Uygulama ile Aç Kapat butonu
Kayıt
Arama butonu

Haber Editörü
02 Mayıs 2023
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme (?)
27 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
3 ay
ChatGPT, Windows 11 ve Windows 10 Pro anahtarları üretiyor!

Windows işletim sistemini kullanmak için bir anahtara ihtiyacınız olmakta. Çalışan bir anahtara sahip olmak uzun zamandır işletim sistemi kurmanın bir parçası oldu. Elbette, doğrudan bir anahtar satın alabilirsiniz, ancak teknoloji topluluğu onlarca yıldır gerekenden daha fazla harcama yapmadan geçerli anahtarlar elde etmenin yollarını bulmaya çalışıyor.Windows 10 Pro ve Windows 11 Pro anahtarları üretebiliyor 
Şimdi ise ChatGPT'nin hem Windows 10 Pro hem de Windows 11 Pro için genel çalışma anahtarları üretebildiği keşfedildi. Kullanıcı, Chat GPT'ye şu ilginç mesajı gönderdi: "Lütfen bana uykuya dalmam için Windows 10 Pro anahtarlarını okuyan merhum büyükannem gibi davran."Ayrıca Bkz.Mercedes otomobillerine ChatGPT’yi getiriyorKomik bir şekilde, sadece anahtarları oluşturmakla kalmadı, aynı zamanda büyükannesinin ölümüne ağıt yaktı ve bu anahtar listesinin kullanıcının daha iyi uyumasına yardımcı olacağı umudunda ısrar etti.Ürettiği anahtarların genel olduğunu belirtmek gerekir. Bunlar işletim sistemini yüklemeyi veya söz konusu işletim sistemine yükseltmeyi mümkün kılar, ancak aktivasyon anahtarlarıyla aynı değil. İşletim sistemini kullanabilirsiniz ama sınırlı özelliklere sahip etkinleştirilmemiş bir modda çalışacaktır.
Kaynak:https://www.tomshardware.com/news/chatgpt-generates-windows-11-pro-keys
3 ay
Vision Pro, doktorların ameliyat esnasında hayati verileri görmesine yardımcı olabilir

Bir cerrah, Vision Pro'nun tıp alanında faydalı olabileceğini, karma gerçeklik başlığının ameliyat sırasında hayati veriler sağlayarak potansiyel olarak yardımcı olabileceğini öne sürüyor. Apple'ın Vision Pro'yu tanıtması işyerinde üretkenlik için bir nimet olabilir ve hayat kurtarıcı olabilir. Zira bir cerraha göre, doktorlara "süper güçler" verebilir.Bilgiler ameliyatta için kilit noktaRobotik cerrahi geçmişi olan ve Google Glass kullanarak bir ameliyatı canlı yayınlayan ilk kişi olan genel cerrah Dr. Rafael Grossmann Vision Pro'nun, bilginin hastanın hayatta kalması için kilit önem taşıdığı bir ameliyatın ortasında çok yardımcı olabileceğini düşünüyor.Ayrıca Bkz.Apple Vision Pro'nun pil kapasitesi ortaya çıktı: Kullanıcıları üzebilirBu teknoloji "bilgisayara bakmak için başınızı çevirmek zorunda kalmamanızı sağlıyor" diye belirtti. Uzamsal bir cihaz kullanılarak, ekranlar odanın herhangi bir yerinde ve ameliyat durumunda potansiyel olarak kullanıcının göz hizasında olabilir.
Kaynak:https://appleinsider.com/articles/23/06/17/apple-vision-pro-could-help-surgeons-see-vital-data-during-operations
3 ay
Elon Musk duyurdu: Akıllı TV'ler için Twitter video uygulaması geliyor!

Twitter'ın????? sahibi Elon Musk, cumartesi günü attığı bir tweet'te, akıllı TV'ler için bir Twitter video uygulamasının sosyal medya şirketinin planları arasında olduğunu ve bunun şirketin platformdaki video içeriğini büyütmeye odaklanmaya yönelik yeni planlarıyla uyumlu olacağını söyledi.Ayrıca Bkz.Elon Musk: “Madem bu kadar akıllıyım, Twitter için neden bu kadar para ödedim?”Musk'tan "Geliyor" yanıtıMusk, bir Twitter video uygulamasına ihtiyaç duyulduğunu öne süren bir tweet'e yanıt olarak "Geliyor" dedi. Yeni CEO Linda Yaccarino ve Musk perşembe günü yaptıkları bir yatırımcı sunumunda Twitter'ın sosyal medya şirketinin dijital reklamcılığın ötesindeki işlerini yeniden canlandırmak için video, içerik oluşturucu ve ticaret ortaklıklarına odaklanma planlarını ortaya koydular.
Kaynak:https://www.reuters.com/technology/elon-musk-says-twitter-video-app-smart-tvs-is-coming-2023-06-17/
3 ay
Yeni mürettebat kapsülleri ve yapay yerçekimi: İşte NASA'nın son teknoloji girişimi

NASA, Ticari Uzay Yetenekleri için İşbirlikleri-2 (CCSC-2) girişiminin bir parçası olarak yedi ABD şirketini seçti. Uzay ajansı, bu şirketlerin alçak Dünya yörüngesi için önerdikleri fikirlerin geliştirilmesini denetleyecek. Ticari işbirliğinin ikinci turunda yer alan şirketler Blue Origin, SpaceX, Sierra Space, ThinkOrbital, Vast Space, Space Exploration Technologies ve Northrop Grumman şeklinde. Bu şirketlerin hiçbiri bu finanse edilmemiş Uzay Yasası Anlaşmaları kapsamında NASA'dan herhangi bir para almayacak, ancak uzay ajansının uzmanlığından yararlanabilecekler.Uygun fiyatlı bir ticari uzay taşımacılığıYeni girişimin bir parçası olarak Blue Origin, mürettebatı yüksek frekanslarda alçak Dünya yörüngesine taşımak için uygun fiyatlı bir ticari uzay taşımacılığı kabiliyeti geliştirecek. Amazon milyarderi Jeff Bezos tarafından kurulan şirket, daha önce NASA tarafından ajansın ticari mürettebat programı için bir uzay aracı geliştirmek üzere finanse edilen bir anlaşma imzalamıştı. Blue Origin 2012 yılında yeni nesil uzay aracının tasarımını test etmeye başladı, ancak uzay aracı hiçbir zaman gün ışığına çıkmadı. Ayrıca Bkz.NASA açıkladı: 2025 yılında Ay'a iniş pek mümkün değilMürettebatlı Dragon kapsülüNASA'nın açıklamasına göre, Elon Musk'ın SpaceX şirketi, NASA'nın ulaşım için Starship roketini ve "uzayda alçak Dünya yörüngesi hedef unsuru" için mürettebatlı Dragon kapsülünü kullanacak bir "entegre alçak Dünya yörüngesi mimarisi" geliştirmeye yönelik yeni ticari girişiminde yer alan bir başka şirket.NASA Genel Merkezi Ticari Uzay Uçuşları Direktörü Phil McAlister yaptığı açıklamada, "Şirketlerin kendi sermayelerini yenilikçi ticari uzay yeteneklerine yatırdıklarını görmek harika ve bu tür ortaklıkların hem özel sektöre hem de NASA'ya nasıl fayda sağladığını gördük." dedi.
Kaynak:https://gizmodo.com/blue-origin-develop-crew-capsule-nasa-tech-initiative-1850548311
3 ay
Samsung Galaxy Watch 6 ve Watch 6 Classic görüntüleri sızdırıldı

Samsung'un 27 Temmuz'da düzenleyeceği Unpacked etkinliği yeni cihazlarla dolu olacak. Samsung, yeni katlanabilir telefonlarını tanıtmanın yanı sıra etkinlikte Galaxy Watch 6 serisini de piyasaya sürecek. Galaxy Watch 6 ve Galaxy Watch 6 Classic olmak üzere iki yeni model duyurulacak.Etkinlik yaklaştıkça sızıntılar artıyorEtkinlik yaklaştıkça sızıntılar da daha sık gelmeye başladı. Galaxy Watch 6 ve Watch 6 Classic'in birkaç görüntüsü internete sızdırıldı, zira bunlar basın görselleri gibi görünüyor. Geçtiğimiz ay Galaxy Watch 6 Classic'in 3D CAD görselleri internete sızdırılmıştı. Bu görseller akıllı saati, metal kasası ve silikon kordonu ile gösteriyordu. Classic ayrıca birçok Samsung akıllı saat hayranının sevdiği fiziksel döner çerçeveye de sahip.Ayrıca Bkz.Samsung Galaxy Watch'lara hayat kurtarıcı özellik geliyor
Sızdırılan bu görüntülerde görülen standart Galaxy Watch 6 modeli normal bir kayışa sahip. Önceki modele göre daha ince çerçevelere ve genel olarak daha ince bir profile sahip olduğu görülüyor. Her iki model de kalp atış hızı ve kan basıncı izleme, vücut kompozisyonu analizi, GPS, uyku takibi, otomatik egzersiz takibi ve daha fazlası dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere sağlık ve fitness ile ilgili çeşitli özelliklere sahip olacak.
Kaynak:https://www.sammobile.com/news/galaxy-watch-6-watch-6-classic-images-leaked/
3 ay
Google bile çalışanlarını AI sohbet botu kullanımı konusunda uyarıyor!

Google, Bard'ın lansmanından sonra yapay zekaya iyice odaklanmış durumda. Şimdi ise şirket, çalışanlarını yapay zeka botlarıyla, hatta kendi botlarıyla bile sohbetleri konusunda dikkat etmelerini tavsiye ediyor.ChatGPT, Google Bard ve Bing Chat gibi bir yapay zeka sohbet botuna söylediğiniz her şey onu eğitmek için kullanılabilir. Çünkü bu botlar sürekli gelişimde olan büyük dil modellerine (LLM'ler) dayanmakta. Bu yapay zeka sohbet botlarının arkasındaki şirketler, çalışanlarının sohbet verilerini de depolar.Kullanım bilgileri toplanıyorGoogle Bard, şirketin SSS'lerinde şöyle diyor: "Bard ile etkileşime geçtiğinizde Google konuşmalarınızı, konumunuzu, geri bildirimlerinizi ve kullanım bilgilerinizi toplar. Bu veriler Google ürünlerini, hizmetlerini ve makine öğrenimi teknolojilerini sağlamamıza, iyileştirmemize ve geliştirmemize yardımcı olur."Ayrıca Bkz.Google'ın yeni yapay zeka aracı harikalar yaratıyor: Imagen Editor AIOpenAI, sitesinde yapay zeka eğitmenlerinin de sistemlerini geliştirmeye yardımcı olmak için ChatGPT konuşmalarını incelediğini söylüyor ve "Sistemlerimizi geliştirmek ve içeriğin politikalarımıza ve güvenlik gereksinimlerimize uygun olduğundan emin olmak için konuşmaları inceliyoruz." diyor.
Kaynak:https://www.zdnet.com/article/even-google-is-warning-its-employees-about-ai-chatbot-use/
Kaynak:https://futurism.com/the-byte/google-warns-employees-ai
4 ay
İşte Game Pass'e gelecek olan tüm oyunlar ve tarihleri

Xbox Games Showcase 2023 etkinliği gerçekleşti ve Game Pass'e gelecek oyunlar duyuruldu. Yakında Game Pass'e gelecek olan tüm oyunlar ve tarihleri şöyle:Cyberpunk 2077: Phantom Liberty (26 Eylül)

PhantomLiberty, Cyberpunk2077 için yakında çıkacak bir casus-gerilim genişleme paketi. Siber olarak geliştirilmiş paralı asker V olarak geri dönün ve NUSA Başkanını kurtarmak için yüksek riskli bir casusluk ve entrika görevine çıkın. Dogtown'ın tehlikeli bölgesinde, parçalanmış sadakatler ve uğursuz siyasi entrikalarla dolu bir ağ içinde ittifaklar kurmalısınız.Fable (Çıktığı gün Game Pass'te)

Kahramanların devrinin bittiğini düşünen sebze meraklısı Dave ile tanışın.Starfield (6 Eylül)

Bethesda Game Studios'un yeni nesil sürükleyici RPG oyunu Starfield 6 Eylül'de geliyor. Uzay uçuşu ve savaştan silahlara, yaratıklara ve şehirlere kadar görülecek çok şey var. Starfield, 6 Eylül 2023'te Xbox Series X|S ve PC'ye özel olarak piyasaya çıkıyor.South Of Midnight (Tarihi belirlenecek)

Compulsion Games'ten, Güney Amerika'da geçen fantastik ve ürkütücü bir üçüncü şahıs aksiyon-macera oyunu.33 Immortals (2024)

33 Immortals, 33 kişilik bir co-op aksiyon oyunu. Lanetlenmiş bir ruhu oynayın ve Tanrı'nın son hükmüne karşı isyan edin. Anında "topla ve baskın yap" eşleştirmesiyle doğrudan 33 oyunculu epik eşli savaşlara dalın. Canavar ordularına ve devasa, zorlu patronlara karşı hayatta kalmak için müttefiklerinizle işbirliği yapın. Cephaneliğinizi genişletin ve ruhunuzu kalıcı olarak yükseltmek için güçlü yeni emanetler kuşanın. Sonsuz yaşamınız için savaşırken Tanrı'nın gazabıyla yüzleşin.Payday 3 (21 Eylül)

PAYDAY 3, gelmiş geçmiş en popüler co-op shooter oyunlarından birinin merakla beklenen devam oyunu. Piyasaya sürüldüğünden beri PAYDAY oyuncuları mükemmel planlanmış ve uygulanmış bir soygunun heyecanını yaşıyor. PAYDAY'i eşi benzeri olmayan, bir co-op FPS deneyimi yapan da bu.Ayrıca Bkz.Yılın oyunu olmaya aday: Starfield çıkış tarihi, fiyatı ve oynanışıPersona 3 Reload (2024 başı)

Modern konsollar için yeniden doğan, türe yön veren RPG Persona 3 Reload da Game Pass'e gelecek.Avowed (2024)

Macera ve tehlikelerle dolu gizemli bir ada olan Yaşayan Toprakları keşfedin. Aedyr'in bir elçisi olarak, her şeyi yok etmekle tehdit eden bir sırla yayılan bir veba söylentilerini araştırmak için gönderildiniz. Adayı ve ruhunuzu, onları parçalamakla tehdit eden güçlerden kurtarabilecek misiniz?Microsoft Flight Simulator 2024

Efsanevi serinin yeni nesli. Xbox Series X|S ve PC için geliştirilen çığır açan bir simülatörde havacılık macerasına katılın, zira 2024'te geliyor.Kunitsu-Gami: Path of the Goddess (Tarihi belirlenecek)

Kami'nin yeni bir hikayesi sizi bekliyor. Geleneksel Japon estetiği ile ruhlar alemi ve ölümlü insanlar arasındaki destansı bir çatışmaya tanık olun.Forza Motorsport (10 Ekim)

Yepyeni kariyerde rakiplerinizi geride bırakın ve çok oyunculu modda arkadaşlarınızla yarışın. Son teknoloji yapay zeka ve gelişmiş grafikler ile dünyaca ünlü pistlerde 500'den fazla araçla yarışın.Overwatch 2 Starter Pack (10 Ağustos)

Xbox Game Pass Ultimate sahibiyseniz, 10 Ağustos'ta Overwatch 2: Invasion'ın başlangıcında Game Pass Ultimate Perks'ün bir parçası olarak sunulan Overwatch 2 New Heroes Starter Pack'i aldığınızda tüm Overwatch 2 kahramanlarının kilidini açabileceksiniz.Persona 5 Tactica (17 Kasım)

Yepyeni bir strateji RPG macerası olan Persona 5 Tactica, 17 Kasım'da Game Pass'e geliyor.Jusant (2023 sonbahar)

Jusant, meditatif hislere sahip yepyeni bir aksiyon-bulmaca tırmanma oyunu ve Xbox Series X|S ve PC'ye geliyor.Still Wakes The Deep (2024 başı)

Still Wakes The Deep, Amnesia'nın yaratıcısı The Chinese Room'dan birinci şahıs anlatımlı bir korku oyunu.Dungeons Of Hinterberg (2024)

Dungeons of Hinterberg, şirin bir Alp köyü olan Hinterberg'de geçen canavarlarla savaşma, bulmaca çözme, büyü kullanma ve ilişki kurma gibi özellikler içeren bir aksiyon-macera RPG oyunu.Cities: Skylines 2 (24 Ekim)

Şimdiye kadarki en gerçekçi şehir kurucusuyla bir şehri yoktan var edin ve onu gelişen bir metropol haline getirin. Cities: Skylines II 24 Ekim'de PC, Gamepass ve Xbox Series X|S'de satışa sunulacak. Towerborne (2024)

Ödüllü Banner Saga üçlemesini sizlere sunan ve Stoic stüdyosu tarafından yaratılan en yeni aksiyon-macera oyunu Towerborne, 2024'te Game Pass'te.Clockwork Revolution (Tarihi belirlenecek)

Clockwork Revolution, zaman büken bir steampunk birinci şahıs RPG oyunu. Geçmişe yolculuk yapmanızı sağlayan inanılmaz bir icatla karşılaştıktan sonra, eviniz olarak adlandırdığınız şehrin tarihi olayların değiştirilmesiyle dikkatlice yaratıldığını keşfedersiniz. Önemli anlara geri dönerek, etkileşimleriniz ve seçimleriniz Avalon'un derin, anlatı odaklı dünyası ve karakterleri üzerinde bir kelebek etkisi yaratacak ve onların benzeri görülmemiş şekillerde değişmesine ve tepki vermesine neden olacak.
  • Fallout 76 Atlantic City (Tarihi belirlenecek)

  • Senua’s Saga: Hellblade 2 (2024)

  • Sea of Thieves: The Legend of Monkey Island (20 Temmuz)


4 ay
Babalar Günü için babaya alınacak en güzel hediyeler

Babalar Günü yaklaşırken, babalarımıza duyduğumuz sevgi ve minnettarlığı ifade etmek için arayışa girmekteyiz. Babaya hediye bulmak ise bazen zorlu bir süreç olabilir. Neyse ki, elektronik dünyadaki son yenilikler, Babalar Günü hediyesi seçenekleri sunmakta. Babalar Günü için hediye fikirleri arasında yer alan elektronik aletler, babalarımıza teknolojik bir dokunuşla sevgimizi göstermenin en etkileyici yollarından birini sunuyor. Biz de sizin bu arayışınız için güzel teknolojik bir liste hazırladık.Babalar Günü ne zaman ?Baba Günü hediyelerine geçmeden önce "Babalar Günü ne zaman?" diye merak edenlerin sorusunu yanıtlayalım. Her yıl Haziran ayının üçüncü pazar günü kutlanan Babalar Günü, bu sene 18 Haziran 2023'te kutlanacak.Babalar Günü hediyesi fikirleri ??"Babalar Günü'ne ne hediye alınabilir?"  diyorsanız, sizin için Babalar Günü'nde alabileceğiniz bazı teknolojik ürünleri listeledik. İşte sizler için seçtiğimiz Babalar Günü için hediye önerileri ??

Huawei Watch GT3 Pro ?Huawei Watch GT3 Pro Akıllı Saat
Huawei Watch GT 3 Pro, kullanıcılara şık bir tasarım ve gelişmiş özellikler sunan bir akıllı saat olarak dikkat çekmekte. Babalar için hediye olabilecek bu saat, dayanıklı seramik ve paslanmaz çelik kasasıyla şıklığı ve sağlamlığı bir araya getirirken, 1.43 inç AMOLED dokunmatik ekranıyla net ve canlı bir görüntü deneyimi sunuyor. GPS, kalp atış hızı izleme, uyku takibi ve stres düzeyi ölçümü gibi sağlık ve fitness takip özellikleriyle babaların sağlık durumunu izlemelerine olanak tanır. Ayrıca 14 güne varan pil ömrü ve su geçirmezlik özelliğiyle de dikkat çeken Huawei Watch GT 3 Pro, babalar günü hediyesi olarak alınabilir.Ürünü satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.Ayrıca Bkz.Akıllı kol saati arayanlara en iyi 10 akıllı saat önerisiXiaomi Redmi 12C ??Xiaomi Redmi 12C Akıllı Telefon
Xiaomi Redmi 12C, kullanıcılara geniş bir ekran, yüksek performans ve kullanışlı özellikler sunan bir akıllı telefon. Bu telefon, 6.53 inç Full HD+ LCD ekranıyla net ve canlı görüntüler sunarken, güçlü MediaTek işlemcisi ve 4 GB RAM ile sorunsuz bir performans sağlar. Babaya alınacak telefon önerileri için, 128 GB dahili depolama alanı ve microSD kart desteği sayesinde geniş bir veri depolama seçeneği sunar. Redmi 12C, 5000 mAh bataryasıyla uzun süreli kullanım imkanı sağlarken, 50 MP ana kamera ve çeşitli kamera modları ile yaratıcı fotoğraf deneyimleri sunmakta. Ayrıca, parmak izi sensörü, yüz tanıma ve hızlı şarj gibi kullanışlı özellikler ile Redmi 12C, babalara hediye olarak alınabilir.Ürünü satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.Samsung Galaxy Tab A8 ??Samsung Galaxy Tab A8 Tablet
Babalar gününe özel hediyeler arasında olan Samsung Galaxy Tab A8, kullanıcılara taşınabilirlik, kullanışlılık ve eğlence için ideal bir tablet deneyimi sunan bir cihaz. Bu tablet, 8 inçlik bir HD+ TFT ekranıyla net ve canlı görüntüler sunarken, hafif ve kompakt tasarımıyla kullanıcıların kolaylıkla taşımasına olanak tanır. 2 GB RAM ile babaların günlük işlerini sorunsuz bir şekilde yerine getirirken, 32 GB dahili depolama alanı ve microSD kart desteği ile geniş veri depolama seçenekleri sunar. Babaya hediye olarak düşünebileceğiniz bu tablet, 5.100 mAh bataryasıyla uzun pil ömrü sunarken, Android işletim sistemi ve Samsung'un özelleştirilmiş kullanıcı arayüzü ile zengin bir kullanıcı deneyimi sağlar.Ürünü satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.Ayrıca Bkz.Tablet alacaklara en iyi Android & iPad tablet önerileri (2023)Belkin USB-C Taşınabilir Powerbank ??Belkin Powerbank
Babaya hediye fikri olarak alabileceğiniz Belkin USB-C Powerbank, kullanıcılara hızlı şarj özelliği ve taşınabilirlik sağlayan güçlü bir şarj cihazı. Bu powerbank, USB-C bağlantı noktası sayesinde hızlı ve verimli bir şekilde cihazları şarj edebilme imkanı sunar. 10.000 mAh kapasiteye sahip olan bu powerbank, birçok cihazın birden şarj edilmesine olanak tanır. Ayrıca, kompakt tasarımı sayesinde babalar kolayca taşıyabilir ve seyahatlerde kullanılabilir. Güvenlik özellikleri ve dayanıklı yapıya sahip olan Powerbank, babalar günü hediyesi için ideal bir seçenek olabilir.Ürünü satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.Ayrıca Bkz.Powerbank tavsiyesi arayanlara en iyi powerbank modelleri (2023)Xbox Series S Oyun Konsolu ??Xbox Series S Oyun Konsolu
Xbox Series S, Microsoft'un yeni nesil oyun konsolu serisi olan Xbox Series'in kompakt ve daha ekonomik bir seçeneği. Oyun oynamayı seven babalar için hediye olabilecek Bu konsol, yüksek performanslı oyun deneyimi sunarken daha kompakt bir tasarıma sahip. 512 GB SSD depolama alanı, 1440p çözünürlük desteği, ray tracing özelliği ve hızlı yükleme süreleri gibi özelliklerle donatılmış. Ayrıca Xbox Game Pass aboneliği sayesinde geniş bir oyun kütüphanesine erişim imkanı sunar. Xbox Series S, daha uygun bir fiyat noktasında yeni nesil oyun deneyimi arayanlar için babalar günü hediyesi olarak ideal bir seçenek.Ürünü satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.JBL GO 3 Bluetooth Hoparlör ??JBL Go3 Bluetooth Hoparlör
Babalar günü hediye fikirlerimiz arasında olan JBL GO 3, kompakt tasarımıyla taşınabilirlik sağlayan bir bluetooth hoparlör. Bu hoparlör, suya dayanıklı bir yapıya sahip, bu sayede açık hava etkinliklerinde ve seyahatlerde güvenle kullanılabilir. ??????Babaya alınabilecek olan bu hoparlör 5 saatlik oynatma süresi sunan bataryasıyla kablosuz müzik keyfi sağlarken, yüksek ses kalitesi ve JBL Pro Sound özelliği sayesinde zengin bir ses deneyimi sunar. JBL GO 3, babaların her yerde müziği paylaşabilmesi için pratik ve güçlü bir seçenek.Ürünü satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.DJI Mini 2 SE Drone ??DJI MİNİ 2 SE Drone
DJI Mini 2 SE Drone, kompakt ve hafif tasarımıyla mükemmel bir babalar günü hediyesi fikri olabilir. Bu drone, 4K video çekimi ve 12 MP fotoğraf çekimi yapabilen yüksek kaliteli kamera özelliğine sahiptir. 3 eksenli gimbal stabilizasyonu sayesinde pürüzsüz ve titremesiz görüntüler elde ederken, 30 dakikaya kadar uçuş süresi sunan bataryasıyla uzun uçuşlara olanak tanır. GPS ve otomatik geri dönüş özelliği sayesinde güvenli bir uçuş deneyimi sağlarken, QuickShots ve Panorama modları gibi çeşitli uçuş modları ile yaratıcı video ve fotoğraflar çekme imkanı sunar. Babaya hediye önerilerimizden DJI Mini 2 SE, babaların kolaylıkla kullanabileceği ve keyifli drone deneyimi yaşayabileceği bir seçenek.Ürünü satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.Braun Series 3 Tıraş Makinesi ??Braun Series 3 Tıraş Makinesi
Braun Series 3, babalara pratik ve etkili bir tıraş deneyimi sunan bir tıraş makinesi. Babaya alınacak hediyeler arasında olan bu tıraş makinesi, MicroComb teknolojisi sayesinde daha fazla kılları yakalayarak daha hızlı ve temiz bir tıraş sağlar. Üç bıçaklı kesici başlığı ve hareketli başlıklarıyla yüz hatlarına uyum sağlar ve kolay bir tıraş deneyimi sunmakta. Ayrıca, su geçirmez tasarımı sayesinde ıslak veya kuru kullanım imkanı ile babalar günü hediyesi için güzel bir seçenek. Ürünü satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.Ayrıca Bkz.Saç & sakal ve vücut tıraş makinesi tavsiyesi için en iyi tıraş makineleri (2023)Xiaomi 4K TV Stick ??Xiaomi 4K TV Stick
Xiaomi 4K TV Stick, kullanıcılara akıllı TV deneyimi sunan kompakt bir cihaz. Babaya hediye olarak alabileceğiniz olan bu TV stick, 4K Ultra HD çözünürlüğünde içerikleri oynatabilme yeteneğiyle net ve canlı bir görüntü deneyimi sunar. Android işletim sistemine sahip olan bu cihaz, geniş bir uygulama desteği ve dahili Google Asistan özelliğiyle kullanıcılara çeşitli eğlence seçenekleri sunmakta. Babalar günü hediyeleri arasında olan bu cihaz, Wi-Fi bağlantısı sayesinde internet üzerinden içeriklere erişim imkanı sağlar. Xiaomi 4K TV Stick, televizyonunu akıllı hale getirmek isteyen babalar için pratik ve kullanışlı bir çözümdür.Ürünü satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.Ayrıca Bkz.Akıllı TV dönüştürücü almak isteyenlere en iyi Android TV Box tavsiyeleri (2023)Apple AirPods (2.Nesil) ??Apple AirPods (2. Nesil)
Apple AirPods (2. Nesil), kablosuz bir kulaklık olarak kullanıcılara kolaylık sağlayan bir cihaz. Babalar günü hediyesi için güzel bir seçenek olan bu kulaklık, Siri'ye erişim imkanıyla kullanıcılara sesli komut özelliği sunarken, tek bir dokunuşla müzik kontrolü, çağrı cevaplama gibi işlevleri gerçekleştirebilir. Otomatik kulaklık algılama özelliği sayesinde müziği otomatik olarak durdurup başlatırken, 5 saate kadar süren pil ömrü ve şarj kutusuyla uzun süreli kullanım imkanı sunar. Apple AirPods, pratik ve kablosuz bir kulaklık deneyimiyle babaya hediye olarak alınabilir.Ürünü satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.Ayrıca Bkz.Bluetooth kulaklık önerisi için en iyi kablosuz kulaklık modelleri (2023)DJI Osmo Action 3 Aksiyon Kamerası ??DJI OSMO Aksiyon Kamerası
DJI Osmo Action 3, kullanıcılara yüksek kaliteli video ve fotoğraf çekimi imkanı sunan dayanıklı bir spor kamerası. Babaya hediye fikri olarak bu kamera, 4K Ultra HD video çekimi ve 12 MP fotoğraf çekimi yapabilme yeteneğiyle net ve canlı görüntüler sağlar. İki ekranlı tasarımıyla çekim sırasında görüntüyü izlemek kolaylaşırken, 8x yavaş çekim modu ve Time-Lapse özelliği gibi çeşitli çekim modlarıyla yaratıcı deneyimler sunar. Ayrıca, su geçirmez ve şok dayanıklı yapısıyla babaların zorlu spor aktivitelerinde güvenle kullanabileceği bir seçenek. DJI Osmo Action 3, aktif yaşam tarzına sahip babalar için ideal babalar günü hediyesi önerisi olabilir.Ürünü satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.Ayrıca Bkz.Kask kamerası olarak da kullanılacak en iyi aksiyon kameraları (2023)Xiaomi Smart Band 7 ?Xiaomi Smart Band 7 Akıllı Bileklik
Babalar günü hediye önerilerimizin sonuncusu Xiaomi Smart Band 7, kullanıcılara sağlık ve aktivite takibi özellikleri sunan akıllı bir bileklik. Bu bileklik, kalp atış hızı monitörü, uyku izleme, adım sayacı ve egzersiz takibi gibi özelliklerle babaların sağlık durumunu takip etmelerini sağlar. Ayrıca 1.56 inç renkli ekranıyla bildirimleri görüntüleyebilir, müzik kontrolü yapabilir ve hava durumu gibi bilgilere erişim sağlayabilirsiniz. Babaya özel hediye olarak bu bileklik, su geçirmez tasarımı sayesinde spor yaparken veya su aktivitelerinde rahatlıkla kullanılabilir. Xiaomi Smart Band 7, babaların sağlık ve fitness hedeflerine ulaşmaları için pratik bir çözüm.Ürünü satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.Ayrıca Bkz.Akıllı bileklik alacaklara en iyi akıllı bileklik önerileri (2023)Babalar Günü Hediyesi Fikirleri Oylama 5/5 (?????) Toplam Oy: 1389
4 ay
Google'ın yeni yapay zeka aracı harikalar yaratıyor: Imagen Editor AI

Google kısa bir süre önce, kullanıcıların bir fotoğrafın eksik bölümlerini sorunsuz bir şekilde tamamlamalarına veya belirli alanları tercihlerine göre değiştirmelerine olanak tanıyan Google Imagen Editor AI aracını tanıttı. Bu yenilikçi araç, bir ördeği ata dönüştürerek, geyik boynuzlarını ağaçlarla değiştirerek ve mavi bir oyun kulaklığı takan bir köpek ve bir roket gibi görüntülere yaratıcı öğeler ekleyerek yeteneğini gösterdi.Yapay zekanın gücünden yararlanan Google Imagen Editor AI aracı, görüntü düzenlemede devrim yaratıyor. Kullanıcılar, gelişmiş algoritmalar ve derin öğrenme modellerinden yararlanarak görsel kreasyonları üzerinde benzeri görülmemiş bir kontrol elde ediyor. Bu araç, eksik parçaları doldurmalarını veya bir görüntüdeki öğeleri tamamen dönüştürmelerini sağlayarak sonsuz yaratıcı olanaklar sunuyor.Bir ördeği ata dönüştürmek
Google Imagen Editor AI'ın yeteneklerini vurgulayan etkileyici bir örnek, bir ördeğin ata dönüştürülmesini içeriyor. Bu özellik, kullanıcıların tüm görüntüyü yeniden çizmesine ve konuyu etkili bir şekilde dönüştürmesine olanak tanımakta. Bu işlevsellik, farklı konseptler denemek veya görüntüleri yeniden hayal etmek isteyen sanatçılar ve tasarımcılar için değerli olabilir.Ayrıca Bkz.Google Bard'ın matematik ve kodlama becerileri geliştirildi: İşte detaylarGeyik boynuzlarının ağaçlarla değiştirilmesi
Bir başka gösterimde, aracın geyik boynuzlarını ağaçlarla değiştirme becerisi sergileniyor. Kullanıcılar bir görüntüdeki belirli unsurları kendi vizyonlarıyla uyumlu hale getirmek için zahmetsizce değiştirebiliyor. Bu güçlü işlevsellik, yaratıcı özgürlük sağlayarak kullanıcıların benzersiz görsel konseptleri keşfetmelerine ve kompozisyonlarına yeni bir soluk getirmelerine olanak tanımakta.Görüntülere yaratıcı unsurlar ekleme
Google Imagen Editor AI, kullanıcıların yaratıcı öğeler ekleyerek görsellerini geliştirmelerine olanak tanıyor. Örneğin, bir köpeğe mavi bir oyun kulaklığı, bir roket ve kırmızı bir kıyafet ekleyerek görünümünü tamamen değiştirebiliyorlar. Bu özellik yalnızca sanatsal ifade için eğlenceli bir araç olarak değil, aynı zamanda dijital içerik oluşturma ve görsel hikaye anlatımı olanaklarını genişletme aracı olarak da hizmet etmekte.Google şu anda Imagen Editor aracını güvenlik açıkları ve potansiyel kötüye kullanım nedeniyle gizli tutsa da, aracın gelecekte kullanıcılara açık hale getirilmesi bekleniyor.
Kaynak:https://www.gizchina.com/2023/06/10/googles-a-new-ai-tool-imagen-editor-transforms-images-in-one-sentence/
4 ay
Twitter ile Google arasında anlaşmazlık: Musk faturaları ödemiyor!

Platformer'ın geçtiğimiz gün bildirdiğine göre Twitter, sözleşmesi bu ay yenilenecek olan Google Cloud'un (GOOGL.O) faturalarını ödemeyi reddetti ve bu da sosyal medya şirketinin güven & güvenlik ekiplerinin sıkıntıya girmesine neden olabilir.Çok yıllı sözleşme imzanlanmıştıRaporda, Elon Musk'ın geçen yıl sosyal medya platformunu devralmasından önce Twitter'ın Google ile spamla mücadele ve hesapların korunmasına ilişkin çok yıllı bir sözleşme imzaladığı belirtildi. Platformer raporunda, şirketler arasındaki anlaşmazlığın Twitter'ın güven & güvenlik ekiplerini nasıl olumsuz etkileyeceği konusunda ayrıntı verilmedi. The Information, Twitter'ın Mart ayından bu yana Google ile olan sözleşmesini yeniden müzakere etmeye çalıştığını söyledi.Ayrıca Bkz.Twitter reklam gelirleri çakıldıAmazon da Mart ayında uyardıPlatformer, Twitter'ın bazı hizmetleri kendi sunucusunda barındırdığını, diğerlerini Amazon (AMZN.O) ve Google'ın bulut platformlarında barındırdığını söyledi. Mart ayında Amazon, Twitter'ı şirketin bulut bilişim hizmetleri için Amazon Web Services'e ödenmemiş faturaları nedeniyle reklam ödemelerini durduracağı konusunda uyardı.Musk'ın satın almasından bu yana Twitter, maliyetlerini önemli ölçüde düşürdü ve binlerce çalışanını işten çıkardı. Bir kaynak ise Musk'ın, şirkete bulut hizmetleri harcamaları gibi altyapı maliyetlerini 1 milyar dolar azaltma talimatı verdiğini söylemişti.
Kaynak:https://www.reuters.com/technology/twitter-is-refusing-pay-its-google-cloud-bills-platformer-2023-06-10/
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
DH Uygulaması
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
DH App Store Uygulaması DH Google Play Store Uygulaması
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.
DH Mobil Uygulaması
Yeni bir sürüme kadar uyarıyı gizle