Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt

Binbaşı
20 Şubat 2007
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme (?)
33 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
7 yıl
iPad Air 2 ve Mini 3 Cellular modeli Mağazalar stok bilgisi!
Arkadaşlar bildiğim kadarıyla Mini 3'ün Cellular modeli Satışta ama Air 2'de bir gelişme yok, satılmaya başlandığında buradan haberdar ersek birbirimizi, hangi mağazada, hangi renk, kaç GB var diye...
7 yıl
iPad Air 2 ve Mini 3 Zorlu ve Akasya'da
iPad Air 2 ve Mini 3 ün satışına Zorlu ve Akasya'da başlanmış bilginiz olsun arkadaşlar. Ben Akasya'dan Gold 64 Wi-Fi aldım şu an.
8 yıl
S4 Güncelleme 24 Haziran en yeni!!
Arkadaşlar az once S4'um 370 mb bir güncelleme indirdi, maalesef pil seviyesi düşük diye kuramadi henuz. Guncelleme ile ilgili yenilikleri burada paylaşabiliriz, neler yenilendi bilgisi olanlar paylasirsa seviniriz..
9 yıl
Philips 42 pfl7433 için aski aparati?
Arkadaşlar gereksiz bir konu olabilir ama çıkış noktası bulamadım, konu açmak zorunda kaldım. 4-5 senedir sehpa ile kullandıgım ve şimdi de duvara asmak istediğim 42 Pfl 7433 bir televizyonum var, yalnız askı aparatı bakarken benim televizyonun bağlantı yerlerinin birbirinden çok uzakta olduğunu farkettim, herhangi bir askı aparatı uyar mı yoksa özel bir Ürün mü var. (Çelik tel ile sabitleneni görmüştüm acaba sadece onlar mı uyumlu.) Şimdiden teşekkürler.
9 yıl
Galaxy Note 2 için fiyat bilgisi!
Arkadaşlar, Türkiye (Samsung Tr ,Telpa Garantili) çıkışlı Gri Note 2 almak istiyorum ama fiyatlar 1900 tl'lerde ve çok yüksek. Diğer konu kilitlenmiş, ben de bunu açarak konu kirliliğine sebebiyet verdim istemeyerek de olsa.

Bu cihazı en uygun alabileceğimiz yer neresidir, var mı bir bilgisi olan
vermeyi düşündüğüm fiyat 1500 gibi.
9 yıl
Galaxy Note 2 için hattımı taşımayı düşünüyorum, tavsiyeleriniz nelerdir?
Arkadaşlar 13 yıllık Turkcell kullanıcısıyım, Galaxy note 2 almak istediğimde bana saçma sapan fiyatlar çıkarıyorlar, Şu an 159 tl ödeyerek Platinum tarifesi kullanıyorum ve cihazı almak istediğimde ise en fazla Gold Plus paketten yararlanabiliyormuşum bu da bana yatersi geliyor, bunu bugün Turkcell'e de yazarak ilettim. Bu durumda Vodafone'a taşıdığım durumda Red+ almak istiyorum, böyle bir taşıma mantıklı mıdır, Vodafone nasıl bir hat'tır, fikri olan var mı, tavsiye eder misiniz?
10 yıl
Bu insanlar milleti dolandırmaya utanmıyorlar mı?!
10 yıl
En sessiz çalışan motorlu araç hangisi!?
Arkadaşlar merak ettiğim bir konu var hem diesel hem de benzinli araçlarda en sessiz çalışan motor hangi markadadır? Bununla alakalı bir istatistik var mıdır?
10 yıl
Android tavsiye!!! Fikirleriniz önemli!!
Arkadaslar gecen hafta Htc Sensation XE'mi bir arkadasıma sattım. Su an yurt disindayim ve kendime Android'li bir tel. almayı düşünüyorum. Hızı, ekran kalitesi vs. en iyi olabilecek birşey düşünüyorum tavsiyeniz ve yönlendirmeniz olursa memnun olurum. Sadece sunu söyleyeyim Meizu MX öncelikli tercihim gibi duruyor şimdilik.... Şimdiden teşekkürler..
10 yıl
Ümraniye Belediye Başkanıyla twitter'da yaşadıklarım!!!
Arkadaşlar biliyorsunuz İstanbul'da kar yağışından dolayı ciddi aksamalar meydana geldi. Bununla alakalı yaşadığım bir olayı paylaşmak istiyorum.
Dün (01.02.2012) Radyo Trafik dinlerken radyoyu biri arayıp "burada oturmamama rağmen Bahçelievler Belediyesine sokaklar dahil birçok yerin açık olmasından dolayı teşekkür ediyorum." dedi. Sonrasında K.Çekmece'den biri aradı ve "Bizim burada da belediye hiç çalışmıyor bu konuda." dedi. Bunun üzerine Twitter'dan ben de Radyo Trafiğe şöyle bir Twit gönderdim.
"@radyotrafik çok az çalışan belediyelerden biri de Umraniye Belediyesi @Hasan_Cann a duyurulur. mahalle caddeleri perişan sokakları geçtik."

Aradan 1 saat geçmişti ki Belediye Başkanı bana şöyle bir DM gönderdi.

"Perişan cd göstergene bana.Nereden akıl alıyorsun?Birdenbire bu hücum neyin nesi?Sen Ümraniye'nin neyini biliyorsun???"

Tabii canım sıkıldı. Belediye başkanına DM Göndermek istedim ama beni takip etmediği için gönderemedim ve sonrasında ona şu Twit'i gönderdim.

"@Hasan_Cann DM gondermissiniz, cevap vereceğim DM engelli.."

Sonrasında baktım Twit de gönderemiyorum ve Radyo Trafiğe ve sonrasında Beyaz Masa'ya twit gönderdim. Sırasıyla twitleri paylaşıyorum.

"@radyotrafik Merhaba @Hasan_Cann bey size ve ona gönderdiğim Twitter mesajından sonra bana DM göndermiş ama beni engellemiş aynı zamanda.."

"@radyotrafik , @Hasan_Cann beyi ayrıca bu cesaretsiz tavrından dolayı tebrik ediyorum. Lütfen mesajlarımı RT eder misiniz."

"@radyotrafik @Hasan_Cann bana gönderdiği DMde şöyle diyor. "Perişan cadde Göstersene bana. Nereden akıl alıyorsun?""

"@radyotrafik @Hasan_Cann "Birdenbire bu hücum neyin nesi? Sen Ümraniyenin neyini biliyorsun???"

"@radyotrafik @Hasan_Cann Engellediği ve cevap veremediği için bunu burada paylaşmak zorunda kaldım. RT lütfen. İnsanlar bilsin bunu"

"@radyotrafik Sayın@Hasan_Cann biraz daha nezaketli olabilirsiniz. 2. olarak Çakmak köprüsünden sonraki hangi mah. olursa buyrun hususi..."

"@radyotrafik @Hasan_Cann araç ile gezin gezebiliyorsanız. Sokaklar bile değil mah. caddelerinde gezin."

"@radyotrafik Sayın@Hasan_Cann kim oluyorum, mahalle sakiniyim ama tavrınız bana sizinle alakalı fikir verdi sağ olun."

"@ibbbeyazmasa Merhaba @Hasan_Cann bey gönderdiğim Twitter mesajından sonra bana DM göndermişsiniz ama beni engellemişsiniz aynı zamanda.."

"@ibbbeyazmasa @Hasan_Cann beyi ayrıca bu cesaretsiz tavrından dolayı tebrik ediyorum."

"@ibbbeyazmasa @Hasan_Cann bana gönderdiği DMde şöyle diyor. "Perişan cadde Göstersene bana. Nereden akıl alıyorsun?"

"@ibbbeyazmasa @Hasan_Cann "Birdenbire bu hücum neyin nesi? Sen Ümraniyenin neyini biliyorsun???"

"@ibbbeyazmasa @Hasan_Cann Engellediği ve cevap veremediği için bunu burada paylaşmak zorunda kaldım."

"@ibbbeyazmasa Sayın@Hasan_Cann biraz daha nezaketli olabilirsiniz. 2. olarak Çakmak köprüsünden sonraki hangi mah. olursa buyrun hususi..."

"bbbeyazmasa @Hasan_Cann araç ile gezin gezebiliyorsanız. Sokaklar bile değil mah. caddelerinde gezin."

"@ibbbeyazmasa Sayın@Hasan_Cann kim oluyorum, mahalle sakiniyim ama tavrınız bana sizinle alakalı fikir verdi sağ olun."


Bundan sonra bir cevap alamadım ama bu sefer Ümraniye Belediye'sinin resmi Twitter hesabından bana cevaplar geldi. Sırasıyla...


"@sezersunar @Hasan_Cann @ibbbeyazmasa "DM gönderebilmek için alıcının sizi takip (follow) ediyor olması gerekir. "

"umraniyebeltr @hasan_cann @ibbbeyazmasa Başkanımızın kişisel olarak bir vatandaşımızı engellemesi gibi bir durum söz konusu degildir."


Benim cevabım..

"@umraniyebeltr @hasan_cann @ibbbeyazmasa Evet alıcının beni takip ediyor olması gerekiyor ama madem alıcı bana DM gönderiyor..."

"@umraniyebeltr @hasan_cann @ibbbeyazmasa Evvelen bu nezaketi göstersin."

"@umraniyebeltr Selam söyleyin başkanınıza nezaket öğrensin."

"@umraniyebeltr Twitterda sadece şu toplantıyı bu başbakanla birlikte foto paylaşmayı yapmak için varsa yoluna devam etsin.."

"@umraniyebeltr İstanbulun çeşitli ilçelerinde oturdum ama ilk geldiğim günden bu yana rahatsızım bu belediyeden @ibbbeyazmasa"

"@umraniyebeltr @ibbbeyazmasa Bağcılar ilçesinde oturdum 2 sene kadar her adım başı çöp konteyner'ı var."

"@umraniyebeltr @ibbbeyazmasa Maalesef çöpümüz atacak bir Konteyner bile bulamıyoruz. Gezip baksın sayın Başkan Horasan caddesine baksın."

"@umraniyebeltr @ibbbeyazmasa Gelsin beraber gezelim.."

"umraniyebeltr @ibbbeyazmasa Biliyorum o üslupla bana cevap veren biri kim bu diye küplere biniyordur şimdi, mesele çözüm üretmek."

"@umraniyebeltr @ibbbeyazmasa Biz bu karda aciz kalınacağının farkındayız ama kimse üste çıkmak için farklı üslüp kullanmamalı."

"@umraniyebeltr @ibbbeyazmasa Gelip baksınlar 3 günden bu yana alınmayan çöpler karın altında kaldı artık."

"@umraniyebeltr @ibbbeyazmasa Neyse bundan sonra gelecek hizmetten bana ne! Vesselam.."


Sonrasında bana gelen twitler sırasıyla şöyle....

"@sezersunar Belediyemiz çöp konteyneri taleplerini karşılamamakta, çöpler hergün tüm sk.lardan düzenli olarak toplanmaktadır."

"@sezersunar +..Kişiler dilerse bu ihtiyaçlarını özel firmalar aracılığıyla karşılayabilirler.+"

"sezersunar Hava muhalefetinden dolayı çöplerin alınmasında sıkıntılar yaşanmakta, rampa sokaklara tehlike yaratabileceğinden dolayı +.."

"@sezersunar ..+ çöp araçları girememektedir. Hava durumunun düzelmesinin ardından çöpler herhangi bir aksama olmadan toplanacaktır."


Sonrasında baktım akşam saatlerinde Belediye Başkanı ilçenin çeşitli yerlerinden çekilmiş kar temizleme fotoları paylaşıyor. o gün hiçbir paylaşım yok, akşama doğru çekilen fotoları paylaşmaya başladı. Neyse gece saat 23 gibi eve gidiyordum ki caddenin başında bir iş makinası harıl harıl çalışıyor, baktım çöpleri de kaldırmışlar. Hatta bunun da fotoğrafını çekip bugün belediyeye teşekkür twiti attım. Mesele buraların temizlenmesi meselesi de değil, insanın enayi yerine koyulması ve kendini birşey zanneden insanlar tarafından sen de kim oluyorsun azarlamasıyla susturulmaya çalışılması. Uzun oldu belki ama bilin istedim...
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.