Uygulama ile Aç Kapat butonu
Kayıt
Arama butonu

Er
07 Mayıs 2020
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
38 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
3 yıl
Şaka Maka Yaman Koç Tıp Kazanacak
Bundan 4 ay önce bu zamandan sonra nah girer demiştik, hala tyt çalışıyor demiştik, fosforlu tayfa demiştik ama şu ana kadar olan her şey onun lehine gelişti. Konular çıkarıldı, karantina süreci başladı mecbur evde kalmaya başladı, ek süre verildi. Elinde Kaf, doping her türlü ders kaynağı var. Bu saatten sonra olmaz dediğimiz adam Koç Tıp'ı kazanacak. Derin Yaman Lobisi işliyor...
3 yıl
Arı Yayınları Paragrafın Ritmi Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?
Sorum başlıktaki gibi dostlar, kitabı yeni elime aldım ve ilk testlerini çözmeye başladım. Sizce ösym standartlarında kolay mı orta mı? Veya çözülmesi gereken kaynak mı? Siz ne düşünüyorsunuz?
3 yıl
Matematiğin Ezber Yüzü
Biraz önce Matematiğin Güler Yüzü kanalından trigonometri videosunu izliyordum, soru çözüm videolarını beğendiğim için bu videosunun güzel olacağını düşündüm ama daha ilk dakikalardan al şunu ezberle diyip veriyordu her şeyi, trigonometriyi az çok biliyorum ve neredeyse her şeyin ezber olmadığını ve neyin nereden geldiğinin mantığını öğrenmiştim. Ama bu hoca çok az şeyin mantığına değiniyor. Siz ne düşünüyorsunuz bu kanal hakkında?
3 yıl
Ey Forum! Kafa Dengi Yayınlarını Nasıl Bilirsiniz?
EYYYYYYY FORUM! Kafa dengi yayınları hakkında ne düşünüyorsunuz? Elime ucuz fiyattan %100 başarı tyt matematik kitabı geçti, sizce çözülmeye değer mi? Genel olarak Kafa Dengi yayınları hakkında fikirlerinizi belirtir misiniz?
3 yıl
En Hızlı Bitirdiğiniz Kaynak Hangisiydi?
Ortalama bir soru bankasını bitirmeniz ne kadar süre aldı şu sınav döneminde? Hangi kaynakları ne kadar sürede bitirebildiniz. Elimde şuan Limit Avantaj Paragraf ve 3D Paragraf denemeleri geldi. Sizce ne kadar süre alır bunlar? Kendime bir tür challenge koydum ve 5 günde bitirmeyi düşünüyorum. Sizin bu şekilde koyup başarabildiğiniz challenge'lar var mı? Verimli oldu mu?
3 yıl
Tehlikenin Farkında Mısınız?
Para konusunda oldukça hesapçı, detaylı düşünen bir insanım. Almak istediğim soru bankalarını,denemeleri,fasiküllerin falan bir listesini yaptım. Hatta listeyi sizlerle paylaştım.
https://forum.donanimhaber.com/su-derece-isteyen-kardesinize-bir-yardim--143317341#143318433

Bu listeden 1-2 kitap ekledim, çıkardım falan sonra çeşitli sitelerden fiyat araştırmalarıyla toplam bir fiyat elde ettim. Yaklaşık 500-550TL para tuttu. Afedersiniz ama bu ne para ulan? 60-70 TL'den kitapların satıldığını gördüm. Mümkün değil ben sadece bu kitaplar için bu kadar para veremem. Belki sizin durumunuz iyidir, 500 tlyi kitaplar için ayırabilirsiniz ama ben mümkün değil ayıramam. Bazı kitapları elemek zorunda kaldım PDF'ler ile halledebilirdim ama fiyat öyle aman aman düşmüyor, hatta kitapların önceki basımları da olabilir.

Şimdi bu sınavın fırsat eşitliği nerede tam olarak? Yani o parayı kitaplara gömemeyecek adam üniversiteye gitmesin mi ya da iyi yerler kazanamasın mı? Sistem bunu mu istiyor? Parası olan mı kazansın sürekli?


Hadi MEB Kaynakları, yayınlanan sorular falan diyeceksiniz ama gerçekten onlar ne kadar yeterli? Sınavda başarı elde etmiş adamların çözmediği kaynak kalmıyor, görmediği yayın kalmıyor. Mesele kitapların pahalı olmasından çok sınav sisteminin bu kitapları aldırmayı zorlaması bence ama sistem o kadar yozlaşmış ki alt tabanı düşünmüyor, onların üniversiteye gitmeye hak etmediğini sanıyor. Belki en kral dershanelere,özel hocalara falan gerek yok ama insanları başarı için kitaplar aldırmaya "zorlamaları"nı adice buluyorum. Sınav başarısı için gereken fedakarlık maddi olmamalı manevi olmalı.
3 yıl
Antrenman Yayınları Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?
Selam, genellikle şu Antrenmanla Matematik kitabı nedeniyle Antrenman yayınlarına bir ön yargım var. Sadece benim mi var yoksa Antrenman yayın kaliteli mi sizce? 11'im ve matematik için hiç problem değil ve Yeni Nesil matematik kitaplarını almayı düşünüyorum. Temel olması açısından daha iyi bir kitap var mı yoksa bu 2 kitap iyi midir?
3 yıl
Şu Derece İsteyen Kardeşinize Bir Yardım
Selam arkadaşlar, 11.sınıfta okumaktayım ve TM öğrencisiyim. Hedefim Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi (İktisat) bölümü. Hedefim Eşit Ağırlık puanında Ham sıralamada ilk 100'e girmek. OBP Puanım oldukça düşük (70 civarlarında) o yüzden OBP açığını sorularla kapatmak istiyorum ve net hedeflerim oldukça yüksek. Bitireceğim kaynaklardan bir liste yaptım, eklememi çıkarmamı önereceğiniz kitaplar varsa söyleyin lütfen.

Çözeceğim kaynaklar şu şekilde (TYT Soru Bankaları);

TYT Matematik için: Acil Matematiğin İlacı (Temelden Başlamak İçin) ,3D TYT Matematik (Orta-Zor), Zor için bir fikrim yok, öneriniz lazım.

TYT Geo: Eis yayınları (Geo 0 bende, öneri lazım yine)

TYT Türkçe İçin: 345 Türkçe,Limit Kronometre Paragraf, Yayın Denizi Dil Bilgisi.

TYT Sosyal: Bilgi Sarmal Tarih, Limit Coğrafya.

TYT Fen: Palme Biyoloji, 345 Fizik, Karekök Kimya


AYT Kaynakları

Edebiyat: Limit El Kitabım var, Limit Soru Bankası.

Sos1 : Yine Limit...

AYT Matematik: AYT Karekök, 345.

AYT Geo: Yine 0'ım öneri lazım...

Hedeflediğim soru bankaları bu şekilde. Her türün en iyi kaynaklardan faydalanmak istiyorum o yüzden çeşit çeşit kaynak var. Sadece soru bankası değil fasikül ve denemelere, çıkmış sorulara abanacağım. Onlar için bir planlama yapmadım. Günlük 400-450 soru bandında çözmeye çalışacağım. Şu kötü şunu al diyebileceğiniz ve değiştirmemi istediğiniz kaynaklar var mı? Varsa neler?
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
DH Uygulaması
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
DH App Store Uygulaması DH Google Play Store Uygulaması
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.
DH Mobil Uygulaması
Yeni bir sürüme kadar uyarıyı gizle