüm bunlar içinde 16.5 cm mid kullanan ilk hoparlör bunlardı . ( Dali lektor 8 , wharfedale diamond 9.6 , yamaha ns-777 , klipsh rf-82 , jbl es-90 ) buna örmek olan hoparlörler .Magnat Monitor Supreme 2000 lerde dinlemeden önce kasası ile ilgili özellikle ağır kasas dikkat çekiyor hoparlörler yere koyunca kolay kolay hareket ettirilemeyecek kadar ağır bu arada kaç kg mış ona baktım her biri 23 kg mış. Yani hatırı sayılır bir ağırlık . Hoparlörlerin kaplaması ve işçiliği çok sıkı yapılmış özellikle wharfedale gibi bir markayı bilen arkadaşlar nedemek istediğimi anlara köşe birleşim yerlerinden atan soyulmaya başlayan yapıştırma işçiliği kötü bir hoparlördü SUPREME 2000 Ler bu konuda kesinlikle mükemmel sonlandırılmış ürünler . Tozlukların pimleride epey sağlam dokununca çıkan cinsten değil bu benim gibi bir çok insanı gıcık eden birşeydir. Gelelim ürünün terminal ve port sistemineResimde gördüğünüz üzere 2 adet port kullanılmış ve her ikiside arkada konuşlandırılmış buda hoparlörleri yerleştirceğimiz yerde kesinlikle duvarda 30-40 cm mesafe bırakmamız anlamına geliyor aksi halde bu güçlü bassları istediğiniz gibi alamazsınız . SUPREME 2000 lerin terminal girişi single wire olarak tasarlanmış ve terminal ve kabloları ohlebach markasının ürünleri kullanılmış bunu özellikle kutuların üzerinde bastıra bastıra belirtmişler ohlbach markası almanların en iyi kablo vb ekipman üreten markasıdır.
Evet Son olarak performans bilgisi öncelikle ürünün teknik özelliklerini sıralayalım

http://www.magnat.de/fileadmin/user_...Supreme_01.pdf

linkte tam detaylı özelliklerini görebilirsiniz global sitede sadece aşağıdaki verilere ulaşabiliyorsunuz.

Configuration 3 way bass reflex
Impedance 4-8 Ohms
Equipment 2x 8" woofer
1x 6.5" midrange
1" dome-tweeter
Power handling RMS / max. 220 / 450 Watts
Dimensions (W x L x D) 267 x 1080 x 335 mm
Cabinet surface Black, mocca, cherry, walnut
Highlights
Low resonant, stable MDF cabinet

High-quality wood decors, highlighted with a black baffle

Removable cloth grille

Tweeter with 25 mm silk dome and ERA front plate for a balanced reproduction and constant radiation

Woofer and woofer-midrange with low-distortion, coated cellulose cones

high quality crossover with phase correction
Gold-plated screw terminal

Metal- and rubber spikes included

Evet gelelim performans bilgisine Yaklaşık 5 dakikalık benim klasik filmlerimden biri olan avatar ile başladım ormandaki çiçek sahnesinde daha önce bir çok hoparlörü test etmiştim yalnız bu 20 cm lik sürücüler bambaşka bir etki yaratıyor birincisi alt yada üst komşu farketmez kendinizi apartmandan kovdurtmak istiyorsanız işte size manyak çözüm kesinlikle inanılmaz bir bass performansı var resmen binanın kolonlarının sallandığını hissediyorsunuz bu anlamda kesinlikle bass sürücüleri mükemmel iş yapıyor benim en çok merak ettiğim 16.5 cm lik midrange sürücülerdi konuşma sahnelerinde nasıl lur diğer dinlediğim markalarda oranla etkide fark varmı sorusuydu ... bunun için RYAN'I Kurtarmak filminin denizden çıkartma sahnesini açtım özellikle burda mid sesler genelde diğer ortam seslerinin gerisinde kalıyor konuşulanlardan bir şey anlamıyordum bu testi kesinlikle müthiş geçmişti tabi bu testi yaparken amfide center kapalı konuma getirmeniz gerekli nedemek istediğimi anlamanız için bu sayede vocalleri ön kule hoparlörlere gönderiyor amfi .
Tizlere gelirsek wharfedale diamond 9.6 gibi geride bass sürücülerine ezilmeden gayet başarılı bir şekilde çalışıyor bence bu yine bir çoğumuzun bildiği gibi whardedale lerdeki crossover ların iyi yada kötü olmasyla doğrudan alakalı işte burda magnat farkı ortaya çıkıyor kısacası artık şunu söyleyebiliriz wharfedale bass gücü ve dali tiz sesleri ve kendine özgü midrange ile çok güzel bir sinema hoparlörü ortaya çıkmış sinema hoparlörü diyorum kesinlikle sinema,,,,, etkileyici efekt , güçlü ses sinema sisteminde en çok aranan kriterlerdir. Peki müzik performası ? Müzik için blues , rock , modern pop , tekno , trance , house tarzı için çok uygun ama kesinlikle jazz ve klasik gibi bass seslerin çok aranmadığı müzik severlere hitap etmez bunun için Magnat MONİTOR SUPREME 1000 ler var daha küçük bass sürücülerine sahip onları kullanabilirsiniz. Evet Arkadaşlar bu ürünle geç tanıştığımı düşünüyorum kesinlikle Wharfedale gibi sağır hoparlör bile bu denli satılmışken SUPREME 2000 Ler sanırım Star olur gibi geliyor tabi önemli olan alım gücü ama şunu söyleyebilirim fiyat konusunda pek yormayacak rakamlara satılıyor-Monitor Supreme 1000 İncelemesiİnceleme ''akyildizemre'' nickli arkadaşımıza aittir
Arkadaşlar merhaba. öncelikle sistemin fotolarını eklemiyorum çünkü zaten magnat 2000 e çok yakın sadece boyut farkı var. onun dışında 2000 gibi bunda da 2 tane sub, 1 tane mid ve ipek dome tweeter var.

işin açıkçası ben apartman dairesinde oturduğum için sesi çok açamıyorum ama size şu kadarını söyleyeyim vsk 921 sanki biraz zayıf kalıyor bu 1000 lere. okuduğum kadarı ile güçlü anfi ile kısık seste daha sağlam ses verir diyor uzmanlar.
tabiki ben çok anlamıyorum. bas performansını size şöyle tarif edebilirim. malum logitech in efsane sistemi z5500 ü bilirsiniz. onun kocaman bir sub ı vardır. inanın bana o kocaman sub bu 1000 lerin yanında sönük kalıyor. ve sesi çok dengeli veriyor yani o davul gibi sesleri unutun. gayet güzel alt frekanslara inebiliyor ve sese biraz yüklenirseniz bass ı göğsünüzde hissedebiliyorsunuz.

tiz ve mid sesler de gayet detaylı ve temiz. bass ile çok güzel uyum sağlıyor ve kafa ütülemiyorlar. burada en önemli kriter kullandığınız kaynak. kaynak ne kadar iyi ise o kadar keyif alıyorsunuz yani ne kadar ekmek o kadar köfte. bunun dışında surround performansını deneyemiyorum çünkü sadece elimde 2 kule var :( ama bu bile gayet tatmin edici.
şunu da demeden edemeyeceğim. elimde ayrıca pio bdp140 bluray player var. bununla hem youtube hem de bluray iso, 3d bluray iso, mkv, flac aklınıza hangi format gelirse oytanabiliyorum. ama dts hd ile dts arasında sanki pek fark göremedim. ya da sesi açamadığımdan algılayamadım. bu arada evde sesi henüz -20 nin üstüne çıkaramadım. onun üstüne çıkarınca korkuyorum :) komşular gelecek diye. sinemalarda o patlama çatlama detay vs her türlü sesi tane tane alabiliyorsunuz. stereo performansı da gayet güzel ama dediğim gibi kaynak çok önemli. şimdilik benim aktaracağım bu kadar. sorularınız olursa gecikmeli de olsa cevap yazabilirim. herkese iyi geceler.
8 yıl
Hoparlör Sorunsalı
Herkese merhabalar;
Uzun zamandan beridir forumun bu bölümünü takip ediyorum.Evdeki patrona rağmen gizlice bir anfi aldım(Pioneer Vsx 1022).Hayatımda hiçbir ürünü alırken bu kadar zorlanıp araştırmadım ne zor işmiş.
Öyle ahım şahım bir bütçelerle bu işe giremiyorum zaten bu iş tamamen yalan dolan üzerine kuruldu.
Anfiyi 300 liraya aldım diyeceğim hop.leri de 350 tl ye aldım diyeceğim.Maalesef içişleri bakanı fazla hareket alanı tanımıyor.
Zorlayıp hop. için 1400-1500 lira bütçe ayırabiliyorum ,fazlası huzursuzluk çıkarabilir ama değerli tavsiyelerinizle biraz daha zorlanabilir bütçe.Tek kriterim kule hop olması
Aklımda birkaç seçenek var:
1.Magnat 802 set ya da kuleler
2.Energy Cf 70(Gsa Orhan Bey de şu an ikinci el mevcut)
3Dali Zenzor 7
4.Heco Victo 602
5.Jbl Studio 130
6.Polk Audio Tsi400 (Bu seçeneği Ankara da bulmak zor Orhan Bey'de de yok galiba)

Şimdiden yorumlarınız için teşekkür ederim.Forumda çok fazla tavsiye isteği var ve bu başlığı 20. sayfaya kadar taradım ama sonuç elde edemedim.
Saygılar
9 yıl
SONY STR-DG510 Nasıldır?
Silinebilir,teşekkürler
10 yıl
Xda Kapatılacak mı?
http://forum.xda-developers.com/announcement.php?f=1230

Xda Developers sitesini bilmeyen yoktur herhalde Root işleriyle uğraşıpta.
Linkteki konudan ben mi yanlış mana çıkarttım acaba?
Destek istemişler varsa böyle bir durum destek verelim lütfen çünkü Xda kutsal bilgi kaynağı gibi bir şey oldu artık
10 yıl
Yeni Market Uygulaması
10 yıl
UEFA da tescilledi!
UEFA'nın resmi sitesinde beklenen açıklama yer aldı. Türkiye Futbol Federasyonu ile günlük olarak iletişim halinde oldukları belirten açıklamada, Avrupa Kupaları için kendilerine gönderilen listenin de onaylandığı açıklandı. Ancak soruşturmada adı geçen takımların, suçlu olduklarının tespit edilmesi durumunda ise ihraç işleminin gerçekleşeceği belirtildi.
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.