Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt

Binbaşı
27 Mayıs 2007
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
25 üye
Görüntülenme (?)
90 (Bu ay: 1)
Gönderiler Hakkında
4 yıl
İkinci el bölümünde revizyon şart.
Donanımhaber sitesinin ikinci el, bu başlık altında satılan bir yığın sıfır ürünlerin daha sağlıklı satılabilmesi için sanırım ciddi bir revizyon şart. Forumda ahlaklı arkadaşlar olduğu kadar şeref yoksunu ahlaksız sahtekarlar da mevcut. Herkesin karakter analizini bir iki mesajla çözemeyeceğimiz için Gittigidiyor'un "havuz" sistemi gibi bir sistem bence şart. Forumda 3-5 bir şeyler kazansın bu bahaneyle. Hadi bu yapılmadı T.c No ile üyelik tarzı bir şey getirilsin satış yapacaklar için. En azından bir daha üye olmaları engellensin. Bu kadar trafiği olan bir satış bölümünde aldım-sattım usulu bence değişmeli kısacası.

Daha önce açtığım konu sanırım bir kaç moderatörün gücüne gitmiş sildiler. Canları sağolsun ama konu silene kadar çözüm üretmelerini isteriz.
6 yıl
System Shock 2 Türkçe Yama-Altyazı çeviriside ekleniyor (BETA)
SYSTEM SHOCK 2

Ana Metin Çevirisi
Tamer YİĞİT (andelip)

Altyazı Modu çevirisi
laqertyy

Teknik Yardım
Outsider One

Test Ekibi
Outsider One


Altyazı modu , eksik olan research ve information çevirisinede başladık.Güncelleme oldugunda paylaşılacaktır.Anlayışınız ve geri dönüşleriniz için teşekkürler.


Ss2 Türkçe yama linki:
https://yadi.sk/d/MIW8-3wCjy7hu


Patchli oyun kullananlar için yama link:
https://yadi.sk/d/hJBcHBlkjy5wu


Patch kurmak isteyenler için patch linki:
https://www.systemshock.org/index.php?topic=4141.0


Patch kurup kurmamak size kalmış.Her iki versiyonda da yama çalışıyor.
Genel durum:%70 Research ve İnformation dışındaki tüm metinler bitti.


7 yıl
Türkçe Yama Bölümü Açılsın
Daha önce birkaç yöneticiye mesaj çektim ama ya beni anlayamadılar ya da ben derdimi anlatamadım.Ülkemizde özellikle oyun yamaları her ne kadar farklı sitelerde başlasada Donanımhaber'e uğramak zorunda kalıyorlar.Kullanıcı kitlesi bu kadar büyük olan bir forum çünkü işi sergilemek,duyurmak için iyi bir yol.Ayrıca sitemizde Türkçe Yama konusunda ciddi projeler var ve olmaya da devam edicektir.Ne varki Türkçe Yama için ayrı bir bölüm olmamasından dolayı garip garip yerlerde konular açılıyor.Bu yama işi gönüllü yapılan bir işi ve bazen aylar hatta yıl alıyor.Benim düşüncem bu projeler için ayrı bir forum bölümü açılsın.Genellikle oyun başlığı altında çeviri ekibi konusunu açıyor ama bence bir YAMA bölümü olup konular oradan takip edilmeli.Hem yapanlar hem sergileyenler hemde arayanlar için bence fadalı olur kannatindeyim.

Saygılar.
7 yıl
Morrowind'e Türkçe yama yapılamaz mı?
Elder Scrolls serisinde ayrı bir yere sahip olan Morrowind çevirisi yapılmadığı için çoğumuz tarafından tozlu raflarda yerini koruyor.Skyrim'in modlarına bile çeviri yapılırken Morrowind için hala bir çalışma olmaması şaşırtıcı geliyor bana şahsen.Bu konuda bir çalışma yapılamaz mı acaba?

Saygılar.
7 yıl
Minecraft hesap arıyorum (dont starve+dlc verilecek)
Minecraft premium hesabı arıyorum.Karşılığında dont starve + dlc sini steam gift olarak vericeğim.Referansı düşük olanların ilk önce hesabı vermelerini isteyebilirim.Daha önce birisi dolandırdıda.

Pm ile ulaşınız.
8 yıl
>>Oyunlarda iade hakkı olmalı<<
Son yıllarda artan oyun endüstürisi milyarlarca dolar cirolara ulaşırken son kullanıcılar bence umduğunu tam manada bulamıyor.Mesela son yılın 2 önemli yapımı Battlefield 4 ve Cod ghots un oyuncuları çileden çıkarması örnek olarak gösterilebilir.Adı geçen 2 oyunların ortalama fiyatları 60-100 dolar arası gidiyor.Piyasadaki oyunların genel fiyat ortalaması ise 15 dolardan başayıp genellikle 30-40 dolar civarında gidiyor.Sorun para vermek değilde aldıktan sonra başlıyor.Oyunu kurup keyifle oynayacağım derken onlarca ayar ve sürücü yükleme eziyetleri,güncelleme bekleme hasretleri çekmeye başlıyorsunuz.ha düzeldi ha düzelecek derken aylar geçiyor.Mesela bf4 kasım 2013 te çıktı hala adam edemediler..Kısacası kusurlu bir ürünü iade hakkı olduğu gibi kusurlu bir digital ürünüde iade hakkımız olmalı.Ea şuan iade prosedürü uyguluyor ama kayfi bir uygulama.İstese yarın uygulamıyorum diyebilir.Benim demek istediğim resmi bir iade prosedürü geliştirilmeli.Bazı oyunlarda demo veya beta sürümleri ile kullanıcılara oyun tanıtılıyor ama yeterli olmuyor maalesef.Kararlı olan tam sürüm hakkında fikir vermesine rağmen tam bir yeterlilik sağlamıyor.Beta sürümdeki hataları kullanıcı genellikle görmezden geliyor ve bu hatalar tam sürümde olmaz diye oyunu gönül rahatlığıyla alıyor.Artık nasıl olur bilemem ama bu işe bir çare bulunmalı.Çoğumuzun para verip haram ettiği oyunlar olduğuna emin olarak böyle bir konu açma gereği duydum.

Saygılar.
8 yıl
i3-4000m işlemci ile gt740m uyumu nasıldır?
8 yıl
Acer E1-572G (tavsiye edermisiniz?
9 yıl
Hangi ACER ..kararsız kaldım..Yardım edin.
9 yıl
Super can 2 bedava (29 nisana kadar)
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.