Donanım Haber

Uygulama ile Aç Kapat butonu
Kayıt
Arama butonu

Yüzbaşı
12 Ocak 2007
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
38 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
3 yıl
Mame Arcade Oyunlar Windows 10 da açılmıyor.
Arkadaşlar laptopu win10 güncelledikten sonra mame oyunları açamaz oldum. Mame emulatörün değişik sürümlerini kullandım. Birinin çalıştırdığı romu diğeri görmüyor bile. Windows 10 da Romların tamamını çalıştıran bir mame sürümü var mı
3 yıl
Buzdolabı Alt bölme buz tutuyor
Buzdolabının alt bölmesindeki soğuk hava üfleyen ızgaralar olduğu gibi buz tutuyor. İki kez tamamen çözdürüp tekrar çalıştırmamıza rağmen yine aynı. Buz yokken soğutmada sıkıntı yok gayet iyi şekilde çalışıyor. Buz tutmuş haldeyken soğutma yine var ancak buzsuz hali gibi değil bir miktar soğutma azalıyor. Dondurucu bölmesinde hiçbir sıkıntı yok. Buzdolabı Arçelik 5233 nh no frost. Usta gelecek ama fikir almak istedim. Sorun nedir acaba.


7 yıl
Lastik Şişirici Spreylere Dikkat
Yaklaşık bir 5-6 ay kadar önce aracımın lastiği durduğu yerde inince ben de fırsat bu fırsat deyip bagajda çok önceden ne olur ne olmaz diyerek beklettiğim lastik şişirme spreyi ile lastiği şişirdim. Lastiği neredeyse yarısına kadar şişirdi. Üzerine de benzincide havayı tamamlayıp devam ettim. (O an için lastikçiye neden gitmedim ben de hatırlamıyorum.) Geçenlerde aynı lastiğe bu defa vida battı ve bu defa lastikçiye mecburen gittim. Lastik söküldükten sonra ortaya çıkan görüntü berbattı. Sprey jantı mahvetmişti. Neredeyse lastik de kullanılamaz hale geliyormuş. Hukuki nedenlerden ve polemik olmaması için marka ismi vermeyeceğim. Ancak piyasada satılan bu tarz ürünlerin bileşiği hemen hemen aynı. Belki zor bir durumda başka çare yoksa kullanılabilir. Ancak mümkünse hemen ya da ertesi gün lastikçiye gidip sprey kalıntıları temizlenmeli ve lastik gerektiği gibi tamir edilmeli. Sprey yerine çakmak soketinden çalışan hava kompresörü alınabilir. Tüm bunlara (sprey/kompresör) güvenip hele ki uzun yola kesinlikle stepnesiz çıkılmamalı.

 Lastik Şişirici Spreylere Dikkat
9 yıl
Otomotiv bölümüne Trafik Kazası Başlığı
Otomotiv Genel bölümüne trafik kazası adı ile bir altforum açılabilir mi? Üyelerin kaza raporları ile ilgili konuları birçok konu arasında kayboluyor. Haliyle yeterli cevap da alınamıyor.
10 yıl
!!!Alkolden Ehliyet Kaptırmaya Son!!!
Bu yöntemle artık alkollü araç kullanabiliyorsunuz ve polis ehliyetinize el koyamıyor. El koysada paşa paşa geri iade ediyor. Yöntemin adı da "Ece Erken Yöntemi"

Erken, avukatı kanalıyla, ehliyetinin iade edilmesi için İstanbul Bölge İdare Mahkemesi’ne başvurdu. Dava devam ederken, Ece Erken, İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne başvurarak ehliyetine haksız yere el konulduğunu iadesini istedi. İstanbul Emniyet Müdürlüğü, Hukuk İşleri Şube Müdürlüğü, yaptığı incelemede, yapılan işlemin usulüne uygun olmadığına ve Erken’in ehliyetinin geri verilmesi yönünde karar verdi.

Üst düzey bir emniyet yetkilisi, “Yönetmeliklerde boşluk var. Bu boşluğun giderilmesi gerekiyor” dedi. Hukuk İşleri Şube Müdürlüğü’de, Ece Erken’in şikayetçi olmamasına rağmen, ehliyete el koyan 4 trafik polisi hakkında idari soruşturma başlattı.


Yavuz hırsız ev sahibini bastırır diye bir atasözü var. Tam da bu olay için söylenmiş.

http://www.aktifhaber.com/ece-erken-trafik-polislerinin-basini-yakti--710191h.htm
10 yıl
!!!Alkolden Ehliyet Kaptırmaya Son!!!
mükerrer açılmıştır.silinebilir.
10 yıl
HANGİ YAKIT KARTI
Hemen her büyük petrol dağıtımcı firmanın kendi bayilerinde indirim sağlayan bir de kartları var. Ben genelde nerede ucuzsa oradan alıyordum. bugün opetten aldım lpg yi ve %4 de opet karta puan yüklendi. oda 50tl de 2tl yapıyor. lpg de litre başına 0,10 tl indirim almış gibi oldum. Siz hangi kartı kullanıyorsunuz ve ne gibi avantajları var
11 yıl
Samsung ht-c350 tavsiye
11 yıl
creative dts 610
herkese meraba

yaklaşık 7-8 aydır wd gen2 kullanıyorum. bu zaman zarfında hakikaten hd film izlemek benim için vazgeçilmez oldu. ancak zamanla eksik birşeyin olduğunu farkettim. görüntü tamam ama sesler vasat bile değil. tv hoparlörleri kesinlikle film havasından uzak. bunun için optik girişli bir sistem şart ama piyasa da uygun fiyatlı sistem bulmak çok zor. google da arama yaparken şöyle bir cihaza rastladım. creative in ddts 100 modeline benzer sanırım yenisi dts-610. ebay de bir kişi satıyor. onun haricinde bir alışveriş sitesinde daha buldum fiyat 59$. ebay deki eleman 49 sterlin+12 sterlin gönderim ücreti var. totalde 155tl ye geliyor. sizce alınır mı.bu da satıcının linki

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=290467552174
12 yıl
Trafik Cezalarına Kısmi Af
Torba yasa tasarısı ile vatandaşın ödeyemediği elektrik ve su borçları ile trafik cezalarının yeniden yapılandırılması planlanıyor

Hükümetin, vergi ve sigorta prim borçlarının yeniden yapılandırılmasını öngören yeniden yapılandırma paketinin kapsamı genişletildi. Torba yasa tasarısı olarak Meclis'e sevk edilecek düzenleme kapsamında vatandaşın ödeyemediği elektrik ve su borçları yeniden yapılandırılacak. Ödenmeyen ya da kesildiği için yıllar sonra vatandaşın karşısına katlanarak çıkan trafik cezası borçları da yeniden yapılandırma kapsamına alınacak. Otomatik Geçiş Sistemi (OGS) borçları da aynı kapsamda değerlendirilecek. Paket içinde her türlü vergi, sigorta primi, harçlar, belediyelere ödenen emlak vergilerinin yeniden yapılandırılması da yer alacak. Matrah artırımı yapanların vergi incelemesine konu edilmemesi ve ihtilaflı alacakların yeniden yapılandırılması da tartışılıyor. Paket, torba tasarı olarak önümüzdeki haftalarda Meclis'e sevk edilecek. Hükümet, kasım ayı içinde tasarıyı yasalaştırmayı hedefliyor.

ANA PARADA İNDİRİM YOK
Hazırlanan pakete göre ana parada indirim yapılmayacak. Gecikme faizi ve cezalarda indirime gidilecek. Rakamın ne kadar olacağı netleşmedi ancak indirim oranlarının yüzde 90'a kadar çıkabileceği belirtildi. Borç 36 aylık taksitlerle ödenebilecek. Taksitlendirme süresine faiz ve gecikme zammı uygulanmayacak.

Pakette yer alacak düzenlemeler şöyle:
ELEKTRİK VE SU BORÇLARI: Birikmiş elektrik ve su borçlarının ana parası korunarak ceza ve faizlerinde indirime gidilecek.
TRAFİK CEZALARINA KISMİ AF: Birikmiş trafik cezası borçları yeniden yapılandırma kapsamında yer alacak. OGS borçları da sürece dahil edilecek.
VERGİ VE PRİM İNDİRİMİ: Her türlü vergi, sigorta primi, harçlar, belediyelere ödenen emlak vergilerinin yeniden yapılandırılması da pakette yer alacak.
KAMUNUN BİRBİRİNE OLAN BORÇLARI: Paket kamu kurum ve kuruluşlarının birbirlerine borçlarının da yeniden yapılandırılmasını da içeriyor.
MATRAH ARTIRIMI, İHTİLAFLI ALACAKLAR: Tartışılan ancak karar verilmeyen konuların başında ise matrah artırımı yapanların vergi incelemesine konu edilmemesi ve ihtilaflı alacakların da yapılandırılması geliyor. Bu konuda son kararı Bakanlar Kurulu verecek.

kaynak sabah.com.tr
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
DH Uygulaması
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
DH App Store Uygulaması DH Google Play Store Uygulaması
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.
DH Mobil Uygulaması
Yeni bir sürüme kadar uyarıyı gizle