Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt
S

Teğmen
17 Aralık 2019
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
45 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
S
7 ay
Kablonet iptal sonrasında smart kart iade saçmalığı
15 Şubat'ta taahhütüm bitti. 7-8 aydır Pandemi ve sonrasında İzmir depremi nedeniyle ev boştu. Boşuna ücreti ödeyip taahhütümü yerine getirdim. Şu an ikamet ettiğim yerde Türksat kablo altyapısı olmadığından iptal etmek için 8 Şubat'ta müşteri hizmetlerini aradım, 14 Şubat'ta arayın dediler. Aradım, ikna süreci varmış, aranacakmışım, neden iptal ettiğimi soracaklarmış. İkna edilmek değil iptal etmek istiyorum desem de aranacaksın. İyi arasınlar. TV kutusunun üzerindeki kartı 20 gün içinde iade etmem gerekiyormuş, yoksa 60 lira faturaya yansırmış. 100 km uzaktayım İzmir il müdürlüğüne. Aramamdan 3 gün sonra yani bugün işim çıktı ve gitmişken kartı da vereyim dedim. İzmir il müdürlüğüne gittim Çankaya'daki. İkna sürecindeymişim kartı alamazlarmış. Keyfi gelince ikna için beni arayacaklarmış, sonra tekrar kartı getirecekmişim. Düşünsenize il müdürlüğüne gidiyorsunuz ve iptal edemiyorsunuz. Bu pandemi döneminde kartı yanımda gezdirip tekrar götürecekmişim. İkna edilmek istemiyorum, iptal etmek istiyorum demek işe yaramadı. Terbiyesizlik diz boyu. Yazıklar olsun 6 sene kullandım bunların hizmetini. Akrabalarımı, müşterilerimi geçirdim kabloya. 20 gün içinde tekrar gidemeyeceğim için bende kartı yamultup yere bıraktım. Şimdi 60 lira fatura edecekler. 60 lira önemli değil de ayaklarına kadar gidiyorsunuz kartı götürmeye, kadın almıyor kartı keyfi gelince arayacaklar sonra alacakmış. Kimseye önermem artık. Yazıklar olsun.
S
8 ay
Sim kartımı takıp kullanabileceğim bir 4g modem önerisi istiyorum.

Herkese merhaba. Altyapı yok, başvurum var TT'ye ama yıldım artık. Şanslıyım ki sınırsız interneti olan bir cep telefonu hattım var. Şu an telefonda hotspot yaparak ve 24 saat şarjda takılı olarak kullanıyorum. Artık bir 4g modem alarak hattı aramalarda kullanmamayı, sadece internet için kullanmayı istiyorum. Sürekli normal modem gibi fişte kalacak. Bazılarında pil var, bu gereksiz benim için ve yine bazılarında bir süreden sonra bağlantı olmazsa kendini kapatması falan var pilin boşalmaması için. Kısacası normal bir modem gibi sim kart takılabilen, menzili geniş bir 4g modem lazım. Eskiden kullandığım vınn usbden pcye takılan modem var ama 3g o. Ve TT hattım ile çalışır mı bilmiyorum. Bazı TPLink modelleri falan usbden bu tür modemlerin takılıp hotspot yaptığı modemler var ondan yazdım. Sürekli açık kalması, bağlantı olmasa bile kapanmaması çok önemli. Kullananlar önerirse sevinirim.

S
9 ay
HotSpot sorunu, bir süre sonra cihazlar girmiyor

Merhaba. Telefonumdan hotspot açarak belirlediğim şifre ve ağ ismi ile bilgisayardan, tabletten vs internete giriyorum. Sıkıntı yok. Fakat birkaç saat sonra örneğin laptop ağdan çıkıyor, başka cihazlar bağlı. (laptop değil sadece, telefon, tablet hangisine ya da hangilerine denk gelirse) Ağ ismini görüyorum tıklayıp yeniden bağlanmak istediğimde bu sefer şifre yanlış diyor. Ancak hotspot yaptığım telefonumda hotspotu kapatıp yeniden açınca yani resetleyince tüm cihazlar yine sorunsuz giriyor. LAtyapım olmadığından telefondan dağıtmak zorundayım internetli. 24 saat şarjda, modem gibi kullanıyorum. Ama günde 3-4 kez reset atmak sıkıcı oldu. Var mıdır bir önerisi olan?

S
10 ay
Samsung 860 Evo 500 gb çok bir fark göremedim

Seagate 500 gb SSHD 7 yıllık kullanımda durduğu yerde bozulunca Samsung 860 Evo 500 Gb. ssd aldım, takıp kurdum. Bozulan Seagate 8 gb ön bellek olarak ssd, geri kalanı hdd. Gayet hızlı açılıp kapanırdı. Ben bu aldığım Samsung Sdd'de emin olun hız olarak çok büyük bir fark görmedim. Uçacak, her program hızlıca açılacak falan sanmıştım ama büyük fark yok. Yanlış mı yaptım bazı şeyleri bilmiyorum. Magician programını falan kurdum. Ahci mod açık, trim desteği açık. Başka yapmam gereken bir şey var mı?

S
2 yıl
Sadece dakika ve sms
İnternet olmadan 1000 dk, 1000 sms gibi paket var mı ucuz olarak? Operatör fark etmez, şu an TT'deyim.
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.