Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt
D

Yüzbaşı
13 Mayıs 2007
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
7 üye
Görüntülenme (?)
46 (Bu ay: 1)
Gönderiler Hakkında
D
4 yıl
Küçük Hacimli 2. Buzdolabı Tavsiyesi
Evde 2. Buzdolabı olarak yoğurt, süt, peynir, turşu bidonları koymak için kullanılacak 750-800 tl’ye kadar buzdolabına ihtiyacım var. Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Teşekkürler şimdiden.

Finlux FXR 300/FN 3000 A+ 300 Lt özelliklerinde bir buzdolabı düşünüyorum.
D
5 yıl
Sunplus İşlemcili Mini Uydu Alıcıları
Mini HD uydu alıcısı alma arefesindeyim.

Mini uydu alıcılarında yalnızca Ali ve Sunplus işlemciler mevcut.

Ali işlemcili cihazların görüntü kalitesinin kötü olduğu yapılan yorumlardan anlaşılmaktadır. O yüzden Sunplus işlemcili cihazları araştırmaktayım.

Araştırmaların neticesinde Sunplus işlemcilerin de kendi aralarında ayrıldığını öğrendim.

Piyasa da Sunplus 1506a 1506b 1506c ve 1512 işlemciler mevcut. Bu modellerden hangisinin daha kaliteli görüntü verdiğini tam bilemiyorum ama 1512 işlemciye sahip cihazlar bir nebze pahalı.

Sunplus işlemcili cihaz tavsiyelerinizi bekliyorum.

(Sunplus 1512 işlemcili bulduğum en uygun fiyatlı cihaz Taplin Speeder HD olarak görünüyor.)
D
5 yıl
Dik Elektrikli Süpürge AraştırmasıArkadaşlar,

Dik Elektrikli Süpürge araştırmamı Arzum AR491 Supper alarak tamamladım. Bu aşamada araştırdığım modellere ait detayları üstteki resimde görebilirsiniz.

İncelenen modeller: Arzum AR491 Süpper, Arzum AR4011 HERA, Arzum AR4013 HERA, Arzum AR489 Hera, Arzum AR4016 NONA, Arzum AR497 NONA, Fakir Lucky, Fakir Darky Öko, Fakir Parquet Öko, Fakir Starky Öko, Fakir Starky Pro

İncelenen özellikler: Güç, Emiş Gücü, Ses, Toz toplama haznesi, Kablo uzunluğu, Cihaz ağırlığı, Tozları yeniden yayma sınıfı, Halı temizleme performansı, Sert zemin temizleme performansı, Enerji verimliliği sınıfı
D
5 yıl
Profilo OB36P2B80 Ankastre Ocak
Profilo OB36P2B80 model ankastre ocak almayı düşünüyorum. (http://www.profilo.com.tr/%C3%BCr%C3%BCnler/ankastre/ocaklar/OB36P2B80L.html?source=browse )

Bir ocakta dikkat edilmesi gereken tüm özellikler (sabaf bek vs...) bu üründe var mı? Bilgisi olan varsa veyahut başka bir ürün tavsiye eden var mı? Yorumlarınızı bekliyorum.

Sanırım Bosch'un şu modeliyle:http://www.bosch-home.com.tr/store/product/PBP6C2B80L/PBP6C2B80L#tab4

Siemens'in şu modeliyle birebir aynı:http://www.siemens-home.com.tr/urun-listesi/pisirme-grubu/ocaklar/EB6C2PB80O
D
5 yıl
Kıyma Makineleri
Her konuda tartışma açılan şu forumda kıyma makineleriyle ilgili detaylı bilgi birikimi olan bir başlık göremedim. Herkes benim açtığım gibi bireysel konu açmış durmuş. Belki de bu konuda öyle olacak.

Evde kullanılmak üzere bir kıyma makinesi almayı düşünüyorum. Bu aralar araştırma içerisindeyim. Aldığım zaman bu konuyu güncellemeye çalışırım.

Öncelikle kıyma makinesi ile ilgili incelemelerim de yaptığım çıkarımlar şu şekilde;


  • Bakır Motora sahip ürün alınmalı. (Sanırım bu motorlar daha verimli oluyor.)

  • Lanse edilen "Kilitli Motor Gücü"nden ziyade "Motor Gücü" göz önünde tutulmalı. Piyasada 1500W-2000W diye tabir edilen şey "Kilitli Motor Gücü". "Motor Gücü" ise 300W-700W-1000W olarak geçiyor.

  • Kapasitesine (kg/dk) yüksek olmalı.

  • Motorun ısınma-soğuma süresi de önemli. Örneğin motoru 10 dakikada ısınan bir makine 10 dakika çalıştırılmalı ve motorun soğuması beklenilmelidir.

  • Arızalanma ihtimali yüksek olan parçaların tedariki ve bu parçaların ücreti, teknik servis ağı da diğer bir önemli husus.

  • Makine ekipmanlarının bulaşık makinesinde yıkanabilirliğiÜstte bahsettiğim maddelerde bir yanlışlık var ise birlikte düzeltelim. Takip ettiğiniz ürünlerin bu özelliklerini bir tablo haline getirip burada paylaşalım ki en doğru makineyi bulalım.
D
6 yıl
HD Uydu Alıcısı
Beyler 2010 Model Samsung 40C650 TV var. Dreambox 500s ile yayınları seyrediyorum. Cihazımdan memnunum fakat bir yandan da HD uydu alıcısı almayı düşünüyorum. HD kanallar için. Öyle Maç falan izlediğim yok. Ulusal kanalları HD izlesem yeter. Ekstra olarak İleri Geri sarma muhabbetinden dolayı PVR özelliği de olursa iyi olur.

İnternette bakınıyorum. Şu modeller ilgili çekti. Sizlerin yorumları benim için değerli olduğu için yorum yaparsanız sevinirim.

INPAX X-9100 LINUX HD PVR >> 140 TL civarı

AMSTRAD MD-19500 HD PVR >> Dreambox 800HD aynısı deniyor. 140 TL civarı.

AMSTRAD MD-19700 HD PVR >> Bu model de 70 TL civarı.

Başka önereceğiniz bir model varsa yazabilirsiniz.
D
6 yıl
Visko (Visco) Yatak İle İlgili Sorularım
Arkadaşlar Merhaba;

2 kişilik 160x200 ölçülerinde yatak almayı düşünüyorum. Bazı sorularım var. Aynı soruların başkalarının da araştırmakta olduğu kanaatinde olduğum için bu konuyu açtım.
Öncelikle şunu belirteyim. Ben 175cm-70 kg ve eşim 170-60 kg. Herhangi bir fiziksel rahatsızlığımız yok. Her ikimiz de çalışma hayatında olduğu için (aman aman denecek kadar olmasa da) klasik bel ağrılarımız var. Bulunduğumuz şehirde Akdeniz iklimi hâkim.

Alacağım yatağın Visko mu Lateks mi organik mi yoksa klasik yaylı yatak mı olacağı konusunda hâlâ kararsızım. Fakat herkesin ağzından çıkan ilk kelime olması nedeniyle baskın olan düşüncem Visko yatak almak.

Visko yatağa dair sorularım şu şekilde.

1)Fiziksel ölçülerimize göre en uygun dansite nedir? Böyle bir grafiği nette bulamadım.
2)Diyelim ki en uygun yatak 80 dansite olsun. Daha yüksek dansiteye sahip yatak alsam ne olur? Ne gibi olumlu-olumsuz bir durum oluşur?
3)Tanı koyulmuş bir rahatsızlığımız olmadığı için Visko yataktan vazgeçip Lateks, organik ya da klasik yatağa mı bakmalıyım?

Bu sorularımın dışında tavsiye verecek arkadaşlar var ise olmazsa olmaz değil ama olabildiğinde yüksek (25-30 cm) yatak tercih ediyorum.
D
8 yıl
Duvar Askı Aparatı
Arkadaşlar

Aşağıdaki gibi bir askı aparatı arıyorum. TV'yi duvara monte edeceğim. Receiver'ı resimlerde görüldüğü gibi üst tarafa koymayı düşünüyorum. Böyle bir aparat gördünüz mü? Özel mi yaptırmam gerekecek?


D
8 yıl
Buzdolabı Tavsiyesi (1500 civarı bütçe)
Arkadaşlar;

5 kişilik bir aile
Soğutma kısmı geniş (350-400 Lt)
Dondurucu kısmı normal boyutlarda (90-110 Lt) bir buzdolabı tavsiyesi almak istiyorum. yorumlarınızı ve tavsiyelerinizi bekliyorum.

PROFİLO BD2056W2NN için 1400 peşin fiyat,
BOSCH KDN56NW20N için 1500 peşin fiyat aldık
SAMSUNG RT63QMSW için 1899 peşin fiyat aldık,
D
9 yıl
5 Ghz'i 2.4 Ghz'a Çeviren Cihaz
Arkadaslar,

5 ghz sinyali alip, 2.4'e çevirip yayin yapan bir cihaz var midir?
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.