Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt
G

Er
23 Mart 2021
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme (?)
75 (Bu ay: 1)
Gönderiler Hakkında
G
4 gün
Hoşlanılan Kızı Bilardoya Götürmek

Selamlar hoşlandığım kızı ilk buluşmada bilardoya götürmem abez kaçar mı ? Ortamda hiç başka kız olmamasından çekiniyorum. Gözlemlerime göre akşam vakitlerinde 3 masa falan dolu (7-8 erkek)(Haftasonu bakmıştım) oluyor öğlen de boş oluyor dükkan öğlen ve haftaiçi götürsem nasıl olur. Ordan sinemaya götürürüm sonra bir cafe 150 lira göte girecek gibi ama olsun. Kız kültürlü birisi resim falan çok iyi çiziyor. Güzel sanatlar okuyacak. Bilardo ortamı kahvehane gibi ise iptal edeyim diyorum. Ne dersiniz

G
2 hafta
Yardımsever Olmaktan Bıktım

Öğrenciler neden bu kadar rakip eleyici ? Ben araştırıyorum ediyorum okul sınavında çıkabilecek soru buluyorum hatta tutturuyorum bazen ama diğerleri sınav hakkında öğrendiği bilgiyi söyleyemez çalıştığı ders hakkında yalan söyler çalışmadım der ama evde 10 saat çalışmıştır. Neden bu yalanları söyleme ihtiyacı duyar insanlar. Ben vallahi 10 saat çalışsam gögsumu gere gere söylerim yani çünkü yapılması kolay bir şey değil. Bıktım beyler bu hayat iyilere zindan olmuş. Artık yeter.

G
3 ay
Acil Log Fasikül

Zorlanıyorum lan. Örnek soruları kolay kolay soruları soruyorlar. Testlere geldiğimizde 2-3 soruda hep patlıyorum. Ufkumu açtığı doğrudur ama Acilin Ayt mat kitabında böyle sorular yok lan. Çözmeyenler çözsün bence soru tipleri çok iyi

G
3 ay
Ders Çalışırken Müzik Dinleyenler

Buldum beyler valla buldum. Bu aralar Fransızca şarkılara baya sardım. Ders çalışırken müzik dinlemem dikkatimi dağıtıyor ama bi açıp dinleyeyim dedim. Fransızca hazırladığım playlist denk geldi ve çok iyi ders çalıştım. Çok iyi den kastım uzun süre sıkılmadan baya çalıştım. Bunun nedenlerini kendimce hazırladım


1)Fransızca alışageldiğimiz dillerden farklı bir dil ve diğer dillere kıyasla telaffuzu zor bir dil. Bu yüzden isteseniz bile şarkıya eşlik edemiyorsunuz. Ağzınızdan sadece IIHH AHH Jİİ Nİİ OHH MEE BAQ gibi garip garip sesler çıkarabilirsiniz. Buda anlamsız olduğu için hiç mırıldanmıyorsunuz bile.

2)Yukarda yazdıklarımdan sonuç olarak dinlemenin tam olarak kelime manasını yapıyorsunuz. Sadece dinliyorsunuz.

3)Fransızca kulağa çok hoş gelen bir dil (Özellikle Kadınlarda) ve genelde romantik, yumuşak ve söz ağırlıklı olduğu için arka planda akıp gidiyor.


Benim dinlediklerim Laura Cahen, Rodolphe Burger, Maria Laforét var dinledikce sanatçım çoğalır diye düşünüyorum.


Saygılar.

G
3 ay
Üstel Fonksiyonun Asimptotunu bulma

Mesela 2 çarpı (3^x-1) +1 'in yatay asimptonunu bulurken neler yapıyoruz. Artan olduğu için - sonsuza giderken asimptot çekicez galiba. Bunun ile ilgili limitte bir şeyler vardı sanki ama ben Limit bilmiyom daha. Daha doğrusu Limit ile mi alakalı ?

G
3 ay
Apotemi Maestro 2 TYT

Matematik geo kısmı kolaydı sadece tuğlalı soruyu yapamadım. 30 soruluk tyt mat kısmına zaman yetiremedim 5-6 belki 7 soru çözebilmişimdir. Türkçesi garipti yorum bile yapamıyorum ortanın bir üstü olabilir 40 ta 40 işaretledim. Coğrafya zordu bence. Fen kısmında kimyanın bazı soruları zordu. Girenler ne düşünüyor.

G
4 ay
Redoks Tepkime Denkleştirme Hk.

Redoks tepkimeleri denkleştirirken yarı tepkime olayı hoşuma gitti ama bunu yaparken denklemi parçalıyoruz ya hani onu yapamıyorum. Bazen denk geliyo oluyo ama bazen parçalara ayıramıyorum var mı bunun taktiği.

G
4 ay
Aradan Çıkartılabilir Konular

Ayt konularında konu anlatımı kısa kolay sayılabilecek konular nelerdir. Mesela 12.sınıf fiziğinin son konuları sözel gibi yapabileceğemi düşünüyorum. 12 nin biyolojisi basit geldi genden proteineyi adam akıllı bitirdim enerji dönüşümlerine geçtim. Daha başka ne olabilir.

G
4 ay
Endemik TYT 2022 Matematik SB

Bu kitabı çözen var mı ? Sorularda baya ilerledim. Soru tipleri tam konuyu öğretme amaçlı bir kitap. Forumda gömmüşler kitabı ama benim çok hoşuma gitti. Gömmelerinin nedenini de anlamadım.

G
4 ay
Logaritma'nın Bir formülü hakkında

Arkadaşlar tabanları aynı olan 2 logartimanın birbiriri cinsinden yazma nasıl yapılır. Log5 ,Log2 cinsinden 1- Log2 şeklinde çıkıyormuş ama logartima formüllerinden çıkaramadım bunu ve bunun formülü nedir ?

DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.