Şuan bir video denk geldi ve cidden sinirim bozuldu, kanalın ismi +90 ve Ermeni meselesini ve Türkiye'de yaşayan Ermenileri konu alıyor. Video da bir hanımefendi "Türkiye'de Ermeni olmak umut etmek ve hayal kurmaktır eşit vatandaşlık için" diyor. Türkiye'de bunu istemeyen var mı ? Kaldı ki Osmanlı'nın son dönemleri zengin olan Türkler değildi "azınlıklardı".


Pakrat adlı amcamız : Hrant Dink konusunu ele alınıyor ve bunu sanki cemaatler yapmamış gibi "ırkçı saldırı" adı altında bir güzel provokasyon yapılıyor. Sonra diyor ki Türkler ve Ermeniler "BM - Kremlin - AB PARLEMENTOSU" vd olmadan Türkiye ve Ermenistan olmak üzere barışmalıdır diyor, buna birazdan tekrar geleceğim.


Arno adlı hukukçu arkadaş (mesleğinden acilen istifa etmesi lazım) : "farklı bir şehre giderken ismini sakladığından bahsediyor ve otostop ile tıra bindiğini ve araçta olan sembollerin kendisini tedirgin ettiğini söylüyor" yani arkadaşlar sanki başka ülkelerde bu tip semboller yokmuş gibi bir güzel lanse ediyor.


Rudi arkadaşımız ise bir araştırmacı ve Türkiye'de genç Ermenilerin yaşam pratiklerini inceliyormuş "Ermeniler ile arkadaşlık ediyorsun, Ermeni okullarına gidiyorsun, kiliseye gidiyorsun ve kilise de sosyalleşiyorsun ve bunun dışarısında nasıl hayat var bilmiyorsun" diyor. Sonra devam ediyor "yani biliyorsun ama ne olduğunu bilmiyorsun, ne olduğunu bilmediğin için korkuyorsun" diyerek ekliyor. Arkadaşlar Ermeniler genellikle kapalı bir toplumdur ve bunu çok güzel istemeden ifade etmiş arkadaş. Şimdi ise Ermeni kökenli bir arkadaşım ile koptuğumuz kısma geliyoruz buyurun devam edelim. Burada Ermenilerin rehin kaldığını söylüyor ki Türkiye'de çok Ermeni köyü var ve çoğuna gittim ve gayet güzel karşılandım ve bu ülkeyi sevdiklerini Ermeni kökenli Türkiye vatandaşı olduklarını söylüyorlardı. Arkadaş "sokakta düşman arandığında Ermeni buluyorsun" diyerek atıfta bulunuyor. (Buna bir açıklama getirecek olursak aynısını Ermenistan'da görebilirsiniz ve biliyorum Türkiye'de "Ermeni" küfür hakaret olarak kullanılıyor ama Ermenistan'da durum farklı değil.)


Narod adlı hanımefendi kendini ifade etmeye çalışıyor "Yalnız hissetmek değil de çemberin dışındayım hissi daha bir artık var en azından son iki yıldır. Biz buradayız ve çemberin dışına çıkamadığını" ifade ediyor. Yorum sizin...


Nayat adlı hanımefendi ise şunları söylüyor : "Türkiye'deki en büyük hatalardan bir tanesi farklılıkların bir tehdit olarak gösterilmesi; ders kitaplarına baktığımız da geçmişte de gayrimüslim azınlıklara yönelik gerçekten çok incitici, aşağılayıcı ifadeler kullanılıyordu ama ne yazık ki yıllar geçiyor aynı şekilde yeni medyayı da kullanılarak nefret körükleniyor; düşman, hain, milletin birliğine ve beraberliğine tehdit unsuru, Türkiye'yi sırtından bıçaklayan vb bir çok ifadeler var. Bu ifadeler medyada da yer buluyor, ne yazık ki Türkiye'de sadece söylem olarak kalmıyor kimi zaman linçlere, cinayetlere, şiddet olaylarına dönüşüyor ve ayrımcı pratiklere dönüşüyor."


Videonun devamında işte klasik kardeşlik gibi terimler var yani her foncu kanalın yaptığı gibi... Birisi Araplar kardeşimiz diyordu hani işte o da amacını yerine getiriyor biliyorsunuz her neyse.


Pakrat abimiz "ırkçı bir saldırı" olarak nitelendiriyor ama arkadaşlar kitapları okursanız yine bir cemaat olayı ile karşı karşıya olduğumuzu göreceksiniz. O cemaatler Uğur Mumcu ve Necip Hablemitoğlu adlı aydınlarımızı katletti ve mutlaka kitaplarını okuyun aydınlanırsınız.


Arno arkadaşımız kendisiyle çelişiyor zaten videonun sonunda o söylüyor işte kardeşlik vs. Arkadaş o dediğin semboller, figürler yer ülkede var. Yahu tamam güzel para almışsın ama yanlış yerden vurmaya çalışıyorsun...


Rudi arkadaş Ermeni gençlerin sözde yaşadığı sorunu ağzıyla itiraf ediyor, sosyalleşmek için kilise de sosyalleşmek nedir ? Dediğim gibi Ermeni arkadaşım var ve kahkaha atarak izledik yemin ediyorum  Evet Ermeni küfür olarak kullanılıyor o yüzden kapalı kalmış olabilir bir insan kendini ifade edebilirse bu durumu değiştireceğinin farkında olmaz mı ? Sosyalleşerek o algıları yıkmak için çaba göstermiyorsan tek suçlu cahil Anadolu insanı olmaz. Ermenistan da durum daha vahim arkadaşlar lütfen Ruhi Çenet videosu olan "Türklerin nefret edildiği ülkeye gittim" adlı videosunu mutlaka izleyin.


Nayat adlı hanımefendi Hrant Dink vakfındaymış güzel parası yatmış, farklılıklar tehdit olarak mı gösteriliyor ? Arkadaşlar benim ailem klasik bir Türk ailesi ve inanın kimseyi tehdit olarak göstermediler ve ne kadar ben Deist olsam da ailem muhafazakar... Yahu bu ders kitapları her ülkede aynı şekilde işleniyor mesela Yunanistan'a bakın Türk düşmanlığı veyahut Fransa'da aynı şekilde veyahut başka ülkelerin birbirleri ile olan ders kitapları, hanımefendiye tavsiyem birilerini kandıracaksa daha profesyonel şekilde yapması. Bir diğer mesele medya, zamanında Fransız bir arkadaş ile tartışmıştım ve Kurtuluş Savaşı İngilizce olarak link gönderdi okurken şok oldum arkadaşlar. Wikipedia denen b*k çukuru sözde tarafsız internet ansiklopedisi bilin bakalım ne yapmış ? "KURTULUŞ SAVAŞINI ERMENİ SOYKIRIMINA BAĞLAMIŞ" yuh ul*n açın bakın Kurtuluş Sayfası İngilizce olarak okuyun ve daha nicelerini keşfettim arkadaşlar yani tarihimizi değiştiriyorlar ve 600 küsur mv bir b*k yapamıyor, komedi gibi bir ülke yemin ederim. Hangi partiye oy atıyorsanız atın muhafazakar kardeşim Osmanlı tarihini değiştirmeleri hoşunuza mı gidiyor ? Veya sen Atatürk'ü seven ve sayan arkadaşım, ülkenin kurucusunun adını kirletmeleri hoşunuza mı gidiyor ? Partilerinizin gençlik kolları dahil baskı yapın gerekirse Fax atın arkadaşlar gına geldi artık, eminim benden önce Wikipedia'nın bu özgür olmayan tavrını bilen vardır ben Fransız arkadaşım ile beraber öğrendik ki oda ülkesine yazılanlardan rahatsız.Bu videoyu fonlayan DW medya kuruluşu YouTube güzel bilgi veriyor link : https://imgyukle.com/f/2022/01/16/oilFux.png Arkadaşlar DW takip edip fazla güvenmemek lazım keza Wikipedia da aynı şekilde...