Donanım Haber

Uygulama ile Aç Kapat butonu
Kayıt
Arama butonu

Yüzbaşı
27 Ocak 2005
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
25 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
8 yıl
HONDA Accord 2.4 titreme sorunu
şöyle bir sorunum var:

araç sakin kullanımda 1800-2000 devir civarı vites değiştirmek istediğinde (bazen) belirgin bir titreme yapıyor, gazı bıraktığımda yada yüklendiğimde düzeliyor. Fakat bu titremeyi daha yüksek devirlerde vites değiştirdiğinde kesinlikle yapmıyor.

şanzımanda kesinlikle en ufak bir ses yok. ayrıca bu titreme olayını yapacak mı diye manuel modda aynı devirlerde denedim hiç bir sorun yok.

sizce bu titremenin sebebi nedir? bu arada araç 2004 model.
12 yıl
Motordan güç gitti, ses değişti.
bugün eve dönerken hafif rampa tırmanışta (4.vites falan) araba bir anda yavaşlamaya başladı, gaza basıyorum gitmiyor, vites küçültüyorum yine güç yok, araba birinci viteste bile zor gidiyor. dikkat ettim motorun sesi de değişti, sanki mobilet motoru takmış gibi ses geliyor motordan. sorun nereden olabilir benim aklıma ilk bujiler geldi. yağlamada sorun yok, hararet normal. hafif de yanık kokusu aldım yanılmıyorsam.

bir de geçenlerde arabayı ilk çalıştırdığımda traktör gibi çalışmıştı gürültülü titreyerek, sanki bir iki buji ateşlememiş gibi.

ne olabilir bu?

araba clio 1.4 rta
12 yıl
Siyah yazılı çıktıları renkli alma
yazıcının siyah kartuşu tıkanmış durumda siyah yazıları yazamıyor fakat renkli kartuşta sorun yok. benim yapmak istediğim siyah yazıyla yazılmış bir PDF belgeyi mavi renkte yazılmış gibi çıkarmak. bunu nasıl yapabilirim?
13 yıl
Anten yükseltici içindeki trafolar kaç watt tır?
Elimde eskiden kalma anten yükselticileri var. hiç değilse trafoları değerlendirmek istiyorum. içindeki trafolar en az kaç watt tır bunların?
13 yıl
1080p videoları izlemek için minimum işlemci
1920x1080p videoları takılma olmadan izleyebilmek için minimum işlemci ne olmalı?
14 yıl
60 amper aküyle teyp kaç saat çalışır?
1. Teybin kaç amper çektiğini bilmiyorum,üzerinde 15A sigorta var. 60 amper bir aküyle teyp kaç saat çalışır?
2. Teyp farklı ses değerlerinde (mesela ses 8'deyken ve 25'deyken) aynı akımı mı çeker yoksa değişir mi? yani düşük seste teybi daha uzun kullanmak mümkün mü? (akü şarj etmezken)
14 yıl
Pedalların sürüşe etkisi var mı?
arabasında pedal seti takılı olan arkadaşlar, bu pedal setlerinin görüntüsü bi yana, sürüşe herhangi bir etkisi var mı? eğer kullanıma olumlu yönde bi etkisi varsa arabaya alıp takmayı düşünüyorum. pedal seti alırken dikkat edilmesi gereken şeyler var mı?
14 yıl
Bu amfiye bu para verilir mi? Pilippo po-910
arkadaşlar bi amfi gördüm, özellikleri şöyle:

Pilippo po-910

*Max 1200 W
*Güç @ 4 Ohm - 80W x 4
*Güç @ 4 Ohm -100W x 4
*Köprülenmiş Güç @ 4 Ohm - 160W x 2
*Min. Hoparlör İmpedansı - 2 Ohm
*THD Sapma - % 0,1
*IMD Sapma - % 0,1
*Frekans tepkisi - 20Hz-20KHz
*Giriş Duyarlılığı - 200mV-6V
*Giriş sapması - 15K
*Sinyalin Gürültüye oranı - 90 dB
*Kanal Ayrımı - 50 dB
*Uzaktan bas kontrolü - 0dB-+12dB
*Köprü Network
*Alçak Ses Filtresi - 40Hz-250Hz
*Bas yükseltme - 0dB-+12dB
*Yüksek Ses Filtresi - 300Hz
*Sigorta Direnci - 20A x 2
*Ebat E x D x Y - 330 x 280 x 55mm

fiyat 125 ytl civarı. Kalite olarak bilen var mı nasıldır alınır mı sizce? (fiyat/performans) ayrıca şu 80w x 4 yazdığı rms değil demi?
14 yıl
HP D1460 dolum sonrası kartuş hatası
hp D1460 yazıcım var. geçen gün mürekkep bitmiş, söktüm, doldurma yapan bi yere götürdüm siyah kartuşu. 5 dakikada dolum yapan bi yer, neyse eve geldim taktım, kartuşu taktığımda yazıcının ışığı yanıp sönüyor, çıktı alamıyorum. Fakat kartuşu sökünce ışık normal haline dönüyor. Sorun ne olabilir? Kartuşu mu bozmuşlar? yeni kartuş mu almam gerekecek şimdi?
14 yıl
Amfi Köprüleme
Herhangi bir anfiyi alsak (atıyorum 4 kanallı, kanal başına 30w), bunun 2 kanalını birleştirsek, 60watt lık bir güç elde etmemiz mümkün mü? Bunu herhangi bir amfide yapabilir miyiz, ya da tehlikeli midir?

Örnek olarak Jameson marka 4 kanallı bir amfi var maksimum 500watt yazıyor, 4 kanalı birden köprülediğinde elde ettiğin güç mü bu? Kanal başına kaç watt RMS verir bu amfi? Ayrıca pioneer/kenwood gibi teyplerde kullanıldığında sesi bozacak bi amfi midir? Yaza düşünüyorum ucuz yollu bi amfi, bagaja da subwoofer atacam, malum amfisiz olmuyo.. eğer bu rezalettir alma diyorsanız alternatif ne olabilir? hemen hemen bu fiyatlarda bakıyorum fazla para da vermek istemiyorum.

jameson:http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=252854&productid=otm252227
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
DH Uygulaması
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
DH App Store Uygulaması DH Google Play Store Uygulaması
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.
DH Mobil Uygulaması
Yeni bir sürüme kadar uyarıyı gizle