Uygulama ile Aç Kapat butonu
Kayıt
Arama butonu

Haber Editörü
13 Ekim 2022
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
134 (Bu ay: 1)
Gönderiler Hakkında
3 ay
Mobil ve bilgisayar için en iyi korku oyunları
En iyi korku oyunları
Gecelerinizi korku oyunları ile süslemeye ne dersiniz? Bana gerilim ve aksiyon filmleri yetmiyor diyorsanız doğru yerdesiniz. Zira kendi başınıza veya arkadaşlarınızla korkunun vücut bulmuş hâline dönüşeceksiniz.Oyun dünyasının korkunç oyunlar için her zaman bir parantez açma zorunluluğu var. Bazı yapımlar günümüzde en çok rağbet gören oyunlara ilham kaynağı olmayı başardı ve hatta kimi zaman yepyeni bir sektörün öncüsü oldu.İlgili listede en iyi online korku oyunları yer alıyor. Hakkında bir liste hazırladığımız bu oyun türü milyonlarca kişinin aynı oyunu daha iyi grafiklerle tekrar oynamasını istemesini sağlayacak kadar prestijli olan projelere ev sahipliği yapıyor.En iyi online korku oyunları listesi ??Dünyanın en korkunç oyunu hangisi” diye sorulsa ne cevap verirdiniz? Aklınıza ilk gelen oyun Resident Evil mı? Söz konusu oyun belki de tartışmasız bir şekilde dünyanın en iyi korku oyunu veya oyunlarından bir tanesi. Ücretli ve ücretsiz gerilim oyunları durgun geçen bir güne ilaç gibi gelecek. İşte mobil ve PC için en iyi online korku oyunları listesi ??
 • Dead By Daylight (PC)

 • Dying Light (PC)

 • Hunt: Showdown (PC)

 • Left 4 Dead 2 (PC)

 • Resident Evil 5 (PC)

 • Resident Evil: Revelations 2 (PC)

 • The Forest (PC)

 • Backrooms Descent: Horror Game (Mobil)

 • Cube Escape: Seasons (Mobil)

 • Insomnia (Mobil)

 • ?Into the Dead 2 (Mobil)

 • Last Summer (Mobil)

 • ?Sinister Edge (Mobil)

 • Stranger Things: Puzzle Tales (Mobil)Dead By Daylight ??

Eğer 13. Cuma isimli filmi izlediyseniz bu oyuna alışmanız çok uzun sürmeyecek. Hayatta kalan kişilerden bir tanesi olup hapsedildiğiniz bölgeden kaçmaya çalışacaksınız. Bu elbette yazıldığı kadar kolay olmayan bir eylem.Elbette sizin kaçmanızı engellemek isteyip kendi hayatını kurtarmayı arzulayan ve gözü kara olan diğer oyuncuları hesaba katmadan hareket etmeyeceksiniz değil mi?Bir yandan düşmanlarınızı katletmek zorundasınız. Diğer yandan ise durmadan hareket etmek... Dead by Daylight'ta başarılı olmanın sırlarından biri ne cinayet işlemek için çok oyalanmak ne de sürekli bir şekilde kaçmaya çalışmak.Çok oyunculu korku oyunları için hazırlanan listelerde kendisine yer bulan Dead by Daylight 14 Haziran 2016 tarihinde piyasaya sürüldü ve birçok inceleme yazarından olumlu yorumlar almayı başardı.Dying Light ??

Online korku oyunları ile vakit geçirmeyi tercih eden PC kullanıcılarının yakından tanıdığı ve 8 yıl önce oyun dünyasındaki yerini alan Dying Light, et peşindeki zombilerin Dünya'yı istila etmesini ele alıyor.Kıyamet sonrası bir dönemde FPS (birinci şahıs nişancı) deneyimi eşliğinde hayatta kalmayı deneyeceksniz. “Bir bu eksikti!” diyeceğiniz bir bela canınızı çok sıkacak: Virüs salgını.İnsanları akılsız bir zombiye dönüştüren bu virüs yetmezmiş gibi bir de zaman geçtikçe inanılmaz bir şekilde agresifleşmeye başlayan zombilerle yakın dövüş kabiliyetlerinizi kullanarak başa çıkmakla yükümlüsünüz. Arkadaşlarınızdan yardım talep edebilirsiniz.Hunt: Showdown ??

Birinci şahıs nişancı ve korku oyunları ile arası iyi olan Crytek'in imzasını taşıyan bu yapımda karakterinize şöhret, ganimet ve altın kazandıran aktivitelerin peşinden gideceksiniz. Ödülleri avlamak ve önünüze çıkan canavarları acımasız bir şekilde yok etmek sizin ana göreviniz.Darksiders ile tanışıklığı olan kişilerin pek de zorluk çekmeyeceği Hunt: Showdown'da arkadaşlarınız olmadan gezmenizi tavsiye etmiyoruz. Zira Darksiders'a aşina değilseniz bu oyuna alışmanız epey bir zamanınızı alacak.Left 4 Dead 2 ??

“Ağlayan ve tek atan cadı” deyimiyle ilk kez bu oyunda tanışan milyonlarca oyunsever var. Left 4 Dead öyle bir şöhrete sahip oldu ki kullanıcılar Left 4 Dead 2'nin piyasaya sürülmesini görmek için sadece 1 yıl bekledi.2009 yılında PC platformuyla tanışan bu korku oyunu hâlâ daha büyük bir oyuncu kitlesine sahip. Left 4 Dead 2 için hazırlanan oyun modları da bir hayli ilgi çekiyor.Resident Evil 5 ??

Biohazard 5 adıyla da bilinen Resident Evil 5, Resident Evil serisinin yedinci oyunu. 5 Mart 2009'da oyunseverlerin beğenisine sunulan bu proje Capcom tarafından geliştirildi ve yayımlandı. RE 5 muhtemelen dünyanın en iyi online korku oyunları için hazırlanan içeriklerdeki yerini hiçbir zaman kaybetmeyecek.Lost in Nightmares ve Desperate Escape adlı iki indirilebilir içeriğe (DLC) ev sahipliği yapan Resident Evil 5 için bir de Mercenaries United adlı bir mod geliştirildi. Bu modlar arkadaşlarınızı evinize çağırıp onlarla korkunç oyunlar oynamak için birebir.Resident Evil: Revelations 2 ??

Resident Evil 5 ve Resident Evil 6'da yaşanan olayları konu alan bu yapım tabiri caizse kalp krizi geçirtecek kadar korkunç bir oyunResident Evil: Revelations 2'de Claire Redfield ile bir kez daha karşılacaksınız. Bu karşılaşma çok uzun sürmeyecek çünkü bir grup insan karşılama töreninin düzenlendiği binaya saldıracak.Bu saldırı yüzünden bilincini kaybeden Redfield, uyandığında terk edilmiş bir tesiste olduğunu anlar ve buradan kurtulmak için cephane toplamak, öldürmesi çok zor olan düşmanları öldürmeye çalışmak ve bir yapboz kadar karmaşık olan olaylar silsilesini çözmek için yola koyulur.The Forest ??

Uçak kazası geçiren bir baba ve bu babanın oğlu ile tanışacaksınız. Bir adada mahsursunuz ve çok yakında yamyam yaratıkların akşam yemeği olabilirsiniz. Bunu önlemek için çetin bir savaşa katlanmak mecburiyetindesiniz.Yamyam yaratıklar önce sizi tanımaya çalışacak ve neler yaptığınızı izleyecek. Sizi uzaktan izleyen yamyamlar bir süre sonra size saldırmaya karar verecek ve hatta korkak olup olmadığınızı anlamak için sizi test edecek.Yamyamlar sizin hakkınızda daha fazla bilgi topladıkça sizi öldürmek için acele etmeye bile razı olacak. Gerçek hayatta kamp kurmuş ve ormanda yaşamış biriyseniz en iyi korku oyunları listelerinde yer almayı başaran The Forest'ı mutlaka deneyin.Ayrıca Bkz.Mobil ve bilgisayar için en iyi strateji oyunlarıBackrooms Descent: Horror Game ??

En iyi online korku oyunları PC kullanıcılarının yanı sıra mobil platformlarda (telefon, tablet ve benzeri) vakit geçirenlerin de dikkatini çekiyor.Sonu olmayan labirentlerde cehennemi yaşamaya ve her saniye umutsuzluğun bataklığında kıvranmaya ne dersiniz? En ufak bir objenin bile değeri var. Kaynaklar çok kısıtlı. Her şey detaylarda saklı.Hapsedildiğiniz yerden kaçmak zorundasınız çünkü aileniz sizi bekliyor. Ya ömrünüzü uçsuz bucaksız odalarda yaşayarak tamamlayacaksınız ya da canavarları ve ölümcül tuzakları göze alarak kurtulmayı deneyeceksiniz. Ortası yok.Android sürümü || iOS sürümüCube Escape: Seasons ??

1964 yılının bahar sezonundasınız. Kendinizi bir meyve bahçesine bakan sakin ve ılıman bir odada bulacaksınız. Küp şeklindeki odalardan çıkmaya çalışacaksınız.Kaldığınız yerde size bir büyükbabanın kullandığı saat, mutfak ve şömine eşlik ediyor. Harvey isimli bir papağan da size bakıyor.Çevrenizdeki eşyaların ne işe yaradığını öğrenmeye çalışacaksınız ancak bunu yaparken bir şeylerin ters gittiğini hemen anlayacaksınız.Android sürümü || iOS sürümüInsomnia ??

En iyi gerilim oyunları insanların uykusuz kalmasına neden oluyor. Bu oyun da adından anlaşıldığı üzere sizi uyutmayabilir. Insomnia'da elinizde bir el feneri var ancak bu el fenerinin ışık ve pil seviyesi istenilen düzeyde değil.Karanlıkta kalma riskinin korkusunu ensenizde hissederken minik ve sevimli (!) canavarlarla karşılaşacaksınız. Karakteriniz uykusuzluktan dolayı acı çeken bir çocuk. Bu çocuk beş gün boyunca bir şekilde sabaha kadar hayatta kalmalı.Android sürümü || iOS sürümüInto the Dead 2 ??

70 milyondan fazla kez indirilme başarısına ulaşan Into the Dead'in devamı niteliğinde olan bu yapım ailenizi kurtarmak için zombilerin arasına dalmanızı istiyor. Hayatta kalma oyunları da korkunun bir parçası.Hayatta kalmak için en güçlü silahları kullanmalı, önünüze geleni biçmeli, katletmeli veya sakat bırakmalısınız. Kimsenin güvende olmadığı bir dünyada yaşamak için neler yapabileceksiniz?Android sürümü || iOS sürümüLast Summer ??

Bu mobil oyunda yalnızca yürüyecek ve sesler duyacaksınız. Burada dövüşmek veya ölümüne depar atmak yok. Last Summer'da babasına kavuşmak isteyen bir kızı yöneteceksiniz. Konuşmak yok. Tek amacınız kızın evine gitmesini sağlamak. Kısa ve ilginç bir korku oyunu deneyimi sizi bekliyor.Android sürümü || iOS sürümüSinister Edge ??

3 boyutlu mobil korku oyunları ilginizi çekiyorsa bu oyuna bir şans verebilirsiniz. Resident Evil'ı andıran Sinister Edge tam 6 yıl önce piyasaya sürüldü.Birinci şahıs bir kameraya sahip olan Sinister Edge'de ürkütücü bir malikânede belalardan kurtulmaya çalışacaksınız. Karşılaşacağınız durumlar bir yapboz kadar karmaşık ve can sıkıcı. 2 milyondan fazla kez indirilen bu yapım Google'ın editörleri tarafından 2 kez (2017 ve 2018) ödüllendirildi.Android sürümü || iOS sürümüStranger Things: Puzzle Tales ??

Bir yapboz ne kadar korkutucu olabilir ki? Bu soruyu bu oyunu yayımlayan Netflix'e sorabilirsiniz. Demogorgon ile savaşmak, gizemli maceralara atılmak, karakterlerinizi güçlendirmek ve üç boyutlu bir rol yapma oyununda korkularla yaşamaya alışmak sizin göreviniz.Doğaüstü yeteneklerinizi stratejik kararlar alarak kullanın ve durdurulamaz bir ekip oluşturarak düşmanlarınıza karşı savaşın: Puzzle ve korku bir arada!Android sürümü || iOS sürümüEn iyi online korku oyunları hakkında çeşitli bilgilere ev sahipliği yapan bu içeriğimizin sonuna geldik. Bir korku oyunu oynamak isteyen kişiler için çeşitli seçenekler sunduk. Bu yazıda iOS ve Android gibi popüler olan mobil platformlar için yayımlanan ücretsiz korku oyunları da var. Ücretli gerilim oyunları ile bedava korkunç oyunlar listemizde kendisine yer bulurken ortaya alternatif oyun eklentileri (FPS, puzzle, RPG) için de bir araştırma koyduk.

En İyi Korku Oyunları Oylama: 5/5 (?????) Toplam Oy: 3723 ay
Huawei Watch GT 3 kullanıcılarını üzen HarmonyOS 3 kararı: Ertelendi!
Huawei Watch GT 3 kullanıcılarını üzen HarmonyOS 3 kararı: Ertelendi!
11 Kasım 2021 tarihinde piyasaya sürülen Huawei Watch GT 3 yakında HarmonyOS 3 için hazırlanan beta güncellemesi ile donatılacak. Şu anda HarmonyOS 2.1 ile yoluna devam eden Watch GT 3 ve GT 3 Pro ikilisi Huawei tarafından alınan bir erteleme kararı yüzünden sekteye uğrayacak.Ayrıca Bkz.Huawei, HarmonyOS 3.0'ı tanıttı: İşte yenilikler HarmonyOS 3 beta güncellemesi neden ertelendi?Huawei'de çalışan bir müşteri temsilcisi henüz geliştirilme aşamasında olan ilgili HarmonyOS 3 sürümünün 15 Ocak 2023 - 30 Ocak 2023 tarihleri arasında kullanıma açılacağını duyurdu.Bu beta sürümü aslında bu yılın dördüncü çeyreğinde aktifleştirilecekti ancak Huawei bu plandan vazgeçti. Watch 3 ve Watch 3 Pro kullanıcıları ise bu karardan etkilenmedi.LTE (4G) bağlantısı ile donatılan bu akıllı saatler veri senkronizasyonu ve pil ömrü konusunda HarmonyOS 3 beta sayesinde daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunacak.Ayrıca Bkz.Böylesini görmediniz! Huawei Watch GT 3 incelemesi 
Kaynak:https://www.huaweicentral.com/huawei-watch-gt-3-harmonyos-3-beta-delayed-to-next-year/
3 ay
OnePlus da bubi tuzağının kurbanı oldu: iPhone'un reklamını yaptı
iOS için Twitter uygulaması
iOS için Twitter uygulaması birçok kişinin ve kurumların kâbusu oldu. OnePlus 11 için kolları sıvayan Çinli teknoloji firması da bu uygulamadan nasibini hiç de hoş olmayan bir şekilde aldı. Apple'ın iPhone ailesi bir kez daha bir başka firma tarafından ön plana çıkarıldı.Ayrıca Bkz.OnePlus 11 tasarımı tüm detaylarıyla resmi olarak ortaya çıktıiOS için Twitter yazısı tartışmalara yol açıyorTwitter'da Android veya iOS tabanlı olan bir cihaz kullanarak iletiler paylaşıyorsanız bu bilgi iletilerinizin sağ alt tarafına iliştiriliyor. İşte bu bilgilendirme YouTube'da teknoloji hakkında paylaştığı videolarla tanınan Marques Brownlee'nin dikkatini çekti.OnePlus 11'in 2023 yılında OnePlus'a inanmayanları yanıltacağını belirtilen Çinli firma bu cümleyi bir iPhone modeli kullanarak yayımladı. İşte bu bilgi Twitter'da ortaya çıktı. Marques Brownlee bu kazanın yaşanmasından ötürü kahkaha attığını ifade etti.
 OnePlus'ın ABD'deki genel merkezi tarafından kullanılan bu hesaptan söz konusu kazayla ilgili herhangi bir açıklama yapılmadı. Twitter'ın CEO'su Elon Musk bu bilgilendirme sistemini ileride kaldırabilir.Ayrıca Bkz.Xiaomi'nin patronu neden iPhone kullandığını açıkladı
Kaynak:https://twitter.com/MKBHD/status/1607912461776179200
3 ay
Oppo Reno 10 Pro Plus özellikleri ve tasarım taslağı sızdırıldı: 4700 mAh
Oppo Reno 10 Pro Plus tasarımı
Digital Chat Station isimli haber kaynağı bir kez daha gündemde. Oppo tarafından satışa sunulacağı söylenen Reno 10 Pro Plus isimli akıllı telefonun muhtemel özellikleri hakkında konuşan Digital Chat Station'ın bu modele ait olduğunu iddia ettiği ve sızdırdığı tasarım çizimi de dikkat çekti.Ayrıca Bkz.Oppo'dan güncelleme sözü: 4 yıl büyük güncelleme verilecek! Oppo Reno 10 Pro Plus neler sunacak?Reno 10 Pro Plus'ın sızdırılan tasarım taslağına bir göz attığımızda ön tarafta bir delik görüyoruz. Cihazın sol tarafında ses ayarlarını değiştirebilen düğmeler var. Sağ tarafta ise bizi bir güç düğmesi karşılıyor. Bu düğme bir telefonun açılmasını ve kapatılmasını sağlıyor.Arka tarafta oval bir kamera modülü mevcut. Üst tarafa konumlandırılan kameralara bir LED flaş eşlik ediyor. MariSilicon X'in imzasını taşıyan ve tasarım taslağında görülen ilgili sensörde yakınlaştırma ve periskop özelliğinin bulunduğu öne sürüldü. Bu özellik yakından çekilen objelerin daha net bir şekilde görüntülenebilmesini sağlıyor.Oppo Reno 10 Pro Plus'ın OLED bir ekrana, 1.5K çözünürlüğe ve 120 Hz ekran yenileme hızına sahip olacağı belirtildi. Arka taraftaki ana kameranın çözünürlüğü 50 MP (Sony IMX890) olabilir. Bu kameraya 8 MP'lik ultra geniş açılı lens ve bir periskop kamerası arkadaşlık edebilir. Bu akıllı telefon gücünü 4 nm fabrikasyon süreci ile üretilen bir işlemciden alabilir. Kullanıcıları 4700 mAh'lik çift hücreli bir batarya ile Android 13 tabanlı olan ColorOS 13'ün karşılayacağı da iddia edildi.  
Kaynak:https://www.techgoing.com/alleged-oppo-reno-10-pro-schematic-emerge-to-reveal-design/
3 ay
Bilim insanları Alzheimer hastalığını tespit etmek için bir kan testi geliştiriyor
Alzheimer hastalığı
Alzheimer aslında tespit edilebilen bir hastalık. Doktorlar bu hastalığı kesin bir şekilde teşhis edebilmek için manyetik rezonans görüntüleme (MRI), pozitron yayınlayıcı tomografi (PET) ve EEG gibi beyin taraması yapabilen sistemlere başvuruyor. Bu yöntemlere bir yenisi daha eklenmek üzere.Ayrıca Bkz.Toplu taşımaya Türkiye Kart ve Alzheimer hastalarına akıllı bileklik geliyorYeni kan testi 600 hasta üzerinde denendiİsveç, İtalya, Birleşik Krallık ve ABD'den gelen araştırmacılar antikor bazlı olan ilgili kan testi hakkında konuştu. Bu test Alzheimer hastalığına özgü olan beyin kaynaklı tau proteinlerini tespit edebiliyor.Tau proteini hücre iskeletini oluşturan mikrotübüllerin düzenlenmesinde önemli bir rol oynuyor. Hastaların üzerinde denenen bu kan testinin Alzheimer ile diğer nöroloji hastalıklarını yüksek bir doğruluk oranı eşliğinde ayırt edebildiği öğrenildi.Alzheimer ve etkileri
Pittsburgh Üniversitesinde psikiyatri profesörü unvanı ile çalışan ve bu kan testinin geliştirilmesi için çeşitli katkılarda bulunan Dr. Thomas Karikari, bu buluşun Alzheimer hastalığının tedavisi için yapılan diğer çalışmalara yardımcı olmasını umuyor.Zira bir kan testi oldukça ucuz ve daha güvenilir. Ayrıca kan elde etmek nispeten kolay. Karikari bu testin hastanelerde henüz yaygınlaşamayacağını ve yeterince denenmediğini söyledi. Kendisine göre tıbbi anlamda daha yapılacak çok iş var. 600 hasta yeterli değil.
Kaynak:https://www.engadget.com/researchers-develop-blood-test-detects-alzheimers-disease-224320271.html?src=rss
3 ay
Yüzde 2471 oranında zamlanan oyun bile var! İşte bu ay fiyatı değiştirilen Steam oyunları
Steam fiyatları
Steam tarafından duyurulan kış indirimleri kullanıcıların cebini biraz rahatlatmıştı ancak bu rahatlık yerini tekrardan kasvetli bir havaya bırakacak gibi duruyor. Zira bu platform 45 küçük oyuna zam yaptı. Steam bir başka deyişle geliştiricilerin ve yapımcıların talep ettiği fiyat değişikliklerini onayladı.Ayrıca Bkz.Steam kış indirimleri başladı: İşte indirime giren seçmece oyunlarGüncel Steam oyun fiyatları: Aralık 2022Steam daha önce Türkiye için önerilen dolar kurunu 2.10'dan 11'e yükseltmişti. Bu değişiklik en çok oyunseverleri etkiledi. Dolar kurunun tahmin edilemeyen oynaklık seviyesi oyun geliştiricilerinin oyunlara bazen gereğinden fazla zam yapmasına sebep olabiliyor.Steam'in kış indirimleri 5 Ocak 2023 tarihine kadar sürdürülecek fakat dünya çapında rağbet gören büyük oyunlarla vakit geçirmek yerine marka bilinirliği bakımından küçük oyunlarla eğlenmeyi sevenleri kötü günler bekliyor.Steam Aralık 2022 oyun fiyatları
Oyunun Adı Yüzdesel Değişim Oyunun Eski Fiyatı Oyunun Güncel Fiyatı
Antivine Yüzde 476 16.50 TL 95 TL
Boat Crew Yüzde 230  50 TL 165 TL
Brutal Warrior Yüzde 771 6.20 TL 54 TL
Canvas Quest Yüzde 162 4.20 TL 11 TL
Damned Hours Yüzde 2471 2.10  TL 54 TL
Didactic Jesus Game Yüzde 626 6.20 TL 45 TL
Death Cave Yüzde 187 11.50 TL 33 TL
Do You See the Waving Cape Yüzde 187 11.50 TL 33 TL
Dwarves: Build and Survive Yüzde 131 19.50 TL 45 TL
Edge Yüzde 414 10.50 TL 54 TL
Epic Dragon Yüzde 100 11 TL 21.99 TL
Escape It Yüzde 449 8.20 TL 45 TL
Escape Yourself Yüzde 94 54 TL 105 TL
Fastraq Yüzde 99.90 11 TL 21.99 TL
Ferrule Instincts Yüzde 214 10.50 TL 33 TL
Fine Sweeper Yüzde 465 11.50 TL 65 TL
Follow the Cat Yüzde 414 10.50 TL 54 TL
Game Dashboard Yüzde 465 11.50 TL 65 TL
Gravity Field Yüzde 710 10.50 TL 85 TL
HardPunch: Subverse Yüzde 576 18.50 TL 125 TL
Horrid Henry’s Krazy Karts Yüzde 468 18.50 TL 105 TL
Jumpy Ball Happy Fun Time Yüzde 162 4.20 TL 11 TL
Longeyed Proj Yüzde 363 20.50 TL 95 TL
Malody V Yüzde 106 16 TL 33 TL
My Pleasure Yüzde 510 20.50 TL 125 TL
Nemesis Island Yüzde 176 85 TL 235 TL
Oh Ship Arena Yüzde 424 2.10 TL 11 TL
Other Realms Yüzde 279 33 TL 125 TL
Renova Yüzde 1059 8.20 TL 95 TL
Romancing The Kingdom Yüzde 377 22 TL 105 TL
Santo Island Incident Yüzde 414 10.50 TL 54 TL
Seal World Yüzde 122 9.90 TL 21.99 TL
Signs of Life Yüzde 483 18 TL 105 TL
Skull Head World Yüzde 96 23 TL 45 TL
Stories of Submission: Learn Your Place Yüzde 414 10.50 TL 54 TL
Stories of Submission: Enter the Cuck? Yüzde 468 18.50 TL 105 TL
Street’s Disciple Yüzde 106 85 TL 175 TL
Strategy Battles? Yüzde 947 2.10 TL 21.99 TL
Take Town Yüzde 131 19.50 TL 45 TL
The Black Knight Yüzde 146 21.99 TL 54 TL
The Bird’s Realm 3 Yüzde 255 6.20 TL 21.99 TL
The Falling Nights Yüzde 414 10.50 TL 54 TL
Trialtime Reborn – Full Game Yüzde 432 6.20 TL 33 TL
Waking Knightmare Yüzde 377 22 TL 105 TL
Warsim: The Realm of Aslona Yüzde 539 15.50 TL 99 TLKaynak:https://steamdb.info/
3 ay
Redmi Band 2 geliyor: İşte sızdırılan özellikleri ve şaşırtan uygun fiyatı
Redmi Band 2 tasarımı
Akıllı bileklik sektörü zaman zaman hareketleniyor ve kullanıcıların ilgisini çekiyor. Çinli firmanın en yeni akıllı bilekliği Redmi Band 2 karşınızda.Ayrıca Bkz.En ucuz Mi Band iş yapar mı? "Redmi Band incelemesi"Redmi Band 2 ekranı ile dikkat çekiyorKullanıcıların artık büyük ekranlı cihazlara ilgi gösterdiğini fark eden Redmi'nin bu ürünündeki ekranı önceki Redmi Band cihazlarına göre daha büyük. Bu cihaz 1.47 inçlik geniş ekranı ve 9.99 mm'lik kalınlığı ile kullanıcıların beğenisine sunulacak.2020 yılında satışa sunulan Redmi Band'in ekranı 1.08 inç ve bu ekran renk konusunda TFT teknolojisine sahip. Redmi Band 2'nin gövdesi bir önceki Redmi Band jenerasyonundan yüzde 79 daha büyük.Redmi Band 2'nin 99 yuan karşılığında satın alınabileceği öğrenildi. Bu fiyat ilgili vergiler olmadan 265 TL'ye tekabül ediyor. Redmi Band 2 ülkemizde satışa sunulursa oldukça rağbet görebilir. Elimizdeki bilgiler şimdilik bu kadar.
Kaynak:https://www.gizmochina.com/2022/12/25/xiaomi-redmi-band-2-display-dimensions-confirmed/
3 ay
Samsung'a rakip olacak: TSMC haftaya 3 nm işlemciler üretmeye başlayacak
TSMC 3 nm işlemci üretimi
Tayvan'da 3 nm işlemciler üreteceği belirtilen bir fabrika için bir tören hazırlanıyor. Bu tören 29 Aralık 2022 tarihinde düzenlenecek. “Tayvan'da 2023 yılından önce 3 nm işlemci üretilecek!” diyen Wei Zhejia'nın kullanıcılara verdiği sözü tutacağına kesin gözüyle bakılıyor. Zira TSMC 29 Aralık 2022'de bu fabrika sayesinde görkemli bir açılış töreni eşliğinde ilk 3 nm işlemcisini üretecek ve haftaya seri üretime başlayacak.Ayrıca Bkz.TSMC ilk Avrupa fabrikası için görüşmelere başladıSamsung ve TSMC rekabete hazır: 3 nm işlemci savaşıAkıllı telefon kullanıcılarının 3 nm üretim sürecini yakından takip ettiği biliniyor. TSMC Başkanı 3 nm işlemcilerin iyi bir verimlilik oranına sahip olduğunu ve bu yonga setlerinin 2023'ün dördüncü çeyreğinde ortalığı kasıp kavuracağını düşünüyor.Samsung Electronics ise bu yılın temmuz ayında 3 nm yonga setlerinin üretimi için kollarını sıvadığını duyurmuştu ancak Samsung alınan bir bilgiye göre seri üretim konusunda TSMC'yi geride bırakamayacak.Ayrıca Güney Koreli teknoloji firmasının 3 nm işlemcilerini ilk olarak kripto para madenciliğiyle ilgilenen Çinli müşterilere satacağı belirtildi. 
Kaynak:https://www.gizchina.com/2022/12/25/tsmcs-3nm-process-technology-will-be-mass-produced-next-week/
3 ay
Mozilla 18 yıllık Firefox hatasını nihayet ortadan kaldırdı
Firefox Bug 290125 isimli hata
Mozilla'nın 9 Kasım 2004 tarihinde yayımlanan Firefox adlı tarayıcısının 1.0 sürümünde tespit edilen Bug 290125'in 12 Nisan 2005'te rapor edildiği ortaya çıktı. Bu hata Firefox 1.0.3'ün yayımlanmasından birkaç gün önce bildirildi ancak yıllardır bir şekilde kullanıcıları rahatsız etti.Ayrıca Bkz.Mozilla VPN ve Firefox Relay hizmetleri tek paketteFirefox kullanıcıları Bug 290125'ten nasıl etkilendi?Bug 290125 bir konumlandırma hatasından ibaretti. İlk cümlenin ilk harfini sola doğru kaydırırken o harfin bulunduğu satırın yüksekliği ile konumunu yok sayan Firefox, kullanıcı deneyimi için son derece kötü olan bir manzaranın ortaya çıkmasına sebep oluyordu.Opera 7.5 (veya daha üst bir sürüm) ve Safari 1.0 (veya daha üst bir sürüm) bu sorunu yıllar önce yok etmeyi başarmıştı. Mozilla ise bu probleme önem vermeyip başka hataların giderilmesi için kolları sıvadı.Mozilla Firefox logosu
Mac kullanıcıları için de bir kâbusa dönüşen ilgili hatanın 2007 yılında yayımlanan Firefox 3.0 ile giderildiği düşünüldü ancak 2014 yılında bu karardan vazgeçildi çünkü Mozilla'nın işaretleme dili ile ilgili yürürlüğe koyduğu kurallar değiştirilmişti.Firefox 110 önümüzdeki yılın şubat ayında indirilebilecek ve böyle bir soruna sahip olmayacak.
Kaynak:https://www.howtogeek.com/856212/mozilla-just-fixed-an-18-year-old-firefox-bug/
3 ay
PlayStation'dan özel video! Gran Turismo 25. yaşını kutluyor
Gran Turismo PlayStation 5 görseli
PlayStation için son derece kıymetli bir seri olan Gran Turismo artık çeyrek asırlık bir marka. 4 Mart 2022'de Gran Turismo 7 ile karşımıza bir kez daha çıkan bu seri için yayımlanan ilgili video binlerce kişi tarafından izlendi.Ayrıca Bkz.PlayStation'ın efsane yarış oyunu Gran Turismo, PC'ye gelebilirPlayStation ve Gran Turismo bir arada: Kutlama videosuGünümüzdeki yarış oyunlarına ilham kaynağı olmayı başaran Gran Turismo, 5 yıl önce bir spor aracının bir yarış otomobiline dönüştürülebileceğini gösteren Turismo Sport yapımıyla çığır açtı. Polyphony Digital'ın bir numaralı ismi olan Kazunori Yamauchi bu serinin satış adedi konusunda 25 yılda 90 milyonu aştığını duyurdu. Yamauchi'nin bu başarıdan dolayı Gran Turismo ile vakit geçirmeyi tercih eden herkese minnettar olduğu öğrenildi.PlayStation, Gran Turismo serisinden çeşitli görüntülerin kullanıldığı dört buçuk dakikalık retrospektif bir video yayımladı.


Kaynak:https://www.gameinformer.com/2022/12/23/playstation-celebrates-25-years-of-gran-turismo-with-retrospective-video
Kaynak:https://www.destructoid.com/gran-turismo-25th-anniversary-90-million-sales-playstation/?utm_source=feedly&utm_medium=rss&utm_campaign=gran-turismo-25th-anniversary-90-million-sales-playstation
Kaynak:https://blog.playstation.com/2022/12/22/celebrating-25-years-of-gran-turismo/
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
DH Uygulaması
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
DH App Store Uygulaması DH Google Play Store Uygulaması
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.
DH Mobil Uygulaması
Yeni bir sürüme kadar uyarıyı gizle