Uygulama ile Aç Kapat butonu
Kayıt
Arama butonu
O

Er
10 Kasım 2019
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
13 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
O
2 yıl
Laptop elektrik kaçağı

Arkadaşlar merhaba Asus N550JK laptop kullanıyorum. Ve pandemi sürecinde üniversiteden eve geldiğimde bilgisayarımda ufak defek çarpmalar oluyordu. Avcumu klavyenin üstüne koyduğum yerden. Daha sonra arduino ile 3d yazıcı yaptık ve bir sorun yaşadığımızda arduino üzerinde multimetre ile ölçüm yapmıştım ve inanılmaz saçma sonuçlar gördüm sorun benim bilgisayarımdan kaynaklanıyordu (Multimetre parezit sesi veriyordu). Daha sorna usb çıkışlarını kontrol kalemi ile ölçüm yaptığımız arada bir yanıyordu. Bilgisayarın ilk sahibi ben değilim bir yakınım ekranı yanık sen tamir eder kullanırsın dedi internetten sipariş verip tamir paneli değiştirdim onun ile alakalı bir sorun mu bilemiyorum . Ve bu sorun pildeyken olmuyor. Adaptör orjinal adaptör değil tochi marka bir adaptör (genelde mini 3d yazıcı yapanların kullandığını gördüm 6 - 7 amper veriyor)


*

Az önce yaptığım testte bataryanın - kutbu şaseye bağlanmış bunun böyle olmaması gerek değil mi? Arıza buradan mı kaynaklı?Bir yazılımcı olarak günün uzun bir zamanını bilgisayar başında geçiriyorum ve bunun başına bir şey gelirse yenisi alamıyacağım için bayağı korku içerisindeyim.

O
2 yıl
Ubuntu da ekran büyüteci sornları

Arkadaşlar merhaba,

Görme problemim sebebi ile bilgisayarda büyüteç kullanıyorum. Normalde windows kullanıcısıyım ve windows'un ekran büyütecinden de memnunum fakat ubuntu kullanmak istiyorum(yazılım geliştiricisiyim) fakat sorunum şu ubuntunun default zoom' u yetersiz .Compiz config setings managere ile birlikte gelen zoom güzel görünüyor. fakat deneyimleyemiyorum çünkü çalışmıyor. Videolarda yaptıkları her şeyi yapıyorum fakat olmuyor . Teknoseyir formunda bir arkadaş el attı sorunun neden kaynaklandığını buldu fakat çözü bulamadı.

Teriminale üzerinde compiz --replace komutu çalıştırdığında çalışıyor fakat buı sefer de ekranda encereler iconlar herşey kafayı yiyor hiç biiri tepki vermiyor.


Bildiğiniz full ekran büyüteç var ise önerebilirsiniz.


yardımcı olursanız çok sevinirim. Şimdiden çok teşekkür ederim

O
3 yıl
Zoom ile alakalı stabillik sorunu
Merhaba
Görme problemim var bu nedenle büyüteç ile bilgisayar kullanıyorum.Windows kullanıcısıydım ve windowstaki büyüteç uygulaması benim işimi çok güzel şekilde görüyordu uzun zamandır ubuntu ya geçmek istiyordum ancak ubuntu nun kendi içinde gelen zoom özelliği güzel ancak sürekli bir yerden bir yere atlıyor.Sağ click yaptığımda ekran gidip gelyor.
bunu düzeltmek için herhangi bir yol bilen var mı?
yada tıpkı windowstaki yazııma benzer bir yazılım var mı ?
teşekkürler.
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
DH Uygulaması
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
DH App Store Uygulaması DH Google Play Store Uygulaması
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.
DH Mobil Uygulaması
Yeni bir sürüme kadar uyarıyı gizle