Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt
C

Er
20 Şubat 2021
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
14 (Bu ay: 4)
Gönderiler Hakkında
C
2 ay
Silinebilir mi

1

C
2 ay
Umut gençlikteymiş !

Beyefendi, gençlik nere umut nere ; bu saatten sonra gençliğin gösterebileceği tek şey, intihara karşı ancak alkışlanabilecek bir dirençtir zira hayalleri, boş vakitleriyle yad ettiğimiz 600 kişilik yüce meclisin bireysel doğruculuğu sebebiyle ayaklar altında yalnızca bir basamank olarak kullanılmış ve bütün hevesleri, tarihin en sorunsuz zaman diliminde yaşamalarına rağmen sanki en sorunlu zaman diliminde yaşıyorlarmış gibi amansız bir ıstırap ile kuşatılmış ve gençlik böylece ruhen ölüme mahkum edilmiştir.

Sorarım sizlere; Şu an ülkemizin içinde bulunduğu şartların Avrupa yada Amerikda yaşandığını hayal edebiliyor musunuz ? Edemiyorsunuz değil mi?

Neden?

O insanlar bizim keşfedemediğimiz neyi fark etti acaba.

Sanırım temsil edilmek ile insan gibi yaşamak arasında ki dengeyi kurabilecek kadar demokrasi biliyorlar.

Nasıl mı ?

Sanırım öğrenme şansları olmuş.

Neyse siz devam edin ama olur mu böyle; yıllardır halkla gram bağı kalmamış, gençliğin, parlak fikirlerini sunduğu raporları danışmanlarına derletip, onları size kendi ışığıymış gibi sunan, sunan kişilerden demokrasi dilenmeye. Sizler, değerlerinizin istismar edilmesine edilmesine müsaade etmeseydiniz, inanın şuan demokrasi dilenmek yerine demokrasiyi hissediyor, yaşıyor olurduk.

C
3 ay
Devlet neden bu kadar eğitime düşman?

Bilenler bilir youtube üzerinde Yektug Mat adı ile matematik eğitimi vermeye çalışan bir matematik öğretmeni var. Bu öğretmene kendisine ait youtube kanalında ÖSYM'ye ait sınav sorularını çözdüğü için Türkiye Cumhuriyeti dava açtı. Telif hakkı kuruma aittir kurum bu hakkını kullanarak elbette yasal olarak hakkını arayabilir lakin burada yapılan bu eylem için hapis cezası vermek bana doğru gelmiyor. Yani bir öğretmeni, öğrencilere bir şeyler öğretmek istediği için hapis cezası ile yargılamak yalnızca kötü bir şaka gibi. Bu bir suçsa verilen cezada maddi kaybı telafi etmekten ibaret olmalı bence.

Ben devletin resmi kurumlarında bizzat telif hakkının ihlal edildiğini kaç kez gördüm keza hocalar hardisk verirlerdi öğrencilerine

DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.