Donanım Haber

Uygulama ile Aç Kapat butonu
Kayıt
Arama butonu

Yarbay
19 Mart 2007
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
22 üye
Görüntülenme (?)
251 (Bu ay: 15)
Gönderiler Hakkında
2 hafta
200 mbps fiber bağlantı ile 3 mbps alma rezilliği.

Merhabalar,


Aylardır 200 mbps fiber kullanıyorum. Hız açısından en ufak sorun yaşamadım. 2 gündür bariz şekilde bir yavaşlık var internette. Hatta bugün bir kaç kez koptu ve modemi ve fiber kutusunu kapatıp açınca ancak düzeldi. İşin garibi modem üzerindeki ışıklardan internet kopmamış gibi gözüküyordu, hepsi yeşildi.


Bilgisayarım ile modem arasında 1 gigabitlik kablo bağlı.


WTF demek istiyorum. Modemde mi sorun var, fiber kabloda mı sorun var, nasıl çözülür bu durum anlamadım.


Gelelim testlere.02.08.2022 Öğlen:


200 mbps fiber bağlantı ile 3 mbps alma rezilliği.


200 mbps fiber bağlantı ile 3 mbps alma rezilliği.


200 mbps fiber bağlantı ile 3 mbps alma rezilliği.


02.08.2022 Akşam:

200 mbps fiber bağlantı ile 3 mbps alma rezilliği.


200 mbps fiber bağlantı ile 3 mbps alma rezilliği.


200 mbps fiber bağlantı ile 3 mbps alma rezilliği.


Tracert ile SOL havuzu : host-212-57-0-155.reverse.superonline.net [212.57.0.155] çıkıyor.

3 ay
Sizce benim ihtiyacım AMD Ryzen mı Intel 10 serisi mi?

Merhaba, bütçem sınırlı. Elimdekileri satarak 4670K'lı sistemimden upgrade yapmayı düşünüyorum. Oyun oynuyorum, Photoshop ve Lightroom kullanıyorum. Temel kullanım noktalarım bunlar. Benchmarklara baktığımda arada vereceğim paraya değecek bir performans artışı olacak mı hala emin değilim...


16GB 3000mhz ram ile Ryzen 1600AF ve uygun bir anakart mı almak daha mantıklı yoksa 16GB (sanırım ram hızı fark etmiyor) Intel 10100F veya benzeri bir işlemci ve en en en uygun anakartı mı almak mantıklı?

5 ay
Düğün fotoğrafçılığı için yazıcı tavsiyesi

Merhabalar, eşim dış çekim fotoğrafçılığı yapıyor. Düğünlerde de çalışmak niyetindeyiz. Bu sebeple düğünlerde baskı yapıp satmayı düşünüyoruz. Ancak çok uzun süredir ilgilenmiyorum yazıcılarla, bilgim yok son 10 yıla ait diyebilirim. Dolumlu yada lazer olabilir, hiç bir fikrim yok.


Bize ekonomik, yeterince hızlı ve fotoğrafları mahvetmeden basacak bir yazıcı lazım. Bazı düğünlerde bakıyorum, pikseller sayılıyor fotoğrafta, ki bu daha çok düzenleyenin iş güzarlığı ama yine de o boyutta piksellerin gözükmemesi lazım.


Sıfır yada ikinci el olabilir. Gövdeyi ikinci el alıp kartuşları dolumlu bir cihaz da alabilirim örneğin. Hatta en mantıklısı bu sanırım.


Ek: USB olabilir, laptop bağlamayı düşünüyorum. Wifi olursa da olur, zararı yok.

8 ay
Ek gelir nasıl sağlanır, tavsiye istiyorum.

Bu konuyu her gördüğüm kişiyle konuşuyorum neredeyse. Büyük bir çoğunluk ekonomik durumundan şikayetçi. Şikayetçi olmayanların da anladığım kadarıyla ek/yan gelirleri var. Mesela akademik camiada proje yazma, çeviri yapma veya en kötüsünden sınav gözetmenliği gibi işler ek gelir için kullanılıyor. Daha fazlası hakkında da bilgim yok açıkçası.


Diğer türlü insanlara bakıyorum bitcoindi, borsaydı, etsydi almış başını gitmiş. Ne paralar kazanmışlar. 3D yazıcı alıp çıktı alayım satayım diyordum, felaket rekabet var. Etsy keza.


Gelelim bana. Anadilim gibi İngilizce konuşuyorum, profesyonel seviyede yazışıyorum. Türkiye'nin en iyi üniversitesinde doktora yapıyorum. Mühendislik mezunuyum ama daha iyi çalışma şartları sunduğu için üniversitede ar. gör. olarak çalışıyorum. Kariyer planlaması falan yaptım tabii, hem profesyonel hem akademik geleceğim için, çabalıyorum. Sınav görevi falan da alıyorum. Teze dahi istediğim vakti ayıramazken proje yazmaya ne vakit kalıyor ne de halim var. Ayrıca bir eş ve babayım, layıkıyla olmaya çalışıyorum.


Amacım kısa yoldan köşeyi dönmek gerçekten de. Çünkü sabredecek, dayanacak halim kalmadı cidden. Ekonomik şartlar olsun, ülkenin genel durumu olsun, kafayı yemek üzereyim.


Yurtdışına taşınmayı bile düşünüyorum ama önce iş bulmak lazım tabii ki. Ayrıca tutunabilecek miyim, ya başarısız olursam da elimdekini de mahfedersem korkusu var. Aileme bu kötülüğü yapmak korkutuyor.


Eminim okuyanlardan bir çoğunun tepkisi "ya bi git, bilsek biz yaparız zaten bro" kıvamında olacak ama akıl akıldan üstündür, insan bir çözüm arıyor.


Desteğinizi bekliyorum.

10 ay
SAMSUNG RT38K5100S8/TR Kaçak akım koruma rölesini attırıyor

SAMSUNG RT38K5100S8/TR buzdolabımdan kaynaklı bir sorun yaşıyorum, kaçak akım rölesini attırıyor. Bazen iki haftada bir bazen günde üç kez. Bir kez alt bölmedeki rezistans ve fan kısmı değişti garanti kapsamında. Şuan garantisi bittiği için ve forumlarda sadece servis gelmeye 100TL isteyip netice olarak "kaçak akım rölesini değiştirin" dediklerini okuduğum için hemen servis çağırma taraftarı değilim.


Evdeki çamaşır makinesi, kombi, mikrodalga fırın, ses sistemi vs. gibi çok enerji çeken şeylerin hiç biri kaçak akım rölesini attıramıyor. Elektrik tesisatının sağlam olduğundan ve sorunun buzdolabı kaynaklı olduğundan eminim, çünkü tatile gittiğimizde sadece onun şalteri açıkken attı iki kez. Defrost rezistansı bozulmuştur gibi bir yorum okudum başka bir forumda, benzer bir sorun başlığı altında.


Tavsiyelerinizi bekliyorum.

11 ay
-

-

geçen yıl
HB Hediye Çeki Rezaleti

Geçtiğimiz günlerde HBden alışveriş yapılmamış hesaplara 50TL hediye çeki tanımlandığını görüp fi tarihinde açtığımız ve unuttuğumuz hesaptan bebek bezi aldık. Satıcı HBnin kendisi.


Bezler geldi, bedeni yanlış. Değişim talebi oluşturun, uygun görülürse ve stokta varsa yenisi gönderilir, görülmezse veya yoksa iade edilir diyor MH yetkilisi. İade olursa, çekiniz de yanar diyor.


Hem bezden hem kart limitinden hem çekten hem de kargoya giderek vakit ve nakitten oluyorum. HB hiç birşey kaybetmiyor, üstüne ürünü teslim ettiği için paramı ve ürünü geri alıp işletip sonra iade ediyor. Valla güzel iş.


Nasıl bir alışveriş tecrübesi bu? Amazon 1.5 yıllık telefonu iade almış geçen okuduk. HB yanlış ürün gönderip üstüne bizi zora sokuyor.


Rezillik puanım 9/10.


@hepsiburada @Hepsiburada.com @hepsiburada.com iade

geçen yıl
Evin babası olarak asla haklı olamamak.

Başlıktaki gibi. Evde finansal yük üstümde. Bebeğin bakımından tut her türlü şeyde destek oluyorum. Sorumluluk alıyorum. Düzgün bir eş olmaya çalışıyorum falan filan.


Ancak kendi annem ve eşim bir araya gelince bana karşı bir cephe alıyorlar. Kararları normalde eşimle birlikte alırken, annemle eşim bana sormadan karar alıyorlar. Neden böyle diye sorunca da küçük bir şeydi sana sormayı düşünemedik falan diye geçiştiyorlar.


Biraz üsteleyince biz böyle yaptık, sen neden karşı çıkıyorsun diye olayı bambaşka bir boyuta taşıyorlar.


Abarttınız diyip biraz ses çıkarırsam da otomatikman haksız oluyorum.


Bir usta demiş, erkek bir evlilikte mutlu mu olmak haklı mı olmak ister onu seçecek diye. Bu mudur? Başka bir yolu var mıdır?


Not: Herşeyi haklı ve haksız olarak nitelendirdiğim bonusu ile kapanış yapılıyor. Hiç bir zaman haklı olamıyorum ki be arkadaş...

geçen yıl
Hikvision AE-DC2015-B1 Wi-Fi Dashcam - Ana Konu

Merhaba dostlar,


Olmadığı için bir başlık açmak istedim. Bu kameradan aracımda kullanıyorum. Bir inceleme videosu çekeceğim yakında.


Tak unut tarzı bir cihaz. 1080p@30kare kayıt yapabiliyor. Wifi ile dosyaları direkt telefonuma indirebiliyorum, bu büyük bir rahatlık. İndirme hızı da gayet iyi. Tüm kontrolleri telefonunuz ile yapıyorsunuz ancak ışık veya renk ince ayarı yok maalesef. GPS yok, konum kaydetmiyor. Dahili pili yok, elektrik kesildiği anda kayıt duruyor.


G sensörü var. Çarpışma yada ani şiddetli kuvvet uygulandığında kaydın o kısmını ayrı bir klasöre alıyor, böylece yanlışlıkla silme derdi kalmıyor.


Park modu var. Powerbank yada akü bağlantısı gerekiyor. İlk denememde araç 15 dakika sabit durduğunda park moduna geçti. Park modunda saniyede 1 kare olacak şekilde kayıt yapıyor. Bir dakikaya 25 dakikalık görüntü sığdırmış (1080p@25kare modunda çalışıyor sanırım park modunda?).İlerde üreticiye toplu bir talep göndererek talep ettiğimiz bazı özelliklerin firmware güncellemesi ile açılmasını sağlamak hedefim var.Örnek videolar:Sürüş:
Park Modu:Soruları, yorumlarınızı ve incelemelerinizi bu başlık altında toplayabiliriz.

2 yıl
Hoover DYM 763 - Kart Problemi
Arkadaşlar, 3 yıl garantisi 2 hafta önce biten Hoover DYM 763 bulaşık makinesinin ön panelinden ağır kablo yanığı kokusu geliyordu. Kapağı söküp kartı çıkarmayı başardım. Kartın aşağıda fotoğrafını koyduğum yerine sanırım su gelmiş, oksitlenme yapmış ve tam o noktadan kıvılcım yapıyor prize takınca. Xbox anakartı tamir videolarından hatırladığım kadarıyla o bölgeyi saf alkol ile temizledim, yanan kısımları çok ince bir tornavida ile olabildiğince temizlemeye çalıştım ancak nafile, yine yanık kokusu ve kıvılcım yapıyor.

Kapak açıkken boşluktan girmiş sanırım içeriye bir şekilde... Böyle bir tasarım olmaz olsun, şikayetvarda gördüğüm bazı durumlarda makinesi ve hatta mutfağı falan yanmış milletin, fark etmesek baya bir iş açacaktı belkide.

Bu yanık yerin üstündeki parçayı bir elektronik servisinde değiştirirsek düzelir mi acaba? Çünkü kart çalışıyor, hatta makine bile çalışıyor...

Hoover DYM 763 - Kart ProblemiHoover DYM 763 - Kart ProblemiHoover DYM 763 - Kart Problemi
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
DH Uygulaması
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
DH App Store Uygulaması DH Google Play Store Uygulaması
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.
DH Mobil Uygulaması
Yeni bir sürüme kadar uyarıyı gizle