Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt
G

Yüzbaşı
21 Ağustos 2019
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
215 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
G
4 hafta
Türk Telekom'un şark kurnazlığı

Bugün sabit internetimin taahhüdü bitiyor. Uygulama üzerinden kampanya değişikliği başvurusu yapacağım ile ilgili mesaj üzerine gelen linke tıklayıp uygulamadan kampanya değişikliği başvurusu yaptım. Kampanya değişikliği gerçekleştirilememiştir diye mesaj geldi. Müşteri hizmetlerini aradım, sistwm reddetmiş bilmiyoruz dediler. Taahhüdün son günü olduğu için mağdur olurum yarına kalırsa, işlemi siz yapın dediğimde hattınız pasif hale gelmiş, aktif olması bir gün sürer diye saçma bir cevap verdiler. Birkaç kez daha aradım ama cevap değişmedi. Daha önce de tekliflerini kabul etmediğimde, forumlarda birçok kişinin belirttiği gibi internet hızımız düşüyordu hemen.

Bu TT gerçekten çok amatör, vasıfsız, 1 kuruşu hak etmeyen bir kurum. İstedikleri gibi at oynatıyorlar. Yazıklar olsun. Birkaç günlük taahhütsüz ödeme almak için takla atıyor koca firma. Günlük 10 diyorlar bir de taahhütsüz, yani çok değilmiş. 1 milyon kişiden 10 milyon lira alıyorsunuz dedim, cevap yok.

G
geçen ay
Canon selphy qx10 fotoğraf yazıcı

Kullanan var mı? Nasıldır, iş görür mü?

G
3 ay
kırılmaz camlar ekran görüntü kalitesini düşürüyor mu?

kullanıyor musunuz?

G
4 ay
Araç süpürgesi ne önerirsiniz

Kaliteli bir ürün arıyorum

G
4 ay
arayış bittti, scala aldım

Ocak ayında aracımı sattığımdan beri arayış içerisindeydim. Dolar düştü bekleyelim, fiyatlar düşer bekleyelim derken piyasa yine hareketlendi. İhtiyacım da olduğu için artık almam gerekiyordu. Megane ve scala arasında git gel yaşadım ve scala nasipmiş. Aracı dün İstanbul Kayadibi Bayisinden teslim aldım. 237 bin ödedim, geri görüş kamerası ve birkaç aksesuarlı fiyat. Liste fiyatı 279 bin ama o fiyatlara satılmıyor tabi ki.

Aracı aldıktan sonra 700 km civarı yol yaptım. Bunun bir bölümü İstanbul şehir içi ve geri kalan çoğunluğu da uzun yol.

Aracım 1.0 tsi premium paket. En merak edilen konu 1.0 motor. Benim için de araçla ilgili iji soru işareti vardı: 1.0 motor ve dsg.

Dsg için bir şey diyemem, inşallah sıkıntı yaşamayız ama özellikle uzun yolda mükemmel çalışıyor. Önceki aracım 5 ileri otomatik honda idi. Ondan sonra vites ve motor çok konforlu geldi.

1.0 motor çekiyor mu?

Cevap, evet. Kesinlikle çekiyormuş. Aracı kullanana kadar hala tedirgindim, virüs muhabbetinden dolayı test sürüşü de yapamadım. İlk birkaç km'de beni çok memnun etti. Şehir içinde çok atik, çok pratik bir motor. Yokuşta asla ivme kaybetmiyor 7 ileri dsg ile hiçbir yokuşu 6. vitesin altında çıkmadım. Nadir olarak 6'ya atıyor. Çoğunlukla 7 ile girip 7 ile çıkıyorsun. Olumlu yorumlar vardı ama kullananların malını övmesi olarak düşünüyordum ama değilmiş. 1.6 atmosferikten sonra ilaç gibi geldi. 120 ile yokuşa girip 150 ile tamamlayabiliyorsunuz. Vag grubu ile ilgili soru işaretiniz bu motorsa bence hiç tereddüt etmeyin.

Tabi 2.0 motorlar ilr kıyaslamıyorum. Benim kıyasım önceki aracım 1.6 atmosferik honda ile. Onunla arasında bayağı fark var. Kayınbabam araca bindi, gaza basınca aracın verdiği tepkiye şaşırdı ve motoru sordu. 1.0 deyince şaşırdı. Gerçekten güzel bir motor. Uçmuyor ama iyi gidiyor.

Araç konforlu, yalıtımı ortanın az üstü güzellikte, yol yalıtımı civicten kesinlikle iyi. 600 km kadar uzun yol yaptım 5 saat içinde ve beni hiç yormadı. Yol tutuşu da iyi, otobanda yüksek hızlarda uzun süre seyrettim ama hiç sarsmadı. İlk sürüşümdü ve gerçekten memnun kaldım.

Tabi ne kadar ekmek o kadar köfte. Daha yüksek paralara çok daha iyi motorlar ve araçlar var muhakkak ama şu piyasada ne kadar içime sinmeden müşteri olsam da aldıktan sonra doğru karar verdiğimi düşünüyorum.

Şu lanet süreç bitti, en çok ona seviniyorum. Araç almak için aylarca araştırma yapmak, doları, faizi takip etmek falan çok yordu. Aracın parasını gönderdikten sonra buraya hiç bakmadım. Midem bulanmış artık.

Herkesin gönlünden geçen aracı alabilmesini dilerim.

G
5 ay
Megane 4 çok mu kalitesiz

malzeme kalitesi çok mu kötü?

Lütfen araçları gömmeden ve araç fanboyluğu yapmadan tecrübelerimizi paylaşalım.

Kendi aracımızı abartarak övmenin ya da bilmediğimiz, hoşlanmadığımız markayı gömmenin kimseye faydası olmaz.

G
5 ay
Skoda Scala almayı düşünenler

Aracımı sattım ve uzun süredir araba arayışı içerisindeyim. Çocuklu aile olduğu için geniş ve 50 diliminde bir araba arayışındayım. Megane ve scala düşünüyorum ama son zamanlarda scalaya yöneldim. 1.0 tai dsg premium alt dilimde. 1.5 tsi ise 300 bin seviyesinde. 1.5'in düşmesini mi beklemeli yoksa 1.0 mı almalı.

Almayı düşünenler ve alanların görüşleri neler?

G
5 ay
Bayiler araba alımında kredi kartı kullandırıyorlar mı?

10 bin, 20 bin vs.

G
5 ay
binek olarak caddy, rifter kullanmak

mantıklı mı, artıları eksileri neler?

G
5 ay
Skoda Kamiq 2 çocuklu aile için yeterli mi?

yoksa scala mı tercih edilmeli, kullanan varsa özellikle yorumlarını rica ediyorum.

DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.