Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt

Yüzbaşı
23 Ekim 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
11 üye
Görüntülenme (?)
264 (Bu ay: 6)
Gönderiler Hakkında
6 yıl
Sony CRT TV Sorunu
Sony Trinitron KV 29FX66E tv almıştım. Ps1 ps2 gibi eski nesil cihazlar için. Bir kaç aydır taşınmadan dolayı kapalı duruyordu. Tvyi daha önce kullanıyordum. Bugün açıp denedigim görüntü ile ilgili sıkıntı yaşadım bunun neden kaynaklandığını bilen bu konuda yardımcı olabilir mi? Sorun nedir ve tamiri mümkünse ne kadara çözülür ?AV yazısında görüntü yokken yada menu vs. Açığımda bir problem yok. Ancak goruntu gelince 2. fotoğraftaki gibi sağa doğru kaymalar oluyor. Hem gelen görüntüde renk olarak sorun var kaymalarda mevcut. Her girişte sonuç aynı scart kompozit farklı kablo denedim sorun aynı. Sorunu saptamama yardımcı olabilecek var mı?
6 yıl
Sony tüplü tv sorunu
Sony Trinitron KV 29FX66E tv almıştım. Ps1 ps2 gibi eski nesil cihazlar için. Bir kaç aydır taşınmadan dolayı kapalı duruyordu. Tvyi daha önce kullanıyordum. Bugün açıp denedigim görüntü ile ilgili sıkıntı yaşadım bunun neden kaynaklandığını bilen bu konuda yardımcı olabilir mi? Sorun nedir ve tamiri mümkünse ne kadara çözülür ?


http://i.hizliresim.com/rRR5l3.jpg


http://i.hizliresim.com/3PP6b0.jpg

AV yazısında görüntü yokken yada menu vs. Açığımda bir problem yok. Ancak goruntu gelince 2. fotoğraftaki gibi sağa doğru kaymalar oluyor. Hem gelen görüntüde renk olarak sorun var kaymalarda mevcut. Her girişte sonuç aynı scart kompozit farklı kablo denedim sorun aynı. Sorunu saptamama yardımcı olabilecek var mı?
6 yıl
Sony tüplü tv sorunu
Sony Trinitron KV 29FX66E tv almıştım. Ps1 ps2 gibi eski nesil cihazlar için. Bir kaç aydır taşınmadan dolayı kapalı duruyordu. Tvyi daha önce kullanıyordum. Bugün açıp denedigim görüntü ile ilgili sıkıntı yaşadım bunun neden kaynaklandığını bilen bu konuda yardımcı olabilir mi? Sorun nedir ve tamiri mümkünse ne kadara çözülür ?


http://i.hizliresim.com/rRR5l3.jpg


http://i.hizliresim.com/3PP6b0.jpg

AV yazısında görüntü yokken yada menu vs. Açığımda bir problem yok. Ancak goruntu gelince 2. fotoğraftaki gibi sağa doğru kaymalar oluyor. Hem gelen görüntüde renk olarak sorun var kaymalarda mevcut. Her girişte sonuç aynı scart kompozit farklı kablo denedim sorun aynı. Sorunu saptamama yardımcı olabilecek var mı?
6 yıl
Bir parça hakkında yardım
Yanlış adaptör takmam sonucu hafif duman ve cihaz çalışmaz hale geldi. Hasar alan parça güç ile ilgili ancak ne olduğunu elektronik konusunda derin bilgim olmadığından buraya taşımak istedim. İşaretli olan parça tam olarak nedir? Değişimi mümkün basit bir parça mıdır? Bulma şansım nedir ve ne olarak aramam gerek? Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.
8 yıl
Notebook SSD Tavsiye ve Uyumlulugu
Merhaba elimde Asus G51VX-RX05 cihaz mevcut. Iki HDD slotu mevcut, suanda kullandigim orjinal hddsi 7200 RPM dir. SSD ile biraz daha guclendirmek istiyorum makineyi, ancak SATA 3 degil malesef SATA 2 destegi mevcut. Sormak istedigim SATA 3 alacagim herhangi bir marka model ssd sorunsuz calisabilecek mi ? Inanilmaz bir performans olmasada bu guncellemeyi yapmam ne kadar etkileyecek bilgisayarin performansini? Bu cihaz icin hangi mode marka kullanmam gerek? Bazi markalarin sorun cikardigini okudum yabanci forumlarda ancak bahsettikleri modeller eskide kaldigi icin suanda guncel olan modellerden ne onerebilirsiniz? 120 -128 GB SSD dusunuyorum.
9 yıl
Firewall ve Access Point Otel İçin ?
Merhaba çalıştığım otel için 5651 yasası gereği ve müşterilere ücret karşılığında internet sağlamak için en hesaplı sistem arıyorum iki haftadır. Bir çok firma kişi ile görüştüm herkes 5000 liradan aşağı çözülemeyeceğini düşünüyor. Daha önce yapmadığım bir sistem. Access point olarak TL-WA5210G 3 ya da 4 adet otelin tüm odalara dağıtmak için kullanmayı düşünüyorum. İki otel var aradaki mesafe 300 metre civarında, arasında başka bir otel var. Kuş bakışı olarak birbirlerini görüyorlar. Üç otelinde yükseklikleri aynı yani çatıya konulacak iki cihazla birbirlerine bağlanır diye hesapladım.Basit olarak görünüm bu kırmızı noktalara TL-WA5210G ve mavi noktalara TL-WA7510N koymayı düşünüyorum. Bağlatı malesef ADSL fiber şansım yok. Otelde bu sistemi kullanacak günlük 60 kişi civarı. Bu sistemi nasıl çözerim ? Firewall sistemide olacak. Otel programına entegreli olarak çalışması gerek, bağlanacak kişinin karşısına oda numarası yada benzeri girmesi gereken sayfa çıkacak. TP link'in bu ürünleri bu sorunu çözer mi ? Bu konuyu en düşük maliyet ile nasıl çözerim ?
9 yıl
Perento Elyos Veteran Hesap
Hesap Veterandır.


LvL 60 Cleric lvl50 MB AP set +10 +9 bazı parçalar. 2.7 den kalma cond 1 55 Mr set. lvl 60 arena cond 2 block set Pve için Stormwing set Raksha takılar 55 ap belt 60 ap ring 60 earring 60 neck bir küpe ve ring eksik zaman olmadığından kasmadım. 56 mithril medal var şuanda. Noble Sky Dragon +10 staff var Magic Acc. 14 basılı %1 dmg godstone basılı. Mace 55 lvl mr basılı paralyzelı. PVE ve PVP kalkanları mevcut. Kahrun wings mevcut. Ayrıca eternal mount da mevcut karakterde. 260 tane legion coin vardı sanırım diğer charlarda da mevcut. Bankada godstonelar var. Sanırım hesapta 30m civarı para kalmıştı.

LvL 60 Chanter lvl 60 arena cond 2 MA set. Crit taşlarını şimdilik +14 bastım. Silah olarak ravager staff var idareten %1 dmg godstone basılı, Paralyze godstone bankasında duruyor. AP ring var sadece şuanda gerisi pve ethernal sarı karışık bu halde bile rahat pvp yapıyorum. Yeterli medalı var necklace için 180k daha AP lazım sadece. Vasharti mace var heal için ve Arena 60 cond lvl 2 kalkan, Triroan Staff. 55 mithril medal var şuanda Tiamat fort 2 parça eternal var pve için şimdilik.

LvL 60 Templar lvl 55 arena cond 2 set var full crit basılı +14 lerle. Silah olarak Vasharti Greatsword paralyze basılı. AP ringleri ve belti var. Gerisi eternal pve takı. Stormwing mace var Kahrun alana kadar idare etmesi için %2 dmg godstone basılı. Ayrıca Triroan Greatsword. 21 Mithril var şuanda.

LvL 55 Gladiator 40 +10 AP seti var crit+15/acc basılı. 50 ve 40 takıları var. Triroan Spear var Stun Godstone basılı. Godstone questi halen duruyor. Taiamat Fort Skin var üzerinde ^^

LvL 50 Assassin twink char 40 seti var fazla oynamadığımdan kenarda duruyor takıları gerekirse glad dan aktarabilirsiniz.

Daha bir çok ıvır zıvır var hesaba girince tekrar düzenlerim mesajımı. Çoğu mithril tekrar questleri durmakta charların. Cleric de en fazla 10 kez falan yapılmıştır.

Hesapta tüm veteran rewardlar mevcut. Lucky wings Manastone suppliment vs. AP ler harcandı tabi ve bazı diğer şeyler. Yanlış hatırlamıyorsam 1 yıldan fazla bir süre gold pack süresi vardı. 460 gün gold status mevcut. Gold pack derdini bir süreliğine unutturur sanırım size

Hesap için istediğim fiyat 400 Liradır. Antalya'da olan arkadaş hesabı görüp karar verip alabilir. Diğer yerlerden almak isteyen olursa sanalpazar tarzı yerlerden alış veriş yapabilir. Sorularınızı Özel Mesaj ile iletebilirsiniz.

Fiyat 250 Euro elitepvpers üzerinde, burada 400 liradır.
9 yıl
Aion İçin Laptop Önerisi ?
1400 max olacak şekilde oyunu sorunsuz oyanabilecegim laptop ariyorum. Grafikler default enginede kasmadan calistiracak bir cihaz ariyorum. İcinizde laptopdan oynayan var mi?
10 yıl
TTNET ve Ping Problemi
Arkadaşlar merhaba, bağlantımda ping çok yüksek değerler ile karşılaşıyorum. 4 kez aradım müşteri hizmetlerini sürekli arıza giderildi deniyor ama nasılsa o şekilde aynen devam ediyor. İzmir Narlıdere müdürlüğüne gittim oradaki ADSL teknikle görüşmek için. Sağolsun kendisi "Ping ne yapacaksın fing at" diyerek sorunum ile ilgilenmedi. Bir ay önce hızım 11 MB civarlarında idi, şuanda max 4 MB geliyor. ADSL teknik ile görüştükten sonra.

Gönderme Alma
SNR marjin
:
16.4 14.4 db
Hat Zayıflaması
:
32.0 20.5 db
Veri Oranı
:
5992 797 kbps

Değerlerimde bunlar. Bana yol gösteren olursa çok sevinirim. Ne yapmam gerek nasıl bu durumu düzeltebilirim? TTNET hiçbir şekilde açıklama yapmıyor sorunun arızanın neden olduğu ile ilgili? Üstüne lakayit böyle bir personelde dediğim açıklamayı yapıyor.
Test sonuçlarıda böyle Almanya üzerine bağlanıyorum oyun için, ancak ping çok yüksek. TTNET aynı tarifesi olan arkadaşım (İstanbul) 35-40 ms alıyor değer olarak. Bu verdiğim iyi hali bu 500 civarına ulaşıyor. Balçovada merkezi bir yerde oturuyorum santrale fazla uzakta değilim ama bir sonuç alamadım.


Telefon ile arayıp hız değişimi yaptırdım 6 ya sabitlemiş o dalga geçen ADSL teknik arkadaş. Modemdeki şuanki değerlerim şöyle

Hat Durumu :Showtime

Modulasyon :ADSL2 PLUS

Annex modu :ANNEX_A

Gönderme Alma
SNR marjin :10.8 14.6 db
Hat Zayıflaması : 32.0 20.5 db
Veri Oranı : 8192 797 kbps
11 yıl
GTX 460 Tavsiyesi!
Yeni bir sistem topladım elimde sadece eski bilgisayardan kalma ZOTAC 9800 GT 1GB/256 Bit ekran kartı var. Şuan kullandığım sistem i5 760, Asus p7p55d-e lx, Corsair 2x2 (4GB) dual 1600 mhz ram, XIGMATEK Utgard 700W kasa + psu. Bu sisteme uygun GTX 460 kart önerisinde bulunursanız çok sevinirim. Geçen vatanda indirim varken gittim ZOTAC GTX460 kartın fiyatı 321 liraydı. Acele edip almadım forumda ısı problemi yaşanlar ve ZOTAC garanti olayından yakınanlar var. 400 lirayi geçmeyecek kart almayı düşünüyorum.
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.