Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt

Binbaşı
11 Kasım 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
362806 Gün Cezalı
357622 gün 22 s. 42 dk.
Gönderiler Hakkında
14 yıl
N93i'de RSS ve mini harita var mı ?
Bu P.tesi cihazı alacağım. Alınca bir inceleme de açarız. Kullananlar cevaplarsa daha verimli olur. Bir de N93i'de RSS ve mini harita var mı?
14 yıl
DENİZLİ'DE SINAVA GİRENLER
LÜTFİ EGE ANADOLU ÖĞRETMEN LİSESİNDE GİRDİM
14 yıl
>>> DH ÖSS'Yİ KAZANAMAYACAKLAR KLÜBÜ (14 KİŞİ OLDUK) <<<
Selam forumdakiler süreye yenik düştüm. kazanamayacam kesin. II. bölümden 20 kadar soruyu boş bırakmak zorunda kaldım. Sizde de ümitsizlik var mı

DH ÖSS'Yİ KAZANAMAYACAKLAR KLUBÜ ÜYELERİ;

1) Nokia-fun
2) getlive
3) ahmet1990
4) okan
5) ®ec
6) gece_sovalyesi
7) mafya babası
8) uzil
9) Trio
10) OZKANYAVUZ
11) McLanE
12) Emre477
13) drift34
14) ^^prince^^
14 yıl
Çok güzel bir şarkı :)
indirmek için tıklayınız

Free> 4 haneli güvenlik kodu> Download/Enter
14 yıl
>>> DH ÖSS'YE GİRECEKLER KLÜBÜ (61 KİŞİ)(BİTTİ) <<<
DH'den ÖSS'ye girecekler listesi;

1) Nokia-fun
2) Joseph35
3) gece_sovalyesi
4) cantuzla
5) YANGIN-61
6) MudvayneTr
7) hEnrY_rDL
8) getlive
9) VampiricTouch
10) tirabzonli
11) aBaBaDaN
12) ChinoStery
13) motorcuERCAN
14) Hazar
15) LooK
16) ®ec
17) Business
18) ReNNeG@De
19) Raistlin2212
20) EnergY-VorteX
21) erdemgc
22) Dr.Deccal
23) teknolog
24) Emre477
25) shady_tr
26) Zuhi
27) acımalı
28) JETAACK
29) Luaxelit
30) ae_
31) evren1905
32) Dell-e
33) ozzys
34) AlCaDrAs
35) ~exampleGM~
36) modban
37) igidu
38) JUSTIN
39) kursat2705
40) tamkan
41) sınce_1903
42) unıversıteadayı
43) NGabbyNGaGe
44) dertligece
45) S.d.T
46) gunlerim_sensiz
47) KooSeo
48) uzil
49) _ anaconda _
50) command3000
51) Citizen
52) yavkar@fb
53) Moviemetal
54) tufan.sal
55) tomedan
56) Bodyguard_26
57) bigSty
58) KooSeo
59) mxlove
60) [Akabgir]
61) onur_1903


Listeye kişi ekleme bitmiştir.


Herkese sınavda başarılar... öptüm
14 yıl
faktöriyel bilmiyorum... yardım ediniz
arkadaşlar matemtikten faktöriyel işlemi nasıldı (!) ünlem işaretiyle gösteriliyordu. tekrar etmediğimden unutmuşum yardımcı olursanız güsel olur. pazar günü büyük sınav var (ÖSS)
14 yıl
>> Sony Ericsson SO703i (25bin $) ve Vertu Signature Cobra (310 bin $)
SONY ERİCSSON SO703İ
Çizgi film karakteri Tinker Bell'in desen olarak kullanıldığı Sony Ericsson'un yeni modelinin kapağı tamamen mücevher kaplama
Yüksek sosyeteye hitap eden mücevher işlemeli modeller genellikle Vertu'dan görmeye alışkın olduğumuz tasarımlar. Sony Ericsson'un yeni modeli SO703i de, hem tasarımıyla hem de fiyatıyla piyasadaki en pahalı ve zengin modeller arasında yerini almaya hazırlanıyor. Japonya'nın popüler modellerinden Moe Oshikiri'nin tanıtımını yaptığı Sony Ericsson'un özel tasarımlı modeli SO703i, 25 bin dolardan satışa sunulacak. Telefonu bukadar pahalı yapan özelliği ise kapağının tamamen mücevherden yapılmış olması. Walt Disney'in ünlü fantazi karakterlerinden olan Tinker Bell desenli telefonun kapağı, safir, zümrüt, elmas ve yakuttan oluşuyor.


Telefonun tanıtımını Japonya'nın ünlü modellerinden Moe Oshikiri yaptı


VERTU COBRA
Vertu, 310 bin dolar değerindeki Signature Cobra modelini dğnya genelinde 8 adet üreterek, telefonun sadece kendisini değil, sahip olanları da özel kılıyor. Fransız ünlü mücevherat tasarımcısı Frederic Boucheron imzalı, kobra yılanı tasarımına sahip Signature Cobra, tek parça elmastan kesilmiş parçalarla ve iki zümrüt göz ile süslenmiş. Ayrıca 439 parça yakut kullanışmış. Sanıyoruz Signature Cobra'yı sadece bir telefon olarak görmek oldukça zor.


Bu Vertu Signature Cobra'nın fiyatı 310.000 Amerikan Doları.
14 yıl
ÖSS hakkından kısa bir bilgi
Sınava son bir kaç gün kala kitapçıklar torbalanıp, mühürlenip sınav merkezlerine iletilir. Eğer torbalardan biri açılır, yırtılır, mühürü bozulur yada bir kitapçık eksik çıkarsa sınav iptal olur. Sınav merkezinde 24 saat uyumaksızın nöbet tutan güvenlik görevlileri vardır. Her bir odada da gizli kamera bulunur. Merkeze giren çıkan, müdür ve öğretmenler de dahil kim olursa olsun görevliler tarafından didik didik aranır. Özellikle kamera gibi görüntü kayıt özellikli cihazların merkeze sokulmasına kattiyen izin verilmez.

99 yılında iptal edilen sınavda sınav sorularını çalan adam 2 yıl sonra İran'dan sahte bir pasaportla Türkiye'ye girerken yakalandı. Ne alakası vardı bir teröristin sınav sorularıyla? Sınav kitapçıklarının basımı 4 milyon YTL ( 4 Trilyon ) para demek. Eğer sınav iptal olursa 4 Trilyonda... Bu ülkede ne zaman sınav soruları çalınırsa emin olun ki bu işten çok büyük kazançlar sağlayan birileri vardır. Bunlar öğrenciler değil.

Sınavda öğrencileri kontrol etmek için en az 4 öğretmen bulunur. ÖSS'de kopya çekerken yakalanmanın cezası ömür boyu ÖSS'ye girememe cezasıdır. Bu çok ama çok ağır bir ceza.

ÖSS'de adaya, soruların çözünümüne yardım eden öğretmen de, kamu personelliğinden ve öğretmenlikten men edilir.

İnsanların hayatını sadece 195 dakikada yön vermelerini beklemek büyük acımazsızlık olur. Ne yapacağını bilmeyen veliler, soluğu sözde yol yordam gösteren özel dersanelerde alıyorlar. Dersaneler zaten başarılı öğrencileri ücretsiz okutmaktadırlar, ya milyarlarca lira dersaneye ödeyen çocuklar içinden hiç birinci çıkmış mıdır ?

- ÖSS'yi kazanması kesin gözüyle bakılan öğrencinin biri ÖSS günü kaleminin ucu bittiği için optik formu yarı boş vermek zorunda kalır. Sırf hazırsızlıklığından dolayı 1 yıl çöpe...

- Üstteki vakaya benzer bir olay daha var. Öğrencinin biri de seçenekleri doldururken bir çok soruyu yuvarlağın etrafına taşırdığından cevaplar geçersiz sayılır.

- Komşumuzun oğlu da sınav gününden önce saatinin alarmını kurmayı unutur, kalktığında saat 11:00 sınava yetişemez ve 1 yıl çöpe.

Bunlar da bazı talihsizlerin ÖSS ile kötü anıları
14 yıl
dergi ve sitelerin N91 ve W950i hakkındaki ortak görüşleri
Nokia N91

N serisi artık hayatımızın bir parçası. Serinin ilk mobil müzik cihazı N91, 4GB kapasiteli harddiskiyle müzik tutkunlarına hitap ediyor. Biraz büyük bir gövdeye sahip olsa da tasarımın başarısı yadırganamaz. Özellikle elinize aldığınızda verdiği güven duygusu, kuşkusuz sağlamlık ve başarılı detaylardan kaynaklanıyor. Symbian işletim sistemiyle çalışan N91, standart 3.5 mm jack bağlantısı, tuş kilidi ve müzik tuşlarıyla gerçek bir mobil müzik uzmanı. Donanım olarak bütün akıllı cihazlarla yarışacak seviyede olan N91, WLAN, bluetooth, 2 megapixel kamera gibi exstra özellikler sunuyor. Gelişmiş S60 web tarayıcısı da internet erişimi sırasında büyük avantaj sağlıyor.


Sony Ericsson W950i

Yılların verdiği tecrübeyle mobil müzik lideri konumundaki Sony Ericsson Walkman markası, Symbian işletim sistemiyle çalışan W950i modeliyle daha geniş bir vizyona kavuştu. Sade ve ince tasarımı, büyük dokunmatik ekranı, 4 GB kapasiteli flash hafızası ve pratik Walkman uygulamasıyla dikkat çekiyor. Sony tarafından geliştirilen özel kulakiçi kulaklıkların performansı neredeyse diğer hiçbir kulaklıkla karşılaştırılamayacak kadar başarılı. Oldukça büyük olan dokunmatik ekranı, oyun, internet, fotoğraf/video görüntüleme gibi tüm multimedya uygulamalarında çok başarılı. El yazısı tanıma ve pratik 'jog dial' kullanımı, cihazın en önemli artılarından.


~~UYGULAMA~~
İnce detaylarla yapılan değerlendirmeyi toplarsak, Nokia N91'in pratiklik ve performans açısından daha iyi olduğunu söyleyebiliriz. Fakat grafikler ve görsel kalite açısından W950i çok daha başarılı. Yine 'ruh hali' ve yıldızla puanlama gibi ek özellikler, uygulamanın çok zengin olduğunu ispatlıyor. Fakat onun da bir kusuru var ki küçük simgelere parmakla tıklamak çoğu zaman imkansız. Kullanırken verdiği his ve arayüzün bu eşitliği W950i lehine bozuyor.


~~SES KALİTESİ~~
Eğer cep telefonunuzdan sadece yolsa yürürken müzik dinlemek için kullanacaksanız, Sony Ericsson W950i beklentilerinizin tümünü karşılayacaktır. Kulakiçi kulaklıkları ve Walkman uygulamasıyla komple bir paket olarak görülebilir. Fakat müziğinizi paylaşma taraftarıysanız, bağlantı, ses çıkış gücü ve ses kalitesi açısından N91 daha iyi bir seçim olacaktır. Hatta W950i'nin çift kablolu kulaklığı, daha yavaş tepkileri ve tuş takımının yapısı düşünülürse, mobil müzik performans açısından genel üstünlük N91'de.


~~YÖNETİM~~
İki cihazda da bağlantı problemi bulunmuyor.Kolayca yönetilebiliyorlar. N91'in mini USB bağlantısına sahip olması avantaj, W950i'nin USB üzerinden şarj olabilme, flaş hafızası sayesinde daha hafif, dayanıklı olma ve çok hızlı veri transferi gibi özellikler bunu tamamen gölgeliyor. Bilgisayar ile aradaki bağlantı ve cihazın yönetimi açısından üstünlük W950i'de


~~GENEL DEĞERLENDİRME~~
Test süresince gördük ki, her iki cihaz da mobil müzik alanında oldukça iddialı. İkisinin de zengin Symbian işletim sistemi üzerinde farklı arayüzlere sahip olması, 4 GB hafıza kapasiteleri ve müzik performansları takdiri hak ediyor. Değerlendirme ve incelemelerin tamamına göz attığımızda, uygulama ve yönetim başlığı altında bir adım öne çıkan W950i, ses kalitesi, ses gücü ve müzik performansı değerlendirmesi açısından N91'in gerisinde kalıyor. Sonuç olarak iki cihaz arasındaki tercihte ana kriter 'müziği nerede nasıl dinleneceğidir'. Ses sistemlerinden, güçlü kulaklıklardan ve müziğinizi paylaşmaktan hoşlanıyorsanız, N91 sizi çok memnun edecektir. Müziği her an erişilebilir olması, aktarım sırasında vakit kaybetmeme ve tasarım konusunda ağırlık veriyorsanız o halde Sony Ericsson W950i'yi tercih edebilirsiniz.

Mobimagın yorumu bu.Stuff'un yorumu da hemen hemen aynı;)

N91;
- malzeme kalitesi
- ses kalitesi ve ses çıkış gücü
- 2 mp kamera
- wi-fi


W950i;
- N91'den daha küçük, daha ince ve daha hafif ( ama daha geniş )
- 2.6 inç büyük, QVGA ( 240x320 pixel ) ekran çözünürlüğü net ve dokunmatik ekran
- Flash hafıza olduğundan daha hızlı ve hafif
15 yıl
N91 son versiyon arıyoruz (ak-rap ft. erhaninho_cArsi)
arkadaşlar selam öncelikleN91'in son versiyonunu N91'imize yüklemek istiyoruz.bulamadık.yardımcı olurmusunuz?Resimli resimsiz farketmez
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.