Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt

Yarbay
18 Aralık 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
53 üye
Görüntülenme (?)
58 (Bu ay: 1)
Gönderiler Hakkında
7 yıl
Dükkan sahibi olma konusunda bir soru
Arkadaşlar bir dükkan planı kurmaya başladığım şu zamanda kafama büyük bir soru takıldı. Dükkana alacağım ve satacağım her ürün faturalı mı olmak zorunda ? Yurtdışından getirilen ürünlerde fatura yok . Benim Alanım da ürün ithal etmek üzerine fatura ibrazı zorunlu mu ?
8 yıl
Yağmurluk Kumaşı Nereden Bulunuz?
Arkadaşlar bisiklet turunda portbagajda taşıyacağım eşyalarım,mat,çadır ve uyku tulumum için yağmurluk diktirmeyi planıyorum. Acaba yağmurluk kumaşı nereden bulunur ?
8 yıl
Hukuk Konusunda Bilgililerin Yardımına İhtiyacım Var.
Arkadaşlar merhaba . Özel bir yurtta ikamet ediyorum. Aylık ödememi yaptım ve 20.02.2014 tarihli senet elimde. Ancak yurt idaresi bunu defterlerine geçirmemiş ve ödeme ortada yok. Görünmüyor ve cep telefonuma mesaj geliyor. Ancak senet bende. Benim merak ettiğim ise ödemeyi tekrar yapmaya zorlanabilir miyim?
8 yıl
Yanlış fiyat ve sipariş iptali?
Arkadaşlar bugün bir firmanın sitesinde yanlış fiyattan yazılmış iki ürün gördüm 2 tane o üründen 1 tane de yanlışlık yapılan diğer üründen sipariş verdim. Sitede siparişi feshetmeyle ilgili tek kelime bulamadım. Satış sözleşmesi namına da birşey bulamadım.Sipariş onayı verirken de hiçbirşey yok. Paralarını da havale geçtim. Havale açıklamasına ürün isimlerini ve onların ücretleridir diye yazdım. Sizce bu ürünleri alabilir miyim ?
9 yıl
İkametgah Nedir? İkametgah İlmuhaberi Nedir?
arkadaşlar bana ikametgah ilmuhaberi lazım ancak elimde ikametgah var. ikametgah ilmuhaberi farklı birşey midir?
9 yıl
Nefes açlığı!!
arkadaşlar genelde bende böyle bir problem var.ciğerlerim tam dolmuyormuş gibi hissediyorum herzaman derin nefes alma ihtiyacı duyuyorum. esnerken tam nefes alabiliyorum sürekli esneme ihtiyacı duyuyorum haliyle. tam esneyemiyorum da. varmı bu durumu yaşayan gerçekten hayatımı mahvetti
doktorluk birşeymidir. heyecan ,strestenmi olur
9 yıl
Necmettin Erbakan Üniversitesi(Konya) Kazananlar Topluluğu!!!
arkadaşlar varmı bu üniversiteyi kazananlar selçuklularla takılmayalım

Bilgisayar öğretmenliği bölümü gelmiş bnm.

@ iade

bizim kampüs ilahiyatla yanyanaymış. sizin nasıl?
9 yıl
Gelecek 10 Yıl İçindeki Öğretmen İhtiyacı ve Öne Çıkan Branşlar Belirlendi
26.07.2012-12:36
LYS'de başarılı olan öğrencileri kutlayan Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, öğretmen olmak isteyen üniversite adaylarına Bakanlığın en çok ihtiyaç duyduğu branşları dikkate alarak tercih yapmalarını önerdi.


T.C.
MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI
Basın ve Halklaİlişkiler Müşavirliği
26.07.2012
BASIN AÇIKLAMASI


MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI GELECEK 10 YIL İÇİNDEKİ ÖĞRETMEN İHTİYACINI VE ÖNE ÇIKAN BRANŞLARI BELİRLEDİ!

Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer'den Öğrencilere;

2012 Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS) sonuçlan 23 Temmuz 2012 tarihinde açıklanmıştır. Bu sınav sürecinde disiplinli ve gayretli çalışmalarıyla başarılı olan öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Bu gençlerimizin başarısı için fedakârca her türlü desteği verdiklerine inandığım velilerimizi, öğretmenlerimizi ve okul yöneticilerimizi de kutluyorum.

Üniversite adaylarımız meslek tercihlerini yaparken hayatlarını nasıl sürdürmek istediklerine de karar veriyorlar. Bu hem cesaret gerektiren hem de üzerinde iyi düşünülmesi gereken bir karardır. Gençlerimizin, üniversite ve bölüm tercihlerini ilgi ve yeteneklerini, kişisel isteklerini ve gelecekten beklentilerini de dikkate alarak yapmalarını öneriyorum.

Öğrencilerimizin; bu tercih sürecinde büyük gayretlerle elde ettikleri puanları boş ve ihtiyaç yoğunluğunun olduğu alanlardan en uygun yükseköğretim programlarını tercih edeceklerine inanıyorum.

Eğitimin yaşı ve mekânı yoktur. Eğitim hayat boyu devam etmesi gereken bir süreçtir. Ülkemizde de artık bu bilinç giderek yaygınlaşmaktadır. Bu sebeple, sınavda başarılı olamamış veya istediği sonucu alamamış öğrencilerimizden ve ailelerinden ümitsizliğe kapılmamalarını, sınavların hayatın sonu olmadığını hatırlamalarını istiyorum.

Son yıllarda yapılan çalışmalarla üniversitelerimizin kontenjanlarında önemli oranda artışlar yapılmış olup, tüm alanlarda 2011 yılında 789.167 öğrenciye üniversiteli olabilme imkânı sağlanmıştır.

Öğrenci ve velilerimizin sınav sonuçlarını bu yönüyle de değerlendirmelerinde yarar vardır. Kaldı ki üniversitelerimize ilk yerleştirmenin ardından boş kontenjanlar için ek yerleştirme yapılmaktadır. Tüm öğrencilerimizin istediği bölümde okuyabilmelerini temenni ediyorum.

Geçen yıl tercihlere yönelik yaptığımız açıklamalarda öğretmenlik mesleğine gönül veren öğrencilerimizin, tercihlerini yapmadan önce, Bakanlığımızın ihtiyaçlarını göz önünde bulundurmalarının mesleklerini icra edebilme fırsatı yakalamaları açısından faydalı olacağına dikkat çekmiştik. Ayrıca aynı açıklamada öğretmen ihtiyacı planlamalarına ilişkin Bakanlığımızca yürütülen öğretmen istihdam projeksiyonu çalışmasına da vurgu yapılmıştı.

Bakanlığımızın, öğretmenlik meslek seçimi ve mezuniyet sonrası istihdam konusunda kalıcı ve sistematik bir çözüm bulmak amacıyla yürüttüğü "Öğretmen İstihdam Projeksiyonları, Stratejileri ve Sistemlerinin Geliştirilmesi Projesi (MEB-IKOP)" çalışmasının ilk aşaması tamamladı.
Öğretmenlik mesleği arz-talep projeksiyonu çalışmasını da kapsayan MEB-İKOP proje çalışması, Ankara Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi, Gazi Üniversitesi, Orta Doğu Teknik Üniversitesi gibi ülkemizin saygın üniversitelerinden akademisyenlerin içinde bulunduğu uzman bir ekip tarafından gerçekleştiriliyor.

31 Ekim 2011'de çalışmalarını başlattığımız Öğretmen istihdam Projeksiyonları, Stratejileri ve Sistemlerinin Geliştirilmesi Projesi; temel eğitim ve orta öğretim kademesinde kamu okullarında ve özel okullarda 2023 yılına kadar ihtiyaç duyulacak alanlardaki öğretmen sayılarının bilimsel yöntemlerle kestirimini amaçlıyor.

Proje kapsamında gerçekleştirilen öğretmen arz ve talep projeksiyonlarıyla;

MEB, 2023 vizyonu çerçevesinde ulusal öğretmen istihdam politikasını hazırlayarak öğretmenlik mesleğine ilişkin insan kaynakları politikasını ortaya koyacak ve bu alanda veriye dayalı etkili ve verimli planlama imkânına kavuşacak ve sistemin sürdürülebilirliğini sağlayacak BİT temelli sistem ile daha uzun vadeli yeni projeksiyonlar oluşturulacak,

YÖK ve öğretmen yetiştiren fakülteler, gelecek vizyonu ile bilgiye dayalı planlama ve yönetim imkânına kavuşacak, eğitimin tüm kademelerinde devlet okullarında ve özel okullarda istihdam edilebilecek öğretmen sayılarına göre belirlenecek üniversite öğretmenlik program kontenjanları yükseköğretimde arzın rasyonel verilere göre şekillenmesine yardımcı olacak,

Proje sonuçları, öğrenciye, ailesine ve bu alanda eğitim hizmeti veren üniversitelerin kullanımına sunulacak bu bilgi sayesinde gençlerimiz kariyer planlaması ve meslek seçimini güvenilir verilere dayalı olarak çok daha bilinçli yapabilecektir.

MEB, bu proje kapsamında 2023 yılını hedef alarak yaptığı projeksiyonlarla öğretmen ihtiyacının hangi alanlarda yoğunlaşacağına ilişkin ilk belirlemeleri yapmıştır. Yükseköğrenim tercihlerinde öğretmenlik mesleğine yer vermek isteyenlerin tercihlerini yapmadan önce, eğitim sistemimizin ihtiyaçlarını göz önünde bulundurmalarının, mesleklerini icra edebilme fırsatı yakalamaları açısından faydalı olacağını düşünüyorum.

2012 Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS) sonuçlarına göre öğretmenlik mesleğini tercih edecek öğrencilerimizin İKOP projesi kapsamında geliştirilen sistem kullanılarak hazırlanan öğretmen projeksiyonunda en çok ihtiyaç duyulan öğretmenlik alanlarını dikkate almaları gerekmektedir.

İlk projeksiyon sonuçlarına göre önümüzdeki yıllarda en çok ihtiyaç duyulan öğretmenlik alanları;

1-Rehber Öğretmen, 2-İlköğretim Matematik Öğretmenliği, 3-Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği, 4-Türkçe Öğretmenliği, 5-Beden Eğitimi Öğretmenliği, 6-Fen ve Teknoloji Öğretmenliği, 7-Sosyal Bilgiler Öğretmenliği, 8-İngilizce Öğretmenliği, 9-Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği, 10-Almanca Öğretmenliği, 11-Görsel Sanatlar/Resim Öğretmenliği, 12-Müzik Öğretmenliği, 13-Teknoloji ve Tasarım Öğretmenliği, 14-Biyoloji Öğretmenliği, 15-Matematik Öğretmenliği, 16-Coğrafya Öğretmenliği, 17-Kimya Öğretmenliği, 18-Fizik Öğretmenliği, 19-Felsefe Öğretmenliği, 20-Tarih Öğretmenliğidir.

Öğretmenlik kariyer mesleğinde arz ve talep boyutunu birlikte ele alarak yapılan bu gelecek kestirimi çalışması, Türkiye'de bir ilk olup, diğer meslek dalları için de örnek olacak nitelikte olan bu çalışmada gelinen aşamayı ve saptanan verilere dayalı olarak hazırlanan öğretmen arz-talep projeksiyonlarının ayrıntılı sonuçlarını, ilerleyen günlerde yapılacak proje tanıtım ve ilerleme toplantısında kamuoyu ile paylaşacağım.

Kamuoyunun bilgilerine sunarız.

Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği
10 yıl
Windows 7 seagate harddiskimi görmüyor
arkadaşlar seagate barracuda 1 tb harddiskimi win7 görmüyor. ve harddiskin üzerinde yanlızca win xp vista felan yazıyor buna ne yapabilirim çalışsın bu bilgisayarda?
10 yıl
Müzik Aranıyor!Tekdüze hayat batıyor yüreğime
Tekdüze hayat batıyor yüreğime gibi sözleri olan bir şarkı arıyorum gece radyoda duydum birdaha bulamadım sözlerindende çıkmadı kadın söylüyor eski bir şarkı değildi bileniniz var mı arkadaşlar?
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.