Donanım Haber

Uygulama ile Aç Kapat butonu
Kayıt
Arama butonu

Teğmen
17 Ekim 2019
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
3 üye
Görüntülenme (?)
299 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
6 ay
0 RH + KAN İHTİYACI BAĞCILAR MEDİPOL MEGA KALP VE DAMAR BÖLÜMÜ*

_Merhabalar Acil Kan ihtiyacı_

*0 RH + KAN İHTİYACI*

*BAĞCILAR MEDİPOL MEGA KALP VE DAMAR BÖLÜMÜ*

İLETİŞİM İÇİN LÜTFEN MESAJ ATINIZ.

8 ay
WhatsApp Sesli ve Görüntülü görüşmeleri kaydetme ?

Merhabalar;

Whatsapp üzerinden yaptığım görüntülü görüşmeyi sesiyle beraber kaydetmek istiyorum veya sadece sesi ayrıca sesli konuşmalarında. Kullanıp memnun olduğunuz uygulama var mı ?

10 ay
Gastroloji / patoloji veya hemotoloji doktoru var mi ? Endoskopi sonuçlari hakkinda
  • Sonuçlar hakkında detaylı bilgi verecek doktor arkadaş varsa ulaşabilir mi ?
geçen yıl
MSI OPTIX G27C7 VS Samsung Odyssey G3 27' Hangisi

Ever arkadaşlar ürünler bunlar :)
Yazılım ve oyunlar ile ilgileniyorum. Fiyattan bağımsız değerlendirir misiniz lütfen Samsung 1640 aldım. diğeri fiyatı da belli zaten.

geçen yıl
MAİLDEN YANLIŞ KİŞİYE KİMLİK YOLLAMA

Merhaba arkadaşlar


Bir arkadaşımdan rica ettim kamerası iyi diye mail adresimi belirttim ancak alakası olmayan bir maile kimlik ön arka yüzünü yolladı. Kişiye mail attım ancak dönen olmadı daha ne yapmam gerek ? Kredi kartı vb gibi iptal var mı ? Bu birçok kötü olayı başıma getirebilir.

https://eksisozluk.com/kimlik-fotokopisi-ile-neler-yapilabilir--4960630?p=3

gibi.

geçen yıl
MOBİL UYGULAMA / WEB ORTAK VERİ TABANI

Basit bir web ve uygulamam var ikisinin kullanıcılarını ortak yapmak istiyorum nasıl yaparım ?

geçen yıl
COVİD İLACI Hidroksiklorokin ÖLDÜRÜYOR MU ?

Tıp camiasının itibarlı iki dergisi koronavirüs tedavisinde kullanılan ‘Hidroksiklorokin’ adlı ilacın ölüm oranlarını arttırdığına kanıt olarak Türkiye’deki verileri paylaştı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca verilerin gerçeği yansıtmadığını belirterek iki dergiye mektup yazdı. Dergiler makalelerini geri çekti.


Yapılan araştırmanın bulguları neler?

Sonuçları The Lancet adlı bilimsel yayında yayımlanan çalışma, sıtma ilacı olarak bilinen klorokin ve hidroksiklorokinin Covid-19 tedavisindeki etkisine dair bugüne kadar yapılmış en kapsamlı araştırma olma niteliği taşıyor.

Araştırma kapsamında, altı kıtada 671 hastaneye 20 Aralık 2019 ile 14 Nisan 2020 tarihleri arasında yatırılan ve koronavirüs test sonucu pozitif çıkmasının ardından tedavi gören 96 bin 32 hastanın dosyası incelendi.

Araştırma için denek gruplar oluşturulmadı ve tedavi süreçlerine de herhangi bir müdahale yapılmadı. Aksine, belli bir dönemde hastaneye yatırılan Covid-19 hastalarının sağlık raporları ve tedavi süreçleri mercek altına alındı.

Araştırma kapsamında, Covid-19 tedavisinde antibiyotikle ya da antibiyotiksiz klorokin veya hidroksiklorokin verilen hastalar ile bu iki ilacın kullanılmadığı hastaların sağlık durumları analiz edildi.

Solunum cihazı desteği almak zorunda kalan ve tedavisinde remdesivir ilacı kullanılan hastalar, araştırma kapsamına dahil edildi.

Araştırmaya göre, hidroksiklorokin ya da klorokin kullanan hastaların yüzde 13'ünün hastanede hayatını kaybettiği, bu ilacın kullanılmadığı hastalarda ise ölüm oranın yüzde 9'da kaldığı görüldü.

Klorokin verilen hastaların yüzde 16'sı, hidroksiklorokin verilenlerin ise yüzde 22'si hastanede yaşamını yitirdi. Klorokini antibiyotikle birlikte alanlarda ölüm oranı yüzde 22'ye; hidroksiklorokini antibiyotikle alanlarda ise bu oran yüzde 24'e yükseliyor.

Tedavisinde bu ilaçların kullanıldığı hastalarda ritim bozukluğunun diğerlerine kıyasla birkaç kat daha fazla görüldüğü de tespit edildi.

Görüşlerini açıklayan bilim insanlarının bir bölümü araştırmanın bu ilaçların Covid-19 tedavisinde kullanımını sona erdirmesi gerektiğini belirtirken, bazıları ise bunun ampirik bir çalışma olduğunu ve bir kanıya varılması için daha fazla klinik araştırmanın yapılması gerektiğini söylüyorduhttps://www.hurriyet.com.tr/gundem/makaleleri-geri-cevirten-mektup-bakan-kocadan-hidroksiklorokin-itirazi-41535584


https://www.bbc.com/turkce/haberler-turkiye-57036321

geçen yıl
Digital oyun üretemeyen üniversite öğrencisi ”Olmadı, başaramadım” diyerek intihar etti
geçen yıl
ANDROİD ALANINDA UZMAN ARAMAKTAYIM

Merhabalar Arkadaşlar Bir Projem var ücretli ücretsiz yardımcı olacak biri arıyorum.

geçen yıl
E-DEVLETTEN DİN DEĞİŞİKLİĞİ

Böyle bir datanın olması bile tuhaf değil mi ? Din kişiye özel ve tamamen vicdani değil mi ? Müslümana veya yahudiye ek özellik mi var ? Sizlerinde fikirlerini merak ettim :)
https://www.turkiye.gov.tr/nvi-nufus-kaydindaki-din-bilgisi-degisikligi-basvurusu

DH Mobil uygulaması ile devam edin.
DH Uygulaması
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
DH App Store Uygulaması DH Google Play Store Uygulaması
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.
DH Mobil Uygulaması
Yeni bir sürüme kadar uyarıyı gizle