Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt
R

Teğmen
10 Şubat 2020
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme (?)
98 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
R
5 ay
Şeyma Subaşı Kriptoya da Girdi!

İnternette gezinirken önce webteknoda şu haberi gördüm.


https://www.webtekno.com/seyma-subasi-adini-tasiyan-kripto-para-cikti-h110816.html


Sonra ekşide de konusu açılmış.


https://eksisozluk.com/seyma-subasi-coin--6940427?a=nice


Sedat pekeri duymuştum ama o çok yürümedi. Ama Şeymadaki şans ile birlikte acayip bir yürüme potansiyeli var gibi duruyor. Çıkan token Şeyma Subaşı'nın haberdar olduğu bir durum değildir ama kripto para gerçekten insanlara çok farklı şeyler yaptırıyor.

R
8 ay
iPhone 11 Telefon Çalındı. Lütfen Yardımcı Olun!
Bugün (11.03.2021) saat 18:00 civarında (kamerada 17:54 yazıyor en son) malzeme almak için girdiğimiz dükkanın önündeki arabamızdan telefonu çaldılar. Aracı normalde kilitlerdik o an için unutmuşuz. Telefonda arabanın içinde unutulmuş. Olay kayseride yaşandı. Gören bilen tanıyan olur umuduyla videoyu paylaşıyorum. Lütfen yardımcı olun. Şu aralar zaten o kadar zor durumdayız ki üstüne bir de bu geldi. Lütfen yayabildiğiniz kadar yayın.

https://www.youtube.com/watch?v=4jlAafYkdAc&feature=youtu.be
R
11 ay
Her Muhalif CHP’li yada CHP Zihniyetli Değildir!
Öncelikle baştan belirteyim şu an hangi parti hoşuma gidiyor, destekleyeceğim bilmiyorum!

Forum geneli olarak değil neredeyse her yerde AKP’nin yaptığı yanlışı anlatınca bu partiyi tutan kişilere, oracıkta sizi CHP’li olmakla veya o zihniyetli olmakla itham ediyorlar. Bakın rica ediyorum sevgili AKP’li vatandaşlar bunu yapmaktan vazgeçin! Sizin dediğiniz gibi her muhalif CHP’li olsa o parti %20lerde oy mu alırdı? Biz eleştiri hakkımızı kullanıyoruz hepimiz CHP’li değiliz!
R
11 ay
SAYE Başlamış Olabilir!
Az önce Speedtest uygulamasında ping değerlerinden farkettiğim kadarıyla altyapıda paylaşımlar başlamış. Bulunduğum ilde türk telekom server olarak seçilmiyor en iyi ping veren server seçilsin diye otomatik seçimde bırakıyordum. Normalde hep türk telekom adana server en düşük ping verirdi. Bugün Türksat kablonet sunucusu daha düşük ping verdi ve otomatik olarak bu server üzerinden test yaptım. Önceden 60 üstü ping verirken bu server şu an 6 ms veriyor. Turkcell server olarak hala yüksek ping veriyor ama sanırım altyapı paylaşımı yavaş yavaş açılıyor.
R
11 ay
ÇOK ÖNEMLİ!!! 2008 civarını iyi hatırlayanlar bakabilir mi? LÜTFEN!

Öncelikle konu yerş yanlışsa kusura bakmayın en uygun burayı buldum.


Geçenlerde 2,5 yaşındaki oğlumun bilgisayarda itfaiye oyunu istemesiyle zamanında oynadığım bir itfaiye oyunu geldi aklıma. Oyunu sabah gazetesinden 29 kuponla almıştım. Hatta oyunlardan biri SBK08 idi. Buna dayanarak bu kampanyanın 2008 yılında olduğunu düşünüyorum ama 2009 vs de olabilir. İtfaiye oyunu da bu 6 oyunun içindeydi. Oyun şöyle:


Oyunda itfaiye aracı felan sürülmüyordu. Sürekli üstten bakış vardı. Farklı farklı senaryolar vardı. Metal yangınına su sıkınca yangın fazlalaşıyordu. Kapalı hava olmayan bir odanın kapısını açıp girmesini emrederseniz o itfaiyeci ağır yaralanıyordu. Kapıyı baltayla kırıp girmesi gerekirdi yada camı kırıp girecektiniz. Bir senaryoda çarpışan arabalardan biri kütüphaneye uçuyordu o yüzden en hızlı şekilde söndürmeniz gerekiyordu. Soyguncuların olduğu bir senaryo vardı. Orman yangını olan bir senaryo vardı. Oyunla ilgili hatıralarım bu ve bunun gibi şeylerden oluşuyor. Benim bu oyunu bulmam çok önemli. Böyle bi oyunu oynayan, ismini bilen denk gelen var mı? Lütfen yardımlarınızı esirgemeyin.

R
geçen yıl
Hız Düşüklüğü, Anlık Kopmalar yada Bağlantı Yavaşlığı mı Yaşıyorsunuz? İçeri Buyrun!
Bu konunun altından herkesi etkileyen bir sorunda çıkabilir, sadece benim spesifik olarak yaşadığım bir sorunda olabilir. Ancak forumda bir kaç kişinin yazısında bu sorunu görmüştüm. Anlatacağım şeyleri siz de yaşadıysanız sesimizi duyurup bir kamuoyu oluşturalım. Ben bir sorun olduğu kanaatindeyim. Anlatmaya başlıyorum.

Forumda bir kaç kişi beni biliyor uzun uğraşlar sonucu VDSL bağlattım çok sancılı bir süreç oldu. Şu anki hızımdan vs çok memnunum ancak şu şekilde bir problem yaşıyorum. Her şey çok güzel, hat değerlerinde de bir problem yokken hız testinde sonuç 0.05 download, 7,65 upload (paket 8 upload yani upload sorunsuz) çıkıyor. Sayfalar felan açılırsa çok şanslıyız. Resimler:

Hat değerleri
Hız testi
Görüldüğü gibi hız testinden sonra reklam bile yüklenmemiş. Peki sorun ne? Sorunun çözümü ne? Çok basit bağlantıyı yeniden kurmak. Yani ya modemi kapatıp açıcaz, ya dsl kablosunu çekip takıcaz. İkiside çalışıyor. Başta modemimde sorun var sanıp yeni modem bile satın almıştım. Ben hızlı olsun diye çoğu zaman dsl kablosunu çekip takıyorum. Bunu yaptıktan sonraki sonuçlar:

Hat değerleri (snr veya zayıflama çoğu zaman aynı değer geliyor bu ikisinde farklı olmasına sorunu bağlamayın çok kez denedim)
Hız testi

Sonuçlar böyle. Sorun nedir neden kaynaklanıyordur inanın en ufak bir fikrim yok. Ancak sorun modemde olsa yeni modemde aynısı olmazdı. Sorun altyapı olsa çek-tak ile çözülmezdi. Bu sorun bazen 2 gün olmuyorken bazen 7-8 saatte bir oluyor. Benzer durumu yaşayan, çözen, şundandır diyecek bilgili varsa lütfen yorumunuzu eksik etmeyin. Evet belki çözülüyor ama sürekli çek-tak, kapat-aç bıktırıyor insanı.


Ekleme: Hız testleri aynı sunucudan yapılmıştır.
R
geçen yıl
Altyapı Karmaşacası! Lütfen Yardım Edin!
Herkese Merhaba.

Öncelikle yükleyeceğim resimdeki tüm sokaklar aynı mahalleye bağlıdır. Bundan yaklaşık 1,5 ay önce çevremizde fiber altyapı çalışması olduğunu öğrendik (FTTC) ve ADSL belasından kurtulacağımız için aşırı sevinçliydik. Şimdi önce basit çizimimi ekleyeyim ve bunun üzerinden anlatmaya devam edeyim:

Resimde ILGIN ve ZADE sokak kendi mahallesi olmayan başka bir mahalle santralinden (uzaklığı kablo mesafesi ile 2-2,5 km) hizmet almakta. 721 nolu eski tip ADSL dolabı ise pasif konumda.

21 Nolu saha dolabı ise 1,5 ay önce bizim çalışmayı öğrendiğimiz kabin.

Yuvarlak kısımlar siyah kabloların bağlı olduğu direkler ve onların kodları.

Geçen hafta erişim planlama ile görüşmemde 721 ile başlayan direklerin yön değişimi yapılıp 21 nolu dolaba aktarılabileceği söylenmişti bende yeni abonelik başvurusu yapmıştım ancak bugün gelen ekipler bunun olmayacağını söyledi. 721 F8 den giden kablo yol kesme yapmasına rağmen, yol kesme durumu olacağından yapamayız dediler.

İnternet durumumuz çok sıkıntılı. 10-12 alıyor gibi gözüküyoruz ama çoğu zaman bu hız yalan. Sizlerden ricam bu konuya dikkat çekip yetkili birilerinin bununla ilgilenmesi. 300 metre mesafeden fiber döşeme yapılıpta toplam 6 ev için ek bir dolap koyacaklarını sanmıyorum. 721 F8 den boşa giden kablolar ile o kısım iptal edilip 21 E7ye bağlanma imkanı olduğunu düşünüyorum. Dilekçe vermeyi düşündük ama bir sonuç alabileceğimizden emin değilim.

DİPNOT: 721li direkler için gelen kablolar 21 nolu dolaba bağlı evlerin yanından geçmesine rağmen hiçbiri bunlardan hizmet almıyor.

LÜTFEN BU KONUDA BENİM SESİMİ DUYURMAMA YARDIMCI OLUN.
R
2 yıl
Yardımınıza ihtiyacım var! VDSL için ne yapmalıyım akıl verin bana
Evimin bulunduğu bölge bana yaklaşık 2,3 km uzaklıkta bir santralden hizmet alıyor ve buda ADSL de maks 13-14 Mbps hız veriyor. Ama bana 500-600 metre mesafede bir yer kendilerine uzaklığı 400-500 metre civarı bir yerden hizmet alıyor olmalı ki altyapı sorgularında 78-80 Mbps hız çıkıyor. Şimdi size sormak istediğim ise şu, bende o yerden hizmet almak istiyorum, eğer o santrale geçebilirsem uzaklığım 1 km olmuş olacak buda VDSL de 35e denk geliyormuş. Bunun için ne yapmam gerek lütfen beni bilgilendirin.
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.