Uygulama ile Aç Kapat butonu
Kayıt
Arama butonu

Yarbay
11 Aralık 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
6 üye
Görüntülenme (?)
221 (Bu ay: 3)
Gönderiler Hakkında
5 yıl
8k oled vr gözlük 399$ çıkacak
geçen samsung vr ile video izlerken pixelleşmelerin olmadığı bir vr hayal ettim ne güzel olurdu. şimdi öncelikle elimdeki telefon note 8 vr set ise gear vr son versiyon. merak ettiğim oculus rift ve htc vive içinde video izlerken pixel sorunu varmı? varsa deneyebilen eğer gear vr ile arasındaki farklar neler?

şimdi nette araştırırken buldum 2018 de çıkıyormuş bu ürün 90hz panel tarama hızı oled ve 8k çözünürlük diyor fiyatıda 399$ olucakmış eğer böyle olursa pixel sorunu çözülür gibi ayna gibi görüntü istiyorum
https://www.engadget.com/2017/10/12/pimax-8k-vr-headset/

şuan piyasada istediğim gibi pixel sorunu olmayan headset var mı?
5 yıl
John McAfee BTC 3 Yıl İçinde 500BİN$ Olmazsa Ç*künü Yiyecek!
Wall Street stratejisti Tom Lee, Bitcoin’in 2022 yılına kadar 55 bin Dolar’a kadar yükseleceğini belirtmişti.

Hisse senedi analisti Ronnie Moas ise önümüzdeki yılda 5000$’a yükseleceğini ve önümüzdeki 10 yılda ise 25-50 bin Dolar arasında bir seviyede olacağını ifade etmişti.

Bitcoin’in değeriyle ilgili tahmin yürüten bir başka isim ise Jameson Lopp’du. Lopp, 7 yıllık trendin sürmesi halinde Bitcoin’in 2020 yılında 250 bin Dolar olacağını yazmıştı.

2016 yılının sonlarında yaptığı bir analizde Bitcoin’in değerinin 2 bin Dolar’ı geçeceğini doğru bir şekilde tahmin eden ünlü analist Kay-Van Petersen, fiyatın 10 yıl içerisinde 100 bin Dolar’ı aşacağını belirtti.

John McAfee: Bitcoin, 500 bin Dolar olacak, gerçekleşmezse penisimi yiyeceğim
Bitcoin’in gelecekteki değeriyle ilgili son olarak McAfee’nin kurucusu ABD’li bilgisayar programcısı John McAfee yorum yaptı.

McAfee, kişisel twitter hesabından şunları yazdı:

“Bitcoin, 3 yıl içerisinde 500 bin Dolar’ı aşacak. Bahse var mısınız?”

Bu tweet’ten kısa bir süre sonra takipçilerinden biri, “1 BTC, 3 yıl içinde mi 500 bin Dolar?” dedi.

McAfee, bu tweet’e şu yanıtı verdi:

“Eğer gerçekleşmezse ulusal televizyonda penisimi yiyeceğim.”;

McAfee’nin bu tweet’i yüzlerce retweet ve binlerce beğeni aldı.https://uzmancoin.com/john-mcafee/
5 yıl
Yüzme Havuzları Artık Yasak! İstanbulda Çağ Dışı Uygulama
Zeytinburnu Belediyesi’nden Havuz Ahlaksızlığına Yasaklama!

Zeytinburnu Belediye Meclisinin sitelerin ortasında yapılan ve ahlaksızlığa yol açan açık havuz yapımına yasak kararına beklendiği üzere CHP’li üyeler ve Kemalist medyanın tepkisi gecikmedi.  Kaynak: Zeytinburnu Belediyesi’nden Havuz Ahlaksızlığına Yasaklama!

Zeytinburnu Belediyesi yeni bir imar düzenlemesi yaparak sitelerde açık havuz inşasını yasaklarken, büyük sitelere ayrı bina şeklinde mescit yapımını zorunlu hale getirdi. İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün 28 Kasım 2017 tarihli teklifi ve İmar Komisyonu görüşü doğrultusunda hazırlanıp Zeytinburnu Belediye Meclisi tarafından oy çokluğuyla kabul edilen karara CHP’li üyeler karşı çıkıp ret oyu verdi.Belediye Meclisi’nden geçen kararla ilçede yapılacak sitelerde açık havuz yasaklandı. Daha önce sınır olmayan 1 artı 1 konutların oranı ise yüzde 15’e çekildi, ayrıca her siteye mescit şartı kondu. Buna göre parsel alanı 10 bin metre ve daha büyük parsellerde yapılması zorunlu olan mescit, bloklardan bağımsız ve ayrık olacak.Öte yandan Belediye Meclisinin kararı beklendiği üzere Kemalist çevrelerin tepkisiyle karşılaştı. CHP’li üyeler karara itiraz edeceklerini açıklarken, Cumhuriyet, Sözcü gibi yayın organları ise “Zeytinburnu Belediyesi yaşam tarzı dayatıyor” manşetleriyle konuyu okuyucularına duyurmayı tercih ettiler. Kaynak: Zeytinburnu Belediyesi’nden Havuz Ahlaksızlığına Yasaklama!
http://www.haksozhaber.net/zeytinburnu-belediyesinden-havuz-ahlaksizligina-yasaklama-100207h.htm
5 yıl
1 Bitcoin 67.500 TL Oldu!
yazıyla altmış yedi bin beş yüz lira.

amerikan hükümeti resmen bitcoini kabul etti. artık bitcoin abd borsalarına giriyor talep patladı. 15.000$ dolar seviyesine ulaştı.uzmanlar 2018 yılı içerisinde 100.000$ dolar olacağına işaret ediyor.

yatırım yapan kazanmaya devam ederken yatırım yapmayan araştırmayan kesim patlayacak diye kendini avutuyor..
6 yıl
Bitcoin Yarın 55.000 tl olabilr.
bitcoin bugün 11.8800$ dolara ulaşarak rekor kırdı ama şuanda yerli borsalar açılmadığı halen 46.000 tl fiyatı hakim. yarın borsaların açılmasıyla birlikte tl yatırma işlemleri onaylanacak ve yüklü alımlar ile bitcoin fiyatı 55.000 tlye ulaşacağını düşünüyorum.

kısaca şimdi 1 bitcoin almayı başarabilen yarın havadan 10.000 tl kazanabilir. yatırım tavsiyesi değildir.
6 yıl
ABD Black Friday de 200.000 Silah satıldı


indirimi fırsat bilen abdli otomatik ve taramalı sihallara akın etti.

Türkiye dahil tüm dünyada sabırsızlıkla beklenen ve ateşli silahlar da dahil tüm ürünlerin indirimlerle tüketicilere sunulduğu "Black Friday"de ABD´de 200 binden fazla silah satıldı.

Silah satın alımlarında yapılan devlet geçmiş sorgulama talebi sayılarına göre bu yıl Black Friday, 1998´den bu yana tek günde en fazla silah satışı gerçekleşen gün oldu.
http://www.hurriyet.com.tr/kara-cumada-200-binden-fazla-silah-satildi-40659653
6 yıl
Bitcoin Caiz Değildir! Diyanet İşleri Bşkanlığı
http://www.milliyet.com.tr/diyanet-islerinden-bitcoin-ve-ekonomi-2562710/


Diyanet İşleri'nden Bitcoin ve Ethereum yorumu
“Bitcoin ve Ethereum gibi sanal paraları yatırım amaçlı almak caiz midir?” şeklinde sorulan soruya Diyanet İşleri'nden cevap geldi. Verilen cevapta kripto paraların merkezi bir otoriteye sahip olmadığına ve bu yüzden devlet teminatı altında olmadığına dikkat çekilirken, değer kazanıp kaybetme konusunda spekülasyonlara açık olması ve kara para aklamak için kullanıldığı gerekçesiyle şu aşamada dinen uygun olmadığı belirtildi.
6 yıl
Yatırım Yapın Bitcoin Alın!
6 yıl
Bim Vişne Suyuna ZAM YAPMIŞ
2,10 olan 1 litre kutu vişne suyu 2,45 olmuş ötv zammı allah belanızı versin.
6 yıl
Yeni Yılda Vergi ve Cezalara Zam Yağacak
Maliye Bakanlığı'nın belirlediği yeniden değerleme oranında baz alınan TÜİK Ekim Ayı Yurt İçi Üretici Fiyat Endeksi (Yİ-ÜFE), 12 aylık ortalamalara göre yüzde 14,47 arttı.

Buna göre Vergi Usul Kanunu uyarınca her yıl yeniden değerleme oranını TUİK Yİ-ÜFE rakamına göre açıklayan Maliye Bakanlığı'nın, 2018 yılında esas alınacak oranı da bu ay ilan etmesi bekleniyor. Çeşitli vergi ve harçlarla ilgili kanunlarda, vergi, harç ve ceza tutarlarına her yıl yeniden değerleme oranı kadar zam yapılması öngörülüyor. Mevcut kanunlara göre Bakanlar Kurulu belirlenen sınırlar içinde kalmak kaydıyla vergi, harç ve cezalarda değişiklik yapma yetkisine sahip.

Bakanlar Kurulu'nun bu yetkiyi kullanması durumunda; cep telefonları, sabit telefonlar, emlak, çevre ve temizlik vergileri, damga vergisi, trafik cezaları, pasaport, ehliyet ve noter harçları gibi bir çok vergi, harç ve cezalar %14,47 oranında zamlanacak. Bakanlar Kurulu normal şartlarda Yİ-ÜFE verilerini baz alarak artış oranlarını belirlemekle birlikte bu oranı Yİ-ÜFE’ nin 1.5 katına kadar çıkarma yetkisi de bulunuyor. Bugün açıklanan Yİ-ÜFE verilerine göre Bakanlar Kurulu söz konusu vergi, harç ve cezaların bedellerini en fazla %21,7 oraında artırabilecek. Bugün açıklanan yıllık Yİ_ÜFE verisini baz alması halinde ise vergi, harç ve cezalara 1 Ocak 2018 tarihinden itibaren %14.47 zam yapılacak. Buna göre :

Cep Telefonları Özel İletişim Vergisi 47,7 TL’den 54,6 TL’ye;
B Sınıfı Ehliyet Harcı 418,3 TL’den 479 TL’ye;
Kırmızı Işıkta Geçme ve Hız Sınırını Aşma Cezası 206,5 TL’den 236,4 TL’ye;
Alkollü Araç Kullanmında İlk Ceza 876 TL’den 1,000 TL’ye, Tekrarlanan Hallerde 1099 TL’den 1258 TL’ye ;
Emniyet Kemeri Takmama Cezası 96,5 TL’den 110,50 TL’ye;
6 Aylık Pasaport Harcı 115,9 TL’den 132,7 TL’ye;
1 Yıllık Pasaport Harcı 169,5 TL’den 194 TL’ye,
3 Yıldan Uzun Süreli Pasaport Harcı 553,4 TL’den 633 TL’ye yükselecek.

https://haber.doviz.com/finans-haberleri/yeni-yilda-vergi-ve-cezalara-zam-yagacak/531555
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
DH Uygulaması
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
DH App Store Uygulaması DH Google Play Store Uygulaması
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.
DH Mobil Uygulaması
Yeni bir sürüme kadar uyarıyı gizle