Uygulama ile Aç Kapat butonu
Kayıt
Arama butonu

Teğmen
28 Mayıs 2020
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme (?)
34 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
geçen yıl
17. Yüzyıla Kadar Anadoluda Yaşayan Bütün Türkler Alevi miydi?

Ben eskiden Anadolu da göçebelerin alevi; Sivas, Burs, Edirne, Antalya gibi şehirlerde yaşayan Türklerin ise Sünni olduğunu sanıyordum. Ancak son zamanlarda yaptığım araştırmalar ile bulun doğru olmadığını izlenimine kapıldım. Bu konuda bilgisi olan var mı? 17. hata belki 18. yüzyıla Kadar bütün Anadolu Alevilereden mi(kızılbaş) oluşuyordu? Peki öyleyse biz nasıl bugün sunni oluyoruz, osmanlı kızılbaşları zorla mı sunnilestirdi?

geçen yıl
Osmanlı Sultanları Hangi Irktan Geldiklerini Farkında mı?

Kuruluş dönemi filan tamam da ben asıl duraklama ve sonrası için merak ediyorum. Atıyorum kafadan 2. Ahmet ya da 2. Süleyman Türk olduklarını farkında mı? Yoksa kendilerini Osmanlı milletinden mi görüyorlar? Osmanlı düşmanlığı yapmadan güzelce cevap verirseniz sevinirim.

2 yıl
Osmanlı Balkanları Feth Ederken Oranın Halkına Tecavüz Ya Da Yağma Gibi Şeyler Yapar Mıydı?

Osmanlı devletinin balkanlar feth ederken hoşgörülü olduğu ve kimseye karışmadığı söylenir. Bu doğru mu? Ben hiç değilse fetihten sonra 3 gün boyunca tecavüz ve yağma olduğunu ve oranın halkının köleleştirildiğini düşünüyorum.

2 yıl
Selçuklu Ve Gaznelilerin Türk Devleti Olmaması(Lütfen Siz de Fikrilerinizi Belirtin)

Arkadaşlar Kürt ya da Ermeni değilim. Türküm. Ancak eğri oturup doğru konuşmak gerekiyor. Bu devletler Türkler tarafından kurulmuş olsalarda asimile olup Farslaşmışlardır. Nasıl ki Altın Orda Asimile olup Türkleşmişse Bu devletlerde Fars kültürünü himaye etmişlerdir. Türkçe konuşmak yerine Farsçaya önem verip, Fars mimarisi ve sanatını yaşatmışlardır. Şimdi bana ordu Türk falan demeyin. Bir noktadan sonra ordu da Türkler sürgün ediliyor. Yerine Gulam sistemi getiriliyor(En azından Selçuklu için öyle). Bu durum da Gazneli Mahmut Sultan ünvanını kullanan ilk Türk sultan olmamış oluyor.


Sultanların ismine bile bakmak Bu durumu açık bir şekilde ortaya koyuyor. Adamlar çocuklarına tüm Türklerin atası olan Oğuz kağanın ismini koymak yerine Tüm Farslarin atası olan Keyhusrev ismini koymuşlar. Yani bu devletler Türkten çok Farsti. Bence bu asimilasyonun ana sebebi islam değil Türklerin hakimiyet kurduğu bölgede azınlık olması. Bu yüzden Selçuklu, Gazneliler, Harzemşahların, Safevi ve daha pek çok iran bölgesinde kurulmuş olan devletin Türk değil Fars kabuledilmesinden yanayım. Sonucun böyle olmamasını bende isterdim ancak gerçeği kabullenmek gerekiyor.

2 yıl
Brutal Legend TR Yama İstek

Yamasının olmadığını görünce başlık açmak istedim. Belki biri görüp Yama yapmak ister.

2 yıl
Splinter Cell Conviction Tr Yama Bulamıyorum

Birkac ay önce bu oyunun yaması çıkmıştı. Şimdi bakıyorum bir türlü bulamıyorum. Elinde olan varsa atabilir mi?

2 yıl
Kingdom Hearts 1 Tr Yama İstek(Translate ya da elle çeviri farketmez))

Kingdom Hearts 1.5 + 2.5 paketinin içinde bulunan Kingdom Hearts 1 final remix oyununa elle ya da translate ile yama yapabilecek kimse yok mu? Yıllardır pc çıkmasını en çok istediğim oyundu. Şimdi çıktı ingilizce yok diye oynayamiyoruz. Yama yapan çıkarsa çok mutlu olurum.

2 yıl
Final Fantasy 9 Tr Yama İstek

Arkadaşlar bu oyunu güzelce dillimize çevire bilecek birisi var mı? çevrilse çok güzel olur. Ben tam olarak bir Jrpg fanı olmasamda, bu türün dilimize daha çok çevrilmesi gerektiğini düşünüyorum. Hem FF 9 cidden çok güzel bir oyun. Kesinlikle dilimize çevrilmesi gereken bir klasik. Şimdiden teşekkürler.

Başka zamanlarda Bir kaç Jrpg oyunu için daha böyle çeviri istek başlığı açmayı düşünüyorum.

2 yıl
Mass Effect 3 Cıtadle ve Omega Tr Yama İstek (Translate Çevirisine de Razıyım)

Arkadaşlar biliyorum Remmarsted sürümleri geliyor. O yüzden pek çok arkadaş yamaya bulaşmayı istemeyecektir. Ancak benim bilgisayarım Remmasterd versyonu kaldırmaz o yüzden bende normal sürümü oynuyorum. Ancak Citadle ve Omega dlc'si olmadan tadı çıkmıyor. Eğer gönülü bir şekilde çeviri yapabilecek varsa çok mutlu olurum.

Edit: Ben forum da yeni olduğum için çeviri yapan insanların ismini bilmiyorum benim gibi bu çevirinin yapılmasını isteyenler varsa onların ismini etiketleyip öne çıkarırsa sevinirim.

DH Mobil uygulaması ile devam edin.
DH Uygulaması
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
DH App Store Uygulaması DH Google Play Store Uygulaması
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.
DH Mobil Uygulaması
Yeni bir sürüme kadar uyarıyı gizle