Donanım Haber

Uygulama ile Aç Kapat butonu
Kayıt
Arama butonu

Binbaşı
26 Şubat 2007
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
2 üye
Görüntülenme (?)
27 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
13 yıl
NEXT NAVIGASYON İÇİN 3 BOYUTLU BENZİN İSTASYONLARI !!!
EVet dostlar.IGO tabanlı next navigasyon cihazlarınız için sizlere bir güzellik daha....Hiç bir zahmetten kaçınmadan
Verdiğim Dosyayı,
NEXT cihazınızı USB kablo ile PC nize bağladıktan sonra,
Cihaz içindeki klasörlerden sırasıyla,
PND } GPS } CONTENT } BUILDING altına kopyalayın.
Daha sonra programı başlatın...^3B de iken en yakın bildiğiniz benzin istasyonu artık 3 boyutlu yapı şeklinde olacaktır.
Her geçen gün bu cihazları daha eğlenceli hale getireceğiz merak etmeyin...

Sevgiler...

http://rapid share.com/files/217985311/Turkiye_benzin_bilvarch_foreverferrari.rar


rar şifresi: nextciyiz
linki browserınıza kopyalayın.Aradaki boşluğu kapatın
13 yıl
NEXT NAVIGASYON DA 2013 e KADAR GUNCELLEME BEDAVA!!!!
Aşağıda Sn Bülent Tekcan tarafından bildirilen haberin tamamı mevcuttur.
Buraya hemen yazayım dedim....
Hazır olun..
....


Next Navigasyon Kullanıcılarına Büyük Sürpriz !!!27 Mart Cuma Sabah 07:00/08:00 Radyo D'de


Herkese merhaba,

Yazayımmı yazmamayımmı karar veremedim,çünki bu çok büyük bir şey.Belki Next sahibi olmayanlar bile sahip olmak isteyecekler başka markası olanlarda onu bilmeyen birine hediye edecek ve Next alacak

Tabi bana büyük gelen bu sürpriz,belki sizlere küçük gelecek.Belkide çok alçakgönüllü olup evet sizden beklerdik diyenleriniz bile olabilir.Yada farklı paylaşımlar vs.vs.

Evet gelelim sürprize

Next Navigasyon cihazı olanlar,almaya niyeti olanlar,yada hala navigasyon cihazı kullananlar bu büyük sürpriz için yapılan organizasyonda alınan kararda bunu duyurmak bana kaldı,bende vekalet verdim

O nedenle bu büyük sürprizi 27 Mart 2009 Cuma sabahı Radyo D 'de sponsoru olduğumuz Next Navigasyon Sistemlerinin sunduğu 07:00-08:00 kuşağı DJ Hakan Gündüz'ün anlatımı ve güzel müzikleri ile bu sürprizi duyacaksınız.

iGO8'de dünyada ilk defa verilen resim destekli navigasyondan sonra bu da bir ilk olacak,gene Türkiye'de değil

Next Navigasyon cihazlarını kullandığınız için teşekkür ederiz,bizi izlemeye devam edin.

Sevgiler

Benden de sevgiler...
13 yıl
SONY STR-DG 820 WHATHIFI 5 YILDIZ
Dostlar,
Uzun yıllar technics receiver kullanmaktaydım (imzamda belirttiğim).Ancak almış olduğum WD TV artık bana bir DTS li cihaz almam gerektiğini hissettirdi.
İşim gereği çok sık yurt dışına seyehat yaptığımdan bir gittiğimde almak üzere araştırmalarımı yaptım.
En sonunda Yamaha rx-v863 e karar verdim.Geçen ayki avrupa seyehatimde almak üzere yeltendim ancak ağırlığı ve kargo boyutu sıkıntısız buraya getirmeme engel oldu.
Daha sonra euronun artışı ve genel fiyatların (bu cihaz için) 2300 lira seviyelerinde olması beni vazgeçirdi.
Derken SONY STR-DG 820 ürününü buldum araştırmalarım sonunda...Ve özelliklerin ebakıp yeni versiyon DTS HD ve TRUE HD hatta 4 hdmi ve 3 optik gibi inanılmaz artıları hele birde Türkiye fiyatı beni çoşturdu.HEMDE WHAT-HIFI dan 5 yıldız almış bir ürün....
Araştırdım 4-5 yerde satışını buldum.İçlerinden sıkıntı yaşamayacağımı düşündüğüm ve her zaman alışveriş yaptığım Hepsiburada ya sipariş verdim..(919tl / 8 )
Ancak 3 gün beklememe rağmen en son artık ben mail attım.Ne oldu benim ürün diye.Gelen cevab ise ürünün tedarikçi tarafından bulunamadığı idi !!!! Yeni ürün dikkatinizi çekerim....
Ama ilk günden ilk takist alınmıştı...Neyse bana aynı fiyata 1200 serisini önerdiler elbette kabul etmedim ve para iadesi istedim...İşlem tamamlandı..
Gelelim sizlerden istediğim yardıma...
Ankara da bu ürünü bulamadım.İstanbulda da bir kaç yere mail attım henuz stok cevabı gelemdi.Bu ürünü alabileceiğim yer hakkında yardımcı olursanız sevinirim.
Sevgiler...
Bir sevinçle sipariş sonrası oluşturduğum imzam da kursağımda kaldı
Not:Ayrıca dün akşam Hepsiburada ürünü geçici olarak temin edilememktedir olarak değiştirmiş...Yaw kim satıyor bu ürünü.Bu ülkede hep işe yarayanlar oratadn kayboluyor hep gereksiz anlamsız pahalı olan ürünler satılmaya çalışılıyor....
13 yıl
NEXT 708 ve 828 İÇİN R3 UPDATE SONRASI ÇALIŞAN SKINLER!!!!!
Dostlar,
En son yapılmış olan ROM UPDATE ve IGO R3 / 2008-10 harita güncellemelerinden sonra sorunsuz çalışan ve cihazınıza onlarca görsel ve işlevsel özellik katan yeni skinler aşağıdadır.
şimdilik sadece bu iki SKIN tam çalışabilmektedir.(en son IGO update ile). İlerleyen zaman içinde uygun skinler çoğalacaktır.Ama emin olun bu ikisi yeter de artar bile.Muhteşemler...
Kısa zaman içinde SKIN lerin kullanımı hakkıda burada bilgi vereceğim.Kusura bakmayın şu sıralar,navigasyon,TV,WD TV HD BOX hangisine yetişeceğimi şaşırdım


(aradaki yıldızları kaldırmayı unutmayın)
DİMKA İÇİN
http://rapid*share.com/files/205698134/diMkaspecter1.1.6_Dark.zip

GURJON İÇİN
http://rapid*share.com/files/205699117/GJ6.1p.zip
13 yıl
NEXT 708 ve 828 İÇİN HARİTA VE PROGRAM GÜNCELLEMESİ !!!!
Evet dostlar uzun br bekleyiş artık son bulmuştur.Bugun yarın yeni harita ve yazılım verilecektir.
Öncelikle gerçekten emeğinin ardı arkası kesilmeyen Bülent Beye sonsuz teşekkürler.

1) Tüm güncellemeler nextnavi club üyeliğiniz altında gerçekleşecektir.
2) Güncellemelere başlamadna önce mutlaka gerekli açıklama ve uyarıları okuyunuz.Bu açıklama ve uyarılar zaten güncelleme dosyalarınız içinde ne mevcuttur.
3) Öncelikle Yeni ROM update yapmanız gerekmektedir.Bu ROM UPDATE yeni eklene FOTONAV özelliğine ve IGO R3 sürümüne uyumluluk sağlayacaktır.
FOTONAV bilgisi daha önce verilmişti.(koordinatları işlenmiş fotoğraflara tıklayarak navigasyona başlama) ve Next cihazlarda kullanılan IGO 8.0 tabanının 8.3 e çıkarılmasıdır.8.3 sayesinde çok daha fazla özellik eklenmiş olup bir sürü SKIN ile muhteşem görsellikler oluşacaktır.Ancak SKIN yuklemeden önce lütfen biraz bekleyip yeni uyumlu skinleri yukleyiniz ki verilecek olan R3 daha yeni olduğundan uyumsuz olabilir.Bu SKIN ler için zaten daha önce açtığım başlıkta sizlere yardımcı olacağım.
4) ROM UPDATE sonrasında Yeni yazılım ve harita güncellemesini yapabilirsiniz.Yine yapım aşamaları açıklamalrla dosyalar içinde mevcuttur.ANcak her ihtimale karşı aşağıda verilmiştir.

Saygılarımla,


FOTONAV özelliğinin çalışması ve harita güncellemelerinin yapılabilmesi için mutlaka önce ROM güncellemesini yapınız.

Bu günceleme Başarsoft 2008.10 haritasını da kapsamaktadır.

Yükleme talimatı indirdiğiniz yazılım paketinin içinde mevcuttur.

Lisans içeriği farklı olduğundan mutlaka cihazınıza uygun dosyayı indirin!

Eski GPS klasörünü tamamen silmeniz gerekmektedir !

Eski POI ler veya geçmiş bilgiler uyumlu olmadığından yeni yazılımla kullanılamayacaklardır!UYARI !!! UYARI !!! UYARI !!!

Lütfen cihazınızın şarj durumunun en az %50 dolu olduğuna emin olun ! Emin değilseniz lütfen işlemler sırasında AC güç adaptörünü takılı olarak çalışın !!!
Lütfen yapacağınız işlemlere emin değil iseniz bu işlemleri yapmayın !

Yazılım içeriği farklı olduğundan mutlaka cihazınıza uygun dosyayı indirin!

1- CİHAZINA GÖRE; YE-G708_ROM_update veya YE-G828_ROM_update dosyasını PC'nizde açarak UPDATE isimli klasörü SD kartınızın ROOT dizinine kopyalayın.


2- Cihazınız kapalı iken SD kartınızı takıp cihazınızı açın.

3- Ekrana gelecek diyalog kutusunda GÜNCELLEME kısmını seçerek yazılımınızı güncelleyin.Kesinlikle "Flash Format" yazan ortadaki butona BASMAYIN !!!

4- Güncelleme bittiğinde gelen uyarıya İPTAL diyerek menü ekranına dönmesini bekleyin ve kartınızı çıkartmayın 10sn !!! bekleyin.CİHAZINIZA GÖRE Versiyon bilginiz YE-G708.00.01.03.TUR.93-1 veya YE-G828.00.01.03.TUR.94-1 ise 5 ve 6.maddeleri YAPMAYIN !!!5- Ekranda görünen NAVİGASYON menüsüne basın,gelecek olan güncelleme ekranında sol alttaki Update butonuna basın.

6- Yaklaşık 52sn sürecek güncelleme sonunda bunu belirten bir yazı olan "Succes" göründüğünde OK'e basın bu işlemden sonra cihaz kapanacaktır.


7- SD kartınızı çıkartıp cihazınızı açabilir ve kullanmaya devam edebilirsiniz.

8- SD kartınızdaki Update klasörünü silmeyi unutmayın !

9- Ayarlar-Hakkında kısmında cihaz versiyonunuzun YE-G708.00.01.04.TUR.25-1 veya YE-G708.00.01.04.TUR.25-1 olduğunu kontrol edin.
Neler Güncellendi...

1- iGO8.3 versiyon için uyumluluk sağlandı.
2- Resimden navigasyon (FotoNav) özelliği eklendi.
3- Resim göstericinin baktığı klasörler düzenlendi.

Uyarı:
Tüm multimedya uygulamalarında (Müzik,Resim vb.)
MUTLAKA SD KART KULLANIN !!!


Saygılarımızla
13 yıl
TOMTOM İÇİN TÜRKİYE HARİTASI GÜNCELLEMESİ ÇIKMIŞTIR !!!
TOMTOM cihazınızı PC nize TOMTOM HOME yardımı ile bağladığınızda program otomatik güncelleme yapacak ve size TÜRKİYE için yeni haritanın olduğunu söyleyecektir.
Cihazlarda kurulu en son harita 29,4 MB lık 815.2033 sürümü idi.Bu sürümde 170.000 km den fazla yol ve 100.000 POI (İÇN) olduğu belirtilmişti.

Yeni güncelleme ile;
Harita boyutu 31,7 mb ve sürüm 825.2218 olmuştur. Türkiye kapsamı %56 ya çıkarılmış ve POI sayısıda 120.000 e ulaştırılmıştır.
Bu harita güncellemesi 49,95 EURO dan verilmektedir.

Aynı zamanda bu harita güncellemesi ile birlikte uygulama yazılımıda (güncelemeside) verilmiştir ve 49,7 mb lık dosyadır.

Ben cihazı yurt dışından aldığımdan Türkiyede alan arkadaşlara ücretsiz güncelleme hakkının verilip verilmediğini bilmiyorum.Ancak verilmediğini zannediyorum çünki TOMTOM bu tarz uygulamaları ücretli yapmaktadır tüm dünyada..
Son 1 yılı aşmamış şekilde 1 yıllık ücretsiz güncelleme hizmetini daha önceden satın alan arkadaşlara, tomtom home haritayı ücretsiz download edecektir.

HArita ile ilgili farklılıkları testlerim sonucu belirteceğim.
SAygılarımla,
13 yıl
TÜRKİYEDE HANGİ CİHAZ HANGİ DATAYI KULLANIR? BILGI BURADA!
Sevgili Dostlar,
Hemen hemen her başlıkta, yorumların devamında yada açılan konularda ilgili yada ilgisiz anlarda, haklı olarak bazı arkadaşlarımız, navigasyon sektöründe hangi cihaz hangi datayı kullanıyor? Hangisi daha iyi ? ,hangisini alayım? tarzında sorular sormaktadır.
Bu sebeple, genel olarak Türkiye Navigasyon pazarında yer alan ve biz kullanıcılara sunulan cihazların hangi datayı kullandıklarını bu başlıkta belirtmek ihtiyacı doğmuştur.
Ancak hangi cihazın yada datanın (harita ve POI) daha iyi olduğuna sizler karar vereceksiniz.Bunuda bu forumu takip ederek,okuyarak ve kullanıcıların deneyimlerine kulak asarak ulaşabilirsiniz.
Marka,Firma tavsiye edilmeyecektir.!! Bazı kendini bilmezlere ithaf olunur...(İthaf:birine birşeyi hediye etmek ,armağan etmek,adına sunmak .Latince (!) den gelmemiştir.TELEATLAS DATASI
Firma :www.teleatlas.com
Türkiye parteneri ve harita/POI üreticisi:infotech www.infotech.com.tr vewww.infonav.com.tr
İş ortakları:Turkcell,Oracle,Microsoft,Koç sistem,info-mobil,map-link
Türkiye için veri detayı:POI 245.793 adet ve 81 il (03.02.09 itibariyle) ,kapı numaraları oranı %7
Datayı kullananlar :TomTom,navia,route66-Navking

BAŞARSOFT DATASI
Firma:www.basarsoft.com.tr
Türkiye Data:Kendisiwww.basarsoft.com.tr ,www.yolbil.com.tr
İş ortakları: Google ,HTC ,Mobese,PTT,Türktelekom
Türkiye için veri detayı: POI 318.071 ve 81 il tam navigasyon,kapı numaraları oranı %59,16 , Posta kodu oranı :%100,toplam yol 438.867 km (2008-10 datası itibariyle)
Datayı Kullananlar
Google Map,Google Earth
Yolbil; Yolbil, (HP), LM
IGO : NEXT, Navitech, Piranha, GPSTURK,Ramar
Garmin : Garmin
Medion : Medion
Sygic : Navigo, CepMep, NaviMep


NAVTURK DATASI
Firma :www.navturk.com
Türkiye Data : kendisiwww.navturk.com
İş ortakları : Ford,Mio,Hp,Kia,Gigabyte,Xetec,Motorola
Türkiye için veri detayı: POI :200.000 ve 81 il ,500 ilçe,
Datayı Kullananlar;
Remco
Cartel

NAVTEQ DATASI
Firma :www.navteq.com
Türkiye Data : kendisi , en son Türkiye data 2008-Q3
Datayı Kullananlar;
BulBul www:buldabul.com (NAVMSE)
Not:bulbul sitesinden harita kapsamı bölümü yapım aşamasında olduğundan tam veri alınamamıştır.Bulbul b90 cihazı seçeneğinde haritaya bakıldığında ,türkiye haritas üzürinde renksel kapsama alanı mevcuttur ancak sayısal veriye ulaşılamamıştır.
ÇOK ÖNEMLİ NOT: YUKARIDAKI TÜM BİLGİLER NAÇİZANE ARAŞTIRMALARIM SONUCU VERİLMİŞTİR.HERHANGİ BİR EKSİK YANLIŞ VARSA BU BENİM HATAMDIR.LÜTFEN GEREKİYORSA DÜZELTMEYİ YAZINIZ VE BENDE DEĞİŞTİREYİM AÇIKLAMALARI.SAYGILARIMLA
13 yıl
NEXT NAVİGASYON FOTONAV RESİM PAYLAŞIMLARI BURADA!!
Evet dostlar NEXT NAVİGASYON SİSTEMLERİ yine bir ilke imza atıyor.Özellikle Sn Bülent TEKCAN dostumun emeğinin meyveleri yavaş yavaş bizlere ulaşıyor..Kendisine bir teşekkür daha...

Çok kısa bir süre içinde verilecek olan yeni yazılım ve harita/poi datası ile birlikte FOTONAV özelliği aktif olacaktır.

FOTONAV !! Yani üzerinde GPS KOORDİNATLARI kayıtlı fotoğraflardan navigasyon yapabilme özelliği.

NEXT YE-G828 Sahipleri cihazları ile çektikleri fotolarla otomatik otomatik olarak daha sonradan navigasyon yapabilecekler.Yani bir 828 sahibi kullanıcı FSM Köprüsünu çekip SD KARTINIZDA PND/PHOTOS/CAMERA klasoru altına koyduğunda daha sonra tekrar bu foto üzerinde tıklayarak navigasyona başlayabilecektir.Hatta istanbul dışında bir arkadaşına bu fotoyu yada kendi evinin fotosunu gönderip direk navigasyona başlatabilir.Adres sormanın artık tarih olduğu Next navigasyon sistemlerinde artık adres girmek de yok isterseniz....Resime bir tık! işlem tamam...

NEXT YE-G708 Sahipleri ise fotoğraf çekemedikleri halde yine bu sistemi kullanabileceklerdir.Örneğin bu başlık altında yer alan örnek paylaşım fotoğraflarını (ki koordinatları içinde mevcut fotoğraflardır) yine SD KARTINIZDA PND/PHOTOS/CAMERA klasörü altına kayıt edip kullanabilirler yada diğer NEXT NAVİGASYON kullanıcılarının birbirleri ile paylaştıkları fotoğrafları kullanabileceklerdir.
KLASORLER YOK İSE OLUŞTURUNUZ.

Bu sebeple bu başlık altında Türkiyenin görülmeye değer Tarihi turistik yerlerini ve büyükşehirlerimizin vazgeçilmezi olan alışveriş merkezleri ve rekreasyon alanlarının GPS KOORDINATLARI eklenmiş resimlerini burada yayınlayacağım.Bu sayede bu resimleri kolleksiyonunuza alabilir ve FOTONAV navigasyon yapabilirsiniz.


Bu sebeple şehir başlıkları altında fotoğraf örneklerine başlıyorum.Yeni yazılımla bu fotoları alıp navigasyona başlayabilirsiniz.

SEVGİLERİMLE,


ANKARA


11 adet resim eklenmiştir.Lütfen aşağıdaki linkten aradakı * işaretini kaldırarak indiriniz.Bu resimleri yukarıdaki açıklamaya göre kaydedip navigsyona başlayabilirsiniz.Navigasyon ekranında ilen yukarıdan M tuluna basarak FOTONAV a geliniz.Resimler üzerinde Araç ikonuna tıklayınız .işlem tamam..


http://rapid*share.com/files/205549530/Navigasyon_resimleri.rar

Dosya içindeki resimler :1) Ankara Kalesi 2) Anadolu Medeniyetleri Müzesi 3) Anıtkabir 4) Hayvanat Bahçesi/AOÇ 5) Atatürk Evi ve Müzesi 6) Mogan Gölü eğlence alanı, 7)Eski TBMM Binası 8) Atakule 9) Etnografya ve Resim-Heykel Müzesi 10) Goksu Göleti 11) Kocatepe Camii
13 yıl
HANGİ NAVİGASYON CİHAZINI DEĞİL HANGİ DATA/POI ! İNSAF ARTIK YORUMSUZ!..
Evet dostlar artık dayanamadım ve yazıyorum..Bende insanım .İnsaf edin artık! (bana msn den soran veya yargılayan dostlara!!!!)

Aylardır bu forumda yazıyorum.Özellikle bu bölümde bir kaç defa daha bu tarz sıkıntı yaşamama rağmen ufak tefek dokundurmalarla geçiştirmiştim.
Ancak,herkesin olduğu gibi benimde bir saygınlığım var ve 37 yaşında bu tarz yargılamları kabul edemiyorum.Uluslararası ticaret yapan bir firmanın sahibi ve yöneticisiyim..Neden bu forumda amme hizmeti olarak yazıyorum sizce.İşim gücüm mü yok? ...Tamamiyle hobi maksatlı..Birilerine yardımcı olmak ve gerekli uyarı yada açıklamaları yapmaktan mutlu oluyorum.Kimseyi hiç bir şeye zorlamadım..Herkes özgürdür alacağı kullanacağı cihazı seçmekte....Neden yazıyorum? Neden yardımcı oluyorum? çünki bende yıllar önce buraya yazmaya başlarken DH çok şey öğretti bana.Ve devamlı da öğretiyor...Bende bu aldığım hazı herkese yardımcı olarak paylaşmak istiyorum..

Neyse esas konumuz!! Eğer herhangi bir navigasyon firmasında,cihaz firmasında çalıştığımı düşünen ve bu yüzden yanlı yazdığımı ifade edenlere veya eden varsa! ispata davet ediyorum..

DH sayesinde doğruları yazıp paylaşmak ve GPS pazarının yeni olduğu ülkemizde hep teknolojiyi pahalı ve gereksiz fazlalıklarla kullanıcıya satmak isteyenlere karşı bizleri uyarmak bence benim gibi dost canlısı herkesin uğraşısıdır..
Aylardır yazdığım; cihazdan çok harita ve POI ler önemli .İlk önce bunları kontrol edin.Sonra para harcayın dedim...Farklı cihazların eksilerini artılarını test ettim yazdım.Hatta farklı cihazları onlarca para fharcayıp aldım..Sonra ne oldu? İyi harita ve POI sahibi firmanın (BAŞARSOFT) çalışanı oldum,firma sahibinin kardeşi oldum,ortağı oldum....
Keşke çalışanı olsaymışım,aile huzurunda ve işi bilip layığı ile yapan bir profesyonel firmada çalışmış olurdum..
Keşke kardeşi olsaydım,Alim bey gibi abim olsun daha ne isterim..Güler yüzü dostluğu sıcak kanlılığı...
Keşke ortağı olsaydım.Böyle bir firmanın gideceği yerler çok açık...Görünen köy kılavuz istemez.Ama Türkiyede bu köyün yolu dün gece değişmiş olabilir..O yüzden başarsoftsuz olmaz..

Son dün geceki msn kırgınlığından sonra yazıyorum..iki data ve POI arasında bu kadar fark varken neden yazmayayım.? Kim doğru bir harita ve POI çıkartır...burada övmeyen,alkışlamayan adam değildir...
Aşağıda sadece pazar sabahı kısa bir aile ziyareti sırasında gördüğüm farklar,yanlışlar mevcut.Ankaranın daha binlerce yanlışı var iki DATA arasında...Söyleyin bana..Türkiye ölçeğini düşünsenize bir.
İŞte size 1 saatlık yolumda gördüğüm farklar,yanlışlar...Karar size ait....

SON SÖZ: Eğer Teleatlasın Türkiyedeki anlaşmalı firması bu data ve poi için saha ekibine maaş ödüyorsa yaptıkları işin karşılığı, ben bu maaşı daha çok hakettiğimi düşünüyorum...
İlk resimler TELEATLAS veri ikinci resimler BAŞARSOFT veri....

ERYAMAN GİRİŞİNDE ETİMESGUT BELEDİYE BAŞKANLIĞI
GOKSUPARK DA DÖNER KAVŞAĞIN YARISI NEREDE?
ANKARALILAR SİZ HİÇ BOLU YOLU DUYDUNUZ MU?
HİPODRUM KAVŞAĞINDA STARBUCKS HEMDE A-CITY !!!


13 yıl
DİKKAT !! WD TV DEVAM EDEN PROBLEM!!
Değerli dostlar,
bu konu hakkındaki sıkıntımı WD TV başlığında yazmıştım.Ve problemin HDMI koblosunu değiştirdiğimde geçtiğini söylemiştim.Yanılmışım..Hala devam ediyor.
Nedir problem?
2 adet cihazı 3 hafta önce Almanyadan almıştım.kendime ve kardeşime.
Gelir gelmez ilk çıkan firmware update 'i yükledik.

Cihaz Sadece MKV leri okurken birden komple pikselli yeşil ekran oluyor.Belli bir süre yaklaşık 10 sn altyazılar devam ediyor sonra ya takılıyor ya film baştan başlıyor.Yada ana menuye dönüyor.Eminim bu problem cihazı Türkiyeden alacak bazı arkadaşlarda da olacaktır.Çünkü aynı problem kardeşimde de oluşuyor ve yurt dışı forumları okuduğumda bunu yaşayanların sayısı oldukça fazla...

WD TV için direk mail attım WD ye.çok hızlı şekilde cevaplar geliyor.Bu arada bunu tebrik etmek lazım.İlk mail' imin cevabında,ARGE departmanlarının sorun üzerinde çalıştıklarını, bu problemi başka kullanıcılardan da duyduklarını yeni firmware ın en kısa sürede geleceğini felan yazmışlardı.
ANcak firmware hala yok.Bu arada yeni gelen firmware çözermi bilemiyorum.İlk fabrika yazılımına bir daha dönemiyorsunuz.Factory reset ile son firmware yine geçerli.Son firmware olduğundan belki update de problem olmuştur diyorum.Tekrar update yapmıyor.aynı olduğundan dosya yı bile görmüyor.Settings de update ikonu bile oluşmuyor.

Üstten ufak delikten reset attım yine aynı...
En az 3 farklı HDD ile denedim aynı..3 Farklı usb,hdmi kablo ile denedim aynı.
Canım çok sıkıldı açıkcası...

Şimdide WD den son gelen mail cevabını yazıyorum.Ayrıca orjinalide aşağıda..
Adamalar benim sorunuma ve diğer aynı soruna saçma sapan bir çözüm bulmuşlar.
neymiş efendim mkv leri m2ts e çevirirsem çözlürmüş..Eee ben neden aldım mkv player?? ANladığım kadarıyla yeni firmware çıkana kadar geçici çözüm.
Sakın unutmayın her türlü probleminizi yazın WD support sayfasından ki firmware e desteği olsun...

Subject
WD TV color problems

Discussion Thread
Response (John V.) 02/06/2009 12:44 AM
Dear Bilgehan V*********,

Thank you for your reply.

If you go tohttp://www.mkv2vob.com and convert your MKV from MKV2WB to AVCHD (file extension m2ts), this should play just as good and with the same quality.

This program is free and fast (5GB in 30 minutes depending on PC).

The extension .m2ts is capable of real high resolutions and even Dolby digital HD.

Please let us know if we can be of further assistance.

Sincerely,
John V.
090121-000000
Western Digital Service and Support
http://support.wdc.com
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
DH Uygulaması
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
DH App Store Uygulaması DH Google Play Store Uygulaması
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.
DH Mobil Uygulaması
Yeni bir sürüme kadar uyarıyı gizle