Donanım Haber

Uygulama ile Aç Kapat butonu
Kayıt
Arama butonu

Binbaşı
06 Mart 2007
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
5 üye
Görüntülenme (?)
51 (Bu ay: 1)
Gönderiler Hakkında
5 yıl
egea sahibi arkadaşlardan bir ricam olacak
bir proje için kolçak tarzı bir ürün kullanmamız lazım. egeanın kolçağı uygun fiyatlı olduğu için onu düşündük. ancak ölçülerini öğrenmemiz gerekiyor. egea sahibi arkadaşlardan biri mümkünse kolçak en boy yükseklik bilgilerini paylaşabilir mi benimle?
10 yıl
transit ve transporter için geri görüş kamerası
başlıkta belirttiğim iki araç içinde uygun geri görüş kamerası arıyorum. bazı sitelerde birkaç markanın kamerası mevcut ancak hangisi iyi, hangisi kötü bilmiyorum. bu yüzden foruma danışmak istedim.

transporter aracımızda video girişi olan teyp mevcut. sadece kamera bağlantısı yapılacak. transit aracımızda hem ekran ihtiyacı var, hem de kamera ihtiyacı var. önerilerinizi bekliyorum.

bulunduğum şehirde bir yere danıştım, 500 lira fiyat verdiler. internetten 250 liraya sistem mevcut, fiyat fazla gibi duruyor. netten alıp montajını burada tanıdığım bir elektrikçiye yaptırmak istiyorum.

geri vitese bağlantısı yapılabilen, gece görüşü vasat olmayan, gündüz görüşü iyi olan bir kamera tercihim. özellikle transiti şehir içinde park etmek çok zor oluyor, kamera şart oldu. kameradan yüksek verim almak istiyorum, kamera kaliteli olduktan sonra 300-500 demem. ancak 250 liralık sisteme 500 lira vermek istemiyorum.

saygılar.
10 yıl
ilginç bir buluşma videosu
az önce youtube'da denk geldim. donanımhaber buluşmalarında böyle bir olay gerçekleştirse nasıl bir manzara ortaya çıkar diye geçti aklımdan.


7. geleneksel tünelden geçme günleri.
10 yıl
akaryakıt zamlarını protesto hakkında. zamlar yine unutulmaya başlandı!
konu başlıkta belli zaten. forumda çok fazla konu açan birisi değilim ancak son zamlardan sonra gerçekten çığırdan çıkacak seviyeye geldim.

her zaman olduğu gibi zamları unutmaya başladık. biliyorum birçok zam konusu kapatıldı ve üst konudan devam edin denildi. ancak bu sefer akaryakıt fiyatına yorum getirmek değil amacım. bir fikir paylaşmak.

geçenlerde bir konuda araçlarımızın antenlerine birşey yapıp taksak, protesto etsek gibi birşey yazmıştı arkadaşlarımızdan birtanesi. bana göre hiç fena fikir değildi. sonuçta illegal birşey yapmayacağız. fotoğrafları ya da protesto içeren yazıları sticker yapıp arabalara asmak sadece araç park edildiğinde farkediliyor. ancak sırıtacak bir şey yapılırsa araç antenlerine bu iş ses getirir gibime geliyor. en azından herkesin birbirinden dahi haberi olur ve yaygınlaşırsa bu olay medyayada yansır, başka sonuçlarda getirir.

konunun en azından 1-2 gün kalmasını rica ediyorum site yönetiminden. amacım ne karışıklık çıkarmak, ne de milleti birbirine düşürmek. maksatım hükümete saldırı değildir belirteyim. sadece kendi dilim döndüğünce sesimi duyurmak istiyorum. aracımı yerimden oynatmaya korkar oldum, herkes kaçak yakıt kullanmaya başladım demişken eli kolu bağlı oturmak istemedim.

yine de takdir forum yöneticilerinin. eğer kapatılırsa bu konu bazı şeyleri çok daha net anlayacağım. yorum yapacaklardan ricam ortalığın karışmaması. sadece fikirlerinizi almak istiyorum böyle bir uygulama için ne dersiniz, ne düşünürsünüz diye.
herkese hayırlı forumlar.
11 yıl
99 model civic 1.6 ies aküsü
99 model civic 1.6 ies'nin cins aküsü bitik hale geldiği için yenisini arıyoruz. bilgi sahibi arkadaşlar ya da bulabileceğimiz yerleri bilenler özelden ya da konudan bana ulaşırlarsa minnettar olurum. normal boyutlarda ki akü akü yerine sığmıyor. kendi aküsü 10 yılı aşkın süredir kullanılıyor ilk aküsüydü. boyutları normal akülere göre daha küçük değişik tipte bir akü. bildiğim yedek parçacılara danıştım ancak bulamadım. bir bilen vardır diye danışmak istedim.
herkese iyi forumlar.
11 yıl
transporter, caravelle, vito, viano, h1, trafic, vivaro hakkında bilgi sahibi olanlar bakabilir mi?
aslında konuyu araç tercih kıyaslamaya açacaktım ancak kıyaslamadan daha çok bilgi sahibi olmak için buraya açmak istedim.

bahsi geçen araçlar ya da buna benzer olan ticari sınıfından bir araç almayı düşünüyoruz. ailemiz kalabalık küçük araç yetmiyor, malzeme almaya gittiğimizde de opel combomuz bizi idare etsede bagaj hacmi ile bazen yeterli olamıyor. komple camlı(arka tarafı kapalı van olmayacak şekilde) 8+1, 9+1 gibi bir ticari almak istiyoruz. niyetimizde transporter vardı. 2004-2005 temiz birşey almayı düşünüyorduk ki kullanan birisi yakıtının çok fazla olduğunu söyleyince bizi araştırmaya yönlendirdi.

transporterda 1.9 104 ps, 2.5 130 ve 174 ps var yanılmıyorsam. 104lüğü düşünmüyoruz niyetimizde 130luk vardı.(174 çok yakar diye düşünmüştük) birisi kuyuya taş atınca 130 pslik motorun yakıt durumunu öğrenmek istedim. bilgisi olanlar ve kullananlar aydınlatırsa sevinirim.

eniştemde vito var. araç hemen hemen sürekli bizde. şehir içi 40 krş yakıyordu. şehir dışında biraz daha azalıyordu bu değer. sakin kullanıyorduk fazla zorlamıyorduk. zorlarsak artıyordu tabi 111 kasaydı. güzel tarafı kamyonet olarak geçmiyordu. hususiydi ve vergisi kamyonetler gibi değildi. bizde bu şekilde olan bir araç almak istiyoruz. yani birinci köprüden geçemez gibi birşey istemiyoruz. kamyonet geçmeyecek yani.

viano ve caravelle lüks gibi gelecek bize. çünkü en fazla 35-40 milyarlık düşünüyoruz. caravelle kullandığımda beni çok etkilemişti. o yüzden gönlüm kaymıyor değil ancak maddiyat.

h1in az yaktığı söyleniyor. ancak konforunu bilmiyorum ve hyundai ön yargısından dolayı bizimkiler h1e sıcak bakmıyor. yine de özelliklerini öğrenmek istiyorum.

renaultta aynı şekilde. ailecek renaulta karşı bir antipatimiz vardır. bende dahil nedense sevmem ki yüksek parça fiyatlarından dolayı almam diyor babam trafic modelini.

vivaroyu geçen gün istanbuldan gelirken gördük ve gelesiye inceledik. trafic ile yanılmıyorsam aynı kasa. ancak diğer özelliklerini bilmiyorum. opelimizden çok memnunuz combo özellikle sürüş konforu ve yakıt ile bizim için çok uygun. ancak vivaronun sıfırını göremedim opel Türkiye sitesinde. ikinci elde ise 2008den yukarısını bulamadım. bu araç hakkında bilgisi olan aydınlatırsa çok sevineceğim.

bizim için önemli olan kamyonet olarak geçmemesi, yedek parça ve servis imkanı, yakıt durumu. çok geziyoruz aracımızla iş icabı eğer yakıt çok fazla olursa bizim için sıkıntı oluyor.

okuyup bilgisini aktaranlara çok minnettar olacağım.

iyi forumlar.
12 yıl
notebook ekran kartı kısa devre
notebook ekranım pes 2010 oynarken ekran birden karışmaya başladı. reset attıktan sonra parça yöneticinizle görüşün diye mavi bir ekran aldım.
araştırmama göre ekran kartı kısa devre yapmış ancak emin değilim.
format atıp ekran kartı driveri yüklemediğimde bilgisayarım açılıyor. ancak 640x480de ve ekranda çizgilerle.
vga denetleyicisi olmadığı zaman sıkıntı yok sanırım.
linux ubuntu 9.04 yükledim ve 1024x768 çözünürlük aldım. ancak çizgiler hala mevcut.
ekran kartı kısa devre yaptıysa bunun çözümü nedir. yeni parça kurtarır mı?
cihazımın içini açtım ve ekran kartım harici. yani değiştirme imkanım var.
saygılar.
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
DH Uygulaması
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
DH App Store Uygulaması DH Google Play Store Uygulaması
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.
DH Mobil Uygulaması
Yeni bir sürüme kadar uyarıyı gizle