Uygulama ile Aç Kapat butonu
Kayıt
Arama butonu

Yüzbaşı
10 Mart 2007
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme (?)
170 (Bu ay: 5)
Gönderiler Hakkında
11 ay
ABD ve Yunanistan tatbikat yaptı

Türkiye sınırına yakın noktada ABD ve Yunanistan tatbikat yaptı.

Mısır, Ermenistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Birleşik Krallık, Ürdün, İtalya, Kıbrıs ve Romanya gözlemcileri katıldı.

Yunanistan'ın olası saldırısında Türkiye 3 cephede savasa girecek gibi duruyor. Allah ülkemize güç versin

https://www.sozcu.com.tr/2022/dunya/turkiye-sinirina-yakin-noktada-abd-ve-yunanistan-tatbikat-yapti-7464546/

3 yıl
İran Türkiye Sınırındaki Mayınlar Temizleniyor

Daha önce Suriye iç savaşı başlamadan önce iki ülke arasındaki mayınlı arazilerin organik tarım, verimli toprak gibi bahanelerle temizlendikten sonra şimdi de İran-Turkiye arasındaki mayınlı bölgeler temizleniyor. Buyurun haber linki https://www.avrupa.info.tr/tr/pr/ab-fonlariyla-desteklenen-mayin-temizleme-projesiyle-turkiyenin-dogu-sinirlarinda-20000-mayin

Sağolsun Avrupa Birliği yine sivilleri düşünerek temizleme işi için bize maddi destek vermiş. Tabii parayı gören hükümetimiz durur mu, hemen girişmiş temizliğe.

Daha önce Suriye'de ne olmuştu görelim. Hızlıca bir temizlik ve sonrasındaki süreç

https://m.haberturk.com/ekonomi/makro-ekonomi/haber/631909-mayin-bilmecesi

Ve göç başlar.

Düşünceli devletimiz BM tarafından sunulan Ottawa antlaşması diye bir antlaşmayı imzalamış. Bilin bakalım hangi iki ülke muaf . Bildiniz ABD ve Irak. Irak bile imzalamazkern sen hangi akla hizmet etrafında terör ve öngörülebilir göç ihtimali varken bu antlaşmayı imzalıyorsun.

https://www.hurriyet.com.tr/gundem/1-milyon-150-bin-metrekarelik-alan-temizlendi-23202275

2024 e kadar temizlenecekmiş. Ohh ne güzel bir süre sonra İran da iç karışıklık çıkarsa yeni göçmenlerin gelmemesi mucize olur. Zaten hali hazırda İran'da pek çok Afgan göçmen bulunmakta.

https://www.a3haber.com/2019/11/27/turkiye-sinirinda-bekleyen-yeni-goc-dalgasi-afganlar//

Gerçi sıkıntı yok ümmeti tek devlet altında toplayıp, farklı ırkların yaşadığı kompakt bir Osmanlı için emin adımlarla ilerliyoruz. BOP koptu geliyor ama boş gelmiyor. Bir elinde şemsiye diğerinde mültecilerle.

Bu konuyla ilgili bir analiz

https://www.derintahkik.com/iran-sinirinda-neden-mayinlar-temizleniyor//

Sonuç olarak bu mayınlar zamanında oraya boşuna koyulmuş. Şimdi mayın yerine yine inşaatı destekleyip duvar öruyorsun. Süper mantık

3 yıl
Beko 2220 IC
Yaklaşık 2 ay önce reklamlarında Fedon'un oynadığı Beko 2220 IC çaycıyı satın aldım. Herkesin yaptığı gibi ilk geldiğinde dışını bulaşık süngeri ile yıkadım. Sonra fişe taktığımda ya da çalışma tuşuna bastığımda sigorta atmaya başladı. İçine su kaçmıştır dedim kuruması için 1 hafta bekledim yine denedim sigorta attırdı. Servise götürdüm servis yenisiyle değiştirdi. Bu sefer yeni geleni çok dikkatli yıkadım. Sorun olmadan çalışıyordu ancak bu seferde cihaz açık durumda olmamasına rağmen cihazdan cızırtı sesi geliyordu ve çaycı kendiliğinde ısınıyordu. Açma kapama düğmesini oynadıktan sonra ses kayboluyordu. Herhalde temassızlık var falan diyerek servise geri götürdüm. Onlar bir şey bulamadılar. Eve getirdiğimde malum Korona günleri yine ben bu aleti dikkatli bir şekilde yıkadım. Prize takmadan 2 gün kuruması için beklettim. Ama bu sefer su ısıtıcı kısmını prize bağlı olan tablaya oturttuğum anda sigorta atmaya başladı. DAha öncede kettle, çaycı vss kullandım onları da yıkadım ama hiçbirinde böyle birşey olmadı. Muhtemelen tasarımında sorun var bu ürünün. Şimdi ben bunu tekrar servise götüreceğim ama bu ürünü aldığımın üstünden 2 ay geçmesine rağmen paramı geri alıp iade edebilirmiyim acaba? Aldığım yer işinizi servisle halledeceksiniz diyor.
4 yıl
Covid Nedeniyle Özel Okula devam edemeyen çocuklar ne yapacak?
Malum bütün okullar tatil edildi. Çocuğunu özel okula gönderen çoğu aile özel okullara ödemeyi peşin yapmaktadır. Ödenilen miktarlara okul, yemek, kırtasiye, bazen servis ücretleri dahil edilmektedir. Bu süreçte acaba özel okullardan çocuğun gitmediği günlere ait ödemelerin geri alınması mümkün olabilir mi? Hukuki olarak bu mümkün olabilir mi?
14 yıl
YARDIM!!internet erisim politikasi sorunu
bugun internette herzaman girdigim sitelere girmek istedigimde bu sayfaya erisimler sirketimizin internet erisim politikasi geregince kisitlanmsitir diye bir uyariyla karsilastim.
daha dun girdigim sitelere simdi giremiyorum mesela ikariam.net yada trgamer.com ikisinede giremiyorum.
virus programi olarak norton internet security i , internet olarak da ttnet i kullaniyorum


cozumu bilen var mi?

16 yıl
acil!! hiçbir exe dosyasını açamıyorum
mrhb arkadaşlar. bugün bilgisayarı açtığımda hiçbi wxw uzantılı dosyayı açamadığımı fark ettim. simgelere sağ tıkladığımda sadece birlikte aç modu çıkıyor ama uygun program bulamıyor çünkü bütün .exe uzantıları .lnk uzantısına dönüşmüş ne yapmam lazım?(fakat bişey keşfettim birlikte aç dedikten sonra açaçağım exeyi programın yüklenen yerinden bulup aç deyince çalışıyor.) antivirus olarak kaspersky kullanıyorum ondan olabilir mi?


DH Mobil uygulaması ile devam edin.
DH Uygulaması
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
DH App Store Uygulaması DH Google Play Store Uygulaması
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.
DH Mobil Uygulaması
Yeni bir sürüme kadar uyarıyı gizle