Uygulama ile Aç Kapat butonu
Kayıt
Arama butonu

Onbaşı
23 Ekim 2021
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
7 Gün Cezalı
4 gün 17 s. 57 dk.
Gönderiler Hakkında
2 hafta
İphone 11 Kaç Sene Daha Güncelliğini Korur?

Esenlikler arkadaşlar, ben şuan iphone 6 kullanıyorum. Ne yazık ki, yazılım ve donanım itibariyle günümüzde çok zayıf kalmış bir telefon. Yazın başında yeni telefon alacağım. Alternatif Android al diyebilirsiniz, ancak Android yazılımda İOS rahatlığını bulamıyorum.

Her neyse, iphone 11 almayı düşünüyorum. İphone 11 64 gb 16 bin lira, İphone 12 ise 26 bin lira. Bir üst modeliyle arasında uçurum fark var, sizce değer mi bu paraya?

Yani şöyle izah edeyim, İphone 6 2015'de çıktı 2022'de desteğini kestiler. Şuan safaride pek çok siteye giremiyorsun, App store'dan hiç bir şey indiremiyorsun.

Bu iphone 11 de 2019 da çıktı, kaç sene güncelliğini korur? Kaç yılına kadar yazılım güncellemesi alır? Whatsapp gibi kült olmuş uygulamaları kaç sene destekler?

Sizce 10 bin lira daha verip bir üst modelini almaya değer mi? Kafam karışık, bu hususta bilgili arkadaşlar akıl verirse sevinirim.

3 ay
Tıp Öğrencileri için Faydalı Bir Kanal

Youtube'da gezinirken şöyle bir kanala rastladım. Hacettepe Tıp Fakültesi Genel Cerrahi hocaları ders anlattıkları videoları koymuş.


Ben Tıp veya Sağlık öğrencisi değilim. Ancak forumdaki Tıpçı arkadaşların işine yarar nitelikte.youtube
İçerikler Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Ana Bilim Dalı tarafından üretilmektedir.
https://www.youtube.com/@HacettepeGenelCerrahiOkulu/videos
5 ay
Youtube videolarında tek kulaklıktan ses gelmesi çözümü

Videolarda kulaklığın tek bir tarafından ses gelmesinden rahatsız olan arkadaşlar için çözüm: Youtube bağlantısındaki youtube'un y'sinin önüne "ss" yazın. Video indirme sayfası çıkacak. Videoyu sesli indir deyin. Video yalın olarak çıkacak sağ tıklayıp farklı kaydet deyin. Sonra videoyu Vlc Media Player ile açın. Üstte ses ayarı var. Onun üstünde gelip Çift Kanal tipi ayarını tek kanal tipi olarak değiştirin.

Bu şekilde videoyu kulaklığın her iki tarafından orantılı bir şekilde ses gelerek izleyebilirsiniz.

Arkadaşlar beğenin, daha çok insan görsün.

9 ay
Youtube videolarını x2 den daha hızlı izlemek

Evet arkadaşlar, Youtube dershaneye gitmesi bütçesi yetmeyen öğrenciler için büyük bir nimet. Çok uzun süreli sıkıcı videoları izlerken bazen x2 hızı bile insana yetmeyebilir. Youtube videolarını x2.5 hatta x3 hızında izleyerek zaman tasarrufu yapabileceğiniz bir yöntem göstereceğim:


Öncelikle kullandığınız web tarayıcısının link kısmının alt tarafına sağ tıklayıp Yer imleri araç çubuğunu her zaman göster seçeneğini seçin.(Bu kullandığınız web tarayıcısına göre değişebilir. Web tarayıcısında yer imleri nasıl aktif edilir Google'a sorabilirsiniz.) Daha sonra yine sağ tıklayıp yeni yer imi ekle seçeneğini seçip adres kısmına aşağıdaki bağlantıyı yapıştırın:


javascript:(function(){var speed = prompt("Speed?");if (speed!==null){document.getElementsByClassName('html5-main-video')[0].playbackRate = speed;}})();


Tercihinize göre yer imine "Youtube hız imleci" adını verebilirsiniz.


Gelelim nasıl çalışacağına. Bir youtube videosunu açın. Videoyu durdurun. Hız imleci yer imine tıklayın. Önünüze bir kutucuk açılıp "Speed?" diye soru çıkacak. Oraya istediğiniz küsüratlı değeri(örnek 2.75) yazıp videoyu istediğiniz hızda izleyebilirsiniz. Çark ayarındaki çalma hızı ayarıyla oynarsanız videonun hızı orijinal haline dönecektir.


Bu eklenti youtube üzerinden ders çalışan arkadaşlar için çok büyük bir zaman tasarrufu olacağına eminim. Bu jestimi de unutmayın...

9 ay
Yazılımdan mezun olup 2. üniversite olarak Tıp okumak

Evet arkadaşlar, Tyt’de 80 net, Ayt’de 60 net yaptım. Obp 90. Geçen sene bir fakülteye kaydolduğum için okul puanım yarıya düşecek ne yazık ki. Hamda 40 bin yerleştirmede 60 bin civarı bir sıralama bekliyorum. Büyük ihtimalle İzmirde Bilgisayar/Yazılım müh. fakültesine gideceğim.

Şuan halihazırda 20 yaşındayım. Bu sene Yazılıma girersem 24 yaşında mezun olmuş olacağım. Nihai hedefim Tıp okumaktı ama mevcut şartlarda imkansız görünüyor. Bir sene daha mezuna kal diyeceksiniz, kalamam. Annem babam yaşlı insanlar ve onlara daha fazla ekonomik yük olmak istemiyorum. Ayrıca bir sene daha Yks çalışacak mecalim kalmadı.

Uzun vadede hedefim Yazılım fakültesinden mezun olup ekonomik hürriyetime kavuştuktan sonra kısa bir tekrar ve çalışmayla tekrar Tıp kazanmak. Ki o zamana kadar hükümet değişmiş, daha makul bir sınav sistemi gelmiş olacak. 25-26 yaşında Tıp fakültesine girsem 31-32 yaşında pratisyen olarak mezun olmuş olacağım.

Bu 6 senelik Tıp okuma sürecinde yazılım kod işinden gelirimi ihya etmeyi düşünüyorum. Zaten ofise gitmeden evden pc başında freelance olarak da para kazanabileceğin bir dal.

Evet arkadaşlar, siz benim düşüncem hakkında ne düşünüyorsunuz? 2. üniversite okuyan çok insan var, ben de onlardan biri olmak istiyorum. Nazik ve ciddi bir şekilde fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim. Esenlikler.

9 ay
SIFIR YKS KİTAPLARI ÇOK UYGUN FİYATA

Evet arkadaşlar elimde sıfır kalem dahi değmemiş, çoğunlu 2022 basım olan kitaplar var. Genel Denemelerin yanında optik form da veriyorum aynı zamanda. İzmir içi elden nakit teslim edebilirim. Maalesef İzmir dışı farklı bir ile kargo göndermiyorum. Ciddi alıcı arkadaşlar özel sohbet panelinden veya bağlantıdaki letgo hesabımdan ulaşabilirler:

https://www.letgo.com/tr-tr/i/sifir-yks-kitaplari_a79bdbce-5eb1-4f50-8aef-d0b944fb3af0


Apotemi Sistemler 45 TL

Çap Genden Proteine 30 TL

Çap çıkmış Problemler 25 TL

Hız ve Renk Tyt Türkçe Denemesi 25 TL

Çap Dil Bilgisi: 30 TL

Hız ve Renk Ayt Sayısal Deneme: 25 TL

Biyotik Ayt Biyoloji Denemeleri 30 TL

345 Ayt Fen Bilimleri 35 TL

Rasyonel 6'lı Tyt Deneme 40 TL

Nihat Bilgin 30'lu Tyt-Ayt Fizik Denemesi 35 TL

Endemik Problemler 35 TL

Acil Matematik Rejenerasyon Denemeleri 30 TL

Karekök Rutin olmayan problemler 35 TL

Çap çıkmış paragraf 40 TL

Apotemi 3'lü Tyt Deneme 35 TL

3D 5'li Ayt Sayısal Deneme 45 TL

2018 2019 2020 Tyt 2020 Msü tıpkı basım kitapçıklar her biri 4 TL


Pazarlık payı elbette vardır. İstediğiniz kitabın fiyatı hakkında iletişime geçebilirsiniz. Kitap fiyatlarının bu kadar zamlandığı şu günlerde sıfır yeni basım kitapları bu makul fiyatlara kaçırmamanızı tavsiye ederim.SIFIR YKS KİTAPLARI ÇOK UYGUN FİYATA
geçen yıl
2021 seviyesinde zor kazık Ayt Matematik Denemesi

Evet arkadaşlar, elimde Karekök’ün 15’li Ayt Matematik Denemesi var. 2019 Ayt seviyesinde hazırlanmış. Ortalama 32 net yapıyorum. Bildiğiniz kazık yamultan çözdükçe ağlatan Ayt Matematik Deneme tavsiyeniz var mı? Bugün İşler’de Apotemi’yi inceledim, soruları maraton testlerindeki kadar zor gelmedi. Siz ne tavsiye edersiniz?

geçen yıl
YKS 2022'de çıkması muhtemel soru tipleri

Evet arkadaşlar, 2 kez sınava girmiş, Ösym'nin jargonunu tecrübelemiş birisi olarak Yks 2022'de bence bu konulardan soru çıkacak. Sınavdan sonra hortlatırsınız. Bakalım kaç tane tutturabilmişiz görmüş oluruz.

-Ayt Matematik'te Binom açılımından bir soru(Vazgeçilmez)

-Yine Ayt Matematikte bir grafik verip bileşke fonksiyon üzerinden Limit yorumlaması gerektiren bir soru.

-Türevin Geometrik Yorumu-Tahminimce standart sapması en yüksek olacak soru olacak-

-Mutlak Değer fonksiyonu üzerinden öteleme yaptıran bir soru.

-Yine katı cisimlerden koninin içinden silindir çıkartıp kalan hacmi isteyen modelli bir soru.

-Ayt Fizikte Ağırlık Merkezi-Tork birleşimi bir soru

-Ayt Fizikte Bisikletin tekerleği üzerinden modelleme verip açısal hız yorumu gerektiren bir soru.

-Yine Ayt Fizkte uzay modellemesi verip açısal momentum korunumu üzerinden yorum yaptıran bir soru daha

-Ayt Kimya'da Asit-Baz Dengesi yoğun işlemli zor bir soru.

-Ayt Kimya Elektrokimya Nerst Eşitliği

-Ayt Biyoloji Canlılar ve Çevre ünitesinden detay bir soru(Pek çok öğrenci bu konuyu çalışmaya tenezzül etmiyor. Buradan vurabilirler.)


Evet arkadaşlar, benim olası tahmnlerim bunlar. Sınavdan sonra lütfen uplatın. Kaç tanesini tutturabilmişiz görmüş olalım.

geçen yıl
Ayt Biyoloji Nasıl Halledilir?

Arkadaşlar 2 kere sınava girdim ikisinde de Ayt Biyoloji’de 5 netin üstüne çıkamadım. Çok şükür Tyt kısmını yapabiliyorum. Kalıtım felan Matematik temelli konu olduğu için kolay geliyor. Sistemler de nispeten kolay ama o 12. Sınıf müfredatı ölüm gibi.

Her türlü tavsiye, youtube kanalı, kaynak, ders çalışma tektiği..vs önerisine açığım. Ne önerirsiniz Ayt Biyoloji’de en az 10 net yapmak için.

DH Mobil uygulaması ile devam edin.
DH Uygulaması
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
DH App Store Uygulaması DH Google Play Store Uygulaması
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.
DH Mobil Uygulaması
Yeni bir sürüme kadar uyarıyı gizle