Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt
T

Yüzbaşı
15 Mayıs 2007
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
41 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
T
4 yıl
TV de kullandığınız alt yazı fontu nedir?
Merhaba arkadaşlar,
55 inç TV de tam istediğim bir Türkçe alt yazı fontu bulamadım. Açık renkli videolarda alt yazının rengini de değiştirsem okumakta zorluk oluyor. Koyu renkli görüntülerde çok net olan alt yazı, beyaz ve açık renkli görüntülerde inceliyor, şeffaf bir hal alıyor.
Tavsiyeleriniz nedir?
saygılar.
T
4 yıl
Su ısıtıcısı ( Forum çakalları)
Merhaba arkadaşlar,
7-8 yıldır evde kullandığımız Arzum Bollito su ısıtıcısı damlatmaya başladı ve yeni bir ürün alma ihticı doğdu. Bende netten baktım değişik fiyatlara değişik türde ürünler ve yorumlar var.
Öncelikle çelik olmasını düşünerek PROFİLO PCK1274X ekli resimdeki ürününü aldım.
Eski Arzum bollito ve bu ürün 2200 Watt ikisine de 1.7-LT su koydum aynı anda çalıştırdım. Arzum 6:50 saniyede, Profilo 7:40 saniyede kaynattı.
3000 Watt, Çelik ve Türk markası olması sebebiyle Arçelik K 8405 KL 3000W 1.7 lt Su Isıtıcısını bir araştırayım dedim.
Forumlarda aynı ürüne farklı sitelerde farklı isimler ile copy-paste yaparak yorumlarda bulunmuşlar.
Bu başlık altında yazdıklarımı okuyan ve bu ürünü kullanan gerçek vatandaşlardan ricam fikirlerini yazabilir mi?
Yada kullandıkları 100-200 TL aralığında hızlı ısıtan ve Çelik olarak tavsiye edecekleri bir marka, model var mıdır?
saygılar.

T
5 yıl
m2ts birleştirme ses ekleme hk.
Merhaba arkadaşlar,
Yıllar sonra CRT tv den 4K ye geçiş yaptıktan sonra, Gönül istediki 3-mbit internete rağmen bir Blu-ray film indireyim izleyeyim. 1 inen 1 devam eden çok beğendiğim eski 2 film ile şansımı deneyeyim dedim. Bu iki filmin arşiv hali farklı birisi 61,20-gb lık 2 partlı bir film, Diğeri henüz bitmedi ama içerisinde bir dosyası 42,8-gb toplam 31 parçalı bir film dosyası.
1.FİLM,28,4-GB ve 32,8-GB toplamda 61,20-GB lık 2 part halinde bir film. Bu Filmi m2ts formatınıda bozmadan, ENG.altyazı.Ses -TR altyazı,Ses bırakmak içerisinde bulunan diğer tüm ses ve altyazılarını bozmadan çıkarmak istiyorum.
2.FİLM indirme henüz bitmediği için dosyaların içeriğine bakamadım. 42,8-GB lık filmin ana dosyası sanırım diğer dosyalar nedir? Buna da aynı şekilde TR Ses,Altyazı-ENG Ses,Altyazı yapacağım.
Bu işlemler için hangi programı kullanmalıyım.
m2ts ile mkv dosya formatları arasında fark var mıdır?

Teşekkürler.
saygılar.

GRUNDİG FLX 9595
T
5 yıl
BBC Planet Earth
Merhaba Arkadaşlar,
Aşağıda linkte vermiş olduğum belgesel videoları yıllar ince indirmiştim. 1 TB lık belgesel ve filmden oluşan arşivimde % 90 ı izledim ama nedense tv bu videoları açmıyor.
Videolar: 4,37-GB ,1920X1080p, MKV, 5,1 ses, bit rate:11.1 Mbps 53 dakikalık videolar
Cracklenmiş İMTO ile H.264/MPEG-4 AVC olarak çeviri yapıyorum dosya boyutları 1,4-GB ile 3-GB arasında düşüyor. bit oranları neredeyse yarı yarıya düşüyor TV gösteriyor ama Video kalitelerinde de düşüş olduğunu düşünüyorum.
Boyutları düştüğü zaman görüntü kalitesinin düştüğü kabul edilecek bir sonuç mudur?
Bu videoları tekrar kaliteli bir şeklini indiremem ama tv min açmasını istiyorum.
Görüntü kalitesinde düşüş olmadan hangi formatta hangi program ile çevirmem gerekir.
Konuda yardımlarınızı rica ediyorum.

Saygılar.

T
5 yıl
LG 42PX4RV-ZA arızası hk.
Merhaba arkadaşlar,
Amasya ya memlekete gitmiştim. Orada amcama ait bir tv gördüm LG 42PX4RV-ZA tv de dikey olarak çizgiler çıkmış LG Panel arızası yapamayız demişler.
ekli resimlerde görüldüğü gibi.
ucuz yollu yapılabilir mi?
Bu arıza nedir?
saygılar.
T
6 yıl
4GB SK HYNİX GİGABYTE G41 COMBO
Merhaba arkadaşlar,
Aşağıda tüm bilgilerini verdiğim 7-8 yıldır evde kullandığım pc ye bir rem takmak istiyorum. Arkadaşın birisi verdi acaba bu remi anakart destekler mi? Destekler ise o.c. yapmayı da hiç bilmiyorum konuda yardımlarınız rica ediyorum.
saygılar.

Anakart : Gigabyte G41 Combo
Kasa : Tharmalteke swing 500 wat orjinal
cpu : Core 2 duo 6600
eski remler : 2x800 mhz kingston hyprex

takmak istediğim remin tam modeli budur.( Resimdeki ile aynı)
4GB sk hynix 2rx8 pc3-12800u-11-12-b1
T
6 yıl
Demirdöküm Atron
Merhaba arkadaşlar, bir kaç konu başlığında bilgisi olan diye düşündüğüm arkadaşlara sordum cevap bekliyorum. bilgisi olan var ise yardımcı olur musunuz?
23 Kasım 2015 tarihinde garantisi bitecek olan, Demir döküm Atron kombi kullanıyoruz. Garanti süresi bitmeden 15-20 gün önce su barı yükselmeye ve su atmaya başladı. ilk iş olarak peteklerden su aldım barı düştü ve kullanıma devam ettim. O yükseldi ben düşürdüm bu bu şekilde 4-5 gün devam ettik. Bende nasıl olsa garantisi bitmedi dedim ve demir döküm servisi çağırdım. Servis geldi baktı ve her şeyin normal olduğunu ve kombide herhangi bir arızanın olmadığını söyledi ve hiçbir şey yapmadan gitti. Yav kardeşim bak buralar ıslak ben peteklerden sürekli su alıyorum bunda bir arıza var dedim. tabi arkadaş çok bilmiş bir tipti ve kabul etmedi gitti. Bu olaydan sonra kombide düzelme oldu ve 1 aydır sıkıntısız kullanıyorduk. ne olduysa perşembe den sonra aynı şeyler olmaya başladı.
şimdi, bugün 12 Aralık 2015 garantide bitti bizim kombi 2,5-3 barın arasında dolaşıyor ısıtmayı çalıştırdığımızda affeder siniz işemeye de devam ediyor.
Bugün sabahtan kombiyi kapattım su barını da tam 1 e ayarladım. Kombiye su verdiğimiz musluğu da zor açılacak şekilde sıktım. Akşam 18:00 de eve geldim Bar 2,7 olmuş Demir dökümü arayacağım ve bu arızanın garantisi devam ettiği süre içerisinde, servis çağırdığımızı ve bir türlü arızayı kabul etmediğini kendilerine söyleyeceğim kombinin tamiri içinde her hangi bir ücret ödemeyi düşünmediğimi söyleyeceğim ne kadar kabul görülür o nu bilemem.
Ücrete tabi bir tamir olacaksa bu işi kendim halletmeye çalışacağım. Kiracıyım yardım edin....
Sizce musluk arızalı mıdır?
Musluk arızasını test etmek için akşam yatarken kombiyi kapatıp daire girişindeki ana su vanasını mı kapatmalıyım. yoksa kombi altında bulunan hangi vanayı kapatırsam musluk arıza testini yapmış olurum.
Saygılar.
Teşekkürler.

T
6 yıl
AirTies 5453 - Nokia C7 wifi sorunu
Merhaba arkadaşlar,
Airties AIR 5453 modem satın aldım. Taktım kabloları, Kablosuz ağ dı ve şifre işlemlerini bitirdim ve kullanmaya başladım. Evde 1 adet SONY Z1, 1 laptop ve birde nokia c7 telefonum ile bağlanıyorum.
3 Sene Asus 12 u B1 ve son 2 ay pikatel airmax 101 modem kullandım. Nokia C7 telefonum bu modemlerin zamanında hiç bir sıkıntı yaşamadım.
Evden çıkıp gidiyordum eve dönüşümde şifre falan bile sorgulamadan otomatik olarak telefonum bu iki modeme bağlanıyordu.
Ama, gel gelelim 5453 e,

1: Nokia C7 Modeme bağlantı kuruluyor şifreyi giriyorum ve interneti kullanıyorum sıkıntı yok. ama telefonda interneti 2-3 dakika kullanmayayım tık bağlantı kopuyor. tekrar wi fi bağlan diyorum yine şifre yine şifre her girişte şifre
2: laptopta ve Sony Z1 de böyle sorunlar yok sadece C7 de yaşıyorum.
Modemi cuma aldım ve kullanmaya başladım. Önceki modemlerde böyle bir şey yoktu olsa hani Telefonda problem var diyeceğim...
Birde modeme bağlı olan Z1 Android olarak laptopta win 10 var program kimin user adına ise o isim görünüyor. ( Ekli Resime bakınız?
saygılar...


T
6 yıl
GİGABYTE G41 COMBO ya RAM
Merhaba arkadaşlar konu hakkında daha öncede yardım talebim olmuştu. net fikir edinemedim.
Başlıkta belirtmiş olduğum anakartım o.c. yapıldığında 8 GB 1333 MHZ ram desteklemektedir.
Ekli linkte bulunan ram den 1 adet alsam pc de bir hızlanma olur mu? en önemlisi anakart bu remi destekler mi? Satıcı Kutulu, faturalı ve 2 yıl garantili satış yapıyor.
Teşekkürler.
saygılar.

ANAKART LİNK :http://www.gigabyte.com.tr/products/page/mb/ga-g41m-comborev_13/advantage/
RAM LİNK :http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-bilgisayar-masaustu-kingston-4-gb-1333-mhz-ddr3-ram-kutusunda-2-yil-garantili-245966617/detay
T
6 yıl
Cevap: TRT 4K (UHD) YAYINDA
Merhaba,
Ben,Samsung 40JU6070 tv ye bir türlü TRT 4K yı ayarlayamadım.
Televizyonu pek inceleme zamanım olmadı. Servis kurulumunu yaparken de yanında değildim TRT 4K yı bir türlü bulamadım ve ayarlayamadım.
Manuel kanal ekleme, türksat frekansı üzerinden network tarama açık yapıyorum. TV radyo toplam 845 adet yayın buluyor. Kanal olarak vede frekans olarak TRT 4K yı bulmuyor. Frekans eklemede yapamıyorum. TP Liste Bu TV mevcut üzerinde bulunan uydu ile TRT 4K yı göstermiyor mu? :(
Bunu ayarlamanın başka bir yolu yok mudur?
Saygılar.
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.