Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt

Teğmen
09 Ekim 2020
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme (?)
439 (Bu ay: 33)
Gönderiler Hakkında
6 gün
Yazılım danışmanlık şirketinden aradılar

Az önce yazılım şirketinden aradılar. Ben iş başvurusu falan yaptığımı sanmıştım yok biz danışmanız vs. dedi bir ton detay verdi reklam yaptılar.


İş garantili yazılım eğitimleri veriyorlarmış. Haftaiçi akşam ve haftasonu dersleri + ödevler projeler falan varmış. Eğitim sonunda da staj yaptırıyorlarmış garanti iş bulacaksınız vs. dedi bi kıllandım da neyse. Fiyatlarına baktım 3 aylık ayda 2000 TL bu programları. php, JS, angular, Css, Unity vs. hepsi var eğitimlerde.


Bu aralar bu tarz çok fazla site görüyorum da sanırım kariyer sitelerinden numaramızı alıp reklam yapmaya başlamışlar. Sizce bunlar işe yarar mı yoksa tokatlamaya mı çalışıyolar?

geçen hafta
silinsin

silinsin

2 hafta
Dolap uygulamasında vergi mükellefi oluyor muyuz?

Ara sıra el işi veya 2. el bulduğum/sahip olduğum ürünleri satarak her ay ek gelir elde etsem vergi vermek ve şirket açmak zorunda mıyım bilen var mı?

2 hafta
Etek bölgesinde ağrılı bir çıkıntı/sivilce var

Kıl dönmesi olabilir mi? İltihap veya kaşıntı yok ve de çok küçük. Sanki apse değil de ter gözeneği şişmiş gibi ufak bir çıkıntı var sadece ağrısı var ve zayıf bir kıl çıkmış o noktadan. Sizce bu kıl dönmesi midir? Öyleyse kendiliğinden geçer mi gidip ameliyat mı olacaz?

3 hafta
Dünyada neredeyse tüm kızlar Koreli erkeklere hayran

Neden? Ben bunu sadece bizim kızlarda var sanıyordum. Ama bütün dünya Kore kültürüne, kızlar da Koreli erkeklere hayran. Interpals gibi uygulamalara bir giriyorum Koreli erkeklerin profillerine bakıyorum bizdeki güzel influencer kız profili gibi, herkes yorumlara yürüyor. Birisiyle konuşayım vs. diyorum herkes Korece öğrenmek için vs. girdiğinden kızlardan yanıt alamıyorum. Olay sadece erkeklerde de değil. Parasite, Squid Game gibi yapımlar son yıllara damga vurdu, K Popu söylemiyorum bile. Sadece Bts grubunun yarattığı gelir bile Kore ekonomisinin yüzdelik bir kısmına denk geliyor.


Ben de Kore'yi severim fakat öyle bir sevgi var ki bütün dünyada anlayamıyorum. Neden bu kadar ilgi görüyor acaba?

4 hafta
silinsin

sil

geçen ay
Dizi film için tablet önerisi

Arkadaşlar merhaba çok fazla dizi film izleyen bir insanım o nedenle ekran kalitesi, çözünürlüğe ve ppi değerine çok önem veriyorum. Ayrıca çok fazla borsa takip ediyorum aynı anda 3-4 uygulama açabilmem lazım bu açıdan işlemci de önemli benim için. Bataryası kamerası vs önemli değil. 2 bine kadar işimi bu yönde görebilecek bir tablet öneriniz var mıdır?

geçen ay
Avrupa ESC projelerini bilen var mı?

Arkadaşlar Avrupa ülkelerinde gönüllü hizmet projelerini duyan var mı? Koşullara hakimim, yol+yemek+vize+uçak masraflarına kadar karşılıyorlar fakat bu ne kadar zaman alıyor bilen var mı? Yani bu masrafların ödemesini alana kadar kendimiz harcamamız gerekecek, nereye kadar cebimizden karşılayalım? Ayrıca o ülkeye giderken banka hesap ibrazı falan istiyorlarmış 7000-10000 € gibi rakamlardan söz ediliyor. Doğru mudur?

geçen ay
Sağlık her şeydir.

Son 2 senedir sağlığımı kaybettiğimde bunu anladım. Şu an göz kuruluğu + alerjik rinit + boyun düzleşmesi + hemoroid + anal fissür + panik atak+ sosyal fobi + obsesif kompulsif hastalıklarım mevcut. Her sabah ağrıyla uyanmaktan usandım. Ayrıca sahip olduğum hiçbir hastalığın tedavisi yok. Herhangi biri için hastaneye gidince ilaç verip yolluyorlar sadece. Bunların üstüne işsizim ve hiç arkadaşım yok, bu yüzden iyice psikolojim bozuluyor daha da hastalanıyorum. 24 yaşında sağlığımı kaybettim, sabahları uyanmak istemiyorum artık.

2 ay
Ekrana bakmaktan boyun düzleşmesi başlamış

Senelerdir telefon ve pc başında duruyorum ve 2-3 aydır boynumda ağrılar yaşıyordum. Bu hafta çok şiddetlenince gittim, doktor röntgen çekti muayene etti ve boyun düzleşmem olduğunu söyledi. İlaç, jel verdi ve telefonu bırakmamı söyledi.


Bu hastalıktan benim gibi muzdarip olan var mı ilk defa başıma böyle birşey geliyor. İlaçla vs. geçer mi? Ömür boyu böyle mi yaşayacağım yok mudur çaresi?

DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.