Donanım Haber

Uygulama ile Aç Kapat butonu
Kayıt
Arama butonu

Yüzbaşı
22 Aralık 2004
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme (?)
74 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
4 yıl
Gamepower Icebreg 240 Ryzen AM4 uyumu
Selamlar, incehesaptan Gamepower Iceberg 240 aldım 1800x ile kullanmak için, satış sayfasında "Ryzen uyumlu" yazıyordu ancak gelen kutudaki teknik özellikler bölümünde AM4 yazmıyor. Aynen resimdeki şekilde. Kullanıyorsanız sizde durum nasıl?
Gamepower Icebreg 240 Ryzen AM4 uyumu
----Güncelleme----
Firmadan çok hızlı geri dönüş oldu, bu kutudan Am4 kiti çıkmıyormuş. Kiti bugün ayrıca adresime göndereceklerini bildirdiler. Benzer sıkıntıyı yaşayan arkadaşlara yardımcı olmasını umarım.
4 yıl
Uygun fiyatlı Cardpack satın alma...?
Arkadaşlar merhaba, yeni genişleme paketi ile birlikte gelecek olan önsipariş paketini almayı düşünüyorum. Şu ana kadar bulabildiğim en uygun fiyat 189.99TL... Amazon coins vb. daha uyguna alabileceğim bir yöntem var mı? (Amazon Coins'i beceremedim) Siz nasıl satın alıyorsunuz?
9 yıl
Logitech Mini Boombox Bluetooth Hoparlör :99TL+5.95TL Kargo - SICAK
Arkadaşlar logitech kalitesi ile bluetooth bir hoparlör için bana sıcak geldi, Türkiye'de en ucuz 275 Liraya buldum.
Bimeks'te şu an 99TL -->
Siyah Versiyon
Kırmızı-Siyah Versiyon
Amazon fiyatı ise -> 80$
Tabletle veya telefonla güzel bir ikili oluşturur diye düşünüyorum. İhtiyacı olan arkadaşlar yararlanabilir.
İyi akşamlar.
9 yıl
40 Gündür Servisteki Arçelik Çay Makinesi için THH'ye başvuru
Arkadaşlar merhaba, Arçelik'ten 3 ay önce bir çay makinesi aldım K3284 Gurme Otomatik Çay Makinesi.
Makineyi 1 ay kullandım 2 yerinden arızalandı, servise verdim 40 gün (28 iş günü) geçti hala serviste.
Müşteri hizmetleri ile ve servisle görüşmelerim bir sonuç vermedi, geleceği mechul....
Bundan sonra yasal hakkımı kullanarak para iadesi isteyeceğim.
Bunun içinde öncelikle iadeli taahhütlü bir ihtarname çekmem; ardından da Tüketici Hakları Hakem Heyetine başvurmam gerekiyormuş sanırım.
Aklıma takılanlar:
Bu ihtarnameyi noterden mi çekmeliyim, yoksa dilekçeyi kendim yazıp posta vasıtasıyla mı iadeli-taahhütlü göndermeliyim?
Göndereceksem de muhatap olarak makineyi aldığım Diyarbakır'daki e-ticaret sitesini mi alacağım yoksa servisi falan mı ?
Bu konularda bilginiz varsa beni aydınlatırsanız çok sevinirim. Hakkımı aramak istiyorum. Teşekkürler şimdiden.
9 yıl
2009'da sıfırı 46000TL olan Lagunada 104000 TL Hasar Kaydı Olur mu?
Merhaba arkadaşlar, bu konularda acemiyim, tecrübelerinizden, bilenden dinlemek vasıtasıyla yararlanırsam ne mutlu bana...
Olay şu:
İki gün önce, bir şahıstan 2009 Model bir Laguna 3 satın aldım aldım. Almadan önce özel servise baktırdım "Çamurluk boyalı" dediler ki benim için önemli değildi. Ruhsat üzerindeki şasi numarasından TRAMERden sorgulattım "Hasarsız" çıktı. Aracı kullandım fiziksel durumu on numaraydı vs vs... ancak; aracı aldıktan sonra kasko için birkaç acente gezerken 3. acentede problem çıktı : araçta "Ağır Hasar Kaydı" göründü. İçimden "İmkansız, bu işte hata var, şasiyi yanlış girdiler" dedim, çünkü arabayı 4 senedir düzenli kaskolatan(AXA'dan) bir yakınımdan aldım. Başka firmalardan sorgulatınca da 2 3 tanesinde aynısı olunca iyice huzursuzlandım ve o heyecanla aracın üzerindeli şasi numarasını kontrol ettiğimde ruhsat üzerindeki numaradaki bir "O" harfinin, araç üzerindeki "0" rakamıyla tutmadığını gördüm. Sonuçta ruhsat üzerindeki yanlış şasi numarasından hasar çıkmıyordu. Velhasıl, orjinal şasi numarası elime geçtiğine göre tekrar sorgulatayım dedim ve de ne göreyim 2009 Laguna 3'ün 104.000 TL lik ağır hasar kaydı çıktı. Böyle bir rakam nasıl mümkün olabilir, o sırada bir katakulli mi dönmüş, bir fikri olan var mı? Bu arada araç kazayı 2010 ocakta yapmış, 2010 şubatta yetkili servise girmiş ve girdiğinde 23.000 kmdeymiş, şimdi ise 22.500de :)
Şimdiden teşekkürler.
10 yıl
PANASONIC Plazma Pazarından 2014'te Çekiliyor mu?
Merhaba arkadaşlar,
Bugün Pana'nın 2013 plazma serileri ile ilgili bir araştırma yaparken birkaç yabancı sitede bu haber çıktı karşıma,
Habere göre Pana, plazma tv pazarında son 4 yılı zararla kapatmış ve
-son kullanıcılar tarafından daha çok rağbet gördüğü için-
LCD ve OLED TV'ler üzerine daha çok eğilebilmek, telefon ve tablet ekranları üretimine daha çok yoğunlaşabilmek maksatları ile
2014'te plazma pazarından ayrılacakmış. Son üreteceği plazma serileri de 2013 serileri olacakmış.
Ancak; mevcut plazma modellerine ve
2013 içinde pazara sunacağı modellere de uzunca bir süre daha destek verecekmiş.
Tabi ki bunlar sadece benim okuduklarım, aslı astarı var mıdır, sizin de kulağınıza bunlar çalındı mı?
Panel pazarında en kaliteli ürünleri üreten Pana da, Pioneer gibi bu güzel gidişatına noktayı koyacak mı? Ne dersiniz?
Bunları ve düşüncelerinizi merak ettiğim için açtım konuyu.
Saygılar...
11 yıl
Pert Sınırını Geçen Hasara Rağmen Kaskonun Raiç Bedeli Ödememesi ve Mağduriyet (LTF ACİL YARDIM !)
Arkadaşlar meraba, temmuz ayında aldığım aracım yüzümü bir türlü güldürmedi yardımlarınıza çok ihtiyacım var. Konu şu:
İki hafta önce AXA Sigortadan kaskolu 98 Model VW Golf aracım (Sigorta Bedeli 18.000 TL) park halinde iken, kaza yapan iki araçtan biri aracıma çarptı ve kaskomu devreye soktum, yetkili serviste aracıma 10.400 TL gibi bir onarım bedeli biçildi ve sevis tarafından aracın pert sınırını aştığı bilgisini aldım, aynı şekilde eksperden de. Sonradan öğrendiğime göre böyle durumlarda eksperin de tekrar bir raiç bedel araştırması gerekiyormuş, eksper de araştırması sonucu aracın güncel değeri olarak 17.000 lira fiyat biçmiş. Ardından AXA ile görüşmelerim sonucu aracın pert edilmeyeceğini, onarımı yoluna gidileceğini öğrendim. Ve eğer yetkili serviste onarım gerçekleşirse onarım bedelinin iskonto ile 10.000TL olacağı, benden de araç 10 yaşı geçik olduğu için 1.000TL civarı bedel alınacağını söylediler. Eğer başka serviste yaptırırsam da 9.000TL ye onarımı halledeceklerini benden de para almayacaklarını öğrendim. İkinci bir seçenek olarak da AXA bana onarım bedelinin KDV hariç olan meblasını (7.350 TL) ödemeyi ve aracında bende kalacağını, hurdacılara satabileceğimi söyledi. Buna ise hiç aklım yatmadı. Hurda için aldığım en iyi teklif ise 8.000 TL (Kesinlikle akıl karı değil)
Sorum şu :
Aracın raiç bedeli 17.000 iken ve 10.400 TL onarım bedeli biçilmişken aracım pert durumuna düşüp bana da raiç bedelin ödenmesi gerekmiyor mu ? Karşı taraf %100 suçlu iken benim böyle bir onarıma razı gelmemle aracımın değeri 3.000-4.000 TL düşecek ve ben ikinci kez mağdur olmuş olacağım. Ben aracın zaten pert sınırını aşmasından dolayı perte düşmesi taraftarıyım. Bu konuda ne yapmam, nasıl bir tutum sergilemem gerekir? Yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkürler.
11 yıl
Kasko Park Halinde Hasar Alan Aracımın Bedelini Bana Ödetebilir mi ? Yardım!!
İyi günler arakadaşlar mağdur durumdayım acil yardımınıza ihtiyacım var. Sigorta şirketim AXA.
2 Hafta önce evimin önünde meydana gelen bir kaza sonucu fırlayan araçlardan biri benim aracıma çarparak ağır hasar verdi. Poliçemde 1998 Model aracımın kasko bedeli 18.000 lira görünürken hasar bedeli 10.400 çıktı ve pert durumu söz konusu oldu. Ancak Eksperle ve Axa sigortayla görüştüğümde bana aracımın ilk önce perte çıkabileceğini 2 gün sonra da onarılacağını ve eğer yetkili serviste bu onarım gerçekleşirse bedelin %20 sinin benim cebimden çıkması gerektiğini söylediler. Şimdi ise Axanın bana 9000 lira vereceğini ve aracın bende kalacağını, aracı 7750 lira civarında hurdacılara satabileceğimi söylüyorlar. Böyle bir Prosedür var mı, aracım pert sınırını zaten aşmışken, böyle çingene pazarlıklarına girilir mi ?
Biraz Uzun oldu ama yardımcı olursanız çok sevinirim. Teşekkürler.
11 yıl
Acer Liquid Ferrari Bluetooth kulaklık şarj cihazı - Yardım
Meraba arkadaşlar, Acer Liquid Ferrari cihazımın kutusunda gelen bluetooth kulaklığımın şarj cihazı kayboldu, usb girişine benzeyen (Dikdörtgen şeklinde) ama çok daha küçük bir girişi var, baska bir cihazla bir resmini çaktim ama göründüğü kadar... Bu girişin ismini, kodunu bilen varsa veya uyumlu şarj cihazını hizlial vs. nereden bulabileceğim konusunda yardımcı olabilecek varsa süper olacak. Kulaklık yatıyor öyle... Şimdiden teşekkürler.

 Acer Liquid Ferrari Bluetooth kulaklık şarj cihazı - Yardım
11 yıl
Gmail ve Banka Sitelerinde Güvenlik Sertifikası Sorunu
Arkadaşlar meraba, okulumda bu sabah e-mail'imi (gmail) kontrol etmek istediğimde, adres doğru olmasına rağmen "site güvenli değil, sertifikası sorunlu, yine de devam etmek istiyor musunuz?" şeklinde uyarı aldım "devam et" dediğimde aynısını tekrarladı, tekrar "devam et" deyince inbox'a girdi. Fakat aynısını bütün browserlarda(IE, Chrome,Firefox) ve okuldaki aynı ağa bağlı bütün bilgisayarlarda yapıyor. Hatta banka hesabıma girmek istediğimde de aynı hatayı verip ekran klavyesiyle yazmaya çalışırken "Lütfen Şifrenizi Tıklamadan Yazınız" gibi bir hata aldım ve çok fena işkillendim ağdaki bilgisayarlar saldırı altında mı(?) diye. Bilgisyarımda lisanlı Kaspersky 2011 Internet Security var ama o da birşey bulamadı. Yardımcı labilecek arkadaş var sa çok makbule geçecek. Şimdiden teşekkürler.
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
DH Uygulaması
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
DH App Store Uygulaması DH Google Play Store Uygulaması
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.
DH Mobil Uygulaması
Yeni bir sürüme kadar uyarıyı gizle