Uygulama ile Aç Kapat butonu
Kayıt
Arama butonu

Teğmen
22 Şubat 2021
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
16 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
2 yıl
Blockcap, 40 Bin Yeni Madencilik Teçhizatını Faaliyete Geçiriyor

ABD merkezli Bitcoin madencilik şirketi Blockcap, dördüncü çeyrekte 40 binden fazla Bitcoin madencilik teçhizatını faaliyete geçirmeye hazırlanıyor.


Kuzey Amerika'daki en büyük Bitcoin madencilik şirketlerinden biri olan Blockcap, envanterine 12 binden fazla “Bitmain Antminer S19” madencilik teçhizatı eklediğini duyurdu.


Dördüncü çeyrekte 40 binden fazla Bitcoin madencilik teçhizatını faaliyete geçirmeye hazırlanan şirket, madencilik teçhizatlarının faaliyete geçmesiyle saniyede 3,5 exahash hash (EH/s) işlem gücüne ulaşmayı beklediklerini açıkladı.


Şu anda günde yaklaşık altı Bitcoin çıkarabilen Blockcap, Aralık 2020'de blokzincir barındırma şirketi Core Scientific'in kıdemli çalışanları tarafından kuruldu.


13 bin adet Antminer S19 ve 500 adet S17 Bitcoin madencilik teçhizatını konuşlandırdıktan sonra şubat ayında envanterine 10 bin adet S19 daha ekleyen Blockcap, bu ayın başlarında Canaan'dan 8 bin 400 yeni nesil madencilik teçhizatı aldığını bildirmişti. Blockcap’in 270 milyon dolar değerinde madencilik donanımına sahip olduğu tahmin ediliyor.


Blockcap’in yönetim kurulu başkanı Darin Feinsten konuya ilişkin yaptığı açıklamada, şirketin ABD merkezli işlem gücünü arttırmak istediğini şu sözlerle açıkladı:


“Son satın alımla birlikte Bitcoin ve diğer dijital varlıkların madenciliğinde dünya lideri olma misyonumuzu genişletiyoruz. Giderek daha stratejik hale gelen bu sektörde ABD’yi küresel bir oyuncu olarak konumlandırmak için hızlı bir şekilde ilerliyoruz.”


Haber detayı: https://www.bfmedia.io/haberler/blockcap-40-bin-yeni-madencilik-techizatini-faaliyete-geciriyor-6062.html?


Blockchain teknolojisi ve üzerinde geliştirilen kripto para sektörü ile ilgili güncel haberlerden anında haberdar olmak için Telegram kanalımıza abone olabilirsiniz.


- bfmediaio Telegram Group

2 yıl
Boston FED ve MIT, Dijital Dolar Prototipini Temmuz’da Açıklamayı Planlıyor

ABD Boston Federal Rezerv Bankası ve Massachusetts Teknoloji Enstitüsü (MIT) araştırmacıları, merkez bankası dijital para birimi (#CBDC) prototipini temmuz ayında kamuoyu ile paylaşmaya hazırlanıyor.


Bloomberg’de yer alan habere göre; ABD Boston Federal Rezerv Bankası (Boston FED) ve Massachusetts Teknoloji Enstitüsü (MIT) araştırmacıları, merkez bankası dijital para birimi (CBDC) sistemlerinin prototipini temmuz ayında kamuoyu ile paylaşmaya hazırlanıyor.


Bloomberg'e göre, Ağustos 2020'de işbirliği yaptığını duyuran Boston FED ve MIT, bir süredir “dijital dolar” için çeşitli prototipler geliştiriyor.


Boston FED için projeyi yöneten James Cunha, ekibin dijital dolar işlemlerini taşıyabilen ve depolayabilen en az iki platform açıklayacağını söyledi. Cunha, bu platformlardan herhangi birinin blokzincir teknolojisi kullanıp kullanmayacağı hakkında herhangi bir bilgi vermedi.


ABD Merkez Bankası (FED) Başkanı Jerome Powell, geçen ay ABD Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesinde yaptığı konuşmada, 2021’in dijital dolar için önemli bir yıl olacağını ve konuyu tartışmaya açacaklarını söylemişti.


Boston FED’deki araştırmanın neyin mümkün olduğunu göstermek için yapıldığını ve bankanın belirli bir politikayı savunmadığını ifade eden Cunha, politik tartışmaları beklemeleri halinde bir yıl geride kalacaklarını belirtti.


Haber detayı: https://www.bfmedia.io/haberler/boston-fed-ve-mit-dijital-dolar-prototipini-temmuz-da-aciklamayi-planliyor-80987.html?


Blockchain teknolojisi ve üzerinde geliştirilen kripto para sektörü ile ilgili güncel haberlerden anında haberdar olmak için Telegram kanalımıza abone olabilirsiniz.


- bfmediaio Telegram Group

2 yıl
FED Başkanı: Kripto Paralar Dolardan Ziyade Altının İkamesi

ABD Merkez Bankası (FED) Başkan Jerome Powell, kripto para birimlerini dolardan ziyade altının ikamesi olarak gördüğünü söyledi.


ABD Merkez Bankası (FED) Başkan Jerome Powell, dün Uluslararası Ödemeler Bankası sponsorluğunda düzenlenen çevrimiçi bir konferansta, Bitcoin (BTC) ve kripto para birimleri hakkında konuştu.


Kripto paraları, dolardan ziyade altının ikamesi olarak gördüğünü ifade eden Powell, kripto varlıkların oldukça dalgalı olduklarını ve bir değer deposu (store of value) olarak kullanışsız olduğunu söyledi.


FED Başkanı, konuşmasında şu ifadelere yer verdi:


“Kripto varlıkları oldukça dalgalı; bu nedenle, bir değer deposu olarak gerçekten kullanışlı değiller ve herhangi bir şey tarafından desteklenmiyorlar. Spekülasyona yatkın varlıklar. Ayrıca bir ödeme aracı olarak kullanılmıyorlar.”


Sözlerine, “Kripto varlıkları daha çok spekülatif bir değer. Dolar yerine esasen altının ikamesi.” şeklinde devam eden Powell, kripto varlıklar söz konusu olduğunda, toplumunun riskleri anlaması gerektiğini belirtti.


Kripto para madenciliğine de değinen Powell, kripto varlıklarının çok fazla enerji tükettiğine dikkat çekti.


Haber detayı: https://www.bfmedia.io/haberler/fed-baskani-kripto-paralar-dolardan-ziyade-altinin-ikamesi-65859002.html?


Blockchain teknolojisi ve üzerinde geliştirilen kripto para sektörü ile ilgili güncel haberlerden anında haberdar olmak için Telegram kanalımıza abone olabilirsiniz.


- bfmediaio Telegram Group

2 yıl
Türk Lirası’ndaki Değer Kaybının Ardından Bitcoin Aramaları Rekor Kırdı

Türk Lirası’nın yüzde 14 değer kaybetmesinin ardından Google üzerinden yapılan Türkiye kaynaklı Bitcoin aramaları yüzde 566 arttı.


Türk Lirası, Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Naci Ağbal’ın görevinden alınmasının ardından yüzde 14 değer kaybetti. Türk Lirası’ndaki değer kaybından sonra Google üzerinden yapılan Türkiye kaynaklı “Bitcoin” aramaları yüzde 566 arttı.

Bitcoin aramalarının sayısındaki artış, 2017-2018 boğa piyasası sırasında kaydedilen arama sayısının neredeyse iki katını temsil ediyor.


2020 Kasım ve Aralık’ta 675 baz puan faiz artırımı gerçekleştiren Naci Ağbal, Ocak ve Şubat 2021'de faiz artırımına gitmezken Mart'ta 200 baz puanlık faiz artırımı kararı almıştı.


Haber detayı: https://www.bfmedia.io/haberler/turk-lirasi-ndaki-deger-kaybinin-ardindan-bitcoin-aramalari-rekor-kirdi-35101.html?


Blockchain teknolojisi ve üzerinde geliştirilen kripto para sektörü ile ilgili güncel haberlerden anında haberdar olmak için Telegram kanalımıza abone olabilirsiniz.


- bfmediaio Telegram Group

2 yıl
ABD’li Bitcoin Madencilik Şirketi Greenidge Halka Açılmayı Planlıyor

ABD, New York merkezli Bitcoin madencilik şirketi Greenidge, Nasdaq borsasında listelenen bir şirket aracılığıyla halka açılmayı planlıyor.


ABD, New York merkezli Bitcoin madencilik şirketi Greenidge'in ana şirketi Greenidge Generation, bir birleşme anlaşması yoluyla halka açılmayı planlıyor.


Dün yaptığı açıklama ile birleşme planlarını duyuran Greenidge, Nasdaq'da borsasında listelenen ve müşteri hizmetleri alanında hizmet veren bir şirket olan Support.com ile hisse senedi değişimi için kesin bir birleşme anlaşması imzaladığını ve konunun artık hissedar onayına ve diğer koşullara bağlı olduğunu duyurdu.


Halihazırda kendi doğal gaz temelli enerji santralleri ile kripto para madenciliği faaliyetlerini yürüten Greenidge, 106 megavat kapasiteye sahip Bitcoin madenciliği operasyonlarının 19 megavatını kendi enerji santrallerinden sağlıyor.


28 Şubat itibariyle 12 ay boyunca Bitcoin başına yaklaşık 2 bin 869 dolar maliyetle 1.186 Bitcoin çıkardığını duyuran Greenidge, 2021 için faiz, amortisman ve vergi öncesi 50 milyon dolardan fazla kâr beklediğini açıkladı.


Nasdaq'ta 41 milyon dolarlık piyasa değerine sahip olan Support.com, bu yılın 3. çeyreğinde tamamlanması beklenen birleşmenin ardından Greenidge'in yüzde yüz iştiraki olacak. Birleşme planının bir parçası olarak Support.com, Greenidge'e tahmini olarak 33 milyon dolar nakit sağlayacak.


Greenidge, Bitcoin madenciliği kapasitesini haziran ayı sonuna kadar 41 megawatt'a, hesaplama gücününü ise saniyede 1,1 exahase’e (EH / s) çıkarmayı hedeflediğini söyledi.


Haber detayı: https://www.bfmedia.io/haberler/abd-li-bitcoin-madencilik-sirketi-greenidge-halka-acilmayi-planliyor-000842.html?


Blockchain teknolojisi ve üzerinde geliştirilen kripto para sektörü ile ilgili güncel haberlerden anında haberdar olmak için Telegram kanalımıza abone olabilirsiniz.


- bfmediaio Telegram Group

2 yıl
SkyBridge Capital, Bitcoin ETF’si Çıkarmak için Başvuruda Bulundu

SkyBridge Capital, Amerika Birleşik Devletleri'nde bir Bitcoin borsa yatırım fonu (ETF) çıkarmak için başvuruda bulundu.


Birleşik Devletleri'nde bir Bitcoin borsa yatırım fonu (ETF) çıkarmak için başvuruda bulundu.


Cuma günü yayımlanan “First Trust SkyBridge Bitcoin ETF”sinin izahnamesinde, “Tröstün yatırım hedefi, ortak hisselerin, Tröst'ün yükümlülükleri ve giderleri düşüldükten sonra Bitcoin performansını yansıtmasıdır.” ifadelerine yer verildi ve First Advisors ve SkyBridge şirketlerinin birlikte fona danışmanlık yapacağı belirtildi.


First Advisors ve SkyBridge tarafından yapılan başvuru, son günlerde ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) yapılan beşinci Bitcoin ETF’si başvurusu oldu.


Geçtiğimiz günlerde NYDIG, Valkyrie, WisdomTree ve VanEck, bir Bitcoin ETF’si için SEC’e başvuruda başvurmuştu; ancak, bugüne kadar bu şirketlerden sadece VanEck’in başvurusu resmi olarak değerlendirmeye alındı.


Bununla birlikte; ABD dışındaki ülkelerde de Bitcoin ETF’si için girişimler hız kazanıyor. Bu hafta, Brezilya'da ülkenin ana borsası olan B3 aracılığıyla bir Bitcoin ETF'si piyasa sürüleceği bildirildi.


Varlık yönetim şirketi QR, ülkedeki menkul kıymet düzenleyicilerinden onay aldığını ve bu yaz bir Bitcoin ETF’si piyasaya sürebileceğini duyurdu.


Haber detayı: https://www.bfmedia.io/haberler/skybridge-capital-bitcoin-etf-si-cikarmak-icin-basvuruda-bulundu-44352.html?


Blockchain teknolojisi ve üzerinde geliştirilen kripto para sektörü ile ilgili güncel haberlerden anında haberdar olmak için Telegram kanalımıza abone olabilirsiniz.


- bfmediaio Telegram Group

2 yıl
"Uzun Süreli Bitcoin Yatırımcılarının Sayısı Artıyor"

Kripto veri sağlayıcısı Glassnode, son altı ayda dolaşımdaki Bitcoin’lerin yalnızca yüzde 36’sının hareket ettiğini bildirdi.


Kripto veri sağlayıcısı Glassnode tarafından 21 Mart'ta paylaşılan veriler, likit Bitcoin arzının azaldığını gösteriyor. Verilere göre; son altı ayda dolaşımdaki Bitcoin’lerin yalnızca yüzde 36’sı hareket etti; bu rakam 2017 deki boğa piyasasından önceki altı aylık dönemde yüzde 50 olarak kaydedilmişti.


Veriler, sadece birkaç uzun vadeli yatırımcının Bitcoin'lerini mevcut fiyat seviyelerinde satma eğiliminde olduğunu gösteriyor. Bu da Bitcoin balinalarının daha yüksek fiyatlar peşinde koştuğunu ve mevcut boğa eğiliminin daha ileriye gidebileceğini gösteriyor.


Fiyatlar yeni zirvelere ulaştığında, uzun süre önce satın alınan kripto paraların kâr için satılması doğaldır; ancak, bu eğilim azalıyor gibi görünüyor bu da yatırımcıların varlıklarına bağlı kalmayı tercih ettiklerini gösteriyor.


Mevcut Bitcoin arzı, şu anda yaklaşık 18.66 milyon seviyesinde, ayrıca, tüm Bitcoin’lerin yaklaşık beşte birinin kaybolduğu veya çalındığı tahmin ediliyor. Bu da Bitcoin'in gerçek dolaşımdaki arzının önemli ölçüde daha düşük olabileceğini gösteriyor.


Glassnode verilerini Twitter adresinden paylaşan popüler kripto analisti Willy Woo, Bitcoin'in piyasa değerinin bir trilyon doların üstünde olmasına rağmen Bitcoin’in yüzde 7,3'ünün el değiştirdiğine dikkat çekti.


Haber detayı: https://www.bfmedia.io/haberler/uzun-sureli-bitcoin-yatirimcilarinin-sayisi-artiyor-4799.html?


Blockchain teknolojisi ve üzerinde geliştirilen kripto para sektörü ile ilgili güncel haberlerden anında haberdar olmak için Telegram kanalımıza abone olabilirsiniz.


- bfmediaio Telegram Group

2 yıl
Çin Halk Bankası Yetkilisi: Anonim Bir CBDC Seçenek Değil

Çin Halk Bankası'ndan bir yetkili, tamamen anonim bir merkez bankası dijital para biriminin (CBDC) seçenek olmadığını söyledi.


Çin Halk Bankası Dijital Para Araştırma Enstitüsü Başkanı Mu Changchun, cumartesi günü katıldığı bir forumda, tamamen anonim bir merkez bankası dijital para biriminin (CBDC) bir seçenek olmadığını söyledi.


Çin'in dijital yuan tasarımının merkezinde "kontrol edilebilir anonimlik" olduğunu ifade eden Mu Changchun, dijital yuanın yalnızca bir ödeme yöntemi olarak değil, aynı zamanda üst düzey bir finansal gözetim aracı olarak kullanılacağını da ilk kez açık bir şekilde onayladı.


Mu, "CBDC'nin anonimliğinin ön koşulu, risk kontrollü ve sınırlı olmasıdır. Tamamen anonim bir CBDC pratik değildir," dedi ve kontrol edilebilir anonimliğin uluslararası fikir birliğine dayandığını sözlerine ekledi.


Kara para aklama, terörün finansmanı ile mücadele ve vergi kaçakçılığını önleme amaçlarını karşılamayan herhangi bir dijital para birimi tasarımının veto edileceğini belirten Mu'ya göre, dijital yuanın kontrol edilebilir anonimlik özelliği, mahremiyetin yalnızca son kullanıcılar için kendi aralarında işlem yaptıklarında geçerli olacağı ve bu işlemlerin ayrıntılarının merkez bankası ve düzenleyiciler tarafından görülebileceği anlamına geliyor.


Kullanıcıların mahremiyetine aşırı vurgu yapan ve suç faaliyetlerini gözetleme kabiliyetini görmezden gelen bir dijital yuan tasarımının ciddi sonuçları olabileceğine dikkat çeken Mu, Tether'in ve Bitcoin’in suçlular tarafından uyuşturucu ticareti ve çevrimiçi kumar gibi yasa dışı ekonomik faaliyetlerden toplanan gelirleri aklamada yaygın olarak kullanıldığını ifade etti.


Geçen hafta internet suçlarına yönelik Çin’de düzenlenen kapsamlı bir operasyonda, tezgah üstü kripto masaları aracılığıyla USDT kullanarak 30 milyon dolardan fazla geliri akladığı iddia edilen yaklaşık 100 kişinin gözaltına aldığı bildirilmişti.


Haber detayı: https://www.bfmedia.io/haberler/cin-halk-bankasi-yetkilisi-anonim-bir-cbdc-secenek-degil-93114101.html?


Blockchain teknolojisi ve üzerinde geliştirilen kripto para sektörü ile ilgili güncel haberlerden anında haberdar olmak için Telegram kanalımıza abone olabilirsiniz.


- bfmediaio Telegram Group

2 yıl
Coinbase Yapay Hacimden 6,5 Milyon Dolar Ceza Aldı

Coinbase, yapay hacim yaratma ve yanıltıcı ticaret işlemlerine yönelik incelemede Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu ile 6,5 milyon dolarlık cezada anlaşmaya vardı.


“Yanlış işlem dijital işlem fiyatlandırmasına zarar veriyor”


CFTC'nin açıklamasında Uygulama Müdür Vekili Vincent McGonagle'nin "Yanlış, yanıltıcı veya kusurlu işlem bilgilerinin bildirilmesi, dijital varlık fiyatlandırmasının bütünlüğüne zarar veriyor. Bu yaptırım eylemi, Komisyonun bu tür bilgilerin bütünlüğünü ve şeffaflığını korumak için harekete geçeceği mesajını veriyor." sözlerine yer verildi.


Üç yıllık döneme ilişkin inceleme


Karar Ocak 2015 ile Eylül 2018 tarihleri arasında Coinbase'nin, işlettiği GDAX elektronik ticaret platformunda Bitcoin dahil dijital varlıklardaki işlemlerle ilgili olarak yanıltıcı veya yanlış raporlar verdiğini öne sürdü. Bu süre zarfında Coinbase'nin zaman zaman birbiriyle eşleşen emirler oluşturan Hedger ve Replicator adında iki otomatik ticaret programını çalıştırdığı bildirildi. Ancak GDAX Ticaret Kuralları çerçevesinde Coinbase'nin GDAX üzerinde işlem yaptığı vurgulanırken borsanın birden fazla işlem programı yürüttüğünü ve birden fazla hesap üzerinden işlem yaptığı ortaya koyulamadı. Coinbase'nin söz konusu işlemlere ilişkin bilgileri web sitesine eklediği ve bu bilgileri doğrudan veya web site erişimiyle raporlama hizmetlerine sağladığına değinilen açıklamada şu ifadelere yer verildi:


"Bitcoin Gerçek Zaman Endeksi [Bitcoin Real Time Index] yayınlayan Crypto Facilities Ltd. ve bu tür işlem bilgilerini web sitesinde yayınlayan CoinMarketCap OpCo, LLC gibi raporlama firmaları Coinbase'nin Uygulama Programlama Arayüzü üzerinden Coinbase'nin işlem bilgilerine erişim sağlarken; NYSE Bitcoin Endeksi, doğrudan Coinbase'den gelen iletimlerde aldı."


Haber detayı: https://www.bfmedia.io/haberler/coinbase-yapay-hacimden-6-5-milyon-dolar-ceza-aldi-10462.html?


Blockchain teknolojisi ve üzerinde geliştirilen kripto para sektörü ile ilgili güncel haberlerden anında haberdar olmak için Telegram kanalımıza abone olabilirsiniz.


- bfmediaio Telegram Group

2 yıl
“AMD Kripto Madencilerini Sınırlamaya Çalışmayacak”

ABD’li mikroçip üreticisi AMD, grafik kartlarının kripto para madenciliği için kullanılmasını sınırlamayacağını söyledi.


PC Gamer’de yer alan habere göre; ABD’li mikroçip üreticisi AMD, Nvidia’nın Ether madenciliğini önlemek için bazı çiplerine sınırlayıcı koyacağını açıklamasının ardından grafik kartlarının kripto para madenciliği için kullanılmasını kısıtlamayacağını söyledi.


AMD'nin ürün müdürü Nish Neelalojanan, yaptığı açıklamada, kripto madencilik faaliyetlerinin sınırlanmasına ilişkin soruya "Kısa cevap hayır" şeklinde cevap verdi.


AMD'nin bu tutumu, kripto madencilerinin yoğun talebi nedeniyle grafik kartı bulamadıklarını öne süren bilgisayar oyuncularının şikayeti üzerine bazı grafik kartlarında kripto para madenciliğini sınırlayan Nvidia ile tamamen zıt bir tutumu yansıtıyor.


Bununla birlikte AMD, çiplerinin nasıl kullanılacağını belirleme veya bunları sınırlama konusunda pek fazla seçeneğe sahip olmayabilir. PC Gamer haberinde, AMD'nin sürücülerinin tümünün açık kaynaklı olduğunu ve şirketin onlar üzerindeki kontrolünün sınırlı olduğunu belirtti.


Haber detayı: https://www.bfmedia.io/haberler/amd-kripto-madencilerini-sinirlamaya-calismayacak-61469641.html?


Blockchain teknolojisi ve üzerinde geliştirilen kripto para sektörü ile ilgili güncel haberlerden anında haberdar olmak için Telegram kanalımıza abone olabilirsiniz.


- bfmediaio Telegram Group

DH Mobil uygulaması ile devam edin.
DH Uygulaması
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
DH App Store Uygulaması DH Google Play Store Uygulaması
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.
DH Mobil Uygulaması
Yeni bir sürüme kadar uyarıyı gizle