Donanım Haber

Uygulama ile Aç Kapat butonu
Kayıt
Arama butonu
O

Yüzbaşı
26 Ocak 2007
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme (?)
25 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
O
9 yıl
15.000-16.000 Arası Fiat Stilo
Merhaba;
Başlıkta da belirttiğim üzere bu fiyat aralıklarında fiat stilo arıyorum. Ankarada ikamet etmekteyim. Ankara ve çevresinde satan arkadaşlar varsa özel mesaj yoluyla benimle iletişime geçebilirler.
O
9 yıl
Mafia 2 Oyun Açılmıyor (Amd Radeon HD 6730M İçerir)
Merhaba arkadaşlar;
Başlıkta belirttiğim ekran kartını kullanmaktayım. Ekran kartında tasarruf ve performans için gpu seçenekleri var. Mafia 2 oynayayım eskileri yad edeyim dedim. ama oyunu indirip kurduğum zaman şöyle bir problem oluyor. Oyunu sadece tasarruflu gpu da çalıştırabiliyorum. "Yüksek performanslı gpu" seçeneğini seçtiğimde oyun açılmıyor. Haliyle Tasarruflu gpu da oynuyorum o da oyunu çok kastırıyor. Bu sorunu nasıl giderebilirim ?
Teşekkürler...
O
9 yıl
Amd Radeon HD 6730M Yardım !!!
Merhaba arkadaşlar;
Başlıkta belirttiğim ekran kartını kullanmaktayım. Ekran kartında tasarruf ve performans için gpu seçenekleri var. Mafia 2 oynayayım eskileri yad edeyim dedim. Ama oyunu indirip kurduğum zaman şöyle bir problem oluyor. Oyunu sadece tasarruflu gpu da çalıştırabiliyorum. "Yüksek performanslı gpu" seçeneğini seçtiğimde oyun açılmıyor. Haliyle Tasarruflu gpu da oynuyorum o da oyunu çok kastırıyor. Bu sorunu nasıl giderebilirim ?
Teşekkürler...
O
10 yıl
2006 Toyota Yaris 1.3 Sol Şehir Dışı ve Karma Yakıt Tüketimi
Merhaba Dh forum okuyucular;
Bugün okula giderken yakıt tüketimini kayda almak ve sizlerle paylaşmak istedim. Güzergah 34 km okul ve ev arası gidiş dönüştür. Ankara yaşamkentte oturuyorum ve ODTÜ'ye gitmek için Eskişehir yolunu kullanıyorum (zaten Ankara'nın birkaç yolundan biri). Gidiş Güzergahında dikkat edilmesi gereken husus rakım. Varış noktam Hareket noktamdan daha alçak olduğu için genel olarak yokuş aşağı bir seyir izledim. Tabi ki rampa vs değildi az eğimli inişli çıkışlı genelde iniş olan bir yol. ODTÜ'den içeri girmeden ilk fotoğrafım sizin ile paylaşıyorum. Bu tüketime tamamıyla şehir dışı diyebiliriz 17 km boyunca sadece iki ışık ve bir radar var. Mümkün olabildiğince 80-90 arası bir sürat tutturdum. Ortalama hız değerinin fotosunu çekmeyi unutmuşum bu güzergah için ama baktığımda 67.3 km/h idi.

İlk foto Yaşamkent - Odtü A1 Kapısı


Bu değeri şehir dışı sayabiliriz.

İkinci Foto ise iki kontak kapatma arasında çekilen. Yaşamkent- Odtu
Odtü'nün içinde bir çok yerde hız kasisleri mevcut aracı kampüs içinde sadece iki dakika kullanmama rağmen 67.3 km/h den 56.8 hm/h e düştü ortalama hız.

ortalama tüketim 4.9 lt gösteriyor biraz flu çıkmış

Ortalama HızHava SıcaklığıDönüş yolu ise gidişe göre daha yokuş yukarı. Akşam trafiğe kaldım. Odtü bilkent kapısından çıktım ve Eskişehir yoluna katılana kadar bir 10-15 dk dur kalk yaptık çok sıkışıktı trafik Ankara ortalamasına göre. Trafik Hacettepe köprüsündeki radara kadar devam etti. Zaman kaybettiğim için biraz telafi edeyim dedim yemeğe geç kalmamak için. Hız aralığımı 100-110 km/h arası tutmaya çalıştım Evin önüne geldiğimdeki değeri sizlerle paylaşıyorum


Ortalama Hız


Not: Okulda ilk verdiğim değeri 0 laman tekrar yola çıktım. Trafik ile birlikte aynı yolu geri döndüğümü hesaplarsam kabaca (4.9+x)/2=6.2 ise x=7.5lt/100km dönüş tüketimim olması lazım.

Açtığım ilk konu olduğu için hatalar olabilir soru ve görüşlerinizi bekliyorum
İyi forumlar...
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
DH Uygulaması
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
DH App Store Uygulaması DH Google Play Store Uygulaması
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.
DH Mobil Uygulaması
Yeni bir sürüme kadar uyarıyı gizle