Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt
H

Yüzbaşı
26 Temmuz 2001
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
35 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
H
8 yıl
TTNET Bağlanmayan internet
3 gün sonra 1 ay olacak. Ne telefon, ne de internet aktif olmuyor. Altyapıda sorun yok, cihazları da getirip taktılar. Tek sorun "aktivasyon yapılmıyor".
Televizyonda reklam verip de hizmeti vermemek hangi akla hizmet eder?

Az önce sikayetvar.com sitesini inceledim, gözlerime inanamadım "üyelik/abonelik/kampanya" başlığı altında benim şikayetimin aynısından 1182 şikayet gördüm.
http://www.sikayetvar.com/kategori/internet/servis-saglayicilar/uyelik-paket-basvuru/867

ttnetin sitesinden Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Orkun Kaya ve Satış bölümü başkanının Cemal ŞİMŞİRLİLER olduğunu öğrendim.
Mail veya telefonla ulaşmak istiyorum. Yardımcı olabilecek var mı?
H
12 yıl
PCIe 2.0 ve Ekran Kartı Bant Genişliği
PCIe 2.0 bant genişliği 500 MB X16 = 8 GB/s (1.1'de yarısı kadar). Ekran kartlarına baktığımızda 2.0 uyumlu olanlarda bant genişliği 12-32 GB/s civarında.
İlk bakışta ekran kartından gönderilen 32 GB veri PCIe kanalından geçemeyecek gibi görünüyor. Burada işin püf noktası nedir? Yani ekran kartından gönderilen 32 GB veri PCIe kanalından geçemiyorsa (ki mutlaka geçiyordur) ekran kartlarında bant genişliği neden bu kadar yüksek?
H
12 yıl
ECS A780GM-A Ram Sorunu


Resimdeki "DRAM Frequency" ve "DRAM Timing Mode" kullanım kitapçığında ve internet sitesinde var. Fakat bendeki anakartın biosunda bu ikisi kaldırılmış. En alta GFX hız ayarı konmuş (Kitapçıkta yok). Bununla Onboard ekran kartı için GPU hızını ayarlayabiliyorum. (Default 500 MHz)
Anakartın versiyonu 1.1 yazıyor (Boardun üzerinde). Fakat AMD Overdrive versiyonu 1.0 gösteriyor. BIOS versiyonu 08/11/2008. Ayrıca 1066 MHz 6 6 6 18 ram kullanıyorum. POST ekranında ve bütün test programlarında 800MHz 5 5 5 15 olarak görünüyor. ECS sitesi teknik desteğine mesaj attım. Henüz cevap gelmedi.
BIOS güncellemeyi düşünüyorum. BIOS'larınıza bakabilir misiniz? BIOS versiyonunu ve yukarıdaki iki özelliğin olup olmadığını söyleyebilir misiniz? Bir de 1066 MHz ram kullanan var mı? RAM hızınız nasıl görünüyor? (İşlemcim AMD 7850 BE)
H
12 yıl
Nedir bu MT/s
Hyper Transport Bus 5200/2000 MT/s Veriyolu Hızı: 2000 MHz

Anakartların tanıtımında bu bilgiler kullanılıyor. MT/s ne anlama geliyor? Veriyolu hızı zannediyordum fakat farklı bir şeye benziyor.
H
13 yıl
Hyper Memory Nasıl Devre Dışı Bırakılır?
Sapphire 512MB HD 3650 (Hyper Memory özelliği olan) ekran kartı aldım. Fakat istemediğim halde sistem belleğinden 512 kullanıyor. (Sistem belleği 1 GB). Kartın kendi belleği 512 MB şu anda yeterli zaten. Hyper Memory nasıl devre dışı bırakılır? Yardımlarınızı bekliyorum.
H
13 yıl
Digital çıkış var ama neden giriş yok?
Yaklaşık bir aydır ses sistemleri hakkında araştırma yapıyorum. Digital ses sistemi almayı düşünüyorum. Bu araştırma sırasında dikkatimi çeken ve bana tuhaf gelen bir konuyu paylaşmak istiyorum. Hepsi bir arada ev sinema paketlerinde (DVD/DiVX vs.+5.1 hoparlör) DVD oynatıcıların DOLBY türevi ses desteği ve arkasında da optik/coaxial ses çıkış bağlantı birimleri bulunuyor. Fakat ne hikmetse çoğunun 5.1(veya 7.1) hoparlörlerinde bu girişler mevcut değil.
1. Digital ses çıkışının kalitesi hakkında tartışma mı var? Öyleyse neden oynatıcı böyle bir özelliğe sahip.
2. Hoparlörlerde digital giriş konması için sanırım digital decoder özelliğinin olması gerekiyor. Bu özellik çok mu pahalıya geliyor?

Kısacası hepsi bir arada ev sinema sistemlerinde sadece oynatıcı veya hoparlörün pazarlaması yapılıyor; diğeri fiyatı makul gösterebilmek için yanında promosyon olarak veriliyor gibi geldi.
Bu konuda beni aydınlatabilir misiniz? Kafam gerçekten karıştı.
H
14 yıl
OSN'nin son hali
H
14 yıl
Sizce müneccim mi?
OSN hile olmadığını söylüyor. Anlayan arkadaşlar bir bakar mısınız? WH var mı yok mu? Yoksa bu adam gercekten müneccim mi? ASM ile izleyince (renkli olarak) çok net belli oluyor. Özellikle kalan zaman süresinde 16:25'den 16:20'ye kadar olan sürede.
Not: Dosya uzantısını orjinal hali ile yükleyemedim. O yüzden dosyanın uzantısını dm_1 olarak değiştirmeniz gerek.

Linki koymayı unutmuşum:http://www.webfilehost.com/?mode=viewupload&id=4672226
H
14 yıl
SX1 KAPAK LAZIM
Dün batarya kapağı kırıldı. Zaten tuş takımında da sorun başlamıştı. Komple gümüş renk kapak lazım. Fiyat, link, vs. her türlü yardımlarınızı bekliyorum.
H
17 yıl
SKYSTAR ARIZA
Kartı yaklaşık 15 gün önce ESTORE'dan aldım. Kartın nasıl bozulduğunu anlamadım. İlk başlarda düşük sinyal de olsa bütün kanalları(frekansları) izleyebiliyordum. Düşük sinyal diyorum, çünkü aynı ekipmanlar ile TELEFUNKEN 150CI receiverı kullanarak hangi TP olursa olsun %60-80 daha yüksek alabiliyorum. Ancak nasıl olduğunu anlamadan 12000 MHZ üzerindeki kanalları izleyemez oldum(0 sinyal) (Hotbird ve Turksat). Sanırım LOF2 (10600) çalışmaz oldu. Yarın garanti belge sahibi KAYA CENTER veya distribütör SİGMA ELEKTRONİK ile irtibata geçiyorum. Gelişmelerden haberdar ederim. Bu arada görüş ve önerilerinizi bekliyorum.
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.