Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt
K

Yüzbaşı
14 Haziran 2019
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme (?)
57 (Bu ay: 1)
Gönderiler Hakkında
K
geçen yıl
TYT Kaynak
Selamun aleyküm. Kusura bakmayın forumu darlıyorum ama TYT Kaynak konusunda kafam çok karıştı. Buradan tavsiyeler aldım, YouTube'dan videolar izledim ama her kafadan farklı ses çıkıyor. Sıfırdan başlamak istiyorum ama neyle başlayayım, ondan sonra neye geçeyim hiç bilmiyorum. Güzel bir başlangıç yapmak istiyorum yani direkt orta veya zor seviyelerden başlamak istemiyorum.
Öneri istediğim dersler TYT Matematik, Paragraf, Türkçe ve Geometri.

Edit: Konuları halletmek için kanal da önerebilirsiniz

Edit: Benim Hocam kanalindan Kadir Gümüş Hoca'nın videoları ile "Benim Hocam Türkçe Video Ders Defteri"ni eş zamanlı götürmek nasıl olur ?
K
geçen yıl
AYT TÜRK DİLİ VE EDEBİYAT KONULARI
Selamun aleyküm. Beyler bu soruyu sormuştum ama bizim Edebiyatcı bugün derece yapmak isteyenler edebiyata falan da giriyor dedi. Hiçbir şey anlamadım dediğinden. Soru şu, Derece yapmak isteyen bir sayısalcı TYT veya AYT'de Edebiyat konularından sorumlu olacak mı ? Örneğin şiir, hikâye, roman, destan vb. Bana sadece Türkçe çıkacak dendi ama kafam karıştı hoca böyle deyince.
K
geçen yıl
TYT MATEMATİK KAMPI
10.sınıfım yazın tyt mat, fkb, paragraf çalışacağım. Önerdiğiniz tyt mat kampı var mıdır ? Mert Hoca ve Şenol Hocanın var. Hangisini tercih edersiniz veya bu daha iyi dediğiniz var mı ? Ayrıca bu tyt kamplarında 9. sınıfta gördüğüm Mantık konusu neden yok ? Yoksa ben mi körüm ?

Edit: Üçgenler, Çokgenler ve Dörtgenler de yok. Herhalde bunlar Geometri altında başka bir kampta halledilir.

Edit2: Yoksa bu tarz YouTube'dan bir kampa hiç gerek yok mu ? Aynı şekilde konu anlatımı izleyip tyt test kitabından soru da çözülebilir.
K
geçen yıl
Lise Yüz Yüze Sınavlar
Liselerin 2. sınavları 29 Mart-16 Nisan arası olacakmış ve bizim ilk sınavlarin bitmesine daha 2 gün var. Bu sınavlar bitince 1-2 hafta sonra yenisi başlayacak, o kadar dersi nasıl yetiştireceğim ya ?
K
geçen yıl
TYT KAYNAK ÖNERİSİ
Bu 3 veya 4. konu olacak, kusura bakmayın. 9. sınıf 2. dönemde sıfırım ve 1. dönemi hatırlamıyorum. Bu yaz TYT çalışmaya başlayacağım ( şuan 10.sınıf konularını çalışıyorum)
Matematik, Geometri, Paragraf ve Fizik'ten hangi kaynakları önerirsiniz ? Yeni başlayacağım için kolay, orta kaynaklar istiyorum zamanla zorluğu arttırım. Paragraf konusunda Limit Kronometre önerildi ama bu kitabın zor seviyesinde olduğu soyleniyor.
K
geçen yıl
TYT Konusunda Yardım
https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/bf/55/64/bf556441f078893785dc343115aafaf0.jpeg&t=0&width=480&text=1
https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/d1/99/c3/d199c38dd9d62b122517739aac2f3fa8.jpeg&t=0&width=480&text=1

Şuan 10.sınıf öğrencisiyim. 10.sınıf konuları ile problem yok, sorun resimlerden de anlayacağınız üzere 9. sınıfta. 9 ilk dönemi tam anlamıyla hatırlamıyorum ve 2.dönem ise derslere hiç girmedim, sıfırım yani. Yukarı 9.sınıf test kitaplarımı ve içinde bulunduğu soru miktarlarını yazdım. Yaz tatilinde 9.sınıfı sıfırdan bitirmek istiyorum ( konu anlatımı + test şeklinde ) ama bu kadar soruyu yaz tatilinde çözmem mümkün değil. Sizce nasıl bir yol izlemeliyim ? Sizce nasıl bir yol izlemeliyim ?

K
geçen yıl
TYT Test Kitabı Önerisi
10. sınıfı bitirdikten sonra 9. sınıf Matematik ve FKB bitirip TYT çalışacağım. Hangi kitapları önerirsiniz ? Özellikle matematik ve paragraf için. Ayrıca FKB'nin bir arada olduğu, Sosyal'in bir arada olduğu kitaplar da olabilir.
K
geçen yıl
TYT Çalışma Konusunda Yardım
Öncelikle selamun aleyküm. Şuan 10. sınıf öğrencisiyim. Yaz tatili gelene kadar 10. sınıf konuları ve testleri bitecek, o konuda sıkıntı yok. Problem şu karantina başladığında 9. sınıfın 2. Dönemine geçiyordum. Fakat ben 9. sınıfın 2. döneminde hiç ders dinlemedim. Sıfırım yani. 1. Dönemi ise pek hatırlamıyorum. 9. sınıfta da bir sürü test kitabı almışım. ( o kadar kitabı hangi akla hizmet aldıysam ) 10. sınıfın yaz tatilinde TYT'yi bitirmek istiyorum. Zaten 10. sınıf yeni bitmiş, dersleri dinleyip testleri cozmusum. Sizce bu yaz tatilinde ne yapayım ? Bu aldığım bir sürü 9. sınıf test kitaplarını mi cözeyim yoksa yoksa her dersten birer tane TYT kitabı mi alayım ? TYT kitabı alınca o 9. Sınıf test kitaplarının bir daha yüzüne bakilmayacak biliyorum, o yüzden onlara da acıyorum ama 9. sınıf test kitaplarını çözüp 9'u halledersem 9 ve 10'da cozdugum kitaplar da TYT için yeterli olmaz. 9. sınıf ve 10. sınıf test kitaplarının adlarını buraya bırakıyorum.

9.SINIF

ÇAP Matematik Fasikül
ÇAP Fizik Fasikül
ÇAP Kimya Fasikül
ÇAP Biyoloji Fasikül
Palme Coğrafya
Palme Tarih
Palme Edebiyat
Palme Fizik

ÇAP'larda önce konuyu anlatıyor sonra konuyu kavramak için basit testler var. En sonda da Acemi, Amatör, Uzman, Şampiyon testleri var

10.SINIF
ÇAP Matematik Fasikül
Aydın Yayınları Kimya Fasikül
Palme Biyoloji
Palme Edebiyat
Kafa Dengi Fizik
K
geçen yıl
Aldığımız RayBan Gözlük Sahte mi ?
Babam 7-8 sene önce kadar Rayban 601-S/81 adlı gözlüğü Atasun'dan 250 TL'ye almıştı ve artık o gözlük mahvoldu. Mahvoldu dediğim silikonları koptu ve terden dolayı camları soyuldu gibi bir şey oldu. Bilen bilir zaten bu modeli, çok ünlü bir modeli. Bu modelim üretimini durdurmuşlar çünkü insanlar marka için değil de bu model için alıyorlarmış. Bu bilgiyi de Boyner'den öğrenmiştik. Velhâsıl kelam babam bu gözlüğü çok aradı ve geçen gün n11 üzerinden 500 TL'ye bulup aldı. Fakat aldığımız bu gözlüğün içinde seri numarası 601S/81 yazıyor ve yazı fontu daha büyük. Ayrıca camlarının rengi bir tık daha açık. Acaba sahte mi diye şüphelendik, siz ne diyorsunuz ?
K
geçen yıl
Meslek Seçimi
Selamun aleyküm, öncelikle şunu belirteyim bölüm seçimimi sayısaldan yana yaptım. Çünkü sayısal derslerim iyidir ve severim. Sözel ile aram yoktur. Dil öğrenmeyi de gerçekten severim ve İngilizcem de iyidir. Hatta şuan kendi isteğimle English Time'ın 4 kurluk kursuna gitmekteyim. Bölüm seçimimi sayısaldan yapmamım bir sebebi daha var, o da yazılıma ilgi duymam ama sanki bu ilgi azalmış gibime geliyor. Ayrıca internette okuduğum bazı yazılar da Yazılım/Bilgisayar mühendisliğinin sosyal hayatı kısıtladığını da okudum ( belki de ilgimi azaltan budur) Yalan yok, rahatıma düşkün biriyimdir. Acaba diyorum öğretmen mi olsam ya da başka bir şey mi ? Tabi ki de beni en çok tanıyan benden başkası değildir ama kafam karışık olduğu için sizden yardım isteyeyim dedim.
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.
Yeni bir sürüme kadar uyarıyı gizle