Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt
T

Onbaşı
28 Temmuz 2019
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme (?)
87 (Bu ay: 2)
Gönderiler Hakkında
T
10 ay
Ufak bir soru
Seneye sözelden ilk 100 için sınava girmek istiyorum ama aklımda bir soru var:
bu Sene Hamda tyt 6.5k yaptım. Şimdi seneye Hamda Tyt de 8k yaptım diyelim. Ben yine de 6.5k'yı secebiliyor muyum? yoksa 8k'yı mı seçmek zorundayım?
T
10 ay
Makine vs Endüstri
Odtü Endüstri istiyordum uzun zamandır fakat makine mühendisi bir tanıdığım bana makinecilerin endüstricinin yaptığını yapabildiğini söyledi. Beni endüstri okumamam konusunda tembihledi. Kısaca Odtü makine ve Odtü endüstri arasında kaldım şu an. Makineden zorluğundan dolayı korkuyorum ama matematik ve fiziğede ortalama üstü ilgim var. Pişman olmak istemiyorum. Makine ya da endüstri mühendisliği okuyan ya da okumuş olanlar yardım ederse sevinirim.
T
11 ay
Odtü Endüstri × Bilkent Endüstri
Biliyorum bu konuları açmak için daha erken fakat uzun süredir beynimi kurcalayan bu konuyu erkenden halletmek istiyorum. Öncelikle her iki üniversiteyi de gezdim ve Odtü hem kampüs hem de etkinlikler bakımından Bilkent'ten iyi. Buna karşın 2 haftadır gerek mezunları gerek verilen eğitimler hakkında araştırma yaptım ve Bilkent'in bir adım önde olduğunu gördüm.
Bu iki üniversiteden birinde okumuş veya okuyan veya okuyan-okumuş birini tanıyan birileri yardımcı olursa sevinirim.(Not:2010dan kötü gelmezse her ikisine de girebiliyorum.)
T
11 ay
Silinsin
Silinsin
T
11 ay
Silinsin
Silinsin
T
geçen yıl
Kafa Dengi Challenger Tyt Denemeleri
Forumda araştırdım fakat doğru düzgün bir şey bulamadım. Herkes zor diyor anladık zor da soru kalitesi felan nasıl? Farklı soru tipleri bakımından zengin mi? Mâlum bu süreçte Tyt'nin zamanı da uzayınca değeri artan denemelerden biri. Çözen varsa yorumlayabilir mi?
T
geçen yıl
Sınavın Teog'a dönmesi ...
aynı yayından dün 105 bugün 165 dk'da 115 net yaptım. Artık Tyt'nin Teog'dan farkı yok. 120 yaparsan iyi bir sıralama gelir. Ayt' ye abanmak lazım. Bütün ayrıntılara odaklanmak ve yanlışsız yapmak lazım. Herkese kolay gelsin daha 50 gün var Ayt belirleyici olacak...
T
geçen yıl
Tyt Genel Deneme Tavsiyesi
Evet maalesef kötü şeyler yaşandı ama bunu unutmak ve önümüze bakmak lazım. Ben çözdüğüm denemeleri ve nasıl bulduğumu yazacağım ayrıca sizden bunlar dışında beğendiğiniz denemeleri yazmanızı rica edeceğim. Netlerim 105-110 arası zorlayıcı deneme bildikleriniz varsa sevinirim.
En iyiden en kötüye sıralıyorum;
Paraf 3'lü: Matta Yeni nesili abartmışlar biraz ama diğer dersleri çok hoşuma gitti.
Çözüm 3d 5'li: çözeli 1-2 ay felan oldu şahsen ben türkçesini ve matını fazla beğenmemiştim. Ama sosyal ve feni muazzam. 345'e de baya benzettim.
Yanıt 4'lü ve Elit Karma:Paraf ile ilgili ne düşündüysem aynısı bence zaman kontrol için bire birler. Soruları uzun ve dikkat istiyor. Tavsiye Ediyorum.
Limit Avantaj: Fena değil ama limitin türkçesini ve sosyalini sınavdan çok uzak buluyorum.
Bilgi Sarmal Pusula ve 4 lü Etaplı: Önermiyorum. İlk denemeler için iyi fakat seviyeleri baya düşük.
Bu kadar olması lazım ama aklıma geldikçe yazarım. 345'i almayı düsünüyorum 345 dışında önerdikleriniz varsa yazarsanız çok sevinirim.
T
geçen yıl
120 gün
12.yim ama artık dayanamıyorum(Mezunları düşünemiyorum bile) 1 sene oldu neredeyse 21 Nisan'da başlamıştım. İlk baslarda güzeldi netler artıyordu arttıkça daha fazla çalışmak istiyordum. Şimdi son 1 aydır netler doyma noktasına ulaştı artmıyor ve büyük ihtimal sınava kadar fazla da oynamayacak. Şu 90 gün hemen bitsin de bir an önce kurtulayım diyordum. Şimdi 120 oldu . Planım da cöp oldu 90 güne yönelik yapmıştım o kadar uğrasmıştım onu yaparken. Hiç bu kadar psikolojik çöküntüye uğrayacağımı düşünmüyordum. Şimdi 1-2 hafta salmak istiyorum ama en korktuğum şey ya geri başlayamazsam? Umarım daha da ertelenmez.
T
geçen yıl
Sistemler hakkında
Kanımca açık ara en çabuk unutulan konu budur. Şu konudan çektiğimi hiçbir şeyden çekmedim. En az 3 kere bitirdim şimdi de 4.yü bitiriyorum ama yine de kıyıda köşede unuttuğum şeyler oluyor. Hele o karaciğerin damarları kısmı var yaaa.... Okuyorum mantığını anlıyorum 1 hafta sonra mantığını bile unuttuyorum sanki beynimde sistem bilgilerini yiyen bir canavar var. Böyle bir duruma sahip olup geçiren biri tavsiye verebilir mi?
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.