Uygulama ile Aç Kapat butonu
Kayıt
Arama butonu

Yüzbaşı
08 Aralık 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
16 üye
Görüntülenme (?)
116 (Bu ay: 2)
Gönderiler Hakkında
4 yıl
Silinsin
5 yıl
Tekne turları denizlerin kirlenmesine neden oluyor !
Haftasonu 2 günlüğüne gittiğim mavi bayraklı bir koy da başıma gelen olaydan sonra bu başlığı açmaya karar verdim. İlk gün tertemiz olan deniz, ikinci gün mide bulandıracak derecede pislik dolu idi. Birçok insan denize girmedi. Mavi bayraklı plajı olması ile övünen işletme yetkilisi ile durumu paylaştığımda, pazar günleri böyle oluyor, cumartesi yapılan tekne turlarının atıkları pazar günü böyle kıyıya vuruyor, temizlemeye çalışıyoruz dedi.

Sevgili arkadaşlar, deniz tatili yapan hemen herkes, günübirlik tekne turlarına katılmıştır. Bu turlarda genelde sabah yola çıkılıp akşam dönülüyor ve teknede yemek molası da veriliyor. Bu esnada ortalık ana baba günü ve ekmek parçaları, peçete atıkları, ambalajlı gıda atıkları, sigara paketleri vb.. birçok atık denize bilerek veya bilmeyerek atılıyor.

Çöp kutusu kullanmayı öğrenememiş ve içtiği sigara izmaritini yollarda sağa sola atanların, araba camlarından yola çöp fırlatanların denizde farklı davranmasını beklemekle aslında hata yapıyorum. Temiz bir toplum olmakla övünüyoruz ama insanlarda temiz deniz bilinci hala oluşmamış.

Bu konuda ne yapılabilir bilmiyorum ama eğitimle düzelmediği de ortada. (En azından bizim ülkemizde uygulanan öğretimle). Elimde olsa, insanlar bilinçlenene dek tekne turlarını yasaklardım.
6 yıl
SMA hastası Ayça ve Burak 'a yardım
Değerli forumdaşlar,

Instagram'da gördüğüm bu profil ile ilgili konuyu buraya taşımayı ve sizlerden destek almayı uygun gördüm.

Ne bu profildeki anneyi tanıyorum ne de çocuklarının hastalıkları hakkında bilgim var. Ama gördüğüm kadarıyla annenin feryadına kayıtsız kalamadım.

Ne yapılabilir bilmiyorum, belki bu işlerden anlayanlar bir kampanya vb oluşturabilirler. En azından ınstagramdan takip ederek annenin yanında olabiliriz.

Ne dersiniz?
SMA hastası Ayça ve Burak 'a yardım
7 yıl
Dev Sürpriz Yumurta Plastik Kabı Arıyorum
Arkadaşlar merhaba,

İnternette sürekli dev sürpriz yumurta açılım videoları dönüyor. Benim yeğen de bu videolara bayılıyor. Cep telefonumdan sürekli bu videoları izlemek istiyor.

Plastik büyükçe bir yumurta şeklindeki kabın içine çeşitli oyuncaklar doldurulmuş, plastik şeffaf kabın üzerine de oyun hamuru kaplanmış. Çocuk önce oyun hamurunu açacak, sonra şeffaf yumurtayı açacak, sonra da içinden çıkacak olan oyuncakları ve/veya küçük yumrtaları açacak.

Oyun hamuru ve oyuncaklar tamam ancak şeffaf büyük yumurtayı bulamıyorum. Nerden alabilirim, fikri olan var mı? Dev Sürpriz Yumurta Plastik Kabı Arıyorum
 Dev Sürpriz Yumurta Plastik Kabı Arıyorum
8 yıl
Alfa Romeo 156 Teledial & GTA jant
Arkadaşlar bir alfisti arkadaşım 156 aracı için 16" veya 17" orjinal veya replika jant arıyor. Satan, duyan, bilen, gören haber ederse sevinirim

 Alfa Romeo 156 Teledial & GTA jant Alfa Romeo 156 Teledial & GTA jant
14 yıl
alfa romeo giulietta REVEALED 2010
Giulietta,
senza cuore saremmo solo macchine


"Markanın yüzüncü yılında bu isim bir otomobil efsanesine ve Alfa Romeo’ya saygı gösterisi niteliğini taşıyor. Giulietta ellilerde farklı nesillerden otomobil meraklılarının hayallerini süslemiş, ilk defa bir Alfa Romeo’ya sahip olma ve rahatlık ve teknik mükemmellik seviyesinin tadını çıkarma hayalini erişilebilir kılmış bir otomobildi.

alfa romeo giulietta REVEALED 2010 alfa romeo giulietta REVEALED 2010

Bu yeni otomobil, Alfa’nın elinin altındaki en yeni mühendisliği, teknolojiyi ve güvenlik sistemlerini sunan coupe şeklinde bir spor hatchback. Araç 4.35 metre uzunluğunda, 1.46 metre yüksekliğinde, 1.8 metre genişliğinde ve 2.63 metrelik bir dingil mesafesine sahip. Yerini alacağı Alfa Romeo 147 modeline göre 70 litre daha fazla yükleme hacmi sunuyor. Alfa Giulietta’nın şu ana kadarki en fazla satış yapan Alfa olacağını tahmin ediyor.

alfa romeo giulietta REVEALED 2010 alfa romeo giulietta REVEALED 2010

Başlangıçta hepsi turbo beslemeye sahip dört motor seçeneği olacak. 1.4TB 120 bg’ye sahip bir benzinli motoru 170 bg üreten 1.4TB MultiAir izliyor. Diğer iki motor ise dizel. Bunlardan biri 105 bg üreten 1.6 JTDM, diğeri ise daha güçlü olan, 170 bg üretebilen 2.0 JTDM. Daha sonraki bir aşamada özel 235 bg benzinli Quadrifoglio Verde modeli de sunulacak.

alfa romeo giulietta REVEALED 2010

Alfa otomobile DNA (Dinamik, Normal ve Bütün Hava Koşullarında) sistemini takmış. Bu sistem sürücüye farklı sürüş durumları için üç farklı seçenek sunuyor. Araç bir Q2 elektronik diferansiyel ve bir denge kontrol sistemi (VDC) de içeriyor.

Stil ve tasarım her zaman Alfa Romeo’nun güçlü noktaları oldu; görünüşe göre Giulietta da bu imajı canlı tutuyor. Aracın ön tarafında “üç loblu şekil” adı verilen, Alfa ızgarasının ön tamponun içine yerleştiği ve iki hava girişinin arasında asılı olduğu bir tasarım var. Hem ön, hem de arka ışık kümelerine LED gündüz seyir lambaları eklenmiş. Eski 156 sedana benzer biçimde, arka kapı kolları gizlenmiş, böylece otomobilin coupe benzeri dış kısmı iyileştirilmiş.

alfa romeo giulietta REVEALED 2010

Yeni Alfa Romeo Giulietta 2010 Cenevre Otomobil Fuarı’nda dünyaya tanıtılacak. Yeni modelin satışları ilkbaharda başlayacak ve kademe kademe bütün önemli pazarları kapsayacak şekilde genişletilecek. Alfa Romeo Giulietta’nın Avrupa’nın en önemli segmentlerinden birinde markaya yeni bir ivme kazandırması bekleniyor."

alfa romeo giulietta REVEALED 2010

kaynak: ntvmsnbc.com
14 yıl
cordoba lastik seçimi
arkadaslar merhaba,

2004 model cordoba 1.4 var. üzerinde ilk sahibinin modifiye ettiği lastikler var. Lastikleri değiştirmek istiyorum. Orjinal lastik ebatlarını ve markasını biliyor musunuz?

Bir de siz olsanız hangi markayı ve modeli secersiniz, teşekkürler...
15 yıl
90.000 KM 2005 Clio Symbol Dizel
Arkadaşlar, 2000 model Clio Symbol RNA 1.4 aracımı sattım. Araçsız kalmamak içün 90.000 KM 2005 Clio Symbol Dizel bi araç var. Kuzen satıo ne diyonuz aliym mi ?


Yani Renault larda 100.000 km psikolojik sınırı geçerli midir?
16 yıl
LAPTOPTA safe MODE dan DÖNÜŞ
Laptopumda (Toshiba A100-847) virüs olduğu için güvenli mode aldım. Kaspersky ile taradım ve dosyaları sildim. Tekrar Normal mode dönemiyorum. System Restore da "Turn off system restore on all drives" seçili durumda ve onun tikini kaldıramıyorum. Normal mode'dan yapmanız gerekir diyor. Fakat normal moda dönemiyorum. Bilgisayar açılırken F5-F8 denedim ama olmuyor.

Lütfen yardımmm
16 yıl
LAPTOP ta SAFE mode dan dönüş
Laptopumda (Toshiba A100-847) virüs olduğu için güvenli mode aldım. Kaspersky ile taradım ve dosyaları sildim. Tekrar Normal mode dönemiyorum. System Restore da "Turn off system restore on all drives" seçili durumda ve onun tikini kaldıramıyorum. Normal mode'dan yapmanız gerekir diyor. Fakat normal moda dönemiyorum. Bilgisayar açılırken F5-F8 denedim ama olmuyor.

Lütfen yardımmm
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
DH Uygulaması
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
DH App Store Uygulaması DH Google Play Store Uygulaması
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.
DH Mobil Uygulaması
Yeni bir sürüme kadar uyarıyı gizle