Donanım Haber

Uygulama ile Aç Kapat butonu
Kayıt
Arama butonu
E

Haber Editörü
27 Haziran 2022
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
396 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
E
3 sa. önce
Apple, eskiyen ürünler listesini yeniledi: İşte modası geçen Apple cihazlar
Apple, eskiyen ürünler listesini yeniledi: İşte modası geçen Apple cihazlar
Apple, 1 Aralık tarihinde klasik ve eskiyen ürünler listesini güncelledi. Şirkete göre, 2013 sonu 21.5 inç ve 27 inç iMac’ler, 2014 ortası 21.5 inç iMac ve 2014 sonu 27 inç Retina 5K ekranlı iMac artık eskimiş Mac’ler arasında.5K Retina ekrana sahip ilk iMac modeli Phil Schiller tarafından “Şimdiye kadar yaptığı en çılgıncasına muhteşem Mac. Nefes kesici 14.7 milyon piksel ekran, daha hızlı CPU ve grafikler, Fusion Drive ve Thunderbolt 2 ile bugüne kadarki en güzel ve en güçlü iMac” olarak tanıtılmıştı.Apple, ayrıca Apple Watch Series 2 akıllı saati klasik ürün listesine ekledi. 2016’da tanıtılan saat, en son watchOS 6.3 güncellemesini aldı.Hangi Apple ürünleri klasik ve eski kabul ediliyor?Apple, vintage ürünler listesine 5 yıldan daha uzun bir süre boyunca üretilmeyen ve 7 yıldan eski olmayan ürünleri ekliyor. Şirket, klasik ürünler arasına aldığı cihazları için birkaç istisna dışında donanım servisi vermeyi kesiyor. Eski ürünler listesine de 7 yıldan daha uzun önce üretimden kaldırılmış ürünler ekleniyor. Eskiyen ürünlerde hiçbir istisna yok; servis sağlayıcılar eski ürünler için parça sipariş edemiyor.
Kaynak:https://support.apple.com/en-us/HT201624
E
6 sa. önce
Telefondan konum nasıl atılır? Hızlıca konum paylaşma yolları

Konumunuzu başkalarıyla paylaşmak birçok açıdan faydalıdır: Bir arkadaşınızla veya ailenizden biriyle buluşmak, yol tarifi almak ve hatta acil durumlarda… Peki, konumunuzu nasıl paylaşacağınızı biliyor musunuz? Telefondan konum atma WhatsApp, Google Haritalar gibi uygulamalar aracılığıyla yapılabildiği gibi mesajla da konum gönderilebiliyor. Şu anki konumu nasıl paylaşırım? diyenler için anlık konum atma da dahil tüm konum paylaşma yöntemleri bu rehber yazıda. Android telefon ve iPhone’da konum nasıl atılır? adım adım gösteriyoruz.
WhatsApp’tan konum nasıl atılır ??Telefondan konum nasıl atılır? Hızlıca konum paylaşma yolları
WhatsApp, mevcut konumunuzu paylaşmanıza olanak tanır; belli süreliğine canlı (hareketli) konum atma seçeneği sunar.Her iki konum paylaşma seçeneğini de kolayca erişilebilir ve platformlar arasında çalışır. Android telefon ve iOS’ta WhatsApp ile konum nasıl atılır? adım adım görelim:
Android telefondan WhatsApp konum atma ??Telefondan konum nasıl atılır? Hızlıca konum paylaşma yolları
WhatsApp konum atma Android telefonda birkaç basit adımda mümkün. WhatsApp'ı açın, bir kişiyle sohbet başlatın ve ardından konum gönderme seçeneklerinden birine dokunun.
 1. WhatsApp’ı açın ve konum atmak istediğiniz kişiyle bir sohbet başlatın.

 2. Sol alt köşede, ataş simgesine dokunun.

 3. Konum’a dokunun.

 4. Harita, bulunduğunuz yerin konumunu işaretleyecek.

 5. Sabit konum atmak için, “şu anki konumu gönder”e dokunmanız yeterli.

iPhone’dan WhatsApp konum atma ??Telefondan konum nasıl atılır? Hızlıca konum paylaşma yolları
iPhone'da WhatsApp'tan konum atma çok basit. WhatsApp uygulamasına girin ve konum atacağınız kişiyle bir yazışma başlatın. Konum gönderme seçeneklerinden birine basın.
 1. WhatsApp uygulamasını açın ve konum paylaşmak istediğiniz kişiyle bir sohbet başlatın.

 2. Sol alt köşedeki + simgesine dokunun.

 3. Konum’a dokunun.

 4. Harita üzerinde bulunduğunuz yerin konumunu göreceksiniz.

 5. Sabit konum atmak için, “şu anki konumu gönder”e dokunun.WhatsApp’tan konum gönderme, bulunduğunuz yerin konumunu paylaşmak istediğinizde en kolay yoldur. WhatsApp aracılığıyla telefondan konum atmak son derece basittir. Mevcut konum paylaşma seçeneğiyle, WhatsApp, sohbetin diğer ucundaki kullanıcıya o anki tam konumunuz (bulunduğunuz yeri) gönderir ve harita üzerinde toplu iğne simgesiyle görür.WhatsApp’ın konumunuzu doğru algılaması için telefonunuzda gizlilik ayarlarından gerekli izinleri vermeniz gerekir. WhatsApp’ın konumunuza erişmesi için izin vermezseniz, konum atma aşamasında izni vermeniz istenecektir.

Ayrıca Bkz.WhatsApp artık kendinize mesaj atmanıza izin veriyor
Hareketli konum nedir, nasıl atılır ??Telefondan konum nasıl atılır? Hızlıca konum paylaşma yolları
Hareketli konum nedir? kısaca tanımlamak gerekirse; WhatsApp’ta hareketli konum özelliği, gerçek zamanlı konumunuzu belli süreliğine kişiyle paylaşmanıza olanak tanır. Peki WhatsApp canlı konum nasıl atılır? adım adım görelim:
 1. WhatsApp'ta canlı konum paylaşmak istediğiniz kişinin profiline gidip bir sohbet başlatın.

 2. Ataşa veya + simgesine dokunun.

 3. Konum’a dokunun.

 4. Mevcut konumu paylaş’a dokunun.

 5. Konumu ne kadar süreyle paylaşmak istediğinizi seçin.

 6. Mavi gönder simgesine dokunun.Canlı konum paylaşma isteğe bağlıdır, ne kadar süreyle paylaşacağınızı kontrol edebilirsiniz. Ayrıca dilediğiniz zaman canlı konum paylaşımını durdurabilirsiniz. Canlı konumunuzu paylaştığınız kişiler, paylaştığınız konumu sabit küçük bir resim olarak görmeye devam eder, resme dokunarak güncel konumunuzu görebilirler. Canlı konum izleme, yalnızca paylaştığınız kişi tarafından yapılabilir, başka hiç kimse canlı konumunuzu göremez.

Google Haritalar ile konum nasıl atılır ???Telefondan konum nasıl atılır? Hızlıca konum paylaşma yolları
Google Haritalar, telefondan konum atmanın yollarından biridir. Anlık konumunuzu biriyle sınırsız süreliğine veya belirlediğiniz süre için paylaşabilir veya bulunduğunuz yerin konumunu hızlıca atabilirsiniz. Google Maps ile telefondan konum nasıl gönderilir? adım adım görelim:
Android telefondan Google Haritalar konum atma ??Telefondan konum nasıl atılır? Hızlıca konum paylaşma yolları
Google Haritalar aracılığıyla Android telefondan konum atma çok hızlı, zahmetsizdir. Google Maps'i açın ve haritada konuma basılı tutun, ardından konum atmanızı isteyen kişiyle paylaşın.
 1. Google Haritalar’ı açın.

 2. Paylaşmak istediğiniz konuma dokunup basılı tutun.

 3. Açılan pencerede Paylaş butonuna dokunun.

 4. Rehberinizdeki biriyle paylaşmak için, kişiyi seçin.

 5. Mesajlar, WhatsApp veya başka uygulamadan paylaşmak için, Diğer’e dokunun.

 6. Uygulamayı seçin.

iPhone’dan Google Haritalar konum atma ??Telefondan konum nasıl atılır? Hızlıca konum paylaşma yolları
Google Haritalar, iPhone'da konum atmanın hızlı yollarından birisidir. Konum göndermek veya paylaşmak için tek yapmanız gereken; haritada konumu işaretlemek ve paylaş seçeneğini kullanmak.
 1. Google Haritalar uygulamasına girin.

 2. Harita üzerinde paylaşmak istediğiniz konuma dokunup basılı tutun.

 3. Paylaş butonuna dokunun.

 4. WhatsApp, Mesajlar veya başka bir uygulamayı seçin.

 5. Konum atmak istediğiniz kişiyi seçin ve gönderin.Google Haritalar uygulamasını kullanarak konum atmak ve konum paylaşmak son derece basittir. Android telefon veya iOS cihazınızda Google Haritalar uygulamasının yüklü olması ve bir Google hesabıyla giriş yapılmış olması gerekir. Konum paylaşma sırasında, Google Haritalar’ın telefonunuzdaki kişileri listelemesi için, uygulamanın kişilerinize erişim izni verdiğinizden emin olun.

Ayrıca Bkz.Telefondan silinen fotoğrafları geri getirme yöntemleri
Mesajla telefondan konum nasıl atılır ??Telefondan konum nasıl atılır? Hızlıca konum paylaşma yolları
Konum atmanın pratik yollarından biri, geleneksel mesajlaşma uygulamasını kullanmaktır. Google Haritalar, WhatsApp gibi konum paylaşma uygulamalarına gerek duymadan bulunduğunuz yerin konumunu atabilirsiniz. Android ve iOS telefondan konum atma nasıl yapılır? görelim:
Google Mesajlar ile telefondan konum atma ??Telefondan konum nasıl atılır? Hızlıca konum paylaşma yolları
Konum atmak için bir uygulamaya ihtiyacınız yok. Telefonunuzda yüklü gelen Google Mesajlar ile bulunduğunuz konumu gönderebilirsiniz. Canlı konum gönderme gereği duymadığınızda en hızlı seçenektir.
 1. Google Mesajlar’ı açın ve konumunuzu paylaşmak istediğiniz kişiyle bir konuşma başlatın.

 2. Sol alt köşedeki + butonuna dokunun ve Konum’u seçin.

 3. Konum atmak istediğiniz kişiyi seçin ve ok işaretine basarak mevcut konumunuzu paylaşın.

 4. Alıcı, Google Haritalar linkine dokunduğunda bulunduğunuz konumu görecektir.

iPhone mesajla konum atma ??Telefondan konum nasıl atılır? Hızlıca konum paylaşma yolları
iPhone'da mesajlaşmak için iMessage'ı kullanıyorsanız, ek bir uygulama yüklemeden mevcut konumunuzu paylaşabilirsiniz.
 1. Mesajlar’ı açın ve konumunuzu göndermek istediğiniz kişiyle bir sohbet başlatın.

 2. Sohbet ettiğiniz kişinin simgesine dokunun.

 3. Mevcut konumunuzu atmak için “Şu anki konumumu gönder”e dokunun.

 4. Konumunuzu paylaştıktan sonra alıcı, konumunuzu harita üzerinde görecektir.

 5. Bitti’ye dokunun.İster bir arkadaşınıza ilk kez gidecek olun, ister aileden biriyle şehirde bulaşacak olun, küçük bir navigasyon yardımı faydalı olabilir. Bazen bulunduğunuz konumu paylaşmak yerine konumunuzu birisiyle uzun süre paylaşmanız gerekir. Telefonunuzu kullanarak konum göndermenin birkaç yolu vardır. En çok kullanılan iletişim uygulamalarından biri olduğundan WhatsApp’ta konum nasıl atılır? başta olmak üzere telefondan konum atma yollarından bahsettik.
Kaynak:https://faq.whatsapp.com/577240442872395
E
7 sa. önce
Apple'ın hız canavarı yolda: 96GB RAM'li MacBook Pro geliyor
Apple'ın hız canavarı yolda: 96GB RAM'li MacBook Pro geliyor
Apple’ın yakında M2 Max işlemcili 14 inç ve 16 inç MacBook Pro modellerini çıkarması bekleniyor. Yeni görünümlü MacBook Air, M2 işlemcili eski görünümlü 13 inç MacBook Pro’nun ardından M2 Pro ve M2 Max çipli Mac bilgisayarlar gelecek. Gelecek MacBook Pro modeli, Geekbench testine sokuldu. Apple M2 Max işlemcili 96GB RAM’li MacBook Pro modeli geliyor.M2 Max işlemciyle geliyorM2 Max çipli, 96GB RAM’li ve macOS 13.2 üzerinde çalışan MacBook Pro modeli, Geekbench testinde ortaya çıktı. Geekbench 5 benchmark veri tabanında yer alan Mac modelinin tek çekirdekte 1889 puan, çok çekirdekte 14586 puan aldığı görülüyor. Mac 14.6 model numaralı MacBook Pro’nun Ekim 2021’de piyasaya sürülen M1 Max işlemcili modelin halefi olacağı anlaşılıyor.Ayrıca Bkz.Apple M2 Max performans bilgileri ortaya çıktıMacBook Pro Türkiye fiyatları ne durumda?Şu anda Apple M1 Pro işlemcili 14 inç ve 16 inç MacBook Pro’lar, maksimum 64GB RAM’e kadar yapılandırılabiliyor. Yeni 13 inç MacBook Pro, maksimum 24GB RAM'e kadar yapılandırılabiliyor. Apple Türkiye Online Mağazası’nda satışta olan en pahalı MacBook Pro’nun başlangıç fiyatı; 72.000 TL. 64GB RAM, 8TB SSD depolama gibi fantastik bir yapılandırma seçimiyle 16 inç MacBook Pro fiyatı Türkiye’de 124.000 TL’ye kadar çıkıyor. 96GB RAM’li M2 Max işlemcili 16 inç MacBook Pro’nun fiyatı ne kadar olur dersiniz?


Kaynak:https://www.gsmarena.com/apples_m2_max_chip_runs_geekbench_on_an_upcoming_macbook_pro-news-56712.php
E
9 sa. önce
Elon Musk, Tim Cook ile görüştü: Yanlış anlaşılmalar düzeltildi
Elon Musk, Tim Cook ile görüştü: Yanlış anlaşılmalar düzeltildi
Kendi sosyal medya platformunda Tim Cook’a ateş püsküren Elon Musk, Apple kampüsünde görüşme sonrası şaşırtıcı tweetler attı, bazı tweetleri de sildi. Peki, Twitter, App Store’dan kaldırılacak mı?Ayrıca Bkz.Twitter'ın COVID-19 politikası değişti: Dezenformasyon serbest!Tim Cook'u yerinde ziyaret ettiElon Musk, bu haftanın başlarında Apple’ın sözde sansürü gerekçe göstererek Twitter’ı App Store’dan kaldıracağını iddia etmişti. Ayrıca Apple’ın yüksek vergi kesintisini dile getirmişti. Musk, Tim Cook ile görüştü ve sorunların çözüldüğünü söyledi.


Musk’ın tweetine göre Apple kampüste gerçekleşen toplantı iyi geçti ve Twitter, App Store’dan kaldırılmayacak. Cook ile görüşme sonrası sakinleşen Musk, bazı tweetlerini sildi.App Store’un uygulama içi satın alıma işleminde uyguladığı %30 oranında komisyondan yakınan Musk, yaklaşık bir ay önce Twitter iOS uygulamasına özel mavi tik alma satın alma programını başlattı ancak sonrasında kötüye kullanım nedeniyle durdurdu. Tekrar açılacağı söylendi ancak yine ertelendi.Sosyal medya platformunda ikili birbirlerini takip ediyor. Yaptığı köklü değişikliklerle sık sık gündeme gelen Musk, şimdilik durulmuşa benziyor, ikilinin arasındaki buzlar da kırılmış gibi görünüyor.
Kaynak:https://9to5mac.com/2022/11/30/elon-musk-twitter-app-store-drama/
E
dün
PS5 için PlayStation turnuvaları başlıyor: İşte ödüller
PS5 için PlayStation turnuvaları başlıyor: İşte ödüller
Sony, PlayStation turnuvalarını PS5’e getireceklerini duyurdu. Düzenli aralıklarla kısa turnuvalara odaklanacak eSpor özelliği, tüm PlayStation 5 kullanıcılarına açılacak ve oyuncular doğrudan konsoldan kaydolabilecek.Ödüllü PlayStation TurnuvalarıYeni PlayStation Turnuvaları sistemi, oyuncuların etkinlikleri bulmalarını, sonuçları takip etmelerini ve oynama zamanı geldiğinde bilgilendirilmelerini sağlayan PS5 aktivite kartları ve bildirimlerden yararlanan yeni bir kullanıcı arayüzü ile geliyor. eSpor mücadeleleri ana ekran bölümünden takip edilebilecek. Discord topluluk kanalı, grup sohbeti, röportajlar, oyun oturumlarına ev sahipliği yapacak.Özel açılış programı: Win-A-ThonPlayStation Plus üyeliği olan herkes, turnuvalara katılabilecek. Sony, ilk oyunların FIFA 23, Guilty Gear Strive, NBA 2K23 olacağını söyledi.Oyun içi paradan nakit paraya, PlayStation’dan deneyimlere, ödüller çeşitlilik gösterecek. Sony, 1 Aralık - 30 Ocak tarihleri arasında oyuncuların bölgesel turnuvalardaki başarı oranına göre ödüllendirilecekleri Win-A-Thon liderlik tablosu etkinliği düzenleyecek. Bu turnuvaya PS4 kullanıcıları da katılabilecek.


Kaynak:https://blog.playstation.com/2022/11/29/playstation-tournaments-on-ps5-officially-launches-today/
E
dün
OnePlus, Samsung'un yolundan gidiyor: 4 yıl büyük güncelleme
OnePlus, Samsung'un yolundan gidiyor: 4 yıl büyük güncelleme
Samsung’un ardından OnePlus da telefonları için güncelleme taahhüdü verdi ancak bu, yeni modelleri kapsayacak.Üst seviye modellerle sınırlı olacak2023 ve daha yeni OnePlus telefonlar, 4 yıl büyük OxygenOS güncellemesi, 5 yıl güvenlik yamaları alacak. Bu güncelleme takvimine hangi modellerin dahil edildiği açıklanmadı ancak OnePlus 11 serisi gibi üst seviye telefonlara öncelik vermesi şaşırtıcı olmayacaktır.Ayrıca Bkz.Samsung, Android güncellemelerini daha da hızlı dağıtmak istiyorOnePlus, ayrıca 2023’ün ilk yarısında tanıtacağı OxygenOS 13.1 ile gelecek yenilikleri paylaştı. Spotify desteğiyle, yenilenmiş her zaman açık ekran (always on display), performansı artırmak için yapay zeka destekli bellek yönetimi, Dolby Atmos tabanlı uzamsal ses, ikinci nesil özel veri alanı, yeni Aquamorphic tasarım dili, OxygenOS 13.1 özellikleri arasında.Samsung da üst seviye telefonları için 4 yıl Android güncellemesi, 5 yıl güvenlik güncellemesi sunacağını duyurmuştu. Google, Pixel 6 serisinden bu yana 5 yıl boyunca güvenlik güncellemesi veriyor. Apple tarafında, iPhone’lar 5 yıl büyük güncelleme alıyor, eski modeller de ara ara kritik güvenlik güncellemeleri alıyor.
Kaynak:https://www.engadget.com/oneplus-os-security-updates-four-years-090049695.html
E
dün
Bilgisayar (PC) özelliklerine bakmanın 6 yolu

Zaman zaman bilgisayar özelliklerine bakma ihtiyacı duyuyoruz. Bilgisayara bir oyun yüklerken veya Windows’u yükseltmeden önce sistem özelliklerini bilmek faydalı. Ayrıca bilgisayar düzgün çalışmadığında sorunu gidermek adına RAM, işlemci, ekran kartı gibi önemli bileşenlerin modelini bilmenin faydası olur. Bilgisayar yavaşladığında parçasını değiştirmeniz gerekip gerekmediğini veya yeni bir bilgisayar satın almanın zamanının gelip gelmediğini doğrulamak için PC özelliklerine bakma ihtiyacı duyabilirsiniz. Peki, PC özelliklerine nasıl bakılır? İşte Windows 7 laptop veya Windows bilgisayar özelliklerini öğrenme yolları:
Bilgisayar özelliklerine nasıl bakılır ???Bilgisayar (PC) özelliklerine bakmanın 6 yolu
Bilgisayar özelliklerine nereden bakılır? Ayarlar uygulaması, sistem bilgisi, DirectX tanı aracı, Powershell, komut istemi aracılığıyla ekran kartı, işlemci ve anakartınızın özelliklerinden Windows sürümü ve güncellemelere kadar sistem özelliklerine ilişkin birçok bilgiye ulaşabilirsiniz. İşte 5 farklı yolla Windows 10 bilgisayar özelliklerine bakma:
Ayarlar ile PC özelliklerine bakma ??Bilgisayar (PC) özelliklerine bakmanın 6 yolu
Hakkında sayfası, işlemci, bellek, Windows yükleme ayrıntıları gibi temel sistem özelliklerini içerir. Ayarlar uygulamasıyla tüm PC özelliklerine bakmak için şu adımları takip edin:
 1. Ayarlar’ı açın.

 2. Sistem’e tıklayın.

 3. Hakkında’ya tıklayın.

 4. Cihaz özellikleri bölümünde işlemci, sistem belleği (RAM), mimari (32 bit/64 bit), kalem desteği hakkında bilgi alabilirsiniz.Yeri gelmişken, Windows özellikleri nereden bakılır? sorusunu da yanıtlayalım. Windows teknik özellikleri bölümü altında Windows özelliklerine bakabilirsiniz. Edisyon, kullandığınız Windows sürümünü (Windows 10 Pro, Windows 10 Home gibi) gösterir. Sürüm, şu anda bilgisayarda bulunan Windows sürümünü gösterir ve sürüm numarası belli aralıklarla yayınlanan güncellemelerle değişir. Yüklenme tarihi, son özellik güncellemenin kurulduğu tarihi belirtir. İS derlemesi, sürümün yapı numarasını gösterir. İlk beş sayı sürümü temsil ederken noktadan sonraki her şey en son kalite güncellemesini temsil eder. Deneyim, bilgisayarda yüklü olan servis paketi sürümünü gösterir.
Ayrıca Bkz.Ekran kartı öğrenme yöntemleri: Bilgisayar ekran kartı özelliklerine nasıl bakılır?
Sistem bilgisi ile bilgisayar özelliklerine bakma ??Bilgisayar (PC) özelliklerine bakmanın 6 yolu
Windows 10’daki Sistem Bilgisi uygulaması, PC’nin özelliklerine bakmak için en iyi seçeneklerden biridir. Bilgisayarın donanım özelliklerini öğrenmek için şu adımları izleyin:
 1. Başlat’ı açın.

 2. Arama kutucuğuna “msinfo32” yazıp çıkan sonuçlardan Sistem Bilgisi uygulamasına tıklayın.

 3. Sol bölmede Sistem Özeti kategorisini seçin.

 4. Sağda bilgisayar özellikleri çıkacak.

 5. Bileşenler altında Ekran’a tıklayıp ekran kartı özelliklerini de öğrenebilirsiniz.

DirectX tanı aracı ile bilgisayar özelliklerine bakma ?Bilgisayar (PC) özelliklerine bakmanın 6 yolu
Farklı sistem sorunlarını gidermek için kullanılabilen DirectX tanı aracı, laptop özelliklerine bakmanın bir başka yolu. Hakkında sayfasından öğrenebildiğiniz birçok teknik özelliği bu araçla da alabilirsiniz. DirectX tanı aracı ile Windows 10 bilgisayarınızın özelliklerini kontrol etmek için şu adımları izleyin:
 1. Başlat’ı açın.

 2. Arama kutucuğunda “Dixdiag” yazarak DirectX tanı aracını açın.

 3. Sistem sekmesine tıklayın.

 4. Sistem bilgisi bölümü altında, bilgisayarın özellikleri çıkacaktır.

 5. Ekran kartı özelliklerine bakmak için Ekran sekmesine gidin.

Powershell ile bilgisayar özelliklerine bakma Bilgisayar (PC) özelliklerine bakmanın 6 yolu
Windows 10 PC özelliklerine bakmanın bir başka yolu da, PowerShell. PowerShell ile bilgisayarın özelliklerine nasıl bakılır? adım adım görelim:
 1. Başlat’ı açın.

 2. Arama bölümüne “PowerShell” yazın ve Yönetici olarak çalıştır seçeneğine tıklayın.

 3. Bilgisayar özelliklerini öğrenmek için “Get-ComputerInfo” komutunu yazın.

CMD ile bilgisayar özelliklerini öğrenme ??Bilgisayar (PC) özelliklerine bakmanın 6 yolu
Komut istemi, bilgisayarın teknik özelliklerini öğrenmenin alternatif bir yoludur. Komut istemi ile bilgisayar özelliklerini bulmak için şu adımları izleyin:
 1. Başlat’ı açın.

 2. Komut istemi olarak aratın.

 3. Yönetici olarak çalıştır seçeneğini seçin.

 4. PC özelliklerine bakmak için, systeminfo komutunu girin.


PC özelliklerini gösteren program ??Bilgisayar (PC) özelliklerine bakmanın 6 yolu
Bilgisayarın tüm özelliklerine bakmak için üçüncü parti bir araç kullanabilirsiniz. Örneğin; Speccy ile PC’nizin özelliklerini kolayca görüntüleyebilir ve ihtiyacınız olan bilgiyi hızlı bir şekilde bulabilirsiniz. Ücretsizdir!Bilgisayarın içindeki donanımı bilmeniz her zaman iyidir. Bilgisayarınızı satarken tüm özelliklerini listelemeniz alıcının ihtiyaç duyduğu bilgileri verir ve ücreti belirlemenizde yardımı olur. Bilgisayarınızın mevcut teknik özelliklerine bakarak hangi parçanın değiştirilmesi gerektiğini belirleyebilirsiniz. Donanım veya başka bir performans sorunu yaşadığınızda çözüm için teknik desteğe sistem özellikleri bilgisini vermeniz gerekebilir. Ekran kartı sürücü güncelleme işleminde tam model numarasını bilmeniz gerekir. Yeni bir oyun satın almadan bilgisayarınızın kaldırıp kaldırmayacağını öğrenmek için sistem özelliklerine bakmanız gerekir.Neden ne olursa olsun, Windows bilgisayar ve laptop özelliklerine bakma ihtiyacı duyduğunuzda yukarıdaki basit adımlar size rehberlik edecektir.

E
dün
Huawei Watch Buds, 2 Aralık'ta tanıtılacak: Özellikleri hâlâ sır
Huawei Watch Buds, 2 Aralık'ta tanıtılacak: Özellikleri hâlâ sır
Huawei’nin kulaklıkları kasasına gizlenen akıllı saat modeli Watch Buds, kesin olarak tanıtılacak. Şirket, yeni giyilebilir ürünü Huawei Watch Buds’ın 2 Aralık’ta Çin pazarında tanıtılacağını resmen onayladı.Ayrıca Bkz.Huawei Mate X3 için geri sayım başladı! Galaxy Z Fold 4'e rakip geliyorRichard Yu: Tasarımda devrim niteliğinde bir atılımHuawei Tüketici Elektroniği Grubu CEO’su Richard Yu: “ Huawei Watch Buds, giyilebilir ürünlerin şekli ve yapısal tasarımında devrim niteliğinde bir atılım, kullanıcısına benzeri görülmemiş rahat bir deneyim sunacak” diyor.Yayınlanan teaser videosuna göre, Huawei Watch Buds, diğer akıllı saatlere benzeyecek ancak saatin kadran bölgesi açılabilecek ve bir çift gerçek kablosuz kulaklık çıkacak. Bu noktada saatin kalınlığı önemli çünkü geçmişte bu tasarım denendi ve saati fazla kalınlaştırdığından ilgi çekmedi. Huawei’nin saatin kalınlığını kontrol altında tutmayı nasıl başardığını göreceğiz.Tanıtıma az bir zaman kaldı ancak halen saatin teknik özelliklerine ilişkin bir bilgi yok. Huawei Watch Buds modelini bekleyenler için etkinliğin 2 Aralık’ta Çin’de düzenleneceğini hatırlatalım. Aynı etkinlikte Huawei Nova 10 SE ve Huawei Enjoy 50z akıllı telefonların tanıtılması bekleniyor.
E
dün
Samsung akıllı saat ve kulaklıklar, "kendin tamir et" programına eklenebilir
Samsung akıllı saat ve kulaklıklar, 'kendin tamir et' programına eklenebilir
Samsung’un yaptığı yeni marka başvurusu, şirketin kendi kendini onarma asistanı adında yeni bir mobil uygulama üzerinde çalıştığını ortaya çıkardı.Mobil uygulama geliştiriliyorSelf Repair Assistant, Samsung tarafından akıllı saatler, tabletler, cep telefonları ve kulaklıkların kendi kendi kurulumu ve kendi kendine bakımı için telefonlara yönelik bir bilgisayar uygulaması yazılımı olarak tanımlanıyor.Ayrıca Bkz.Samsung, "kendin tamir et" programı kapsamında yedek parça satışına başladıSamsung, kendi kendine tamir programını yaz aylarında Amerika’da başlattı. Program, Amerika’daki Galaxy telefon kullanıcılarına kendi cihazlarını orijinal parça ve ekipmanlarla onarım imkanı veriyor. iFixit ile iş birliğiyle başlatılan kendin tamir et programında kullanıcılara cihazı nasıl tamir edecekleri hakkında da detaylı bilgi veriliyor. Ancak bu program, Galaxy S20 serisi, Galaxy S21 serisi, Galaxy Tab S7 Plus gibi belli Samsung telefonlar ve tabletlerle sınırlı. Kullanıcılar, artık Galaxy saatlerini ve kulaklıklarını da tamir edebilecek gibi görünüyor.


Kaynak:https://www.sammobile.com/news/samsung-may-release-self-repair-assistant-mobile-app-for-diyers/
E
2 gün
Xiaomi 13, pil ömrü ile iPhone 14 Pro Max'i geçecek
Xiaomi 13, pil ömrü ile iPhone 14 Pro Max'i geçecek
Xiaomi 13 serisi, 1 Aralık’ta tanıtılacak. Xiaomi 13 pil ömrü nasıl olacak? diye merak edenler için yanıt şirketin en yetkili isminden geldi. Etkinliğe sayılı günler kala, şirketin CEO’su ve kurucusu Lei Jun, sosyal medya platformu Weibo üzerinden dikkat çekici paylaşımda bulundu.Ayrıca Bkz.Xiaomi 13 Pro iddialı skorlar ile Geekbench'te göründü!Jun: Xiaomi 13, pil ömrü uzun, ince telefon olacakLei Jun, akıllı telefonların pil ömründen çok incelikleri ve eldeki tutuş hissiyle ilgilendiğini söyledi. Paylaşılan tablo, Xiaomi 13’ün günlük normal kullanımda pilinin iPhone 14 Pro Max’ten daha uzun gideceğini gösteriyor. DOU testinde, uzun pil ömrüyle öne çıkarılan 14 Pro Max’in 1.28 puan aldığı, Xiaomi 13’ün 1.37 puana ulaştığı net bir şekilde görülebiliyor. Unutmadan, Xiaomi 13 modelinin 4500 mAh batarya ile geleceği söyleniyor.Xiaomi’nin kurucusu, ayrıca şarjı 2 güne kadar dayanabilen bir akıllı telefon üzerinde çalıştıklarını söyledi.
Kaynak:https://www.gizmochina.com/2022/11/29/xiaomi-13pro-battery-outclass-iphone14/
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
DH Uygulaması
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
DH App Store Uygulaması DH Google Play Store Uygulaması
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.
DH Mobil Uygulaması
Yeni bir sürüme kadar uyarıyı gizle