Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt

Er
05 Temmuz 2019
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
3 üye
Görüntülenme (?)
258 (Bu ay: 6)
Gönderiler Hakkında
geçen yıl
Hazırlık için youtube kanal tavsiyesi

Merhaba arkadaşlar hazırlıktayım şu an ama pandemi dolayısıyla uzaktan eğitim haricinde gün içerisinde boş vakitlerim kalmakta bunuda youtube veya benzeri platformlardan faydalanarak geçirmek istiyorum tavsiye ettiğiniz her türlü kaynağa açığım. Diğer arkadaşlarımızda belki de faydalanabilir bundan.

geçen yıl
BOĞAZİÇİ YATAY GEÇİŞ HAKSIZLIK[ÇÖZÜLDÜ]
Arkadaşlarım,2019 yılında yks sınavına girdim. 490 puan aldım boğaziçi fizik 2019’da 476 ile kapatmış 14 puan üstündeyim okulun yani. boğaziçi fiziğe merkezi geçiş başvurusunda bulundum. Bölümün %30’luk kontenjanını tam doldurmamalarına rağmen -12 kişi almışlar- 18 kişilik yerden 6 kişilik boşluk kalmasına rağmen reddedildim. Sizce nedeni ne olabilir bunun? Bir yanlışlık yapılma ihtimalini kaç görüyorsunuz?
geçen yıl
BOĞAZİÇİ YATAY GEÇİŞ VE HAZIRLIK HAKKINDA
Merhabalar arkadaşlar,merkezi yatay geçiş ile boğaziçi üniversitesine başvuruda bulundum. 4 eylülde kabul kararı açıklanacakmış ama aklıma takılan bir şey var. Ben hali hazırda olan bölümümde sınıfta kaldım bilerekten. Mevzuatta şöyle bir şey gördüm: Öğretim dili Türkçe programdan tamamen veya kısmen yabancı dilde eğitim yapan programlara geçişte öğrencinin yabancı dil şartını sağlaması gerektiğine, hazırlık sınıfında veya birinci sınıfta geçiş yapmak isteyen öğrencilerin yabancı dil şartını sağlamaması durumunda yabancı dil hazırlık eğitimi almaları gerektiğine/ diye bir yazı var. Ben türkçe bir bölümden ve 1. Sınıf olaraktan başvuruda bulundum. Yeterli düzeyde ingilizceye sahip olduğumu düşünmüyorum ve bazı yerlerde boğaziçi hazırlık için yatay geçişlerde az kontenjan açıyor diye gördüm. Hazırlığa kabul alamama durumum olabilir mi mevzuatta yazana rağmen. Bilir kişi bir arkadaşımız varsa eğer sorumu yanıtlayabilirse sevinirim.
2 yıl
US News & World Report 'Dünyanın En İyi Üniversiteleri' Sıralaması
US News & World Report sitesinin hazırladığı "Dünyanın En İyi Üniversiteleri" sıralaması 2020 verileri açıklandı.

Geçen yılki sıralamada dünyada 234. sıraya yerleşen ve Türkiye üniversiteleri arasında lider konumda yer alan Boğaziçi Üniversitesi, bu yıl 186. sıraya yükselerek Türkiye’nin ‘’En İyi Küresel Üniversitesi’’ ünvanı ile Türkiye’den ilk 200’e giren tek üniversite oldu.

Otuz yıldan bu yana gerçekleşen ve üniversiteleri akademik araştırma performansı, küresel ve bölgesel itibar gibi kriterler üzerinden değerlendiren US World & News Report listesinde bu yıl Türkiye’den 46 üniversite yer aldı. Geçtiğimiz yıl ise değerlendirmeye 27 Türk üniversitesi alınmıştı.

Çin, Güney Kore gibi ülkelerin yer aldığı Asya üniversiteleri arasında değerlemeye alınan 590 üniversite arasında geçen sene 29. sıradayken bu sene 21.sıraya yükselen Boğaziçi Üniversitesi, bu yıl 750 üniversite arasından sıyrılarak Fizik alanında dünyanın en iyi ilk 100 üniversitesi arasına 60. sıradan girdi. Boğaziçi Üniversitesi, geçtiğimiz yıl da Fizik alanında dünyanın en iyi 66. üniversitesi olmuştu.

İŞTE DİĞER ÜNİVERSİTELERİN SIRALAMALARI


- ODTÜ 394

- İTÜ 424

- HACETTEPE 532

- İZMİR YÜKSEK TKNOLOJİ ENSTİTÜSÜ 547

- BİLKENT 571

- ANKARA ÜNİVERSİTESİ 624

- İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ 706

- KOÇ ÜNİVERSİTESİ 747

- YILDIZ TEKNİK 786

- ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ 815

- MERSİN ÜNİVERSİTESİ 827

- SABANCI ÜNİVERSİTESİ 850

- GAZİANTEP ÜNİVERSİTESİ 864

- MARMARA ÜNİVERSİTESİ 875

- EGE ÜNİVERSİTESİ 914

- GAZİ ÜNİVERSİTESİ 963

- ADIYAMAN ÜNİVERSİTESİ 976

- KAFKAS ÜNİVERSİTESİ 987

- GAZİOSMANPAŞA ÜNİVERSİTESİ 1006

EDİT: NTV 23 EKİM 2019 Haberidir
2 yıl
TIPTA SINIFTA KALMA
Beyler bir konu acmıstım ama kendimi ifade edemedim tam. Tıp fakültesinde sınıfta kalmak var mıdır? Birinci sınıfta 100 üzerinden 60'ı geçemezsek sınıf tekrarı mı yapıyoruz? Duyduğuma göre kaydımızı 2. sınıf yapıp alacağımız dersler 1'den kaldığımız dersler oluyormuş. Bu doğru mudur? Yoksa sistemde de 1. sınıf mı gözükürüz

Bilen arkadaşlar bilgilendirirse iyi olur, yorumlarınız nelerdir?

EDİT:MADDE 20 – (1) Fakültede sınıf geçme esası uygulanır. Tıp doktorluğu düzeyinde akademik eğitimin her bir yılı, bir sonraki yılın ön şartıdır. Bu nedenle ön koşullu olmadığı tespit edilen tıp dışı zorunlu dersler dışında, bir sınıfın bütün dersleri ve uygulamaları, stajları başarılmadan bir üst sınıfa geçilemez.

Buda fakültenin sınıf geçme başlığı altında yazısıdır.
2 yıl
TIPTA SINIFTA KALMA
Beyler fakültemi aradım dedi ki tüm derslerden kalsan dahi biz seni sisteme 2. sınıf olarak göstereceğiz ama alacağın dersler 1. sınıftan dersler olacak dedi sizcede saçma değil mi? 2. Sınıf gözükmek istemiyorum bu durum doğru olabilir mi? Birkaç kişiye sordum böyle bir şey yok dedi.
2 yıl
Üniversiteyi dondurup yatay geçiş (İtü'ye geçiş)
bu sene üniversitemi dondurma düsüncem var gitmek istemiyorum yurt falanda cıkmadı zaten 1919. sıradayım kalacak yerde sıfır özel yurda imkanda yok üniversiteyi dondurmak itüye yatay geçişte sıkıntı çıkarır mı? Öncelikle itüye yatay geçiş yapan veya bilgisi olanlar yazabilir mi acaba çoğu üniversitenin şartı başkaymıs.

edit:Merkezi puanla yatay geçiş
2 yıl
BİLKENT FİZİK TABAN PUANI
500 Puan arkadaşlar baya uçmuş baya

Edit: tavanı 535, boun fizik 476 taban puanla kapatmıs
2 yıl
İTÜ UZAY YAZAN
İtü uzay yazan var mı kaç k ile girdiniz veya giremediniz?
2 yıl
İstanbul teknik üniversitesine merkezi yatay geçiş
Yapan var mı arkadaşlar bir kaç sorum olacaktı
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.