Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt
E

Çavuş
17 Haziran 2007
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
9 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
E
10 yıl
Canon 550D 18-135 IS almak isteyenler
Son 1 aydır DSLR almak için bakıyorum.

Canon 550 D ile Nikon 5100 arasında kaldım. Nikonun resim kalitesinin biraz daha iyi olduğunu çoğunlukla okudum. Ama Nikon ergonomik olarak hiç içime sinmedi. Gönlüm hep Canonda oldu. Canon 600 D'yi de açılır ekran istemediğim ve LCDyi kapatan sensörü olmadığı için istemedim.

Çift objektifle gezmek istemediğim için her ne kadar 18-135 geniş açıda 15-55 e göre daha az keskin yorumları okusam da 550 D 18-135 e karar verdim Az önce aldım.

Şu an Hepsiburada da 2000 TL den 1600 e düşmüş durumda (ABD fiyatı gibi)

Vatanda da bugün 2000 den 1800 e düştü, çanta hediyeli.

İlgilenenlere duyurmak istedim.
E
10 yıl
Kocaman kesin İstifa edecek
Bu bilgi kesin arkadaşlar.

İşte kaynaklar

http://www.haber7.com/haber/20100228/Sabir-tasti-Daum-istifa-I-Love-you-Zico.php

http://www.ligtv.com.tr/haber/kadikoyde-zico-istifa-sesleri

http://www.netgazete.com/NewsDetail.aspx?nID=533281

Daha önce yaptık gene yaparız.

Bastıralım istifa diye.

En iyiyi bulana kadar gelsin en kariyerli hocalar.

Paramız bol hem, hazır Avrupalılar da ekonomik krizde, torunlarına faydamız olur.

Artık kabına sığmayan, 3se 5, 5 se 7 o da yetmez 10 atmaya doyamayan, içerde dışarda önüne geleni deviren, hocası janti, oyuncusu gülen, bencil olmayan ama her biri Messi gibi bir takım geliyor hissediyorum...
E
10 yıl
Fenerbahçe'nin antrenman ve taktik anlayış hataları
Öncelikle şunu söyleyeyim ben sonuna kadar Aykut Kocamanı destekliyorum. Başarısız olduğunu düşünmüyorum. FByi genel olarak başarılı ama potansiyelini sahaya tam yansıtamayan bir takım olarak görüyorum.

Sizlerden ricam (özellikle de FB antrenman programlarını takip eden veya haberdar olan ya da diğer takımlarla karşılaştırabilecek olanlar) gördüğünüz eksiklikleri yanlışları paylaşmanız.

1- FB tv den izlediğim kadarıyla hemen hemen her antrenman "dar alanda çift kale maç"la bitiyor. Oysa maçlar 11 kişiyle 110 mlik sahada oynanıyor. FBnin sahaya iyi yayılamaması, hatlar arasında kopmalar olaması, belki kondisyon sorunu bundan kaynaklanıyor olabilir mi?

Diğer takımlarda bu durum nasıl? Antrenmanlarda tam sahada çift kale maç yapan takım yok mu?

2- Rakip takım korner kullanırken maçın son anları dışında 11 oyuncuyla ceza sahasında bekleyen takım pek görmüyorum. Bir oyuncu mutlaka kontratak ya da dönen topa baskı yapmak için dışarıda bekliyor. Oysa FBde dışarıda 1 oyuncu bile kalmıyor. Ben bunu taktik hata olarak görüyorum.

3- 4 defans oyuncumuzun da rakibe önde basmaması (biraz Bekir ve Egemen hariç), rakip forvetin topu alıp yüzünü dönmesini beklemesi nedeniyle rakipler çok çabuk kale önüne gelebiliyor. Bu birazda risk almak istememe, hata yapmaktan ya da rakibi kaçırmaktan korkma nedeniyle oluyor gibi geliyor bana. Acaba burada bir antrenör eksikliği var mı?

Bu sorunlar birleşince karşımıza rakibi baskı altına almakta zorlanan, en önemlisi kontratağa kalkamayan ve bu yüzden forvetleri kaleciyle karşı karşıya kalamayan bir takım çıkıyor karşımıza.

İlginç olansa hiçbir yorumcu, gazeteci maç sonu toplantılarında ya da başka yerlerde bu soruları sormuyor.

Bu forumda da genelde hoca futboldan anlamıyor, gülmüyor, kıskanıyor, eşofman giyiyor, Stochu bitiriyor, Stochu kayırıyor, Baroniyi harcıyor, Baroni kankisi gibi ciddiyetten uzak eleştiriler getiriyor.
E
11 yıl
Topuz niye milli takımda yok?
Sebebini elbette Hiddink bilir ama iyi ki yok. Allah korusun bu yoğun trafikte bir de milli takımda olsa fazla yüklenmeden sakatlanabilirdi.

Bence Türkiyenin en iyi futbolcusu (Çünkü bu kadar çok yönlü başka bir oyuncu yok). Belki birçok maçta silik kaldı ama hep verilen görevi yapıp iyi mücadele etti ve asla güçsüz ve vasat görüntü vermedi.

Kayseride takımın yıldızı pozisyonunda oynuyordu ama FBde takımın emektarı pozisyonunda. Bir de çok olaylı bir transfer sürecinin getirdiği baskı eklenince bir çok kişi vasat bir futbolcu olduğunu düşündü ama o aynı zamanda çok iyi bir profesyonel olduğunu gösterdi.

Bu cengavere ve onu müthiş bir başarıyla transfer eden (Youtube da transfer süecini tekrar izledim de) Aziz Başkana nazar değmesin diyorum.

(Not: Oyuncularımız arasında ayırım yapıp abartılı ve sahte kahramanlar yaratmak çok yanlış biliyorum ama hakedenin de hakkını verelim derim ben)
E
11 yıl
Aziz Başkan gitsin diyenler
Bazı forumlarda görüyorum, en son Aziz gitsin fenere gelirim konusu tartışılmış.

"Aziz gitsin" miş. Bu nasıl FB taraftarlığıdır böyle? Premier ligin küme düşen takımlarında bile oynayamayan Tuncay için mi bu sözler?

Aziz Başkan daha ne yapsın, kulüp nereden nereye geldi. Başkalarının devlet eliyle yaptığı stadı biz 10 yıl önce yaptık. Baskette voleybolda başarı hayalken bizim takımımız dünya şampiyonu oluyor, bir diğeri namağlup yoluna devam ediyor; işte bugün her zaman ki gibi GSyi eze eze yendi. Erkek basket grubunda lider. Diğer branşlarda da müthiş başarılıyız.

Futbolda başarının kriteri ne? Real Madrid olsan bile her sene şampiyonluk o kadar kolay mı? Barça dünyanın en iyi takımı: kaç şampiyonlar ligi şampiyonluğu var?

Futbolda her yıl 1-2 ezeli rakibimiz erkenden havlu atarken yarışı sonuna kadar götürüp ya final oynayan ya şampiyon olan takım kim?

Şu bir gerçek ki Aziz Başkanın yaptığı tarihimize altın harflerle geçmiştir. Kurumsal yapımızın gelişimi tamamlanıp Futbol takımının idaresi de Yönetimimizin ve teknik kadromuzun planladığı şekilde öz kaynaklarımıza uygun, altyapıdan yeterli desteği alan, sistematik ve gösterişten uzak, üzerinde baskı değil ilgi hisseden bir noktaya gelince Avrupada da başarı tekrar gelecektir.

FB taraftarının sahip olduğu sevgi ve bağlılık en büyük gücümüzdür. Nankörlük yapmayalım yeter...

(Not: Konu için yeni başlığa gerek yoktu belki ama böyle başarılı bir kulübün başkanına, bazı kötü kişisel özellikleri var diye bunları söylemeye kakkımız yok, desteğinizi bekliyorum. Bir olalım, FB sevgimizi yani gücümüzü gösterelim)
E
11 yıl
Megane HB dci EDC mi, Leon TDI DSG mi?
Bu iki araçtan birini almak istiyorum.

Favorim Megane; 48 bin TL, donanımı daha iyi, Plase Leon; 47 bin TL, içi daha geniş

Hangisini önerirsiniz ve
Konfor / Performans / 2. el açısından sıralamanız ne olur
E
11 yıl
Süper santrfor Semih !!!
Semihi gençliğinden beri izliyorum bazı dönemler hariç hiçbir zaman oynadığı oyunu beğenmedim. Hele son 1,5 yıldır rezalet oynuyor. Dün bir kere daha seyrettim:

top kontrolü : 0
adam geçebilme : 0
hava topu: 0
gol vuruşu: zayıf
isabetli pas : zayıf
ikili mücadele : 0'ın da altında

Ben artık bu takımda Semihi görmeye tahammül edemiyorum. hem de Niang bu kadar berbat oynarken ve takımda başka santrfor yokken bile.

Tamam şu an hiçbir oyuncu formda değil, hiçbir oyuncunun hakkında da böyle konuşmak istemezdim ama yıllardır umutla Semihin gelişme göstermesini bekliyorum, FBnin forveti bu kadar aciz olur mu? FBnin santrforu çıkınca rakip stoperin bacakları titremeli.

İşin doğrusu talibi varsa satalım ne bize ne Semihe yazık olmasın artık. Eğer yanlış düşünüyorsam, Semih aslında iyi oynuyor, bazılarını futboluyla memnun ediyorsa lütfen söylesin.
E
12 yıl
Aykut Hocayla bu iş olur mu?
Fenerbahçe düşmanları Aykut Hocaya taraftarın, yönetimin ve FB medyasının bu denli sahip çıkmasına deli oluyor. Doğrudan vuramayınca da yalan haberlerle (Young Boysun hocası Aykut Hocayı yetersiz bulmuş) yıpratmaya çalışıyorlar.

Aykut Hoca başarılı olamayabilir, futbol bu, sadece teknik direktörle iş bitmiyor. Ama tüm kalbimle inanıyorum ki onun bilgisi ve yeteneği milyon eurolar karşılığında bizi hüsrana uğratan Aragonesten, Daumdan fazladır.

Bu adamları bir dahiymiş gibi Türkiyeye getirip, milyon euroları tazminat olarak verme gafletine bir daha düşmeyelim. Kendi insanlarımıza ve dürüstçe, hakettiği parayı alarak çalışan yabancılara saygılı olup sahip çıkalım.

Bakın Anadolu takımlarının çoğu artık bu yabancı hayranlığını bıraktı. Getiren de daha ilk yarı bitmeden gönderiyor. BJK medyasının, taraftarının, yönetiminin beğenmeyip gönderdiği Ertuğrul Hoca mucize yarattı. Omuzlarda Türkiyeye getirilen Tigana, Del Bosquenin aldığı tazminatlar torunlarını zengin ediyor.

Rijkaardın GS ye oynattığı kadar futbolu oynatabilecek Türk Hoca yok mu?

Yabancı hocaların Türkelre tek üstünlüğü dokunulmazlıklarıdır. En son ana kadar sabır gösterilir ve bu sayede büyük camialardaki çalkantılardan etkilenmezler Uyanalım artık. Devir Aykut Hocalara sahip çıkma devri. Hem madden hem manen...
E
12 yıl
LG 42LF2500 ile 42LH 3000 arasındaki fark?
Bu televizyonlar arasında bir fark var mı?
1590'a LF 2500'ü mü, 1690'a LH3000'i mi tercih etmeliyim?
Aslında gönlüm 46 inç üzeri ve 100 Hzden yana ama 600-700 lira farka değmezmiş gibi geliyor.
Teşekkürler.
E
12 yıl
100 Hz sorunsalı
İyi günler
LCD tv alıcam. Ama bu Hz olayı yüzünden karar veremiyorum.
Büyük ekran istiyorum ama bütçem 42 inç 100 Hz, 47 inç 50 Hz e uygun.
Teknomarketlerde 50 Hz ve 100 Hz arasında bir fark göremiyorum ama eğer az da olsa bir fark olacaksa 100 Hzi tercih edicem.
Sizce Hz bir aldatmaca mı? Yoksa gerçekten hareketli görüntülerde mevcut SD yayınları iyileştiriyor mu?
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.
Yeni bir sürüme kadar uyarıyı gizle