Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt
B

Binbaşı
14 Mayıs 2020
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
332 (Bu ay: 37)
Gönderiler Hakkında
B
3 hafta
Dsg kullanım klavuzu gerçekten var mı
Dsg sahipleri kendi kafalarından dsg kullanım klavuzu oluşturmuş. Gerçekten var mı öyle bir klavuz markanın yayınladığı?
B
3 hafta
Tv+ dizi ve filmleri açmıyor

Superonline internetimin taahhüdü bitmişti. Yeni teklifi kabul etmedim. Onun yerine turkcell kullanan varsa 130 tl ye 100mbit sınırsız internet+tv plus+5 tane turkcelliye bedava seçeneği sunulunca kabul ettim. Ve en güzeli wifi 6 modem geldi. Bayiden gelip modem ve tv plus kuruldu. Buraya kadar sıkuntı yok. Hatta pandemi sebebiyle 100mbit 200 mbit olarak sunuluyor imiş çok hoşuma gitti.


Benim sıkıntım kendi dizi ve film uygulamalarını tıklayınca ne görüntü geliyor ne de ses. Var mı başın gelen?

B
4 hafta
Cevheri güvenin cem karataş videosu
Öncelikle cevheri güven kimdir çok tanımam ancak sedat pekerin twitter da bahsetmesi üzerine kendisinin kim olduğunu merak ettim. Twitterda bir video ile açıklamış. Neyse..

Twitterında gezerken cem karataş diye bir video gördüm. Tesadüfen izledim. İlk başta şaka filan zannettim. Sonra internette biraz dolanınca kanım dondu resmen. Normal de böyle olaylarla çok fazla ilgili değilim. Ancak hanımın çok uzaktan akrabası güneydoğuda jandarmada görevli iken 2019 yılında intihar ediyor. Ve şu zamana kadar neden intihar ettiği bulunamadı. Ve bu videoyu izleyince intihar eden askerlerin olduğu söylenince acaba bu forex olaylarına karışıp mı intihar etti dedim. Çünkü ailesi hiç bir bilgiye sahip değil veya bize bildirmiyorlar.

Yazık gerçekten..
B
geçen ay
Rüzgar tribünü ve güneş panel sistemi yaptıran var mı?
Arkadaşlar merhaba

Bu iki sistemi yani hibrit sistemi kurup deneyen var mı?

Araştırdığım kadarıyla bir evin ortalama güç tütekimi aylık 150kw

Sadece güneş paneli ayda ortalama 50 60kw civarı enerji üretiliyor tabiki panel sayısına bağlı ancak dediğim 2000 tl lik sistem.
Sadece rüzgar tribünü ise 2kw lık sistem kurulduğunda ortalama 300kw enerji sağlıyor. Ancak sistem maliyeti minumum 12 bin tl civarı.

Bu iki sistemi hibrit olarak kuran, kullanan ve deneyimler elde eden var mı merak ediyorum. Mesela yukarıda ki sistemi 2 katlı toplam 240m2 lik eve kurmak ve a dan z ye ısınma dahil kullanmak nasıl olur.

Not:yer kars, rakım 2400, rüzgar devamlı ve kuvvetli, güneşlenme süresi yılda 250 gün civarı
B
geçen ay
Kangalı bedavaya verdik
Kayınpederin 4 yaşında kangalı var. Yavru iken almış. Hayvan bir türlü alışamadı herhalde ki koyunlara keçilere saldırıyor. En son aile efradından birilerine saldırı girişimi olunca yakın köyde tanıdığa bedava veriyor şimdi. Kayınpedere takas yap dedimde çok umursamadı.
B
2 ay
İstanbul - İzmir arası seyahat güzergahları ve deneyimler

Eski yollar, otoban, feribot, köprüler, güzergahlar, dinlenme alanları, yol uzunluğu, ortalama hız, seyahat süresi ve seyahat toplam maliyeti hakkında deneyimlerinizi yazabilirsiniz.


Mesela avrupa yakasından başlayıp çanakkale yolunu deneyimlemek isterim.

B
2 ay
Motor yağ kapağına dokunmadan yağ değişimi yapılabilir mi
C5a face grubunda denk geldim. Adam diyor ki aracı yetkili servise bıraktığımda motor yağ kapağı ve çevresi tozluydu. Servis işlemi bitince belirli süre sonra kaputu açmış ve hala tozlu olduğunu görüp video çekmiş. Ve adam soruyor kapağa dokunmadan nasıl yağ değiştirildi. Yağ değişip değişmediğini kesin belirleyecek yer var mı bende merak ettim. Tamam herşeyi gördümde bu doğru çıkarsa

Not: video sahibinden izin almadan yayınlamam doğru olmaz. O yüzden koymuyorum. İsteyen face grubundan videoyu bulur.
B
4 ay
R Kuşağı
Türkiyede x, y, z kuşağı yoktur. R kuşağı vardır.
B
4 ay
6 gün savaşlarında Hiç bir ülke İsraile yardım etmedi mi?
Arap İsrail savaşında göt kadar devletçik ne hikmetse 5 ülkeyi 6 günde perperişan ediyor. Savaşın detaylarında ise hava kuvvetleri olayı bitirdi deniliyor. Ama ne hikmetde son darbeyi karadan vurmuşlar. Vah canım sanırsın moğollar gelmiş. Araplar savaşmaktan gram anlamasada harekatın bu kadar kısa sürede bitmesi için gerçek bir savaş milleti lazım. Teknoloji ve tecrübesi ile. Bunu ya Moğollar ya da prusyalılar yapar. Ancak ne kadar inkar edilsede İngiliz ve Abd yardımları olmadan bu kadar kısa,sürede bitmesi imkansız. Ayrıca dikkat edin bmgk ya rağmen kendisin 3 katı toprağı ilhak etmiş israil hala toprakları geri vermedi.

Şimdi ırakın ve suriye nin parçalanması, diğer arap ülkelerinin çöp olması gösteriyor ki BOP dedikleri proje aslında İngiliz, Abd ve yahudi milyonerlerin gğdümünde kurulmuştur. Kısaca 6 gün savaşları ile araplar batının kölesi olmuştur. Bunu nereden mi anlıyoruz şimdi israilin kutsal toprakları ele geçirecek olmasına karşın arapların ses edemiyor olması. Artık ortadoğuda araplar değil BOP var. Arap baharı da tamda bununla alakalı
B
4 ay
Babasına bu duyguyu yaşatacak olan var mı?
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.