Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt

Yüzbaşı
15 Ekim 2020
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
184 (Bu ay: 8)
Gönderiler Hakkında
4 ay
Silkroad Online TR | Pergamon Satılık Hesaplar
Merhabalar elimde 8 adet hesap bulunmaktadır hepsini uyguna vereceğim, tek tek veya toplu satış yapabilirim karakterlerin seviyeleri 69-75 arası değişmektedir. 75 olanın exp 90 küsür,
Hepsinin seti FullBlue +4/+5,
Maksimum seviye +5 silahları elinde,
Hepsinin bankası Elixir, 8DG Silah, Kıyafet ve Takılardan istemediğiniz kadar bulunmaktadır.
2 Adet IntBow-Nuker , 4 Adet Force-Nuker ve 2 Adet Spear-Nuker;
Uçuk fiyatlar istemeyeceğim bilgi almak için ulaşabilirsiniz.
5 ay
Laptop Temizlik sonrası Açılmıyor
Arkadaşlar merhaba. 10-11 senelik laptopumun termal macununu yenilemek için bilgisayarın içini açmıştım fakat işlemcinin vidaları sıkıştığı için bazı yerlerde küçük pense kullanıp demirinden yukarıya kaldırdım, çok zor da olsa açtım. İşlemleri tamamladıktan sonra kapattım fakat PC açılıyor gibi oluyor, harddiskin sesi geliyor ama laptoptan görüntü alamıyorum. Işıklar yanıyor ama görüntü yok. Kenardaki demirden yukarı kaldırırken işlemciye çarpmış olabilirim fotoğraflarda da göreceğiniz üzere, işlemcinin kenarında hafif bir soyulma olmuş sanırım. En son çare olarak Bios pilini dahi değilştirdim, sıfır pil taktım fakat sonuç aynı. Sorun nereden ve neden kaynaklanıyor anlayamadım, bilgisi olan varsa aydınlatırsa sevinirim. Şu anda bilgisayar açık ışıkları vs yanıyor fakat tepki ve görüntü yok.
Not işlemcinin vidasını sıktım fotoğrafta göründüğü gibi değil.
8 ay
Silinebilir
Silinebilir
11 ay
AMD Ryzen 5600X vs 3700X

Konu başlığında belirttiğim gibi genel olarak oyun oynama amaçlı kullanacağım bilgisayarımda hangisi daha faydalı olur (ileride yayın olabilir);

AMD’ nin yaptığı açıklamaya göre 5600X’ in karşısına i5-10600K işlemcisini rakip olarak koymuş ve açıkladıkları bilgilere göre %10-15 arasında oyunlarda daha performanslı görünüyor.

3700X’ de ise kaybetmek istemediğim şey çekirdek ve işlem sayısı, özellikle yayın açarsam o iki çekirdek fazlalığı bilgisayarı rahatlatacaktır. Fakat yayın açacağım zaman çift bilgisayar yayınıda yapabilirim henüz belli değil.

Öteki bir konu ise Zen3 mimarisi, bu mimari ile ilgili pek bir bilgim yok ne işe yaradığı vs. bilgisi olan aydınlatırsa sevinirim. Yeni teknolojinin faydaları vs.

Genel olarak durum böyle fiyatları birbirlerine yakın olacak gibi duruyor iki işlemcininde Türkiye pazarında durum böyle olunca çok arada kaldım. Sizden tavsiye bekliyorum, teşekkürler.

Not: Anakart güncellemesi yapmama gerek yok, B550 anakart kullanıyorum.

DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.