Donanım Haber

Uygulama ile Aç Kapat butonu
Kayıt
Arama butonu

Yarbay
30 Nisan 2007
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
10 üye
Görüntülenme (?)
136 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
3 yıl
Kısa Lightning kablo önerisi
Powerbank ile kullanmak için kısa bir Lightning kablo arıyorum. Sağlamlık önemli. Adam gibi bir şey bulamadım, siz ne önerirsiniz?
6 yıl
Mid2012 Macbook Pro için SSD ve RAM takviyesi nasıl olmalı?
Artık RAM ve disk konusunda yetersiz performans gösteren Mid2012 Macbook Pro (Retina olmayan) bilgisayarıma RAM ve SSD takviyesi yapmak istiyorum.

Trim, Sata, M2, DDR3, DDR4 vs bunların hiçbirini bilmem. Tek derdim f/p oranı yüksek RAM ve SSD takıp bilgisayarımı uzun süre kullanmak.

Sorularım şöyle

1. Apple bilgisayarım için 8 GB RAM öneriyor ama 16 GB RAM'i sorunsuz kullananlar var diye okuyorum, bu doğru mudur?

2. SSD ne alayım? Fiyat itibarıyla 250 GB civarında olanlar alınabilir seviyeye geldi. Kafamda bir bütçe yok ancak gidip de en hızlısını alayım diye bir derdim de yok. Fiyat performans oranı yüksek, hızı günümüz standartlarında bir SSD (250 GB civarı) ne önerirsiniz? Bir trim sorunundan bahsediliyor, bunu nasıl aşarım? Bir de yeni SSD takıldığında sıfırdan kurulum mu yapmak gerekecek?

Şimdiden teşekkürler.
7 yıl
7-8" tablet tavsiyesi
Nexus 7 2012 tabletimi kırdım. Sadece internette sörf yapılacak bir tablet almak istiyorum.

7-8" ebat olmalı ki rahat taşıyabileyim. Aklıma gelen tek alternatif Nexus 7 2013 ama o da artık eski mi kaldı yoksa hala alınası bir model midir?

Başka alternatif ne önerirsiniz?

Yurt dışından kargo ile satın almak iyi bir çözüm müdür?

Teşekkürler.
8 yıl
Youtube sorunu
Mid 2012 Macbook Pro ile Youtube'a giremiyorum. Sayfa açılıyor ama görüntüler gelmiyor, tüm yazı düzeni kaymış bir şekilde sayfa açılıyor. Çeşitli sitelere gömülü videolar ise sadece siyah ekran olarak görünüyor.

Windows kullancılarıhttp://forum.donanimhaber.com/m_89788125/tm.htm linkindeki işlem ile sorunu çözmüş. Mac için ne yapmak gerekiyor?

Şimdiden teşekkürler.
8 yıl
Ipad Air 2 64 GB fiyatı hakkında
Kısa süre içinde Ipad Air 2 64 GB (Tercihen siyah) alma durumum var. Bu aralar nereden iyi fiyata satın alabilirim? Bonus, World ve HSBC kredi kartlarına kampanya yapan yerler varsa değerlendirebilirim. Teşekkürler.
8 yıl
Modem tavsiyesi
3 yıl önce TTNET'in ücretsiz vermiş olduğu modemle 3 metre ötedeki odadaki bilgisayar, telefon ve tabletten internete bağlanamıyorum. Sanırım modem ömrünü tamamladı. Zaten son derece basit bir görünümü var. Yeni bir modem almamın zamanı geldi sanırım.

Evde internete bağlanan cihazlar PS4, televizyon, tablet, 2 adet bilgisayar ve 2 adet telefon. İnternetim 8 Mb. 16 Mb yapmak istedim ama bulunduğum sokak 12 Mb'ye kadar destekliyormuş. Buralara (Şişli İstanbul) fiber gelme olasılığı nedir, bilmiyorum.

Torrent nedir bilmem, video (stream) ve PS4'te çevrimiçi oyun üzerine kurulu internet kullanımım. Bu durumu göz önüne alındığında nasıl bir modem almalıyım? 50 liraya da modem var, 300 liraya da. Bana ikisi de olmaz sanırım, bu nedenle bana uygun bir modem önerirseniz sevinirim.
9 yıl
Youtube sorunu
Mid 2012 Macbook Pro sahibiyim ve garip bir Youtube sorunum var.

Bir internet sitesine gömülü Youtube videolarını izlemekte sorunum yok ancakwww.youtube.com adresine girerek video izlemek istediğim zaman videoya tıkladığımda An error occured, please try again later. Learn more uyarısı çıkıyor ve video açılmıyor.

Çözümü nedir, yardımcı olabilirseniz sevinirim.
9 yıl
PS3'e kardeşlikle BF4 almak ve sonrasında oyunu PS4 sürümüne yükseltmek hakkında
Bir arkadaşımla BF4 için kardeşlik yapmayı düşünüyoruz, 75 TL'lik fiyat bize makul geldi.

En geç yaz sonu ikimiz de PS4'e geçiş yapacağız. Şu anda kardeşlikle BF4 alsak ve ardından PS4'e geçiş yapsak, ikimiz de BF4'ü PS4 sürümüne yükseltebilir miyiz?

Teşekkürler.
9 yıl
Rolex Submariner 116610 LN kutu açılışı
Evet arkadaşlar, ben de bir kutu açayım dedm. Tahminleri alalım.
10 yıl
Air ve Pro tercihi, yardım
Troy'da şu anda kampanya var ve Air ve Pro 13 inç modeller 2.289 TL'ye satılıyor. Bonus karta da 150 TL'lik bonus yükleniyor.

Fiyatlar anladığım kadarıyla Amerika göz önüne alınırsa kabul edilebilir seviyede. Sorularım ise şöyle:

1. Bilgisayarı standartlar işlemler için kullanacağım ve oyun oynamam. Genelde evde duracak, yanımda pek taşımayacağım. Günlük işlemler için Air mı daha uygun olur yoksa Pro mu? Evet SSD çok hızlı ama Pro alırsam 2 yıl sonra SSD takarım diye düşünüyorum.

2. 10 Hazirandaki Apple tanıtımını beklemek gerekli mi yoksa bu kampanya kaçırılmayacak bir fırsat mıdır?

3. Daha iyi bir kampanya şu anda var mı?

Şimdiden teşekkürler.
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
DH Uygulaması
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
DH App Store Uygulaması DH Google Play Store Uygulaması
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.
DH Mobil Uygulaması
Yeni bir sürüme kadar uyarıyı gizle