Uygulama ile Aç Kapat butonu
Kayıt
Arama butonu

Yarbay
06 Haziran 2007
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
39 üye
359891 Gün Cezalı
356754 gün 20 dk.
Gönderiler Hakkında
9 yıl
Mancini istifa etti (İtalyan Medyası)
9 yıl
Kamuoyuna - #Soma
Kamuoyuna

Soma’daki elim maden kazası, tüm Türkiye’yi olduğu gibi, Galatasaray camiasını da büyük üzüntüye boğdu.

Yaklaşık on yıl boyunca, Ali Sami Yen Stadı’nın kapalı tribününde sürekli asılı kalan; “SOMA KÖMÜR DİYARI, ŞANLI GALATASARAY’IMIZA BAŞARILAR DİLER” pankartını hatırlayan Galatasaraylılar gözyaşlarını tutamadılar.

Sedyeye çıkarılırken, “çizmelerini çıkarmak” isteyen işçi kardeşimize, bugün bütün duyarlı yurttaşlarımızın seslendiği gibi biz de; “Merak etme işçi kardeşim, alın terin kadar temizdir yaralı yüreğin!” dedik.

Ve dedik ki; “Hepimizin onlara ödenecek bir vicdan borcu var.”

Soma’daki acılı aileler, Galatasaray camiasının dost elini bundan böyle her zaman yanlarında hissedeceklerdir.

İlk adım olarak, Galatasaray Spor Kulübü, önümüzdeki dönemde yapacağı özel maçın gelirini, kaza kurbanlarının yakınlarına bağışlama kararı almıştır.

Dayanışmamız bundan sonra da çeşitli yollarla devam edecektir.

Öte yandan, Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Ünal Aysal’la yönetim kurulu üyeleri, özel bir uçakla bölgeye giderek, Soma’daki acılı ailelere taziye ziyaretinde bulunacaktır.

Bu vesileyle bir kez daha hayatlarını kaybedenlere Allah’tan rahmet, sevenlerine sabır ve başsağlığı diliyoruz.

Galatasaray Spor Kulübü
9 yıl
Galatasaray ve Fenerbahçe'nin son 20 sezonluk şampiyonluk yarışı istatistikleri
1992-1993 sezonundan 2012-2013 aradan geçen 20 sezonda

+Galatasaray 11, Fenerbahçe 6, Beşiktaş 3, Bursaspor 1 kez şampiyon oldu.
+Bu 20 sezonda aldığımız 11 şampiyonluğun 7'sini Fenerbahçe ile girdiğimiz mücadeleden, 4'ünü ise Beşiktaş'la girdiğimiz mücadelelerden aldık.
+Aynı şekilde bu periyotlarda Fenerbahçe'nin Galatasaray ile girdiği mücadeleyi şampiyon olarak tamamladığı tek sezon 2000-2001
+Fenerbahçe'nin şampiyon olduğu sezonların çoğunu Galatasaray düşük puanlar ile kapattı
+Buna dayanarak Fenerbahçe, Galatasaray'a göre daha net şampiyonluklar kazanmış oldu

Galatasaray ve Fenerbahçe'nin ligi ilk ikide bitirdikleri sezonlar

1993-1994 sezonu


1997-1998 sezonu


2000-2001 (istisna sezon)


2001-2002 sezonu


2005-2006 sezonu


2007-2008 sezonu


2011-2012 sezonu


2012-2013 sezonu


Belli ki lige Fenerbahçe kadar odaklanamadığımız sezonlarda sıkıntı çekiyoruz ve yarışı erken bırakıyoruz. Şayet odaklanıp, yarışı ilk 2'de sürdürebilirsek bir şekilde Fenerbahçe'yi geçiyoruz.

Sonuç olarak bu sezon yükselişimizi sürdürdüğümüz takdirde, son 5-6 haftaya kadar ilk 2'nin içinde kalabilirsek şampiyon olacağımızı iddia ediyorum, hadi bakalım
9 yıl
16 maç varken yarışı bırakmak
Senelerdir forumdayım, bilen bilir konu açmaktan ve sürekli konu açan insanlardan pek hazzetmem. Fakat bu hafta forumda ve diğer mecralarda okuduklarım, beni oldukça üzmekle beraber bu konuyu açmaya zorladı.

Öncelikle size iç saha puan tablosunu göstermek istiyorum


İç sahada bugüne kadar 8 lig maçı oynamışız, sezon başında art arda gelen, baskılı oynayıp puan kaybettiğimiz Rize-Antalya maçları dışında tüm iç saha maçları kazanılmış. Şampiyonlar Ligi'nde içerdeki Juventus ve Kophenhag maçları da kazanıldı. Yani Galatasaray R.Mancini döneminde iç sahadaki tüm maçlarını kazandı.

Kötü geçen bir sezon için bu iç saha performansı şu an gayet iyi. Bundan sonra ligde Tokatspor, Antalyaspor, Rizespor, Karabük, Konya, Sivas, Elazığ ve Trabzonspor deplasmanlarımız var.

Fenerbahçe'nin ise Eskişehir, Sivas, Elazığ, Trabzon, Antep, Galatasaray, Beşiktaş, Akhisar ve Kayseri deplasmanları var.

Amacım bunları gösterip 10 puanlık fark bir anda erir demek değil. Şu an oynanan oyunla bu imkansız gibi gözükse de denememek için bir sebep yok.

Galatasaray'ın ligdeki önceliği şampiyon olmak, realist olmak gerekirse sadece bu sezon için şampiyon olamıyorsa ilk 2 içindeki yerini korumak. Bu da sadece yarışı sonuna kadar götürmekle mümkün, yoksa şu an bulunduğumuz konumu kaybetmemiz de olası.

Diyeceğim o ki oturup karalar bağlamaya, ortalığa saldırmaya luzum yok, hepimiz biraz daha sakin olup olacakları izleyelim.
9 yıl
Arena'nın çatısı ile ilgili bir mühendisin yazdıkları
Eren Mutlu ‏@ernmtl 13 sa
TOKİ çatıyı hatalı yaptı. Projeye göre 13 m çatı daha yüksek yapıldı. Bu nedenle öngörülemeyen rüzgar etkisi çatıyı kaldırıyor !

Eren Mutlu ‏@ernmtl 13 sa
Parabolik kirişler çatının altında kalacaktı. Ancak TOKİ maliyeti düşürmek için çatıyı daha bombeli yaptı. Böylece hava akımı değişti ...

Eren Mutlu ‏@ernmtl 13 sa
Çatının altına rüzgar doluyor ve şemsiye gibi çatıyı yukarı kaldırıyor. Analizleri yapıldı, çatının kapanması büyük risk ...

Eren Mutlu ‏@ernmtl 13 sa
Bunları daha önce defalarca yazmıştım. Beni takip eden arkadaşlar bilirler.

Eren Mutlu ‏@ernmtl 13 sa
Yapılan statik ve dinamik analizler sonucunda çatının kapatılması çok zor.

Eren Mutlu ‏@ernmtl 1 sa
Işın Çelebi show peşinde.
TOKİ stadı eksik teslim etti.
Hükümete yalakalık olsun diye siz de bunu kabul ettiniz, ses çıkarmadınız!

Eren Mutlu ‏@ernmtl 1 sa
Stadyumda tamamlanmayan bir çok eksik var, kötü kaliteli malzeme kullanımı var, kötü işçilik var. Hiçbirine ses çıkarmadınız ...

Eren Mutlu ‏@ernmtl 1 sa
Polikarbon çatı (pleksiglas) yerine 3. Sınıf çatı malzemesi kullanıldı. Akustik berbat oldu, çimler ışık almıyor.

Eren Mutlu ‏@ernmtl 1 sa
Bu kadar eksik varken Galatasaray'ın stadı devralması mümkün değil.

Eren Mutlu ‏@ernmtl 1 sa
Işın Çelebi yönetimde vizyon yok demiş. Kendileri, zamanında normalden %20 büyük led reklam panosu aldılar, bu nedenle eğik kullanılıyor !

Eren Mutlu ‏@ernmtl 52 dk
Ana projede çatı malzemesi polikarbon olarak belirlendi. Amacı akustiği arttırmak ve çimlerin ışık almasını sağlamaktı.

Eren Mutlu ‏@ernmtl 51 dk
Bu polikarbon (pleksiglas) konserlerde davulun önüne kuruluyor. Ses yalıtımı muazzam. Stadın akustik hesabı bu malzemeye göre yapıldı.

Eren Mutlu ‏@ernmtl 50 dk
Ancak TOKİ pahalı olduğu için bu malzemeyi kullanmadı. Bunun yanında çatı 13m yüksek yapıldı. Akustik berbat oldu.Sesler birbirine karışıyor
9 yıl
İPod Classic vs İPod Nano 7G
İki cihaz arasında kararsız kaldım.

İPod Classic'in avantajları

+Click wheel, klasik bir İPod, tam bir görev adamı ki böyle ürünleri çok severim.
+160 GB'lik dev kapasite

Dezavantajları

-Taşıması ağır olduğundan zor.
-Fiyatı Nano'ya göre daha pahalı.

İPod Nano'nun avantajları

+Radyo
+Küçük ve taşıması kolay

Dezavantajları

-Anca 16 GB olanını alabilirim, kapasite düşük

Gönlüm Classic, mantığım Nano diyor

Açıkçası merak ettiğim şey, İPod Classic ile Nano arasında ses kalitesi bakımından ciddi fark var mıdır?
10 yıl
Facebook Entegrasyonu Problemi
Merhabalar, iOS7 kullanıyorum, telefonumda facebook entegrasyonu açık. Rehbere de kullanım izni verdim ki, Facebook'taki arkadaşlarımın bilgisi rehberime insin.

Fakat şöyle bir problem var ki, Facebook'ta arkadaşım olmayan insanlar bile facebook entegrasyonundan nasibini almış, fotoğraflarına kadar indirmiş telefon.

Birincisi ben sadece arkadaşlarımın bilgisinin rehbere geçmesini istiyorum, herkesin değil. İkincisi hal böyleyken, benim arkadaşım olmayan biri sırf rehberde facebook entegrasyonunu açtı diye fotoğrafımı ve facebook adresimi görebiliyor mu?
10 yıl
Macbook Pro kasa lekesi problemi
Bilgisayarım 2012 model 13'' MBP. Ekim ayından beri kullanıyorum, kullanmaya başladığım ilk hafta alüminyum kasa üzerinde beyaz bir leke oluştu. Bunun ter lekesi olabileceğini düşündüm ve o dönem bilgisayarımı her gün temizledim, leke gene geçmedi. Sıvı sabunlu bez de çare olmadı, neredeyse her şeyi denemedim ama çıkmıyor.

Üstelik kasanın muhtelif yerlerinde de aynı lekelerden var, bu durumla karşılaşan ve çözüm önerisi olan var mı?

Söz konusu lekenin görülebildiği bir fotoğraf

10 yıl
Ortadaki adamı tanıyabildiniz mi?
10 yıl
Başbakan Fenerbahçe'nin küme düşmesini istemedi
TFF Başkanlığı için aday olan ancak daha sonra çekilen Kürşat Tüzmen gündem yaratacak açıklamalarda bulundu.

Türkiye Futbol Federasyonu başkanlığı için aday olan sonra da çekilen eski Bakan Kürşat Tüzmen çok önemli açıklamalarda bulundu.

Tüzmen, Fenerbahçe'yi de küme düşüreceğini, Fenerbahçeli olan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın da bu yüzden kendisinin Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı olmasını istemediğini ve bu yüzden de adaylıktan çekildiğini iddia etti.

Samanyolu Haber TV'de canlı yayına katıl Kürşat Tüzmen,TFF Başkan adaylığından neden çekildiğini de açıkladı. Tüzmen, TFF Başkan adaylığı sırasında yaşadığı olayları şöyle anlattı:

BAŞBAKAN F.BAHÇE'NİN DÜŞMESİNİ İSTEMEDİ

"Başbakan Fenerbahçeli olunca istersen geri çekme yani. Mecbur kaldım. Şimdi iki yol var ya Başbakan'a rağmen bu yola girmek. O da yanlış olur. Bu kadar zaman yol arkadaşlığı yapıyoruz. Beraber yola çıkmışız. Bize yakışmaz. Daha sonra Bakan Suat Kılıç ile görüştüm. Dedim var mı birşey ne yapacaksınız. 'Biz öyle şeylere karışmıyoruz. Başbakanımız da karışma' cevabını alınca, diğer takımlardan arayanlar oldu. Ne kaybederim şimdi girelim dedim. Çok geçmeden 20.30'da cevap geldi. Genel Başkan Yardımcımız Haluk İpek beni yana yakıla arıyor. Abi bi gel dedi. Gittik partiye. Daha sonra 'abi sen çekil burdan' dedi. Biz de güvendik. Sayın Başbakan Fenerbahçeli olduğu için Fenerbahçe'nin düşmesini istemedi."

"8 TAKIM DÜŞÜRECEKTİM"

"Federasyon başkanı olsaydım 8 takım düşürecektim" diyen Kürşat Tüzmen, "Ben tabi operatör doktor gelince 8 takım, 3 takım birinci ligten 5 takım 2 ligten düşürecektim ama Türk sporu Avrupa'da ve dünyada oynamaya devam edecekti." şeklinde konuştu.

FEDERASYON TAVUS KUŞU SEVENLER DERNEĞİ GİBİ

Federasyon'a sert eleştirilerde bulunan Tüzmen, "Şu anda tavus kuşu sevenler derneği gibi Federasyonumuz var. Bunlar etliye sütlüye karışmıyorlar. Sudan çıkmış balığa dönmüş durumdalar. Bunlarla zor iş. Herkes şimdi söylemeye başladı zaten. Üzülüyorum tabi. Biz olsaydık böyle olmazdı. Epeyde can acıtırdık onu söyleyeyim." dedi

http://www.aksam.com.tr/spor/basbakan-fenerbahcenin-kume-dusmesini-istemedi/haber-186498
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
DH Uygulaması
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
DH App Store Uygulaması DH Google Play Store Uygulaması
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.
DH Mobil Uygulaması
Yeni bir sürüme kadar uyarıyı gizle