Donanım Haber

Uygulama ile Aç Kapat butonu
Kayıt
Arama butonu
F

Yüzbaşı
18 Şubat 2019
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
83 (Bu ay: 2)
Gönderiler Hakkında
F
7 ay
Araç değer kaybı aracın değerine göre değişir mi?

Evet arkadaşlar merak ettiğim bir durum var.

Mesela 300 bin değerinde bir aracımız ve bir de 600 bin değerinde başka bir aracımız olsun.

5 yıl sonra her iki aracın da aynı km de ve hatasız olarak (boyasız degisensiz kazasız vs.) satılmaya kalktığımızda araçların değeri mesela yüzde 30 düşmüş olsun 0 km olanlarına göre.

Bu durumda değer kaybı olarak 300 bin TL ye alınmış olan araç 600 olan araca göre 5 yıl sonra totalde daha az zarar ettirmiştir denilebilir mi?

F
7 ay
İlandaki araç alınır mı?
F
7 ay
1.59 kredi ile araç almak mantıklı mı?

Evet arkadaşlar malumunuz yıllık enflasyon çok yüksek olacak ki bugün devlet yetkilisi kişiler bile bunu açıkça söylediler.

1.59 oranından araç kredisi ile TL cinsi borçlanmis olacağım ve yıllık faiz yüzde 25 oluyor.

Bu durumda 3 yıllık kredi ile 275 bin TL çeksem yanlış mı yaparım.

Şimdiden değerli önerilerinizi için çok teşekkür ediyorum.

F
9 ay
500 bin civarı suv tavsiyesi?

Arkadaşlar halihazırda kullanıyor olduğum 200 bin değerinde olan B sınıfı aracımı satıp 500 bin civarı 2.eli sağlam dizel otm. bir Suv araç arayışındayım, tavsiyeniz ne olur?

Şimdiden değerli görüş ve önerileriniz için teşekkür ederim.

F
10 ay
dCi 75 hp yazılım yaptırmalı mıyım?

Selamlar, 2014 dCi 75 hp 200 nm aracıma yazılım yaptırsam bir zararını görür müyüm arkadaşlar?

Sizce yaptırmaya değer mi malum 75 hp dizeller 13 saniye 0-100 ü var biraz olsun araç hızlı kalkış yapsın istiyorum. Önerilerinizi bekliyorum.

F
11 ay
Mitsubishi Space Star 1.2 hakkında

Dostlar hanıma işten eve evden işe gitmelik şehir içi ağırlıklı uygun fiyatlı otomatik bir araç olarak bu aracı önerir misiniz?

Motor olarak zayıf ama tam otomatik ve sorunsuz atmosferik olması, benzinli araçlar arasında en az yakan atmosferik araç olması ve 270 bin civarı 2021 model bulunması cezbetti.

Yoksa aynı fiyata 1.0 tce clio xtronic mi almalı? Değerli önerilerini bekliyoruz.

F
11 ay
İkinci el araba fiyatları bir ay sonra yüzde 50 düşecek.

Yılın son haftasında döviz kurundaki gerilemeyle otomobil sektörü hareketli günler geçiriyor. Özellikle sıfır otomobillerdeki fiyat düşüşü sürerken ikinci araç piyasasında henüz bir gelişme olmadı. Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Cardata'nın Genel Müdürü Hüsamettin Yalçın, "2022 hem sıfır hem de ikinci el arabalar için daha hareketli, fiyatların bugünküne göre daha makul seyrettiği bir yıl olacak. Döviz kurunun da gerilemesiyle 1 ay sonra ikinci el araba fiyatlarında yüzde 50'lik bir düşüş öngörüyoruz" dedi.

Kaynak : DHA

İkinci el araç fiyatlandırma ve otomotiv data şirketi Cardata'nın Genel Müdürü Hüsamettin Yalçın, döviz kurundaki gelişmelerin ve uzun süredir devam eden çip krizinin otomobil sektörüne etkilerini değerlendirdi. 2022 yılının sektör açısından daha iyi olacağını söyleyen Yalçın, sıfır otomobillerin bollaşacağını ve ikinci el araç fiyatların makul seviyeye geleceğini ifade etti.

15 OTOMOBİL FİRMASI FİYAT DÜŞÜRDÜ

3 ay içerisinde sıfır otomobil fiyatlarının yüzde 40 artığına dikkat çeken Yalçın, "Fakat geçen hafta döviz kurunun geri gelmesiyle 15 otomobil markası fiyatlarını düşürdü. Bu hafta fiyatlarını güncelleyen otomobil firmasının 22'ye çıkacağını düşünüyoruz. Sıfır kilometre araçların fiyatlarındaki gerileme yüzde 15'lere yaklaştı. İndirimin devam etmesini bekliyoruz. Şu anda sıfır kilometre araç fiyatlarıyla ikinci el otomobil fiyatları arasında uçurum var. Sıfır otomobillerde yüzde 40 gibi fiyat artışı olmuştu bu ikinci elde yüzde 200'leri buldu. Hatta model bazında yüzde 300-400'lerde fiyat artışlarını gördük" diye konuştu.

"İKİNCİ ELDE DE FİYATLAR GEVŞEYECEK"

Döviz kurunun gerilemesinin araç fiyatlarına etkisine dikkat çeken Yalçın, "Markalar sıfır otomobillerin fiyatlarını hızlıca geri çekebiliyor ama ikinci el piyasasında öyle olmuyor. Bu piyasadaki araç fiyatları genelde biniciler, esnaf dediğimiz galericiler, yetkili satıcılar tarafından belirleniyor. Yaz aylarında yüksek maliyetli ikinci el araç alan kişiler, fiyatları sıfır otomobillerdeki gibi gevşetemiyor. Ama gevşetmek zorunda kalacaklar. Tabi döviz kurunun belli bir oranda sabit kalması önemli bir kriterdir. Ocak ayında döviz kurundaki geri gelme devam ederse ikinci el arabalarda fiyatlar 1 ay sonra daha düşük seviyelere gelecektir diye öngörüyoruz. Yüzde 50 oranında fiyatlarda düşüş olacağını düşünüyoruz" ifadelerini kullandı.

F
geçen yıl
An itibarıyla Dizel mi benzinli mi almalı?

?

F
geçen yıl
150 bin TL TOROS
F
geçen yıl
ilandaki araç alınır mı?

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pickup-nissan-2019-4.750km-hatasiz-boyasiz-o-km-tadinda-955928068/detay

DH Mobil uygulaması ile devam edin.
DH Uygulaması
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
DH App Store Uygulaması DH Google Play Store Uygulaması
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.
DH Mobil Uygulaması
Yeni bir sürüme kadar uyarıyı gizle