Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt

Yüzbaşı
01 Mart 2019
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
4 üye
Görüntülenme (?)
105 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
2 yıl
10 Şubat 2020 İşsizlik Oranları (Rakamlar Korkunç)
Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), Kasım 2019'a ilişkin iş gücü istatistiklerini açıkladı.

Türkiye'de işsizlik oranı 2019 kasım ayında 2018 yılının aynı ayına göre 1 puan artarak yüzde 13,3'e yükseldi. Bu dönemde işsiz sayısı 327 bin kişilik artışla 4 milyon 308 bin olarak hesaplandı.

Türkiye genelinde 15 ve daha yukarı yaştakilerde işsiz sayısı 2019 yılı Kasım döneminde geçen yılın aynı dönemine göre 327 bin kişi artarak 4 milyon 308 bin kişi oldu. İşsizlik oranı 1 puanlık artış ile yüzde 13,3 seviyesinde gerçekleşti. Tarım dışı işsizlik oranı 1,1 puanlık artış ile yüzde 15,4 oldu
Genç işsizlik ise %24,5


Rakamları korkunç yapan , işkur'a kaydı olmayan işsiz sayılmıyor. Bilhassa genç işsizlik %30 aştığı tahmin ediliyor.

İstihdam paketleri ise yaramıyor, herkes kulağını tıkıyor. Kısır siyasi atışmalar ile günler geçiştiriliyor

https://www.ntv.com.tr/ekonomi/kasimayi-issizlik-rakamlari-aciklandi,xpGP8JP28UKD67T8PA6-uw
2 yıl
Efendiler! Yarın Cumhuriyet'i İlan Edeceğiz!
Tam 96 yıl önce Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk tarafından söylenmiş, ülkemizin doğum gününü ifade eden , gun geçtikçe kıymeti kat kat artan cümle
quote:

26 Ekim 1923 akşamı Gazi, kabineyi Çankaya Köşkü'nde toplantıya çağırdı. Bu toplantıda başvekil Fethi Okyar'ın istifası karara bağlandı. Ertesi sabah haber, gazete manşetlerinde yer alacaktı. 28 Ekim gecesi, Çankaya'daki akşam yemeğine Latife Hanım da katıldı. Son derece heyecanlıydı. İçi içine sığmıyordu. Çünkü o akşam yemeğinin gündemini biliyordu. Sevgili Paşa'sı niyetlerini önce eşine heyecan ve içtenlikle anlatmıştı. Latife Hanım bu sebeple birkaç kez mutfağa inmiş, yemeklerin o akşam yaşanacak olayların şanına yaraşır olmasına özen göstermişti. Mustafa Kemal arkadaşlarına, yemekten sonra anayasanın bazı maddeleri üzerinde çalışacağını bildirmiş, yeni başkan adayı olduğu söylenen İsmet Paşa'yı da bu çalışmaya davet etmişti. İsmet Paşa bu daveti bekliyordu.

Sofrada seçim heyecanı, yeni seçilenler, bu kez meclise giremeyenler hakkında konuşmalar sürüp giderken, Mustafa Kemal bıçağını eline aldı, doğruldu, derin bir nefes aldıktan sonra hafifçe tabağına vurarak: "Beyler!" dedi. O da heyecanlı, kaşları çatılmış, ama gözlerinde güleç bir ifade ile arkadaşlarına bakıyordu.

Çıt çıkmıyordu şimdi yemek salonunda. "Efendiler, yarın Cumhuriyet'i ilân edeceğiz!" Tek tek herkesin yüzüne bakarak durumu kontrol ediyordu. Şimdi sofradakiler yıldırım çarpmış gibi kalakalmıştı. Neden sonra, beyinlerinde şok yaratan bu haberi alkışlamak birilerinin aklına geldi ve yemek odası bir anda sanki patladı. Mustafa Kemal uygun bir süre bekledikten sonra açıklamasını sürdürdü: "Türkiye Devleti'nin hükümet şekli Cumhuriyet'tir. Bunu Anayasa'mıza yarınki Meclis toplantısında koyduracağız. Hazırlıklarımızı bir kez daha gözden geçirmemiz lazım." Gerçekten de iki arkadaş bütün gece süren çalışmalarını sabah ezanları okunurken bitirebildiler. İsmet Paşa, Mustafa Kemal'in ısrarıyla Çankaya Köşkü'nde kaldı, birkaç saat uyudu.


2 yıl
Denizli'de 6 Büyüklüğünde Deprem
Denizli'nin Bozkurt ilçesinde 6 büyüklüğünde yer sarsıntısı meydana geldi.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) internet sitesinde yer alan bilgiye göre, Denizli'nin Bozkurt ilçesinde saat 14.25'te 6 büyüklüğünde yer deprem kaydedildi.

İlçeye bağlı Armutalanı köyüne 1,74 kilometre mesafede yaşanan depremin 7,09 kilometre derinlikte meydana geldiği belirlendi.

Öte yandan ilçede 14.19'da da 4,2 büyüklüğünde deprem meydana gelmişti.
"İlk belirlemelere göre can kaybı yok"

AFAD Denizli İl Müdürü Ali Etiz, Bozkurt ilçesinde meydana gelen depremde ilk belirlemelere göre, can kaybının olmadığını, binalardan önemli bir yıkılma haberinin de kendilerine ulaşmadığını söyledi.

Etiz, Bozkurt merkezli 6 şiddetindeki depremin, bu ilçe ile Çardak arasında çok fazla hissedildiğini, depremin ardından muhtarlarla ilk görüşmeleri yaptıklarını aktardı.

Ali Etiz, "İlk belirlemelere göre, can kaybı ya da önemli bir yıkılma yok, tarama çalışması devam ediyor. AFAD ve jandarma ekipleri, mahalleleri geziyor." dedi.
https://www.aa.com.tr/tr/turkiye/denizlide-6-buyuklugunde-deprem-/1552684

Uzmanlara göre depremin olduğu bölge mermer madeninin bulunduğu bölgeymiş, dolayısıyla sağlam zeminin az hasarla atlatılmasının en büyük etkeni olduğunu söylüyorlar.

Türkiye'nin en öncelikli sorunlarından birisidir deprem gerçeği. 17 agustos felaketinin bu sene 20. yılı. Allah korusun büyük geçmiş olsun Denizli halkına
2 yıl
Android Emülatörleri Çalışmıyor
Arkadaşlar sistem

fx 6300 işlemci, Gigabyte 970 UD3P anakart, 120 GB SSD, MSI R9 380, 8GB RAM

Önceden baya performans alırken , bios sıfırlamam gerekti ve artık hiçbir android emilatörünü kullanamıyorum.

IOMMU kontrollerde açık , Windows 10 ve Windows 7'de denedim nafile, çok zor açılıyor ve kullanılamıyor bile.

Nox, Bluestacks, KOplayer vs hepsinde aynı
2 yıl
Tarhana Çorbasına Dönen Bios'u Temizleme
Arkadaşlar sistemdeki anakartım GIGABYTE 970 UD3P (Rev 1.0)
Anakart 5 yıldır benimle. Bu sureçte ne linux'lar, ne Windows'lar kuruldu, Macos denemeleri yapıldı, çeşitli Overclock profilleri oluştu vs.

Ancak bunları tamamen silmek istiyorum, başaramıyorum. Sistemde sadece Windows 10 var , Bios açılışında Hachintosh'ın clover'ından tut, Nuh Nebi döneminden kalma Linux'un Grup 2.0 bile duruyor. Harddiskte bu sistemlerin yerinde yeller esiyor olmasına rağmen anakarttan gitmiyor bunlar.(Sistemden tüm HDD'leri çıkardığım halde duruyorlarlar yerinde)

jumper takıp CMOS RESET dahi yaptım nafile anakartta kaydedilmişler gitmek bilmiyorlar.

Ben bu anakartı fabrika ayarlarına, tabir-i caiz ise "Anadan üryan" haline nasıl getirebilirim.


2 yıl
Pokemon Masters [ANA KONU]
https://pokemonmasters-game.com/en-US

Yeni pokemon oyunumuz tüm dünyaya 29 Ağustos'ta geliyor.
Singapur'daki yerel oyunculara kullanım açıldı

Gerçek zamanlı olarak gerçek oyuncuları ortak bir atmosferde buluşturacak olan yeni Pokemon oyunu, Android ve İOS platformunda 3v3 maçlar yapabilme fırsatı da sunuyor

Oyunumuz an itibariyle ön kayıtlara açıldı

Burdan ön kayıt oluşturabilirsiniz
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.dena.a12026418
Hayırlı OlsunOyunun fragmanları ve resmi kanalı


[DHTUBE=https://www.youtube.com/channel/UC1W8Fca0KQ1ZCCIGWL4kOkw]
2 yıl
Kayıtlı işsiz sayısında tüm zamanların rekoru kırıldı: Son bir ayda 333 bin kişi işsiz kaldı !
Seçim bitince asıl gündemimiz olan ekonomiye döneriz dedik , maalesef kimsenin iplediği yok. Ülkemizin asıl gündemi ve en büyük sorunudur işsizlik.

İktidar" herşey çok güzel" olduğunu iddia ediyor ama rakamlar korkunç.

"Türkiye'de kayıtlı işsiz sayısında tüm zamanların rekoru kırılırken işsiz sayısı 4 milyon 417 bin oldu. İŞKUR'un verilerine göre kayıtlı işsiz sayısı son 1 yılda 1,8 milyon; 1 ayda 333 bin arttı. İşsiz sayısı 2009 krizine göre üçe katlandı."
https://www.sondakika.com/haber/haber-kayitli-issiz-sayisinda-tum-zamanlarin-rekoru-12229938/
2 yıl
Oyunlarda Yankı Sorunu
Windows 10 kabusum oldu, yeni format attım ancak ses sorununu düzeltemedim.

Oyunlarda ses yankılı(ekolayzır açıkmış gibi) çıkıyor. Oyunlarda müzik çalıyor ancak diyalog sesleri gelmiyor, yankılı geliyor.

İnternette çözüm önerilerini denedim ancak çare olmadı.
Windows7 de sorun yaşamıyorum, hatta daha önceden bu sorunu Windows 10'da da çözmüştüm, artık çalışmıyor.

Sırf bu yüzdne Windows 10 kullanamıyorum.
Yankılı sesi bazı filmlerde de yapıyor.
2 yıl
Oyunda Yaşadığım Mavi Ekran Sorunu
Sistem biraz eskidir arkadaşlar. 2014 yılında dizmiştim. 5. yılında, süre zarfında sadece SSD ve Ekran kartı değişimi oldu.

Fx 6300 4.2 GHZ( Kışın 4.5 GHZ kullanıyorum)

GA 970 UD3P REV 1 Anakart

8 GB DDR3 BELLEK

120 GB BIOSTAR SSD

ASUS R9 380 DIRECT II 4GB

WINDOWS 7 X64

yıllardır bu şekilde kullanıyorum ,CM (model adını hatırlayamdığım) blok soğutucu var üzerinde, ayrıca çin nden getirdiğim manuel fan kontrolcüsü.


Sistemi yarım saat teste soktum tüm bileşenleri ile. Yıllardır ayarım aynı olduğu için 30. dakikada bitirdim testi.
MetroExodus oyununu oyanarken anlamadığım şekilde rastgele mavi ekran veriyor sistem. Özellikle oyunun sonlarına doğru çok artmaya başladı.

Sistem kararlılık testini geçip oyunlarda çakılması normal mi? yada oyun ile ilgili mi sıkıntı var? sizin tecrubeleriniz ne yöndedir?

Yılda 3 en fazla 4 oyun oynarım pek işim olmaz , daha önce DARKSIDERS 3 sorunsuz şekilde oynayıp bitirdim , acaba sistem mi cortluyor ?Adana'da yaşıyorum , an itibariyle oda sıcaklığı 30 derece ve klimada yok
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.