Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt

Yarbay
18 Nisan 2007
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
10 üye
Görüntülenme (?)
906 (Bu ay: 3)
Gönderiler Hakkında
7 ay
Firmamız için slogan arıyoruz "ÖDÜLLÜ"

Merhaba,


Otomotiv sektöründe araç projelendirme, elektrikli araç dönüşümü, tarım traktör ve römorkları, motosikletler ve elektrikli scooterlar, kısaca her türlü araçta test ve belgelendirme üzerine faaliyet gösteren mühendislik firmamız için slogan aramaktayız.


firmalarımız araçlarını hazırladıktan-ithal ettikten sonra trafiğe çıkana kadar ki resmi prosedürleri takip ediyoruz, bu konuda yol gösterip danışmanlık hizmeti veriyoruz. bazen üretimden önce şartları iletiyoruz bazen de üretilende uygunsuzlukları iletiyoruz. bazen biz tasarlıyoruz, firmalarımız üretiyor ve onun üstünden belgelendirme yapıyoruz bazen de resmi kurumlarla görüşüp, kurum araçlarının ihtiyaca göre dönüşümlerini yapıyoruz.


firmamız için en uygun sloganı arıyoruz ve bunun için forum üyelerinden de fikir alacağız.


eğer ki forumdan çıkacak bir fikri seçecek olursak fikir sahibine 250 tl değerinde istediği bir ürünü ya da ücreti ileteceğiz.

konuyu sürekli takip edeceğim, daha fazla kullanıcıya ulaşması açısından üstte tutulur ise memnun olurum.not: yöneticiden konu ile ilgili gerekli onay alınmıştır.
5 yıl
BİREYSEL EMEKLİLİK YALANINA KANMAYIN
Önce sizi bu sisteme dahil ederken hiçbir kesinti yapılmayacağını söylerler,
sonra ne yatırdıysanız %25 kadarını da devlet verecek derler,
sonra ne yatırdıysanız yıllık faiz oranına göre ekstra birde faiz kazanacaksınız derler,


sizi sisteme dahil ettikten sonra sistemden çıkmak isterseniz %25 devlet katkısının %15 i ni 3 yılı doldurduktan sonra (yani 25 liranın %15ini) %35ini 6 yılı doldurduktan sonra (yani 25 liranın %35ini) %60 ını 10 yılı doldurduktan sonra (yani 25 liranın %60ını) ve %25in tamamını ise 10 yılı doldurup emeklilik yaşınızı da doldurduktan sonra sonra ödeyeceklerini söylemezler,
sizi sisteme dahil ettikten sonra asgari ücretin %8.5 i kadarını yıllık olarak keseceklerini söylemeden keserler,
paranız fona yatar, fonlar değer kaybettikçe yatırdığınız paranız azalmaya başlar, söylemezler,
baktınız paranız azaldı mı çıkmak istiyorsunuz, 5 yılı doldurmadıysanız eğer erken ayrılmadan doğan bir ücreti birikiminizden keseceklerini söylerler,
fonlarla ilgili başta hiçbir bilgi vermedikleri gibi arayıp "benim paramı sürekli neden kesiyorsunuz" diye sorduğunuzda size fonlarla ilgili bilgi vermek amacıyla bir arkadaşlarını göndereceklerini söylerler,


eğer bu para fona yatırılıyorsa olması gerekeni, yani tamamen cahil olan vatandaşın bile parasını korumak amaçlı en değerli fonlara, en güvenli fonlara yatırılmasını sağlamazlar. yapmazlar arkadaşlar, kandırırlar, paranız sürekli erir, sürekli kaybolur. yapmazlar, kimse sizin 100 liranızı 125 lira yapmaz, devlet bile!
bu sistem tamamen godomanların daha fazla para kazanması için yapılmış bir sistemdir, bundan en az zararla çıkmanın yolunu arayın.


KANMAYIN, KANDIRILMAYIN.
6 yıl
EVLENDİM
28 şubatta aileler vasıtasıyla görücü usulü tanıştım, 6 martta yüzük taktık, 13 martta nişanlandım, 25 martta nikahlandım, 23 nisanda da düğünüm varAşka inanmazdım, deli gibi aşığım. Sorusu olan varsa yanıtlarım, ben 28 eşimde 26 yaşında


Edit: 5 ay sonra baba olacağım gençler, korkmayın güzel oluyor. insan sevdiğine şöyle bir sıkıca sarılınca her şeyi unutuyor, başka zorluklar aklına gelmiyor.
6 yıl
çıkmaza girdim, anakart işlemci tavsiyesine ihtiyacım var
merhaba,

mevcut sistemimi ekran kartı ve power dışında değiştirmeyi düşünüyorum.
ekran kartım sapphire hd6870
power 600w


ram olarak gskill 8gb (2x4gb) ripjawsx ddr3 2133mhz arkadaşımın ramleri var, onları almayı düşünüyorum
250 gb samsung 850 evo ssd alacağım


bunlara ek olarak 400 liraya anakart işlemci almam gerekiyor, ikinci el. ssd banko alacağım, ramleri ise uygun anakart bulabilirsem alacağım. bana 400 liraya kadar ikinci el anakart + işlemci tavsiyesinde bulunur musunuz? yani sıfırı 600 liraymış gibide düşünebiliriz. amd, intel farketmez ama 400 ü geçemiyeceğim için ekstra soğutucu masrafınada giremem. bu ram ve ekran kartına, ssd ye biraz daha üst model anakart işlemci gidebilirdi ama şuan için böyle kullanmam gerekiyor. ileride sadece anakart işlemci ikilisini geliştirebilirim.


çıkmazdan çıkartın beni
7 yıl
bu pcye nasıl güç kaynağı almalı?
merhabalar,

işlemci core2 duo e7400
anakartta işlemciye uyan türden bir kart
ekran kartı hd 6870
ram 2x2 gb 800 mhz
2 adet sata hdd
1 adet ide dvd rw
1 adette fan kullanılıyor


daha önce xilence 700w 80+ psu kullanıyordum ama patladı. yaptıramazsam yeni bir psu almak zorundayım. bu pcyi ileride i5-i7 işlemci ve uygun anakartla yenileyeceğim. ekran kartında bir değişiklik yapmayacağım ve sanırım en önemli etkende ekran kartı. yenileyeceğim sisteme göre en az kaç Watt psu almalıyım?
7 yıl
Denayer KAP
Profesyonel futbolcu Jason Gregory Denayer ve kulübü Manchester City Football Club Limited ile oyuncunun geçici transferi konusunda anlaşmaya varılmıştır. Buna göre, futbolcunun kulübüne 100.000 GBP tutarında geçici transfer ücreti ile kiralama süresi içerisinde Türkiye'deki imaj hakları için 217.000 GBP olmak üzere 317.000 GBP ödenecektir. Futbolcuya ise anlaşmaya varılan 2015-2016 futbol sezonu için 596.000 GBP sabit transfer ücreti ve 11.000 GBP maç başı ücreti ödenecektir.
7 yıl
forum destek boşuna mı var?

"48 saatte ilgilenip geri dönüş yapılacaktır" cümlesinin doğruluğunu yukarıdaki resimlerden görebilirsiniz.

zaten hiçbir resimde karşındakini adam yerine koyupta cevap verme gibi bir durum yok, buna rağmen bir umut son destek isteğimi 4 gün önce yapmıştım. 4 günde cevap gelmediği gibi birde kilitlenmiş. hadi gereksiz ve boş bir konudan dolayı diyelim, ilk 2sinde beni haksız çıkartacak ya da cezayı veren admini haklı çıkartan ne gibi bir konu var?

bütün bunlarıda geçtim, forum destek neden var? bu forumu ciddiye alıp 8 yıldır üyeliğimi kullanıyorum. siz saygıdeğer forum moderatörleride diğer üyeleri ciddiye alıp, sorunlarını çözmeye yönelik en ufakta olsa bir adım atsanız nasıl olur?
bunuda yapmayacaksanız "48 saatte ilgilenip geri dönüş yapılacaktır" ibaresini kaldırın, yalan dinen ve ahlaken yanlış bir şeydir.
7 yıl
Harçlara ve trafik cezalarına yüzde 10 zam
Yeni yılda motorlu taşıtlar vergisi, harçlar, trafik cezaları yüzde 10 oranında artacak.


Yeni yıla "merhaba" demeye hazırlanırken, hayatımızda değişecek unsurlardan biri de vergi, harç ve cezalar olacak. Motorlu taşıtlar vergisi (MTV), damga vergisi, çevre ve temizlik vergisi, harçlar, trafik ve vergi cezaları 1 Ocak 2015'ten itibaren yüzde 10.11 oranında artacak. Bu kapsamda 1-3 yaş grubunda yer alan ve motor hacmi 1300'e kadar olan otomobillerin vergisi 537 TL'den 591 TL'ye çıkacak. Motor gücü 4001 cm3'ün üzerindeki araçlardan ise tam 21 bin 517 TL MTV alınacak. Yıllık gelir vergisi beyannamelerindeki damga vergisi 45.37 TL olacak. Bu miktar, makbuz senetlerinde 15.86 TL olarak uygulanacak. Harçların da aynı oranda zam görmesiyle 1 yıllık pasaport harcı yeni yılda 140.50 TL'den 154.70 TL'ye çıkacak. B sınıfı sürücü belgesi harcı da yeni yılda 381.75 TL olacak. Vergi, harç ve cezaların "yeniden değerleme oranında" artırılması durumunda fatura, gider pusulası gibi belgelerin verilmemesi ve alınmamasının cezası ise 209 TL'ye çıkacak. Yılbaşından itibaren trafik cezaları da yeniden değerleme oranında artırılacak. Buna göre kırmızı ışıkta geçmenin 172 TL olan cezası, yeni yılda 189 TL'ye yükselecek. Alkollü araç kullananlar ilk yakalamada 800 TL ödemek zorunda kalacak. Emniyet kemeri takmayanlar ve park yasağını ihlal edenler 88 TL ceza ile karşı karşıya kalacak.

CENK ESENİŞTE 2015'TE UYGULANACAK TARİFELERkaynak


konu açıldıysa silinebilir.
7 yıl
tebessüm oluşturan filmler
merhabalar,

izledikten sonra yüzde bir tebessüm, insanda bir rahatlık ve adı konmayan bir neşe oluşturan filmler arıyorum.
örnek vermek gerekirse:
Amelie
Life Is Beautiful (drama olsada güzeldi)
Dead Poets Society
The Intouchables


bunlar gibi, hayatın güzel yanlarını anlatan, unuttuğumuz iyiliği anlatan basit konulu ama duyguyu yansıtacak filmler arıyorum. komedi, drama ya da aşk filmi olması gerekmiyor, bir kategoriye sokmaya gerek yok. her türlü insan-insan, insan-hayvan, insan-doğa ilişkisini güzel şekilde anlatan film olur.
7 yıl
Uzun Boyluya Araç Tavsiyesi
merhaba,
195 boyundaki enişteme 20bin liraya kadar sığabileceği bir araç bakıyoruz. araçta klima olsun, çok yakmasın (şehir içi max 35 krş gibi), fazla arıza çıkartmasın ve tutulmayan ya da piyasası kötü olan bir araç olmasın yeter.
2-3 yıl sonra satılacak, yeni bebekleri olduğu için acil durumlarda ya da ihtiyaç halinde kullanılacak. yani yılda en fazla 4bin km yapılacak.(hatta o kadar bile yapılmaz)

en önemli nokta 195 boyundaki birinin sığabilmesi, tavsiyelerinizi bekliyorum.
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.
Yeni bir sürüme kadar uyarıyı gizle