Donanım Haber

Uygulama ile Aç Kapat butonu
Kayıt
Arama butonu

Yüzbaşı
13 Haziran 2007
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme (?)
66 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
3 yıl
Kadınları koruyalım ama bundan erkekleri kim koruyacak ?
Arkadaşlar merhaba size aile kurup çocuk sahibi olup sonrasında KADINLARI KORUMAYA YÖNELİK KANUNLARIN  bir insanı nasıl mahvedebileceğini özetleyen hikayemi anlatacağım. Olabildiğince özet geçeceğim ama yine uzun olacak zira 4 yıldır süren bitmemiş bir hikaye bu.
Ben kimim ?
Asıl branşım yazılım donanımdır. Branşımda tahsilimi haylaz öğrencilik hayatımda tamamlayamasamda her zaman kendimi geliştirdim ve branşım olarak görebileceğim tamamladığım projelerim ve birikimlerim oldu. 2005 yılında baba mesleğime dönüp biraderle şirket kurup malesef yaşadığım süreç neticesi 2017 yılında devrederek girişimcilik ruhumu tamamen kaybettim. Bulunduğu sektöre bölgemde pek çok yenilik getirmiş işçi istihdam eden bir işletmeydi. Yazık oldu. 2 evlat sahibi bir babayım. onlara şu süreç boyunca hem annelik hem babalık yapan biriyim.
Amaç

1. Eş seçiminde gençlerimizin dikkatlerini sağlamak . Atılacak imzanın nasıl risklere gebe olduğuna dikkatleri çekmek. Flört söz nişan düğün ardından çocuk sahibi olmak gibi hoş detayların içinde anlatacağım çirkinlikler pek akla gelmiyor ve yanlış kişinin gerçek yüzünü malesef perdeliyor .

2. Çeşitli asli ve aile davalarında kadını koruma adına erkek tarafı potansiyel suçlu gören hakim ve savcılarımızın düştüğü yanlışlıklara dikkat çekmek. Hayatınızla ilgili çok çok önemli karaları veren bu insanların önlerindeki benzer yüzlerce dosyadan biri olduğumuz bilincindeyim.

2010 yılında ailemin bulduğu biriyle 2 aylık görüşme neticesi evlenme kararı aldık.Bir parantez açmak istiyorum  bu yüzden konu çok uzun olacak ama bu detaylar bence benzer süreçleri  yaşayanlar için önemli olabilir . Ailenizin evleneceğiniz kişiyi ışığa tutup içini görme şansı yoktur. Bu kararı alırken böyle bir yanılgıya düştüm.

Nişan düğün vs.. sonunda 2011 temmuz ayında evlendik . 2012 nisan ayında ilk oğlumu kucağıma aldım baya erken bir güzellik oldu hayatımda . Ne olduğumuzu anlayamadan 2013 haziran ayında da ikinci oğlum dünyaya geldi. Hayat işte çok hızlı atılan adımlar ve ağır yükler getirselerde varlıklarından dolayı hiç pişmanlığım olmadı çocuklarımdan yana.

İkinci oğlumdan sonra yaşadığımız ev küçük gelince  mülkiyeti babama ait olan evden çıkıp daha geniş bir ev kiraladım ve bence felaketin fitili o an ateşlenmiş oldu. Evlendiğim kişiyi düşününce felaketin zaten kendisiydi hazırda fitilide vardı ve pek çok şeyde zaten ateşleyecekti.

Taşındıktan 2 ay sonra bir gece küçük oğlumu uyutmak için sallarken ( evet yanlış duymadınız aklımca 2 çocukla gün boyu ilgilenip yorulan sevgili eşime! İşten geldiğimde pek çok konuda yardımcı olurdum. Olayı dramatize ettiğimi düşünenler bu iddayı yok sayabilirler ancak bunu aile mahkemesinde komşu ifadesiyle  kanıtladığımı eklemeliyim.)  Eşim elinde telefon kikirdeyerek biriyle yazışıyordu. Sorduğumda kız arkadaşıyla yazıştığını söylemişti. Ancak telefonu şarja takıp uyuttuğum çocuğu alıp yatırdığında hızla dönüp telefonunu şarjdan alıp geri giderken telefonların bilindik şarj uyarı sesini duyabildim. Bu çok garip geldi ve peşinden gidip telefonu görmek istedim. Çocuğun altını değişen kadın panikle telefonu ardına gizlemeye çalışınca hızlı bir hareketle telefonu alınca altı kirli çocuğu bırakıp telefonu elimden almaya uğraştı. WhatsApp açıktı ve yazışmayı okuyordum son satır - sana artık ... yok  başka kızlara git.  Hevesini aldın tabi. Gibi şeyleri okuyunca daha fazla okumak istemedim. Bariz şekilde aldatıldığımın kanıtları elimdeydi. Pinini bilmediğim şarjı bitmek üzere olan telefonu uykuya aldım. Yazıştığı üst komşuydu kikirdediğide sevgilisinin çocuğunu uyutmaya çalışan kocasının hemen üstündeki odada olmasıymış .

Uzun bir boşanma sürecinde şartlar malesef bu kadınla tekrar barışıp çocuklarımın başında bir çatı altında yaşamaya zorladı. Neydi bu şartlar ağır bir tedbir nafakası , bipolar bozukluğu olan bir dayıyla aynı evde yaşamak zorunda kalan çocuklar ve dengesiz psikolojisi bozuk dede ve anneanne. Annenin ahlaksızlığını eklemeye gerek görmüyorum bile...

6 ay ayrılıp yukarda bahsettiğim ana sebeplerden sonra tekrar eksik eşyaları tamamlayıp ev kurdum. Tek şart telefon kullanmamasıydı barışmak için yalvarırken kendisi teklif etmişti.

Bu büyük bir hataydı ben aldatıldığımda buz dağının sadece üstünü görebilmişim meğer. Nitekim yeniden biraraya geldikten 6 ay sonra evde gizlediği bir telefon daha buldum. Telefonda bir çok yazışma silinmişti ama son yazışma abi diye hitabettiği eski çalıştığı işyerinden biriyleydi içerik cinsel di. Aileside evlilik sürecinde  bana samimi oldukları aile dostları olduğunu abisiyle eşdeğer olduğunu söylemişti. Bir çok erkeklede öncesi silinmiş kısa cevaplar olan mesajlar vardı. Biriside lise öğretmenlerinden biriydi. Telefon kurcaladıkça çirkinlikler fışkırıyordu. Çıplak erkek fotoğrafları cinsel organ fotoğrafları ve kendisinin onlarca çıplak fotoğrafları. Galeriyi kurcaladıkça malesef çocuklarımında çıplak fotoğrafları çıktı. Bir çok video vardı  en ürküncü küçük oğlumla yatakta yatarken çocuğun dudağını somurarak öperken sesler çıkardığı ve kameraya bakış attığı 2 dk.dan uzun bir videoydu. Anlaşılan nispet yapıyordu.

Hemen savcılığa gidip çocuklarımı istismar etmiş bu kadını şikayet ettim. Ve boşanma davası açtım. Karşılık olarak oda bana boşanma davası açtı ve cinsel içerikli yayınlar üretmek bulundurmak ve paylaşmak suçunu işlediğime dair iftira attı. Jet hızıyla evimi jandarma basıp arama yaptı tabiki herhangi birşey çıkmadı. Ve takipsizlik verildi.

Burda adaletin güzel ülkemde nasıl çarpık olduğuna işaret etmek istiyorum. Kocayı aldatıp bu iftirayı attığı için kadından şikayetçi olduğumda iddaya delil yetersizliğinden takipsizlik verildiğiyle ilgili cevap aldım. Yani ben ve dolayısıyla her erkek böyle bir iftira karşısında potansiyel suçlu görülmeye devam ediyor ve iftira kadının yanına kar kalıyormuş. Keşke yanına kar kalan sadece bu olsaydı. Benim kanıt sunarak çocuklarımı istismar ettiği iddamda ise  telefon incelemeye gönderildiği 2,5 yıllık süreçte kadın elini kolunu sallayarak gezdi bana ve aileme etrafta iftiralar atıp ailesiyle her daim zarar verdi daha kötüsü aile mahkemesinin tedbir kararı gereği çocuklarımı haftada bir aldı. Adalet sistemimizde olan biri bana çocuklar kız olsaydı ve suçu işleyen ben olsaydım sonucun böyle olacağına ikna edebilir mi ?  Kesin olarak şikayetin hemen ardından tutuklanıp gün yüzü göremezdim.  O şikayetim annedir öper birşey olmaz gibi bir görüşle 3 yıl sonunda takipsizlikle sonuçlandı. Ana sebeplerden biride ara sıra çocuğun dudağına öpücük konduran kadını uyardığımdan bahisle benim haberimin olması.

Boşanma davası açıldıktan 6 ay kadar sonrasında bende kalan çocuklar için mahkemeden sosyal inceleme heyeti geldi. İlk önce gidip kadınla görüşmüşler ve çocuklarını 6 aydır görmediğini söylemiş. Bende cevaben 6 aydır böyle bir talep olmadığını söyledim ve diğer hususlardaki görüşlerimi paylaştım.

Ardından ilk hatayı yaptım. Kadın bana annesinin telefonundan "çocuklarımı getir " diye mesaj attı. Bende 6 ay sonra mı çocukların aklına geldi diye sordum. Ardına iftiraların ı sanki gerçekmiş gibi bana yazıp beni çileden çıkardı. Ahlaksız kadın seni suçundan dolayı hapse atacaklar çıktığında çocukların yüzüne tükürecek gibi mesajlar attım.  Ve bu mesajların birinden ceza aldım aynı dönem mesajlardan folayı bir şikayeti daha olmuş ve yine yargılanıyorum. Bir hakimede bu kadın bana zarar vermek için kasıtlı olarak tahrik edip beni suça sürükledi iddamı dinletemedim.

Boşanma davaları birleştirildi ve karşı tarafın asılsız iddaları yüzünden açtığı dava reddedildi ama benimde karşılıklı çıplak resimlerini atıp yüzyüzede görüştüklerini kanıtladığım zina iddam reddedildi. Sadakatsizlik olarak görülüp boşanmaya karar verildi. Velayet ve tazminat kararları da lehime sonuçlandı. Aramızda birde mal paylaşımı davası görülmekte olduğundan mal paylaşım davalarında hayata kast ve zina özel durumlar olup olası sonucu ciddi oranda etkilediğinden bu kararı istinafa gönderdik.

Son bir özetle uzun yazımda araya kaynayan ve atlanan durumlar olmasın diye son bir özet geçiyorum.

Çocuklarını istismar eden , eşini iki defa bir çok kişi ile aldatan kadın adalet sistemimizin verdiği cesaretle hakkımda pek çok iftira atmış benden nafaka almaya devam ediyor. Aramızdaki davalara gelerek ailesi pek çok fenalıklar yapıp sanki ben yapmışım gibi şikayetler edip bir çok soruşturma ve dava geçirmeme neden oluyor. Ben ise sanki bu ahlaksızlıkları yapmış gibi susuyor  sessizce adaletin yerine gelmesini umuyorum.

Hakkımda açılan soruşturma sayısı en son saydığımda 17 idi. Bana 6 anneme abime 2 kızkardeşlerime 4 dava açıldı. 

Adalet sistemimizde gücendiğim eksik gördüğüm en önemli şey bu sayısız soruşturma ve ceza davaları hep ayrı olarak ele alındı. Bir gurup insan böyle bir boşanma sürecindeki iki kişinin ekseninde tek bir olaydan kaynaklı bu davalara konu oluyor.  Ayrı savcı ve hakimler ayrı dosyalar olarak bakıp resmin bütününe bakamıyorlar.

En üzücüsü böyle bir kadın an itibariyle hem çevrem hem hukuk çevresince benden masum görülüyor. Yazım ve imla hatalarımı affediniz telefondan yazıyorum gerçekten çok zor.....


Edit :

Mantıklı ve destek verici mesajlarınız için teşekkürler. Emin olun artık normal karşılıyorum bazı şeyleri insaoğlu işte azıcık menfaat için herşeyden şaşar. Bazı sorulara genel cevaplar vermek istiyorum.

1. YERİNDE OLSAM ÖLDÜRÜRDÜM.

Bu bir çözüm değil. Başlı başına yeni bir sorun. Bazı arkadaşların dediği gibi çocuklar için bir felaket yaşam söz konusu.

2. Müge Anlı gibi tv programlarına neden başvurmuyorsun ?

İki çocuğun geleceğine leke düşüremem. Ayrıca Medya maymunu olmak istemiyorum.. Ancak şu an çocukların velayeti konusunda sıkıntı çıkarsa bu seçeneği değerlendirebilirim. Kanıtlarıyla şikayetçi olduğum çocuk istismarı konusunda gelen takipsizlik kararına itirazda bulundum. Bu takipsizlik kararı velayet konusunda elimdeki güçlü bir dayanaktan beni mahrum edecek.

3. İlk aldatılmadan sonra barışmak hataydı.

İlk olayda çocukların velayetini alsaydım barışmazdım.ama öyle olmadı yine çocuklar için zorunlu bir şeydi.

4. 2 ayda evlenilir mi ? haketmişsin.

2 ayda evlenmedim , evlilik kararı aldım 2 yıla yakın bir söz nişan sürecinden sonra evlendim. Bu birini yeterince tanımak için yeterli bir süreydi bence tabi. Yanlız şunu sormak istiyorum arkadaşlar.

Siz yatağınıza kahvaltınızı getiren bir kadından aldatılmayı bekler miydiniz ?

Bu konuyu çok polemiğe çevirmek istemiyorum ama asıl sorun tanımak erken çocuk yapmakla alakalı değil. Asıl sorun bir kadını eşini aldatmaktan yuvasını yıkmaktan alıkoyacak hiç birşeyin olmayışı. Sadakat hissi zayıf ve bu hissi varmış gibi kuvvetliymiş gibi göstermek zor değil. Hangi kişi evleneceği insanın bu potansiyeli taşıdığını net bir şekilde öngörebilir ?


Sorun şu ki dönemsel olarak bunalıma girip herşeyden bıkan bir kadın bir hata yapar ve eşini aldatır. Yakalanır iş boşanmaya dönünce kendini bir avukatın karşısında bulur. Öğrenirki eşim bana hakaret ederdi , döverdi gibi gerekçeler karşısında aldatma kabahati baya hafif kalıyor. Hele birde adama sapık yaftasını yapıştırırsak melekten farkı kalmayacak. Eve aile şerhi koydur kocam beni öldürecek deyip uzaklaştırma çıkartır. Çocuklar zaten sende nafakanı al , çok canın sıkılacaksa eve sevgilinide al .. sonra eşit kusurla boşan mal paylaşımında şu kadar altınım vardı eşim çok zengindir şunları var de .. ve aldatılan erken malından çocuklarından ailesinden olsun. Bunlar çokça yaşanan şeyler.

Ben 4 yıldır aile hukuku konusunda baya ilerledim. Aptalca nerdeyse hiç birşey yapmadım. Yinede boşanma mal paylaşımı hariç 10dan fazla dosyaya vekalet verdim. Sadece kendi avukatıma ödediğim vekalet ücretini hesap edin. Kaybedilen davaların karşı vekaletleri icra masrafları derken inanılmaz maddi külfet , manevi kayıplar yorgunluklarım oldu.

Evim risk altında bozulan işlerim yüzünden devrettiğim şirketim bile mal kaçırma diye dava konusu.

Bir kadına bunca geniş haklar imkanlar tanınınca kötü niyetli bir kadın maddi beklentilere girmiş bir aile ve avukat bir araya gelince bunlar oluyor.

Çok sakin dikkatli bu sorunun çözümüne odaklı biriyim. Çocukların menfaatini herşeyin önüne koyuyor bazen bu kadınla okul psikiyatr gibi çocuklar için gerekli hallerde yan yana gelebiliyor her hafta kendi elimle götürüp çocukları teslim ediyorum. Konuyu olabildiğince gizli tutup çocukların geleceğini düşünüyorum. Malesef bu halimden faydalanıp liseli kızların etekaltının fotoğrafını çektiğim gibi abuk subuk iddalarla arkamdan konuşup kendilerini temize çıkarmaya uğraşıyorlar. Olsun.... Gün gelir çocuklar büyür bu şeylerle karşıma çıkarlarsa gerçekleri izah edecek elimde pek çok şey var.
6 yıl
ntuser.dat regtrans sorunu
selam arkadaşlar windows7 yi aldığım imajdan geri yükledim. yüklemeden evvel user klasörünü başka bir hddye kopyaladım. şimdi kopyaladığım user klasörü içinde kullanıcı adlı klasörün içinde envai çeşit 15 20 adet kadar ntuserdat.....................regtrans dosyaları oluşmuş dosyaların aslından eser yok. bir çok arduino projemin içinde olduğu çalışma dosyalarım yok olmuş. boyut olarak user klasörünün boyutu aynı ama içerik bozuk. var mı kurtarmanın çaresi ?
8 yıl
en avantajlı yalın internet önerisi
3 lü avantajdan faydalanıyordum bu ay taahhüt bitecek 50 tllik paket 68 tl olacak oda 24 ay taahhüt edersem. zaten evi taşıdım nakil yaptırmadım 1 ay için değmez diye. adreste fiber yok uydunet yok en uygun yalın adsl kampanyaları araştırıyorum kafam çorba oldu. uygun yalın adsl kampanyalarından öneriye ihtiyacım var tv servisi önemli değil olsada olur olmasada..
8 yıl
Su gecirmeyen cihazlar hakkında.
Bence telefon konusunda devrim niteliğinde olan bu özellik pek gündeme gelmiyor. Bir süredir bu özelliklerinden dolayı s5 ve z2 ile ilgileniyor ara§tırıyorum. Bu özellik pek ciddiye alınmıyor acaba neden? Başarım zayıf olduğu icin mi yoksa benim gibi kışın yağmuru yazın havuzda yanında bulundurma ihtiyacı hisseden pek kimse olmadığından mı ? Dahası cay kahve su gibi masa üstünde cihazın başına gelebilecek kazalardan korunmsk gibi bir cok sebepten bu özellik 3 senelik sg note sadakatime sebep olacak. Ancak basta belirttigim gibi bu durum kafa karistiriyor. Bu yüzden arastirip net cevap bulamadigim asil soruma rica ediyorum sadece s5 ve z2 kullanan veya yakini kullanip gozuyle sahit olan arkadaslar yanitlasin.

Bu telefonlarla tum kapak ve kulaklik vs baglantilari kapali halde 1 mt derinlikte 30 dk su kesinlikle gecirmiyor ve ihtiyac halinde islakken telefon gorusmesine su icinde fotograf cekimine imkan veriyor mu ?

Bazi konularda benzer sorular yanittan cok elestiriye sebep olfugu icin temkinle soruyorum bilgisi olan tecrube etmis arkadaslarin yardimini rica ediyorum. Hazirda kullandigim telefonum biraz eskisede isimi goruyor biraz ram yetersizligi biraz kamera performansi birazda pil degerlerinden dolayi artik yenilemek istesrmde esas nedenim bu su gecirmeme olayi oldugundan net birtecrubeye ihtiyacim var.
10 yıl
çok portlu usb özellikli repeater önerisi
selam arkadaşlar. daha öncede benzer bir konu açmıştım ancak pek cevap gelmemişti. düşününce hem soru hemde şemanın karmaşık olduğu fikrine kapılıp sadeleştirdim. sorunum tv receiver ve usb hddyi en yüksek olabilecek şekilde ağa dahil etmek. sıkıntımın en büyük kısmı diğer 2 repeaterın wpa2 ile çalışmaları. webde denedim çalışmadılar. bu yüzden elimdeki airties 4420 yi mesh kullanarak bağlayamıyorum. bir diğer sorunda 4420nin usb diski sadece kendi çalışacak şekilde düzenlediğimde bile yetersiz verimde kullanması. mesela usb diski 4420ye bağlayıp ethernetten tvye bağladığımda dna üzerinde tvde hddye erişim çok yetersiz düzeyde. şemaya bakıp repeater tavsiyenize ihtiyacım var. 4420 ağzımı yaktığı için deneyimli kullanıcılara danıışmak istedim..Asus RT-N13U düşünüyorum mesela bunu kullanan usb disk üzerinden dosya paylaşım performansını bilen varmıdır ?


Ufaltılmış önizleme resmi
*$*
Resmin büyük halini görebilmek için tıklayın
*$*
10 yıl
ev içi kablosuz ağdan harici disk paylaşımı
merhaba arkadaşlar.

şemada çizdiğim gibi bir ağ kurdum ancak şöyle bir problemim var. harici hdd paylaşımı çok ağır kaldı tv ve diğer cihazlarda dosyaların listelenmesi bile dakikalar sürüyor. air 4420 300 mbs ama tp link acceslerle airties modem arasında bağlantı ancak wpa ile kurulabiliyorken airties 4420 ile ancak web şifreleme ile mesh aktif edilebiliyormuş henüz denemedim ama web arayüzünde mesh açmak için güvenlik kısmından wep şifreleme yapam gerektiği yazıyor.airties 6270 ile tv olan bölgede çok iyi kablosuz ağ geliyorken 5 ghz modunda 300 mbs airties 4420 çok düşük sinyal alabiliyorum ki tvye bağlantı veren tplink access point hiç görmüyor bile. şemaya bakarak farklı yöntem önerebilirmisiniz ? bu arada hub olarak zyxell hw 661 wlan kapalı olarak kullanıyorum.

mevcut ağ araçlarım aşşağıdaki gibidir.

1. airties 6270 modem
2. 2 adet tplink re 730 access point
3. zyxeel hw 661 wlan modem
4. airties 4420 usb access point.11 yıl
next 19500 cıs kullanan var mı ?
Arkadaşlar ben bi hafta önce next ye 18500 aldım birde baktım ki hd die verdiği görüntü (trt1 atv hd) eski sd uydumdan daha kötü ki siz düşünün normal kanallarda nasıl olduğunu . ki en sonunda kayıt yaparken donmuş sabaha kadarda öyle kalmış. hemen paketleyip götürdüm fark ödeyip 19500 aldım. görüntü kalitesi iyi ancak bariz şek,lde takıla takıla oynatıyor . en son yazılım yüklü ve tüm görüntü modlarında denedim. sorun lnbde mi nedir bilemiyorum ancak çok can sıkıcı bir durum. garip bir durum daha varki şaşılacak bir durum kayıt yapıp kayıttan izlediğimde kayıtlarda sorunsuz . arada yayındaki bir sahne 10 sn periotlarla mozaiklenerek beliriyor. sürekli aynı sahne ama hani değişe değişe gitse diycemki sinyal seviyesinden yapıyor. cihaz ısınınca bu sorun nüksediyor ve bu ısınma süresi öyle bi kaç saatte değil en fazla 30 dk çalıştıktan sonra bu sorunu veriyor. kullanan ve böyle sorun yaşamayan var mı ? yani kırk yılda bir receiver aldım burnumdan getirdi bu next.
11 yıl
1 modem 2 ap sorunu
merhaba arkadaşlar

elimde airties 6271 modem var . 2 adet tp link TL-WA730RE aldım. maksat aplerle alan genişletmekti. ancak ne varki kolay kurulum cdsi denen illetle aplerden birini bile başarılı bir şekilde bağlayamadım. modemin wlan şifresini bile kaldırmama rağmen olmuyor. ilk denediğimde kolay kurulum cdsindeki yazılımla bağlanmıştı ancak ip hataları verdi. bilgisayar ip alamadı. şimdi bu işin dikkat edilmesi gereken kısımları nedir .apler menzil genişletme modunda.. maksat 30 40 mt 2 -3 duvar aşıp hedefe bağlantı sağlamak ancak ne varki bi türlü içinden çıkamadım.. yardımcı olursanız duacınız olurum
11 yıl
Dlna, nas , nfs,upnp
arkadaşlar şimdi benim ağ kurma konularında pekbilgim yok. konu başlığında ki terimlerle başım dertte. :)

bir çok kişinin de kafasını karıştırdığından eminim. öncelikle karşılaştığım problemi anlatayım.

dlna özellikli tv , 4 portlu modemim , harici hdd ve dizüstü bilgisayarım var.ben usb hddyi tvye bağlayıp film izliyorum ancak ne varki bilgisayardan dosyaları hariciye atmak için meşakatli sök tak işleriyle uğraşıyorum. şimdi ben upnp özellikli media player ile ağa bağlayıp paylaşımı denedim ancak olmadı. bir nfs özellikli mediaplayer veya nas özellikli bir hdd kutu düşünüyorum ancak nas ve veya nfs özellikli cihazla dlna özellikli tvden paylaşım olayı olurmu bilemiyorum. bilgisi olan arkadaşlardan yardım rica ediyorum..

nfs özellikli mediaplayer

http://www.hepsiburada.com/Liste/forex-r6a-1080p-71-youtubemkvdtsdolbytorrentinternet-tv-hdmi-kablo-hediyeli-media-player/ProductDetails.aspx?productId=bd20001&categoryId=112123&SKU=BD20001

nasözellikli usb den rj45e nas özellikli cihaz

http://www.hepsiburada.com/Liste/ProductDetails.aspx?Categoryid=102820&Productid=bd98039
11 yıl
Google Android 2.2 PC TV Box HD Internet HDMI WIFI TB01
arkadaşlar bu gün mediaplayer araştırırken bunla karşılaştım.. çok hoşuma gitti . bi kaç hususta netleşirse bunu almayı düşünüyorum .. mesela torent indirebiliyor mu ? her video formatını destekliyor mu ? ses çıkışı hdmıdan tvye olduğuna göre 5.1sesi desteklemiyordur. sanırım işletim sistemi android olduğuna göre programlar eklenebiliyor ancak programları nereye kuruyor gibi bi kaç bilgiye ihtiyacım var.. inceledikçe htc sistemlere taş çıkaracak gibi gördüm bilemiyorum henüz araştırdığım için.. bilgisi olanlar varsa yardımlarınızıbekliyorum..

Google Android 2.2 PC TV Box HD Internet HDMI WIFI TB01
 

 
Depictions:
This all-in-one Google Android IPTV Box is a combination of Home Entertainment and Communications. It is not only a high performance computer but also a perfect Set Top Box, using Samsung CORTEX A8 5PV210 CPU, based on famous Android 2.2 OS, supporting Google Chrome Browser and Adobe Flash Player 10.1 or 10.2. Google TV lets you access everything on the web, watch your favourite web videos, view photos, play games, chat with friends. It can connect with RJ45 LAN and WIFI network, USB external Hard Disk, and support keyboard and mouse and wireless remote control.

The Android Internet TV Box has built-in HDMI port for you to connect with 1080P High Definition Television or HDTV, projector and computer monitor where you can watch any TV channels you'd like to enjoy, HD Video or Movies, music, playing online games, browsing the internet, online shopping, internet banking, sending and receiving emails, social networking like Facebook, Twitter, Skype or MSN. It is a new generation entertainment style for sharing, enjoying and relaxing with your whole family.

Product Features :

Samsung CORTEX A8 5PV210,frequency is 1GHz,RAM is 512MB,built in 2G flash memory
Based on Android 2.2 OS
Built in WIFI module, wireless internet access
RJ45 interface for internet LAN cable connection
Support 1080P video playback
HDMI video output, connect to HDTV for HD video playback
USB interface, support external HDD, support mouse and keyboard.
Support weather, calendar, desk top clock widgets
Support wireless Bluetooth keyboard operation
Support Bluetooth file transfer
Support 2.4G wireless remote control
Support FLASH PLAYER10.1 or 10.2, online video playing
Support music player, picture player and more family entertainment
Support SD card Support Google Chrome browser and Android Apps Market for a huge selection of free and paid software application and games.

Technical Specifications :

Item: Internet TV Box
Chip Model: SAMSUNG S5PV210
Frequency:1GHZ
Memory: DDR2-512MB
Storage:INAND 2GB
Audio & Video Storage: Insert SD card or stored in HDD
Operating system: Android 2.2 OS

Main Function :

Browser: Google Chrome Browser
Bluetooth: Yes, Bluetooth data transmit, can connect Bluetooth keyboard to operate
GOOGLE TV: Play HD video
Online video: Connecting with internet to watch online video
Audio: MP3/WMA
Online Music: Connecting with internet to listen online music
Picture viewer: Support different picture format
Software upgrading: Support upgrading by SD / TF card
Storage Expansion: SD card Storage Expansion

Port and Spec :

USB: Support 2 group of USB HOST and 1 mini USB port
SD Card: 1 SD card slot
RJ45: Connect to the internet with Ethernet Port
HDMI: Connect to HD TV, output audio/video signal
Remote control: Support IR and 2.4G wireless remote control
Voltage: External 12V DC power adapter

Appearance :

Video format: 1080P
Screen Resolution:1024*600
Display: By HDMI output
Dimension: 170mm(L)* 111mm(W)*30mm(H)

 
Package includes
1 X Direction sensor remote control
1 X Internet TV Box
1x HDMI Cable
1 X Wall Charger:input 100-240v,50/60HZ,0.6A output 12-2.0A

 

 


DH Mobil uygulaması ile devam edin.
DH Uygulaması
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
DH App Store Uygulaması DH Google Play Store Uygulaması
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.
DH Mobil Uygulaması
Yeni bir sürüme kadar uyarıyı gizle