Donanım Haber

Uygulama ile Aç Kapat butonu
Kayıt
Arama butonu

Yarbay
09 Mayıs 2007
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
6 üye
Görüntülenme (?)
898 (Bu ay: 2)
Gönderiler Hakkında
geçen hafta
Poliüretan köpük çabuk donan bir şey mi?
Sıktığım yere fazla gelirse bir kısmını alıp başka yere sürebilir miyim yoksa hemen donuyor mu?
2 hafta
55" televizyon önerisi lütfen
Cihazı pek kullanmıyorum, genelde evdekiler izliyor. Youtube ve Amazon Prime Video da bakılıyor. Ne kadar verebilirim hesaplamadım ama 10bine kadar 55" iyi bir şey ne önerirsiniz?
2 hafta
LG 55LB670V ekranda donmalar oluyor

Televizyonda böyle bir durum olmaya başladı. Görüntü birkaç saniye donuyor, yukarıdaki bölümde görüntü oynamaya devam ediyor. Kapatıp açtım, fişten çektim bir değişiklik olmadı. Çözülebilir bir şey midir?


LG 55LB670V donmavimeo
LG 55LB670V donma
https://vimeo.com/722673012


LG 55LB670Vvimeo
LG 55LB670V
https://vimeo.com/722675296
2 hafta
Yemeksepeti'nin restoran için yazdığım yorumu onaylamaması
Yemeksepeti'nin restoran için yazdığım yorumu onaylamaması Yemeksepeti'nin restoran için yazdığım yorumu onaylamaması

Görüldüğü üzere lavaşın içinden ip çıktı. Muhtemelen un çuvalından kopan parçadır. Restoran yorumunda ip çıktığını belirttiğim için Yemeksepeti bunu yayınlamadı ve günlerce süren uğraş sonunda bu cevabı aldım: "Yorumunuz ile ilgili bilgi vermek isterim. Siparişleriniz için yaptığınız yorumları yasal mevzuatlar el verdiğince olumlu veya olumsuz ayırt etmeksizin yayına alıyoruz. Ancak uymamız gereken belirli kurallar mevcut. Yorumunuz içeriğinde yer alan ''ip çıktı'' ifadesi nedeniyle yorumunuzun yayında olmadığını anlıyorum. Elbette yaşanan durum bizim için de oldukça üzücü bir kullanıcı deneyimi. Benzer durumların önüne geçmek adına restoran çalışmalarını takip ediyor ve durumu ayrıca raporluyoruz, buna emin olabilirsiniz. Bilgilerinize sunar, iyi günler dileriz."​Yani yemek çok güzeldi, beğenmedim, berbattı vs diyebilirsiniz ama dönerden fare çıktı, ip çıktı, ustanın saçı çıktı diyemiyorsunuz. Olay burada işletmeyi kötülemek değil; kaldı ki yazdığım yorumda zerre kadar eleştiri de yoktu. Aksine kendilerini haberdar etmek istemiştim lavaşı tedarik ettikleri yeri uyarmaları maksatlı.
2 hafta
850va UPS için 650w PSU fazla mıdır?
UPS 850va/480w yazıyor. Sistemde 650w 80+ gold güç kaynağı var. Daha önceden de 625w 80+ güç kaynağı vardı. Elektrik kesintilerinde yaşadığım sorun UPS'nin düzgün şekilde çalışmaması. Bazen sistemi tutuyor bazen de geç çalışıyor. Güç kaynağı nasıl çalışır, üzerinde yazan değer ile mi yoksa sisteme yetecek kadar güç mü çeker hiç bilmiyorum. Üzerinde yazan değer ile çalışıyorsa UPS bu yüzden aksıyor olabilir mi?
4 hafta
Ebru Gündeş'in Orta Doğu elçisi olması

Önce İranlı Reza Zarrab şimdi ise Iraklı Rassan Khoshnaw ile birlikteymiş. Orta Doğu ile sıkı bir bağ kuruyoruz sayesinde.

geçen ay
Kavgada karşı tarafı ısırarak yaralamak
Şahıs karşı tarafı ısırarak yaralar ise bunun kanundaki hükmü nedir?

Ne kadar ısırmak derseniz de bayağı bildiğin ısırıp bir miktar kopartmak.
2 ay
DKT15-09 güneş enerjisi pompası nasıldır?
Mersin'de yazın kombi kullanmak biraz saçma oluyor. Son kattaki evimize enerjiden su almak istediğimizde tazyiksiz, ip gibi su gelmekte ve bu pompaların da epey iş gördüğü söylenmekte. Fazla bir araştırma yapmadan direkt bu ürüne rastladım. Tavsiye edilir mi?
3 ay
2 RGB portu birleştirmek anakarta zarar verir mi?

Anakartımdaki RGB portlarındaki sorun yüzünden bazı renkleri düzgün alamıyorum. Mesela bir port sadece kırmızı, yeşil, sarı veriyorken diğeri de sadece mavi, mor, beyaz, turkuaz verebiliyor. Acaba RGB çoklayıcı kabloyu ters bağlayarak tek şerit LED'e taksam anakartta kısa devre yapar mı ya da tüm renkleri alabilir miyim?


2 RGB portu birleştirmek anakarta zarar verir mi?


2 RGB portu birleştirmek anakarta zarar verir mi?
3 ay
Klavye tuşu bazı renklerde düzgün çalışmıyor
Razer Blackwidow Chroma klavyenin bir tuşu kırmızı, beyaz, mor, sarı, turuncu renkleri veremiyor. Kırmızı seçiliyken yeşil yanıyor. Yazılımdan kontrol ettim değişiklik olmuyor, seçtiğim renklerde düzgün çalışmıyor. Birkaç kere tuşa vurdum yine bir değişiklik olmadı. Bir videoda lehimlerini sökerek başka bir tuşun LED'ini oraya takarak çözüyor ama tek çözüm bu mudur? Solda makro tuşları var kullanılmayan; onlardan birini söküp takmaya uğraşabilirim.


Klavye tuşu bazı renklerde düzgün çalışmıyor
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
DH Uygulaması
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
DH App Store Uygulaması DH Google Play Store Uygulaması
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.
DH Mobil Uygulaması
Yeni bir sürüme kadar uyarıyı gizle