Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt

Yarbay
17 Şubat 2007
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
19 üye
Görüntülenme (?)
158 (Bu ay: 2)
Gönderiler Hakkında
5 ay
''S.PEKER NEDEN İDDİALARINI KANITLAMIYOR YADA BELGE YAYINLAMIYOR'' DİYENLER GELİN

sedat peker videoları ana konuda cevap verip mesajın gerilere düşmesini görülmeme durumunun olmasını istemediğimden bu konuyu özellikle açma gereği hissettim. çünkü sosyal medya da dahil bizim forumumuzda da bu soruları soran ve videoları küçümseyen kişiler mevcut. aslında ben bu konuda kendimce nedenleri açıklayacak şekilde bir şeyler karalamayı düşünüyordum ama ekşi sözlükte gördüğüm bir entry resmen benim yazacaklarımın bir özeti gibiydi ve direkt paylaşmak istedim. lütfen sabırla okuyun çünkü cevaplar burada. çünkü sizin sandığınız şekilde ve planda olmuyor o işler. adamlar zaten pekerin kellesini gözlerine kestirmiş en ufak bir hatası için didik didik ediyorlar her şeyi. peker bir video belge vs yayınlasa sizce kılıfına uydurmayacaklar mı sanıyorsunuz? bu işler öyle kolay değil.. o yüzden peker de akıllıca davranıyor ki söyledikleri çöpe gitmesin heba olmasın. evet ülkede hukuk yok doğru savcılar biat etmiş oda doğru. ama yine de bunların olması anlattıklarını heba etmeye değmez. o yüzden sonraki videoları aşağıdaki ayrıntıları anlayarak izlemeye çalışın. o zaman kafanızda bazı şeyler yerine oturacaktır.  


https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=https://store.donanimhaber.com/12/cb/4d/12cb4d3c0d8fb14750706284bea4fd47.jpeg&t=0&width=480&text=1
8 ay
TRABZONSPORLU KARDEŞLERİM BENİM NASILSINIZ?

haftaya o iş kendi evinizde sizde, güveniyoruz.  

10 ay
TÜİK ARALIK AYI ENFLASYONUNU AÇIKLADI; %14,60! ( YERSEN!)

Türkiye İstatistik Kurumu verilerine göre Aralık ayında enflasyon yüzde 14.60 olarak gerçekleşti. Buna göre, memur maaşlarına ve emekli memur aylıklarına yüzde 7.36, SSK ve BAĞ-KUR emekli aylıklarına da yüzde 8.36 oranında zam yapılacak.


https://www.birgun.net/haber/tuik-aralik-ayi-enflasyonunu-acikladi-329008


1 kg tere yağı 90 lira olmuşken , 5 lt yağ 85 liraya satılırken, 1 lt süt 8 liraya çıkmışken, 30 luk yumurta 25 liraya satılırken + zamlar almış başını gidiyorken açıklanan bu rakamlar ve verilen zamlar tamamen;


KOMEDİDİR! resmen aklımızla dalga geçerken, bizimle alay ederlerken, yüzümüze baka baka yalan söylerlerken; UTANMIYORLAR!

10 ay
MARKETLERİN ZAMLI FİYATLARI BELLİ OLDU 1 KG TEREYAĞI 91 TL!

https://twitter.com/oguzkhanate isimli hesabı kullanan kişi, markette çalışan arkadaşının kendisine gıda ürünlerine yapılan yeni zamların fotoğrafını attığını paylaştı. görecekleriniz gerçekten şaka değil..


https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=https://store.donanimhaber.com/ad/94/4c/ad944cc1c8ffa6d7fdffd37a34044643.jpeg&t=0&width=480&text=1
https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=https://store.donanimhaber.com/b2/b3/8b/b2b38bc174ec15f4c13bfa2768b993e2.jpeg&t=0&width=480&text=1
https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=https://store.donanimhaber.com/69/5c/bf/695cbf9ddbc2d15287e2a955efdc9f21.jpeg&t=0&width=480&text=1
https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=https://store.donanimhaber.com/0a/57/c9/0a57c97024bc9d490b6a516faa23cd20.jpeg&t=0&width=480&text=1
11 ay
ARTIK 6 AYDAN FAZLA HAPİS CEZASI ALAN DA BEKÇİ OLABİLECEK!

Anayasa Mahkemesi (AYM), “kasıtlı ya da taksirli suç ayrımı yapılmaksızın 6 aydan fazla hapis cezası alınmasının bekçiliğe engel oluşturduğunu” öngören kuralın iptal edildiğini duyurdu.


https://t24.com.tr/amp/haber/artik-6-aydan-fazla-hapis-cezasi-alan-da-bekci-olabilecek,918444?__twitter_impression=true


Kanun TANIMAYANLAR kanun TANITMAYA geliyor

11 ay
Koronavirüs PCR test ihalesi MENZİL'E verildi: 6 ayda 144 milyon lira ödenecek!

İstanbul’daki yedi büyük hastanenin koronavirüs testlerinin milyonlarca lira karşılığı şirketlere yaptırılacağı ortaya çıktı. Bakanlığın pazarlık yoluyla yaptığı ihalelerden biri Menzil Cemaati’ne yakınlığıyla bilinen Ferhat Danışman’ın şirketine verildi. Sağlık Bakanlığı, İstanbul'daki yedi büyük kamu hastanesinde altı ay boyunca Covid-19 PCR testi yapılması için milyonlarca lira karşılığı iki şirketle anlaştı. BirGün'den İsmail Arı'nın haberine göre, Bakanlığın anlaştığı şirketlerden birinin sahibi ise Menzil Cemaati’ne yakınlığıyla bilinen Ferhat Danışman. Danışman aynı zamanda Menzil Cemaati’ne ait olduğu bilinen Emsey Hastanesi’nin üst düzey yöneticiliğini yapıyor.


https://www.birgun.net/haber/covid-19-testleri-de-menzilci-nin-sirketine-324773


daha bunu AŞI ihalesi var. bakalım aşıdan hangi YANDAŞ TARİKAT zengin edilecek  

11 ay
2K(2560 x 1440) ÇÖZÜNÜRLÜK 24'' MONİTÖRDE VERİM SAĞLAR MI?

merhaba. öncelikle ben profesyonel bir oyuncu değilim arkadaşlar. tabi ki zevkine oynadığım şeyler var ama keyfime göre zaman geçiyorum. benim için en önemli şeylerden biride paneldeki o netlik ve renk. daha önce philips 241E1SCA almıştım ama almaz olaydım. çünkü hala şuan kullandığım ekran ips ekran ve ben bu netlik ayarına çok alıştım.ve tabi ki canlı renklerede. ama VA panelin soluk,bulanık ve özelliklede o hafif beyaz ışıklı ekranını görünce beynimden vurulmuşa döndüm desem yeridir. o yüzden amazon'a hemen geri iade ettim ve yeter ulan diyip şuan bu 2k çözünürlüklü acer Vg240yubmııpx tv yi almayı düşünüyorum.https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=https://store.donanimhaber.com/ff/10/7a/ff107ad832fa84c273bed46a29cb25e7.jpeg&t=0&width=480&text=1


evet biliyorum ki 2k için en uygun ekran boyutu 27'' ama bu bana hem fazla hem de büyük geliyor. daha önce 24'' i philipsten tecrübe ettiğim için o boyutta karar kıldım. ama bu ölçüde hemd e 2k olan bu tv yi görünce aklıma çok yattı. dp olması( kablosuyla) + 2 adet hdmi olması + ve tabi ki ips ekran olması beni cezbetti. 144 hz takıntılı biri değilim. zaten o frekansı verecek ekran kartım yok. gtx 1050ti kullanıyorum. 75 hz + 1ms bana fazlasıyla yeter. o yüzden tek takıntım bu netlik ve renk konusu. çünkü bilgisayarı sadece oyun için değil bir çok işlevsel özellikle de kullanıyorum.


yani demek istediğim bu boyutta 2k olur mu? olursa görüntüde sıkışmalar olur mu? yada renk kayıpları? veya başka problemler. veyahut 27'' e göre daha mı iyi performans alırım?


yorumlarınızı bekliyorum  

geçen yıl
CÜBBELİ AHMET: ''SAVCILAR BENİ ÇAĞIRSIN,SİLAHLANAN 150 DERNEĞİ AÇIKLARIM''

Cübbeli Ahmet: Savcılar beni çağırırsa silahlanan 150 derneğin ismini vermeye hazırım


Saygı Öztürk, Cübbeli Ahmet ile "2 bin selefi dernek silahlanıyor" açıklamasını ilişkin yaptığı görüşmeyi anlattı.Sözcü yazarı Saygı Öztürk, kamuoyunda Cübbeli Ahmet olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü ile yaptığı görüşmeyi anlattı. Cübbeli Ahmet'in, "2 bin selefi dernek silahlanıyor" ifadesini arkasında durduğunu ve savcıların kendisini çağırması halinde il il belirterek 150 isim vermeye hazır olduğunu söylediğini aktardı.

Gazeteci Saygı Öztürk, emekli Tuğamiral Türker Ertürk, CHP PM üyesi Bülent Tezcan ve emekli Büyükelçi Onur Öymen'in de katıldığı Merdan Yanardağ’ın hazırlayıp sunduğu 5. Boyut’a konuk oldu. Öztürk burada, Cübbeli Ahmet’in, "2 bin selefi dernek silahlanıyor" açıklamasını değerlendirdi.

Öztürk, “Bugün konuyu tekrar sorduğumuzda bana şunu söyledi; ‘Evet, ben 2 bin civarında dedim ama aslında ben isim isim çıkarttım, şu şu illerimizde başta olmak üzere. Savcılar beni çağırsalar ne biliyorsunuz, hangi silahlanma konusunda sen böyle şeyler söylüyorsun, hangi dernekler, hangi yapılar dese ben en azından 150’sinin ismini vermeye hazırım’ dedi. Yani savcıların kendisini çağırmasını beklediğini ifade etti. Bana göre bilgisine mutlaka başvurulmalıdır” ifadelerini kullandı.

Öztürk, "Bana göre bilgisine mutlaka başvurulmalıdır" görüşünü dile getirdi.


https://t24.com.tr/haber/cubbeli-ahmet-savcilar-beni-cagirirsa-silahlanan-150-dernegin-ismini-vermeye-hazirim,904382


sevda noyan denen '' oluşum'' boşuna söylemedi o sözleri. seçimle gitmeyecekleri çok ama çok net. şu sözlerin dehşet verici vahamet boyutuna girmiyorum bile ama şuna eminim , bu ülkede önünde sonunda İÇ SAVAŞ ÇI-KA-CAK!

geçen yıl
Diyanet yılın ilk altı ayında TAM 5,6 MİLYAR TL HARCADI

Diyanet’in harcaması 28 kurumu geçti


Diyanet’in yılın ilk altı ayındaki harcamaları aralarında bakanlıkların da bulunduğu 28 kamu kurumunu geride bıraktı. 6 aylık gideri 5,6 milyar TL’ye ulaşan Diyanet, Turizm Bakanlığı’ndan 3,7 milyar, Sanayi Bakanlığı’ndan 2,2 milyar TL fazla harcadı.


https://www.birgun.net/haber/diyanet-in-harcamasi-28-kurumu-gecti-312737


çünkü burası;


MUZ CUMHURİYETİ  

geçen yıl
F.TEZCAN: “İstanbul Sözleşmesi’ni savunan o… çocuğudur” (BİR YÜREKLİ SAVCI YOK MU!)

''Atatürk düşmanı olmasına rağmen hakim karşısında yalandan Atatürk’ü savunan gerici Fatih Tezcan İstanbul Sözleşmesi’ni savunan kadınlara ağır hakaret ve küfür etti. Fatih Tezcan ““İstanbul Sözleşmesi şöyle iyi böyle kötü bi s.ktirin gidin yeter be! 1 sene önce yanıma alabildiğim kızım sırf örtündü ve imam-hatibe gidecek diye anası tarafından kaçırılmış, bana 1 soru sormadan okula yazılmış, hâlâ gevezelik! Ocağına ateş düşmeden konuşan O… Çocuğudur!!!!” ifadelerini kullandı.''


https://tele1.com.tr/gerici-fatih-tezcan-haddini-asti-istanbul-sozlesmesini-savunan-o-cocugudur-202505//şu ülkede bir tane ÜLKESİNİ SEVEN, ADALETİN SAVUNUCUSU, HUKUKUN ÜSTÜNLÜĞÜNÜ KORKMADAN KABUL EDEN BİR SAVCI YOK MU ŞU ZAVALLI ADAMA SORUŞTURMA AÇABİLECEK??

DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.