Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt
B

Binbaşı
11 Kasım 2002
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
27 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
B
4 yıl
İşlemci Konsolide Benchmark Skoru - 4 test bir arada
En çok kullanılan 4 benchmark ile konsolide bir skorlama oluşturdum. Bazı testlerde bazı işlemciler ön plana çıkıyor, böylece daha dengeli bir performans skoru alınabilir diye düşünüyorum.

CPU-Z 1.78
CPU-Z 1.79
Cinebench R15
3DMark Time Spy Physics

Ben kendi sonuçlarımı koyduğumda 105,73 puan aldım Akşam da validasyon linklerini ve ekran görüntüsünü koyacağım.

Katılmak isteyen olursa, CPU-Z sonuçları için validasyon linki, Cinebench R15 için ekran görüntüsü ve 3D Mark Time Spy physics sonucu için (CPU skoru) ise validasyon linki ya da ekran görüntüsü ile paylaşım yapabilirsiniz.
Son olarak mesajınızda aşağıda linkini verdiğim tabloda sonuçlarınız girilmiş şekilde bir ekran görüntüsü lazım.

Konsolide puanlama hesabı için aşağıdaki linkte excel dosyası yer alıyor. Benchmark sonuçlarınızı ilgili başlık altındaki beyaz puan hücrelerine girdiğinizde, puana karşılık gelen skor ve nihai konsolide sonucu otomatik olarak hesaplanıyor.
(Skor ve Sonuç kısımları formüllü, bu alanları değiştirmeyin)

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1brXn5C6LUqrF8lV_jB9SgTpGKaQSyjjYkdHPUTBkBos/edit?usp=sharingKatılmak isteyen herkese başarılar :)

İşlemci Ryzen 1800X

CPU-Z 1.78http://valid.x86.fr/5gkyu7

CPU-Z 1.79https://valid.x86.fr/kkphk3

Cinebench R15


3dMark Timespy Physicshttp://www.3dmark.com/spy/1830517
B
5 yıl
Ryzen 1800X, oyun ve benchmarklar - Yeni Bios 1107 - Ramler 3733 Mhz'e çıktı !!!
Bios 9943/9945 - Ryzen 1800X@4115 Mhz Gskill Ram@3500Mhz

9943 versiyon biosu biraz daha kurcaladım ramler 3466 çarpanı ve blck 101 ile 3500 Mhz çalışıyor. 9943/9945 bioslar, özellikle ramlerini 3200 Mhz olarak çalıştırmak isteyenler için optimize edilmiş, bir çok farklı ram marka ve modeli bu bioslar ile 3200 Mhz çalışabiliyor. 3500 ve 3600 Mhz ise benim gördüğüm 1107'ye göre daha zor çıkılabiliyor ama çıkıldığında da latencylerde ciddi düzeltme oluyor.

En son çıkan 1401 versiyon beta bios da benim sistemde 9943 ile paralel, aynı şeyler geçerli diyebilirim.

İlk test sonuçları 3500mhz ram ile aşağıda, özellikle ram zamanlamaları ve Aida latency değerlerine dikkat Ryzen sistemde şimdiye kadar aldığım en iyi latency değerleri.cinebench R15 de oldukça iyi sayılabilecek bir değer olan 1887 puan aldı. (diğer testler açıkken ise tekrarladığımda 1862 puanda kaldı, demek ki çok program açmadan yapmak lazım bu testleri )

Bu arada sanırım zenstates ile blck OC de yapmayı öğrenmiş oldum . Zenstates'e ilginç bir şekilde çok talep olmadı ama bir gün c6h kullanan herkes doğru yolu bulacak . Zenstates ile blck OC sorunu yaşayan olursa detaylarını buradan paylaşırım.

Bios 1107 - Ryzen 1800X@4000 Mhz Gskill Ram@3733Mhz

Yeni bios versiyonunu bugün yükledim. Aşağıda CPU-Z ekran görüntüsü yer alıyor. Ramler ilk defa bu hıza çıkabildiÖnemli Not: Şu anda 3733 MHz sürekli kullanılabilecek bir hız değil, stabilite için erken. Ancak her bios update ile işlerin iyiye gittiğinin bir kanıtı.

Önceki bioslar ile 3600Mhz benchmark yapabiliyordum ama stabilite aynen şimdiki 3733 gibi sıkıntılıydı, şu anda 1107 biosu ile 3600Mhz ram hızı stabil gözüküyor.

Bios 1107 - İşlemci@4 Ghz, Ram@3600 MHz IBT stress testRyzen sistemlerde Memory Hole kavramı

Overclockers.net forumunda daha önce de gördüğüm ancak çok üzerinde durmadığım bir konuydu ancak belki benzer sorunları yaşayanlar için farklı bir çözüm olabilir.

Bu konu ile ilgili olarak overclockers'da gördüğüm açıklama şu şekilde; Ramler 3200 Mhz açılmıyor, sadece 2933Mhz kullanılabiliyor. Farklı blck değerleri ile bile 3200Mhz sorun çıkartıyor.

İşlemci : 1700x
Ramler: 2x8 TridentZ C16 3600
Anakart: CH6

İşte burada memory hole kavramı devreye giriyor. İlgili kişi yaptığı denemelerde 3200 - 3300mhz aralığında ramleri çalıştıramıyor, hatta sistemin boot bile etmediğini söylüyor, ancak bu aralığın üzerinde sistem tekrar çalışmaya başlıyor, bu aralık memory hole olarak adlandırılıyor.(Büyük ihtimal ile işlemci IMC si ile ilgili bir durum).

3436 Mhz olarak sistemi çalıştırdığını söylemiş forumda. (Cl 14 olarak denemiş ve stabilite üzerinde daha uğraşacağını belirtmiş.)

Memory Hole ile ilgili farklı örnekler de görmüştüm, dolayısı ile bu şekilde bir durum varsa farklı aralıklarda kendisini gösterebiliyor. Örneğin 3466 da çalışmayan bir sistem de 3600mhz çalışabilir. Ryzen Memory Hole şeklinde google'dan arama yaparsanız bu konuda daha detaylı bilgi edinebilirsiniz.


Asus Crosshair 6 Hero Ses kalitesi (Eskibirkurt tarafından paylaşılmıştır.)

gördüğüm teste göre zound blaster z yi beğenmedim. bundan iyi dynamic range ve noise level gördüğüm kartlar çok oldu.https://www.techpowerup.com/reviews/creative/sound_blaster_z/5.html?utm_campaign=DonanimHaber&utm_medium=referral&utm_source=DonanimHaber

Sound blaster Z (bütün değerler excellent mükemmel değil) :
noise level 100.9 db(A)
dynamic range 100.9 db(A)https://uk.hardware.info/product/386386/asus-crosshair-vi-hero/testresults?utm_campaign=DonanimHaber&utm_medium=referral&utm_source=DonanimHaber

Croshair 6 Hero'nun ses çıkışı(değerler gayet iyi):

Noise level 111.1 dB(A)
Dynamic range 114.5 dB(A)

Misal ucuz xonar dx'in rightmark audio testi ( bütün değerler excellent mükemmel):http://www.ixbt.com/multimedia/asus/xonar-dx-2448.shtml?utm_campaign=DonanimHaber&utm_medium=referral&utm_source=DonanimHaber

Noise level, dB (A) 110.7
Dynamic range, dB (A) 110.7

Özetle crosshair 6 hero'da gayet güzel ses kartı var eklemeye gerek yok.


Özellikle Gigabyte AM4 anakartlar için önemli bir bilgi (Zyrou tarafından iletilmiştir)

Forum'dan Zyrou nickli arkadaşımız, Gigabyte anakartındaki Ram uyumluluğu ile ilgili önemli bir bilgi paylaştı, aşağıda detaylarını görebilirsiniz.

Anakart: Gigabyte / GA-AX370-Gaming K7
Ramler: Corsair / (CMD16GX4M2B2400C10)

"ramleri xmp profilleri olarak 2400 cl10 calistiramamistim ne denediysek olmamisti.
bu sabah bir daha kurcalarken bir ayar varmis hic degistirmedigim OTO olarak olan onu enabled yapinca
Ramleri 2400 cl10 xmp profili olarak calistirabildim."Gördüğünüz gibi, gigabyte anakartı biosunda yer alan "DDR Compatibility Selection" ayarı enabled olarak seçilince, Anakart önceden sorun çıkarttığı 2400Mhz 10cl ayarlarında otomatik xmp seçimi ile başarılı bir şekilde çalıştırabilmiş.

Özellikle Gigabyte anakartı olan arkadaşların bu ayarı düzeltmesi, ram sorunlarının giderilmesinde yardımcı olabilir.


Gskill RGB ram kitler ile ilgili kritik bilgilendirme

Gskill RGB kitler ile ilgili ramlerin kullanılmaz duruma gelmesine neden olan ciddi bir sorun var. Yabancı forumlardan takip ettiğim kadarıyla, Gskill rgb software ya da Asus Aura RGB software kullanıldığında ortaya çıktığı düşünülüyor. Bu programlar birbiri ile ya da hwinfo gibi monitoring softwareler ile birlikte kullanıldığında, programlarda bir çakışma oluyor ve ramlerde tanımlı xmp profili tamamen siliniyor ve bu profilde kullanmaya çalışırsanız ram tamamen kullanılmaz hale geliyor. Böyle bir durum olursa tek yapabileceğiniz Ramler ömürboyu garantili, değişim alabiliyorsunuz.
Ben anakartı ve ramleri aldığımdan beri hiç rgb programı kullanmadım, bana göre çok gerekli birşey değil zaten bu nedenle hiçbir sorun yaşamadım. Ama donanımhaberde bile bu sorunu yaşayan oldu diye biliyorum.

Bu durum Asus harici anakartlarda da aynı şekilde geçerli olabilir, dikkat etmekte fayda var.

RGB software nedeniyle XMP profili silinen (SPD Datası hatalı olan) ramleri düzeltme yöntemi bulundu
Bu konu içerisinde de bir kaç defa ekran görüntüsünü de paylaştığım Taiphoon Burner programı ile ram SPD datası flashlanarak, ramler tekrar kullanılabilir hale getirildi

Bu yöntem iş işten geçtikten sonar rami kurtarma yöntemi, her halükarda lazım olur ancak size tavsiyem ramin kullanılmaz duruma gelmemesi için baştan RGB programlarını şimdilik kullanmayın.

Forumda balistikbomba nickli arkadaşımızın hazırladığı rehber:

https://forum.donanimhaber.com/g-skill-den-2933mhz-ayari-ve-onemli-guncelleme-trident-z-rgb-belleklerin-spd-verisini-duzeltme--125950495

ASUS Crosshair Hero için mükemmel OC yazılımı çıktı. Asus Zenstates (Beta)

Bios üzerinden standart OC yapıldığında işlemci boşta da olsa yükte de olsa yüksek MHz de çalışıyor ve yüksek voltaj verilmesi gerekiyor, bu da hem genel sıcaklıkları yükseltiyor hem de system parçalarının ömrünü kısaltıyordu.

Asus Crosshair bios üzerinden PState OC destekliyor yani işlemci boştayken hızının (ve verilen voltajın) düştüğü ancak yükte ise istenen OC değerine çıktığı ayarlarının yapılması sağlanabiliyor ancak bu iş bios üzerinden gerçekten çok karışık ve tehlikeli. Bu işi artık windows üzerinden yapabileceğimiz yazılım çıktı Basit ama basit olduğu kadar da etkili bir program :)


Asus Zenstates


Asus Zenstates çalışırken HWinfo verileri (İşlemci hızlarına dikkat )


Zenstates CPU-z işlemci ve Ram


Asus Zenstates açıklamaları

Orjinal açıklamalar:
Beta software for P-state overclocking from OS

Can set P0/P1/P2 frequency and voltage, and is able to loading settings at boot. Should work on W7/8/10 x64. If you're on W7 you might have to install .NET 4.0.

To install, just run the main executable AsusZenStates.exe and it should take care of it. *It's required to enable HPET or your system might act strange.


http://www.overclock.net/t/1624603/rog-crosshair-vi-overclocking-thread/10520#post_26033910

Benim kendi deneyimim sonrasında açıklamalarım :

W7/8/10 x64 desteği var, win7 için .net 4.0 kurulması gerekiyor.

Sisteminizde (Windows) HPET servisinin çalışması gerekiyor, yoksa garip sonuçları olabiliyormuş (HPET bende default açıktı sistemde. Bunu mutlaka kontrol etmeniz lazım)

Zenstates programını kullanmadan once bios ayarlarınızı default ayarlara çekmeniz lazım, sadece ram ayarlarınızı (Ram hızı, ram voltajı, ram zamanlamaları) biosda PO da en üst OC değerinde stabiliteyi bozmayacak şekilde ayarlayın. (ben 3200 ve CL14 olarak sorun yaşamıyorum). Bir diğer önemli konu CPU boost (XFR) özelliğini biosta kapatın ya da PO da işlemci hızı değerinizi belirlerken XFR'ı da göz önüne alın. Örneğin ben Asus Zenstates de 40 çarpanı seçiyorum ve işlemci yükteyken 4.000 Mhz'e OC oluyor ama XFR devreye girdiğinde bazı çekirdeklerde maks 4.120 Mhz görüyorum HWinfo'da.

Ram ve XFR haricinde bios ayarları default olması konusunu tekrar etmek istiyorum, özellikle BCLK (Yani işlemci frekansı) 100 üzerinde olmamalı.

Windows üzerinde Power Plan ayarlarının "Balanced" olarak ayarlanması gerekiyor"

Asus Zenstates üzerinde yer alan windows açılırken başlat seçeneğini, yaptığınız ayarları test edip stabil olduğunu anlamadan seçmeyin. (Stabil olmayan ayar seçilirse, windows başlarken sürekli aynı sorun oluşacak ve belki windows açılmayacaktır, bu durumda safe modda windows açılıp programı uninstall edebilirsiniz)

Bu program, windows üzerinden Pstate OC yapmak için kullanılıyor.
PO = İşlemci yük altındayken OC edilecek çarpan ve bu hız için gerekli olan voltaj değeri giriliyor
P1 = standart yükte işlemci çarpanı ve verilecek voltaj değeri giriliyor
P2 = işlemci boşta iken olmasını istediğiniz işlemci çarpanı ve voltaj değeri giriliyor

P0 ayarı en kritik konu, bu tool bir OC deneme programı değil, sisteminizin stabil çalıştığı OC değerini biliyor ve ona göre PO ayarlarını yapmanız gerekiyor.
P1 ve P2 ise programda çıkan default değerlerde kalabilir, gayet optimal olarak ayarlanmış.

Bu program mevcut durumda Asus resmi sitesine eklenmiş değil beta statüsünde, sorunsuz çalışması için gerekli açıklamaları yukarıda ekledim, bu nedenle kullanımda sorun yaşarsanız mesuliyet kabul edilmez

Asus Zenstates 0.2.2


Sistem: AMD Ryzen 1800X @4.100Mhz / Asus Crosshair VI Hero / 2x8 Gskill TridentZ RGB 3600Mhz @3200-Cl14 / 2x Asus ROG Strix GTX 1080 SLI/ HyperX Savage 480 GB SSD / Corsair H110i GTX / Thermaltake Core V51 / Corsair V 1200 PSU

KasaBiosu: 1002 versiyona güncelledim. OC konusunda çok artısı yok ama bu versiyon bug fixler nedeniyle tavsiye ediliyor (Official Bios)

Bios 081 versiyonu kullandım, 1002 ye göre daha heranlamda daha iyi. Ancak yeni beta bios versiyon 1107 açık ara farkla en iyi bios. Mayıs ayında çıkacak olan bios muhtemelen bu versiyonun geliştirilmişi olacaktır.

ÖNEMLİ NOT: Bios güncelleme öncesinde default ayarlara getirmek gerekiyor. Eski bios dosyasını da mutlaka bir fat32 formatlı usb bellekte bulundurun, herhangi bir sorun olursa anakart kitapçığında belirtilen şekilde recovery yapabilirsiniz.

Güncel Asus Crosshair IV Hero Bios versiyonları için :http://forum.hwbot.org/showthread.php?t=167530
Bugün yeni bioslar çıktı.

Ram @3600mhz sonuçları aşağıda. (Ramleri bu hıza çıkarta bilmek için biosta CPU boost özelliğini disable etmek gerekiyor, bunu da yeni keşfettim )

CPU-Z

http://valid.x86.fr/fthad6

3dmark (sli)

http://www.3dmark.com/spy/1445765
Realbench (İşlemci 4100, Ram 3600 Mhz)


BİOS ayarları

Asus Crosshair IV Hero İşlemci@4100 Mhz ve Ram@3200mhz (14-14-14-14-34)için günlük olarak kullandığım bios ayarları:

1 Genel ayarlar


2 Ram zamanlamaları


3 Ram açılış voltajı


4 Voltaj ayarlarıDaha önce farklı bir konu altında paylaştığım diğer test oyun benchmarklarımı da bu konuda aşağıda toparlayacağım. (Aşağıdaki oyun testleri tek kart ile yapıldı, sli sistemi bu testlerden sonra kurdum)

Windows'u sıfır kurmaya vaktim olmadı, önceki intel sistemin (i5 - ddr3) üzerine sadece driver yüklemesi ile ilerledim, bu nedenle arka planda bir sürü çalışan program da var maalesef, temiz bir sistemle sonuçlar daha yüksek olabilir yani :)

3200mhz cl14 olarak ddr4 ramler sorunsuz çalışıyor, bios ve yazılım güncellemeleri ile daha iyiye gidecektir.

Bu arada bir arkadaş soğutucu için AM3 uyumluluk sormuş; benim de soğutucu am3 uyumlu olduğu için kullanabiliyorum. Anakarttaki backplate am3 uyumlu değil, eski bir soğutucudan ayarlamak gerekiyor.


CPU-Z Testi 1.78.3
Testi 4.2 ghz de aldım :) Ancak daha ağır testler için biraz ince ayar yapmak lazım, özellikle memory ayarları önem taşıyor, stabil değil çok.CPU-Z 1.79

CPU 4.2ghz, İşlemci 3200Mhz cl14Aşağıdaki testler için ise CPU 4.1 Ghz, memory 3200mhz cl 14 olarak set edildi.

Cinebench R-15Blender

15,23 sn.14,36 sn. Arka plandaki gereksiz bazı uygulamaları kapatınca etkisi oldu :)Video : 14,65 sn.
https://youtu.be/wpmBVcrUO7w

Sisoft CPU ve memory

3DmarkVray - Benchmark

İşlemci 4000 Mhz, Ram 3500 Mhz CL 16 (ramler 3600 mhz ile ve işlemci 4.100 ile de testi yaptım, CPU skorunda değişiklik olmadı)
Arma 3 (Full AI test)

R7 1800x + 1080GTX - 1080P Ultra ayarlar.

Standart Single Player Oyun içi (Frames: 4151 - Time: 60000ms - Avg: 69.183 - Min: 52 - Max: 76)Benchmark Test: (Bu test çok fazla ai ve aksiyon içeriyor)
For Honor benchmark

Testi 1080P'de yaptım, Extreme settings seçili. 3 farklı ram hızı sonucu var.

3200mhz Cl 142133mhz Cl 142666mhz cl 12

Sanırım en iyi sonuç bu çıktı. Ama gene çok yakın değerler. Bu durumda (En azından mevcut bioslarda) sanki yüksek mhz den ziyade düşük cl olması daha etkili gibi duruyor.starwarsbattlefront

1080P - Ultra ayarlar
Frames: 10903 - Time: 60000ms - Avg: 181.717 - Min: 164 - Max: 201resident evil 7

1080P Tüm ayarlar Very High / High (Mümkün olan en yüksek)
Frames: 9995 - Time: 60000ms - Avg: 166.583 - Min: 135 - Max: 194


B
5 yıl
Son kampanyadan GTX 1080 / 1070 alanlar - Oyun ve Para iadesi promosyonları
Selam, Vatan'dan asus 1080 gtx aldım son indirimde, kart bugün elime ulaşacak.
1080Gtx oyun promosyonu olduğunu duydum. Ayrıca Asus'un para iadesi promosyonu da varmış. Bunları kullanabilenler nasıl yaptılar açıklayabilir mi? Yeni kart alan herkesin ihtiyacı olacak bu bilgilere.
B
5 yıl
Corsair H110i GTX Push&Pull (YARDIM LAZIM)
Merhaba,

Fazla gürültü yapması nedeniyle ve soğutma performansını arttırmak için AIO ya takılı 2 adet corsair fanları çıkartıp 4 adet noctua nf-a14 fan aldım. Kasanın ön bölümünde olacak şekilde kurulumu yaptım. Fanlar konusunda ise şöyle bir sorunum var, H110i GTX bağlantılarına baktığımda;
1 tane mini usb (monitoring için) bağlantısı var,
1 tane anakarttaki CPU fanına takılan ve pompa hızını ölçen bağlantısı var
1 tane de Y kablo ile 2 fana güç veren, aynı zamanda pompaya güç veren Sata power bağlantısı var.

Corsair link programı üzerinden radyatördeki tüm fanları kontrol etmek istiyorum, bu nedenle Corsairdeki y kablonın uçlarına 1'er tane daha y kablo ekleyip, 4 fanı da buradan güç alacak şekilde kurulum yaptım. Ancak maks ayarlarda bile radyatördeki 4 fan yaklaşık 900 rpm olarak gözüküyor. Fanların sitesinde yazan maks değer ise 1500 RPM. Yani bu durumda fanları tam güç kullanamadığımı düşünüyorum.

Sorun neden olabilir sizce, Y kablo uçlarına tekrar Y kablo koyduğum ve 4 fanı birden bağladığım için akım mı yetersiz kalıyor olabilir? Fanlara baktığımda maks. 0.13A olarak gördüm çektikleri akımı.

Bilgisi ya da bu konuda deneyimi olanlar cevap yazarsa sevinirim.

Teşekkürler
B
5 yıl
Asus Crosshair IV Hero - Yeni Bios
Selamlar,

Asus sitesinde yeni bios eklenmiş. Indirip deneyenler buraya deneyimlerini belirtebilir mi? Ben ancak akşam bakabileceğim

OC ve stabilite anlamında bir gelişme olmuştur umarım.


Description
CROSSHAIR VI HERO BIOS 0902
Improve system stability

File Size
5.61 MBytes
B
5 yıl
Arty ile havadaki kuşu vurdum :)
B
7 yıl
XVM'in yaptığını neden WOT mm yapmıyor?
Oyun güzel, daha da geliştirilebilir bir sıkıntı yok. Benim gördüğüm en büyük sıkıntı mm tarafında. xvm farklı parametreler ile takımların galibiyet şansını yüksek oranda doğru olarak hesaplayabiliyorken, mm neden bu hesaplamayı yapıp takımları bu şekilde kurmuyor bilen var mı?
10 maça giriyorum, 7 maçta bi takım mavili morlu yeşilli, bizim takım kıpkırmızı. Tabi tam ters durumlar da olabiliyor. Bariz şekilde winrate düşük takımlar %90 maçı kaybediyor.
mm maç için 30 oyuncuyu seçtikten sonra neden iki takımı dengeli kurmuyor? İki maviyi oteki takıma kaydırsa olay bitecek, ne bileyim ya da 3 yeşili.
Dengeli takımların maçı her zaman daha eğlenceli geçiyor, en azından takımın yarısı ilk iki dk da pert olmuyor. Bu kadar basit bir yapının bilerek oluşturulmamasının ardında farklı nedenler mi var?
B
8 yıl
MSI Z87 G45 Gaming killer network kartı sorusu
Arkadaşlar selam, dün yeni bir sistem aldım, mainboard MSI g45, üzerinde killer Ethernet adaptörü var. Ancak benim wireless modem başka odada duruyor, ben de usb bi wireless modül ile PC'den bağlanıyorum modeme.
Network connectionlardan bakınca doğal olarak killer adapter'da unplugged cable diyip çalışmıyor. Bu sorunu nasıl çözerim, bu killer adapter çalışacak diye illaki modemden network kablosu mu çekmek gerekiyor?
B
8 yıl
AH ve RMAH kalktı mı??
Arkadaşlar, AH ne oldu kapandı mı? Bugün giren deneyen var mı, ne durumda ortalık?
AH ve RMAH kapanıyor peki trade sistemi ne durumda bilgisi olan var mı? Eğer trade kalmadıysa, muhtemelen bi sürü item satan tip dolacaktır ortalık, işin kötüsü siteler de item satışına başlar bu durumda, AH de 200m ye alınan item, bu şekilde 500m olur fiyatı. Yani trade kalmıyorsa kaş yapayım derken göz çıkabilir diye düşünüyorum, umarım yanılıyorumdur.
B
8 yıl
Diablo 3 reset sorunu konusunda yardım
Uzun bir aradan sonra geçen gün Diablo'ya gireyim hasret gidereyim dedim amma velakin bilgisayarı ciddi şekilde dondurarak reset attırdı. İki üç defa denedim, hep aynı sorun oldu, oyun başladıktan bir süre sonra ekranda renkler karışıp direkt bilgisayar reset atıyor. Oyunu ilk çıktığından beri oynuyordum hiç böyle bir sorun yaşamamıştım. Yabancı forumlara baktığımda başka benzer sorun yaşayanlar da olduğunu ancak çözüm bulamadıklarını gördüm. Belki buradan yardım alabilirim, tavsiyesi olanlar paylaşırsa sevinirim.
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.